» »

Pristanek na luni s 40 letno zamudo

««
7 / 15
»»

Utk ::

Lahko priblizno sam izracunas, kako dalec se vidi, uporabi malo triangulacije in to, saj ves priblizno, kako je sirok lunarni modul, ter povprecna velikost skale in razdalja med njimi, vse skupaj lahko se primerja z satelitskimi slikami appolo 11 pristanka in vidis, da slike niso podobne, da ne stimajo.

Morda pa niso pristali točno zraven povprečne skale. A tako gre to. Na Zemlji imamo pesek in Mount Everest, se pravi, da ima povprečna skala višino 4000 metrov, torej če ti jaz pošljem sliko na kateri sem zraven en meter velikega kamna, je sigurno fotošopirano, ker jaz sigurno nism velik tam okoli 6000 metrov. Madona, za nekoga, ki se tolk spozna na triangulacijo, imaš dost butaste izjave.


Aja, pa skrbno opazuj, kdaj bodo umaknili slike iz javnosti, mogoce, potem bos tudi ti zacel verjeti v konspiracijo, saj ni prvic, da dajo neke slike in potem jih umaknejo, mogoce, bodo tudi tokrat to storili, samo cakajo, kdaj se bo folk zacel buniti in dokazovati, da niso prave. Mislim, da v bistvu oni na ta nacin hocejo ljudi seznaniti, ker jim je tezko reci direktno, tako pocasi najprej pripravijo ljudi, da sami izvejo resnico, dokler ni to cisto nekaj samoumnevnega.

V 21. stoletju je približno vseeno kdaj umaknejo slike. Je po petih sekundah vsaj nekaj tisoč kopij po svetu.

McAjvar ::

Pri vseh teh "dokazih", da ljudje niso hodili po Luni, je najbolj zabavno to, da se moonhoaxerji obesajo se vedno na ene in iste reci, ceprav so bile ze ovrzene in je bilo razlozeno, pokazano ali dokazano, da so moonhoaxerji malce za Luno...

Da pa imajo astronavti probleme priseci... Glede na pristop onega slaboumneza v malo nazaj linkanem "dokumentarcu" ni nic nenavadnega, da ne zelijo priseci. "Hej, tat, laznivec, prisezi na Bibliji, da si hodil po Luni! O lej, prisegel si, ker vem, da itak lazes, imam zdaj se dokaze, da si krivo prisegel!"
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

sprasujem ::

Še en dokaz da so bili na Luni:
http://dvice.com/archives/2009/07/first...


Zmazek je že boljši.

Zgodovina sprememb…

carot ::

http://www.abovetopsecret.com/forum/thr...

So really...come on...all that above AND the fact that there are Earth orbit satelites, that can resolve an individual car license plate number from orbit...yet, we cannot resolve a several meters wide space relic from 60 odd miles altitude on the moon with the various probes (costing multi millions) that have been sent?

jype ::

carot> AND the fact that there are Earth orbit satelites, that can resolve an individual car license plate number from orbit

A ti znaš računat? A veš kolk je razlika med 380 in 380.000 ?

carot ::

Pa ves da so sateliti okoli lune in to precej blizje luni kot zemlji, ker luna ima manjso gravitacijo, tako, da ne rabijo, tako mocnih teleskopov, kot imamo okoli zemlje.

Utk ::

carot, kot da ne bi mogli tudi teh slik sfejkat, če so vse druge. Lahko pa tudi sam pošlješ satelit v lunini orbito, pa preveriš.

jype ::

carot> Pa ves da so sateliti okoli lune in to precej blizje luni kot zemlji, ker luna ima manjso gravitacijo, tako, da ne rabijo, tako mocnih teleskopov, kot imamo okoli zemlje.

Ja, samo jaz tudi vem, da so že fotografirali šaro, ki jo je Apollo program pustil za seboj. Nekdo je celo objavil fotke tukaj.

w00tnes ::

Nehite jamrat, tule so slike z LRO-ja:
Klikni ekstra nezno!

Utk ::

Nehite jamrat, tule so slike z LRO-ja:
Klikni ekstra nezno!

Fake!

carot ::

Na sliki tocno vidite razdaljo in na sliakh se res ne vidi kaj vec kot 100m dalec, kar je cudno.

jype ::

carot> Na sliki tocno vidite razdaljo in na sliakh se res ne vidi kaj vec kot 100m dalec, kar je cudno.

Na fotografijah ne opazim ničesar čudnega.

