» »

Zvočniki 5.1 sistem

Zvočniki 5.1 sistem

JanezH ::

Nameravam si nabaviti ene zvočnike 5.1, pa me zanimajo vaša mnenja (doma imam SB Live! Player 5.1).
Ogledujem si Creative Labs Inspire 5300.
Zanimivo je to da pri Mlacomu stane OEM verzija 30.000 Sit, pri Rolanu pa so zvočniki 40.000 Sit. Najbrž je ta cenovna razlika zaradi OEM / ampak 10 jurjov??!?! Zakaj??? 8-O
kako se obnesejo pri poslušanju glasbe?

Če ima kdo kak boljši predlog za ta cenovni razred, naj prosim pove. :D

bastadu ::

Sorodna tema, ki je bila tudi pred kratkim odprta.
Sedaj search za forum deluje, tako da USE IT!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

asubic ::

Jest ti prodam Creative DTT2200 zvocnike, se v garanciji, za 20K SIT

asubic@yahoo.com

the_unborn ::

Teli zvocniki pri Mlacomu niso OEM, vsaj jaz nisem opazil, da bi bili. So pa zelo dobri, res. Prej sem imel stolp, pa ne opazim razlike, mogoce so mi teli zvocniki se bols vsec, pa se dost basov dajo od sebe. Toplo priporocam, ne bs razocaran

JanezH ::

Un|verse:
jaz imam tudi sedaj stolp, te zvočnike pa bi nabavil predvsem zaradi filmov, ki jih veliko pogledam na računalniku.
Se pravi, da je to neka optimalna stvar za tak denar?

the_unborn ::

100%

JanezH ::

Un|verse:
pozabil sem te vprašat kolk je ta stvar kaj močna (glasnost)? A z wooferjem si ti zadovoljen? / gledam mal review-e in pravijo, da je woofer bolj švoh. A pride do popačenja zvoka, če daš do konca naglas?

the_unborn ::

je ze res da pride do popacenj, ampak a bos nabijal do konca al kaj? sej za normalno delo pa muziko je 1/4 cist dovolj, pr 1/3 je ze vse preglaseno in je zvok se vedno ok

Gunny ::

Jaz če ga dam še enkrat čez 1/3, ko je foter doma, mi da culo z koščkom kruha in zmeljenim računalom notri.:D LOL

the_unborn ::

skratka, ce bos kupil te zvocnike sigurno ne bos razocaran, mel jih bos lahko se dolga casa in uzival v super zvoku.

tha_Kalis ::

pa glej da ne bojo papirnate membrane ;)

JanezH ::

OK thanks vsem

kalis: bom pogledal za papirnate membrane :D

JanezH ::

Evo danes sem nabavil Inspire 5300.
Sateliti so ful vredu, samo woofer se mi pa zdi zelo šibek, tko da ne vem a mam čist prav zvezano na zvočni / bom mal še sprobaval.
Pa še eno vprašanje:
Pri gonilnikih za zvočno kjer je opcija Digital Output Only / a to kaj deluje???

the_unborn ::

kaj, woofer se ti zdi sibek? mene pa prov ob zivce spravla, ker se mi zdi ful mocen in ga mam ful potihem, njbrz mas tiho nastavlenga, poglej na woofer zadaj in pod surround mixer
digital out ti nic ne pomaga, ker nimas zvocnikov prklucenih samo preko enga kabla

JanezH ::

A res se ti zdi močen? Zadaj