MrStein ::

Poldi112:
SSKJ mi nič ne vrne

SSKJ ni neka referenca. Recimo besed "Slovenec" tudi ne vsebuje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zee ::

SSKJ ne vsebuje lastnih imen, t.j. imen oseb, drzav, ...

on-topic: na slikah nic ne manjka.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

MrStein ::

carot:
Hoces reci da so v studiu, ker, ce bi bili res na luni, bi se vidlo vsaj par kilometrov dalec, oziroma celo kaksno goro v ozadju oddaljeno vec km dalec, je pa res, da bi bila kot opticna iluzija, ker bi bila stavr zelo jasna, ceprav misli, da se zmeraj izven fokusa, ker je zelo dalec

Saj se vidijo. In seveda so tisto nadaljni "dokazi" moonhoaxerjev.
Čak, kak to da ne veš za njih, saj so ja eden od "kronskih dokazov" ????

So really...come on...all that above AND the fact that there are Earth orbit satelites, that can resolve an individual car license plate number from orbit...yet, we cannot resolve a several meters wide space relic from 60 odd miles altitude on the moon with the various probes (costing multi millions) that have been sent?

Si ti sposoben kaj takega naredit ? Ne ? Pa je vse OK ? Če pa oni tega ne naredijo, pa gre za zaroto ? Seveda.

Če bi dejansko uporabil možgane, bi ugotovil, da ima na tisti sliki Apollo daleč najdaljšo senco, torej je najvišji objekt (saj veš, triangulacija in osnovnošolska matematika) in ni nobenih hribov, ki bi se morali videti. Ampak hej, pokaži original sliko, kje po tvoje manjka hrib in zraven zemljevid tega predela Lune, kjer je ta hrib vrisan, pa ti takoj verjamem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Samo res, moonhoaxerji nas obtožujejo, da slepo verjamemo, oni pa so "zdravi skeptiki", zgodi pa potem tole:
nekdo pokaže sliko, na kateri sence niso vzporedne in predstavi to kot dokaz ponarejanja, ker očitno je več izvorov svetlobe, na Luni pa bi bil le en (Sonce).

Skupina A slepo verjame to.

Skupina B pa pove:
- če je več izvorov svetlobe, zakaj nimajo objekti po dve senci ?
- zakaj na sončen dan dva količka zunaj na vrtu mečeta nevzporedne sence ? A moj vrt ne obstaja ? Živim v matrici ?!?

No, kdo "slepo verjame" in "kdo ima zdravo skepso" ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

McAjvar ::

Na sliki tocno vidite razdaljo in na sliakh se res ne vidi kaj vec kot 100m dalec, kar je cudno.

Zanima me, od kod ste hoaxerji potegnili teh "ne vec kot 100m dalec". In koliko dalec bi se pravzaprav moralo videti, da bi bili zadovoljni?
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Matev ::

na slikah jaz ne opazim niti ene anomalije

če pa mislite na križke na lečah kamere ki v belih področjih izginejo

pa tole: križki izginejo ker se presvetlijo zaradi okoliške emulziji ki je maksimalno osvetljena

saj če želite vam še kak link prilimam

poweroff ::

Ma kaj se res nobenemu ne zdi cudno, da se ne vidi vec kot 100m dalec, na teh slikah mislim, da samo okoli 50m dalec, po moji napol strokovni oceni, tako od uka pac.

Po tvoji strokovni oceni?

Ti si pa strokovnjak za... piratiziranje? :D
sudo poweroff

DarwiN ::

Glavno da je 400.000 ljudi (od tega najbrž tudi par ruskih vohunov) sodelovalo v tej zaroti in so do danes vsi zvesti in molčijo.

Morda pa je za resnično dogajanje vedelo le ducat ljudi, ostali so pa živeli in delali v laži. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

BigWhale ::

Oni so ostali v zemljini atmosferi, tako kot so sedaj na mednarodni postaji, ter se skrivali. Mislim, da une rakete tudi niso narejene za pristanek na luni in za zapustiti luno, tisto je bila one way ticket.


Hvala, da si se prostovoljno izkljucil iz debate in se vpisal na vecerno solo orbitalne mehanike. Drzali bomo pesti zate in tiscali palce. Ko pa naslednjic prides pa le glej, da prej organiziras nek 'peer-review' tvojih postov.

driver_x ::

Baje da so zato izbrisali originalne posnetke, ker se na enem en astronavt zadene v kuliso hribov, na enem posnetku pa pride z vrha v kader mikrofon.

BlueRunner ::

Mikrofon na nemem posnetku? Tam kjer "ambientalnega zvoka" ni in ga ne more biti? Hvala, izhod je na vaši desni...

Ali nekateri resno mislijo, da je resnično vesolje kakorkoli podobno Zvezdnim stezam ali celo kakšnim vojnam zvezd?

Highlag ::

Hecno mi je ko nekateri ne verjamejo recimo Nasi, po drugi strani pa takoj nasedejo vsakemu, ki izdela svoj perpetum mobile. Verjetno zato, ker posnetkov takrat niso streamali direktno na You tube.
:P

Ob vsej tekmi, ki je takrat veljala med ZDA in SSSR, bi bili rusi verjetno prvi, ki bi američane postavili na laž.
Never trust a computer you can't throw out a window

PacificBlue ::

Ob vsej tekmi, ki je takrat veljala med ZDA in SSSR, bi bili rusi verjetno prvi, ki bi američane postavili na laž.


Predstava za množice. V resnici ni bilo čisto nobene tekme. Bila je samo velika priložnost za zaslužek vojaške industrije. Tekma je bila mogoče v glavah ljudi, v glavah tistih,ki pa opravljajo z oblastjo pa vsekakor ne.

poweroff ::

Hecno mi je ko nekateri ne verjamejo recimo Nasi, po drugi strani pa takoj nasedejo vsakemu, ki izdela svoj perpetum mobile.

+1

"Government denies everything"...
sudo poweroff

MrStein ::

Ej, ne še zdaj perpetum mobile sem vlačit, no ! (a ni nedavno tudi en hrvat perpetum nihalnik "izumil" ?) :D :O |O
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

carot ::

Ma NASI res ne morate verjeti no, ker dejstvo je, da oni retusirajo slike. A se spomnete, kaksne so bile nekoc slike marsa? Rdeci planet!!!!! Slikano od dalec, ko so pristali na marsu, pa je bila atmosfera tudi neprijazno rdeca. Vec let kasneje pa glej ga zlomka, so se zacele pojavljati slike modrega planeta z severnim in juznim tecajem in lepo vidno modro atmosfero. Tudi slike iz povrsja rdecega planeta so potem imele lepo vidno modro atmosfero in res nisi mogu vedeti, ali so to slikali na zemlji ali na marsu.

NASA je zmeraj vedla, kaj je gor, zdaj se pa dela neko budalo, ali kao zaradi global warminga je mars dobil modro atmosfero, saj veste, kot v filmu total recal. Mogoce so gor stroji, ki delajo atmosfero in jih je crniniger arnold aktiviral.

Thomas ::

Sancta simplicita. (Sveta preproščina.)

Senitel ::

Mars. Lepo modro nebo, peščene plaže, 28 stopinj morje, palme, hoteli s 5 zvezdicami,... Da vse to je na linkani sliki.

gzibret ::

Senitel - ne, to je fake. A ne veš, da je NASA poneverila tudi fotografije z Marsa, samo zato, da bi lahko upravičila velik budget. Kdo pa še verjame, da sta roverja sploh bila kdaj izdelana.
Vse je za neki dobr!

jype ::

Jaz verjamem, ker ko sm bil nazadnje tam na obisku pr bratu od prababice mi je en čez nogo zapeljal, beštja.

Na žalost so mi fotoaparat na carini zaplenil, ker so bili na fotkah baje vojaški objekti.

gzibret ::

Ja, ljubi jezus.... Če kamen vržeš v zrak, pade na tla. To je jasno še vsaki kravi. Mars pa Luna, pa Hubble, pa roverji.... nehite ga no srat.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

stalker ::

Ma NASI res ne morate verjeti no, ker dejstvo je, da oni retusirajo slike. A se spomnete, kaksne so bile nekoc slike marsa? Rdeci planet!!!!! Slikano od dalec, ko so pristali na marsu, pa je bila atmosfera tudi neprijazno rdeca. Vec let kasneje pa glej ga zlomka, so se zacele pojavljati slike modrega planeta z severnim in juznim tecajem in lepo vidno modro atmosfero. Tudi slike iz povrsja rdecega planeta so potem imele lepo vidno modro atmosfero in res nisi mogu vedeti, ali so to slikali na zemlji ali na marsu.

NASA je zmeraj vedla, kaj je gor, zdaj se pa dela neko budalo, ali kao zaradi global warminga je mars dobil modro atmosfero, saj veste, kot v filmu total recal. Mogoce so gor stroji, ki delajo atmosfero in jih je crniniger arnold aktiviral.

Ma kako zaboga pa ti veš vsa ta "dejstva"? urlpls. (slovnica ti pa ne gre, ane?)

Malo sem se poigral z barvami

\"Mars\"


\"Zemlja\"

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Vec let kasneje pa glej ga zlomka, so se zacele pojavljati slike modrega planeta z severnim in juznim tecajem in lepo vidno modro atmosfero.


Seveda bos kaksno tako sliko sem zalepil, a ne?

Tudi slike iz povrsja rdecega planeta so potem imele lepo vidno modro atmosfero in res nisi mogu vedeti, ali so to slikali na zemlji ali na marsu.


In v isti sapi mi bos razlozil kako to, da je bil Mars, ki sem ga jaz opazoval skozi teleskop, ki je bil narejen v samogradnji, prav lepe oranzno rdece barve z belima polarnima kapama.

Res, eno logicno razlago mi povej zakaj je Mars, ki ga jaz vidim rdeckasto oranzne barve.

Ziga Dolhar ::

Zadnjič sem s svojim kompaktom za hec slikal Luno. Še sedaj ne morem verjeti svojim očem, kaj sem odkril!!! Ne morem verjeti, da lahko nekaj takega toliko časa in tako arogantno skrivajo pred nami.

Dobro si oglejte to fotko! (Prisegam, da ni fotošopirana. No - fotošop je uporabljen le za cropanje odvečne črnine.)

Luna 1



Opazite tisti oranžni sij, da ne rečem halo okoli Lune? Takole zgleda enak pojav na Zemlji:



Takšen pojav je posledica dejstva, da ima Zemlja atmosfero, ki jo obsijejo z ioni nabiti fotoni. Foton je osnoven kemični element. Nahaja se med naravnim Barijem in Kalijem. (Če bi šlo za umetni Barij, rezultat ne bi bil enak, zaradi drugačnih alkimističnih lastnosti.)

Torej, DEJSTVO je, da ima Luna ==> ATMOSFERO!!! To pojasnjuje tudi dejstvo, da je zastava, ki so jo astronavti postavili na Luni, res plapola v vetru! Če ne bi bilo atmosfere, namreč ne bi, saj v popolnem vakuumu ne more plapolat.

In še ena.

Luna 2



Ker je slika očitno sumljiva (kam je izginil halo!?!?!), sem nastavil ISO na 2000 in zaslonko na 1/2000. Tako sem prelisičil tamkajšnji visokofrekvenčni svetlobni ščit, ki projicira umetno sliko. Uspel sem ujeti ravno pravi frekvenčni interval med dvema osvežitvama projekcije. The truth?



Je podobnost zgolj naključna? I don't think so!!! Kraterji so enako pozicionirani.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Oh-no! Dobil si nas...
sudo poweroff

Kron ::

22:16 CET

And we've landed. Again.

Sicer pa dobro narejena stran.

Me le zanima kaj bodo pripravili za 50-to obletnico.
=**=C64=**=

ABX ::

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

carot ::


NASA je zmeraj vedla, kaj je gor, zdaj se pa dela neko budalo, ali kao zaradi global warminga je mars dobil modro atmosfero, saj veste, kot v filmu total recal. Mogoce so gor stroji, ki delajo atmosfero in jih je crniniger arnold aktiviral.

Ma kako zaboga pa ti veš vsa ta "dejstva"? urlpls. (slovnica ti pa ne gre, ane?)

Malo sem se poigral z barvami

\"Mars\"


\"Zemlja\"



Ti si pretiraval z rdeco barvo, poglej raje kaksne stare slike iz marsa, ter kaksne novejse, no jaz sem sledil vsem uradnim in neuradnim sliakm, itd..., tekom let, zato vem, kaj se je dogajalo, na hubblovi strani pa v glavnem lahko vidis zdaj novejso podobo marsa, z oblaki in nekaj vegetacije ali vsaj tako zgleda, od dalec je tezko vedeti, NASA pa ima svoje slike, tko da ne ves komu verjeti.

Opkow ::

Nekaj je sigurno... Ti nikakor nisi kredibilna oseba.

stalker ::

Seveda sem pretiraval pri barvi, tako kot ti pretiravaš pri svojih "dejstvih"! Z malo truda lahko vsako sliko marsove površine spemeniš v zemljino (in obratno). Dej link na slike, kjer si ti videl vegetacijo na marsu.

Nekaj je sigurno... Ti nikakor nisi kredibilna oseba.

+1

Senitel ::

carot:

Posnetek iz Spirita


Posnetek iz Vikinga


Kaj je razlika? By the way: Če odgovoriš zakaj so une barvne tablice na Vikingu te bomo mogoče začeli malenkost resneje obravnavat. Ker prvi problem je, da nimaš pojma kako sploh deluje fotografija potem pa bluziš brez glave vse naprej.
Read!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

carot ::

http://www.abovetopsecret.com/forum/thr...

Zakaj NASA ne prizna obstoja NLPjev, mislim, ce je agencija resna, potem mora priznati obstoj NLPjev, tako, da ze samo zaradi tega zgubijo kredibilnost, saj ukvarjanje z NLPji bi moral biti njihov primarni namen, saj morda so kaksni NLPji zares nezemeljskega izvora, naprednejse civilizacije, ce je res temu tako, potem ni cudno, da kategoricno zanikajo obstoj NLPjev, ker se bojijo odziva ljudi.



Tle pa zgleda mars precej prijazen in tiste temne fleke so za moje napol strokovno mnenje vegetacija, oziroma voda, bi pa zelel slisati kaksno boljso in bolj logicno razlago, samo ne tipo, da so to neke kamnine, itd...., ker oni fotosopirajo slike in na nekaterih slikah se je prav vidlo, da so bile barve spremenjene, saj barve na roverju niso bile eneke kot so bile na zemlji, kar je dokaz fotosopiranja.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

zee ::

Hecna rec pri NLPjih je, da jih do petdesetih let prejsnjega stoletja sploh ni bilo...potem pa so se kar pojavili. Smo sele takrat postali zanimivi za Nezemljane?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jype ::

carot> Tle pa zgleda mars precej prijazen in tiste temne fleke so za moje napol strokovno mnenje vegetacija, oziroma voda

Pa ti nisi normalen, no.

Senitel ::

Tle pa zgleda mars precej prijazen in tiste temne fleke so za moje napol strokovno mnenje vegetacija, oziroma voda, bi pa zelel slisati kaksno boljso in bolj logicno razlago, samo ne tipo, da so to neke kamnine, itd...., ker oni fotosopirajo slike in na nekaterih slikah se je prav vidlo, da so bile barve spremenjene, saj barve na roverju niso bile eneke kot so bile na zemlji, kar je dokaz fotosopiranja.

Prvo kot prvo: tvoje mnenje ni napol strokovno, ampak kvečjemu kvazi strokovno.
Drugo: Ne iz Marsa in ne iz Hubbla še ni priletela niti ena sama barvna fotografija! Vse slike so sestavljene iz črno belih posnetkov na različnih valovnih dolžinah.

Sestavljen posnetek


Ter vsi dejanski posnetki iz katerih je ta slika bila potem sestavljena. Zakaj je to narejeno tako in ne drugače se na tvojem nivoju sploh nima smisla trudit razlagat.
Kot tretje: poglej si tale tvoj Hubblov posnetek, ki po tvojem strokovnem mnenju dokazuje travo/gozdove/vodo/božička in zobno miško na Marsu s podrobno topografijo, ki jo je izdelal Mars Global Surveyer:

Topografija Marsa


Se mi zdi da ne bi smel bit kakšen hud problem najti razloga za to tvojo vegetacijo glede na konfiguracijo terena.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

driver_x ::

Tle pa zgleda mars precej prijazen in tiste temne fleke so za moje napol strokovno mnenje vegetacija, oziroma voda, [...]


Aja? Iz česa pa si napol strokovnjak da bomo vedeli kakšno težo ima tvoje napol strokovno mnenje?

w00tnes ::

carot je strokovnjak, ker je na sosedovem racunalniku videl nalozen photoshop! :)

Matev ::

jaz sem sledil vsem uradnim in neuradnim sliakm, itd..., tekom let, zato vem, kaj se je dogajalo


carot
a ti to resno?
««
7 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sojuzova raketa odpovedala, astronavta varno ušla

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3721665 (17976) jerry_p
»

Pred pol stoletja je Apollo 1 spremenil varnost vesoljskih poletov

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
357390 (5228) Invictus
»

Orion Flight Test - danes 13.05

Oddelek: Znanost in tehnologija
3410078 (9070) PrimozR
»

Raziskovanje osončja: NASA uradno naznanila projekt Orion, Rusija in Kitajska načrtuj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9614306 (12669) Gundolf

Več podobnih tem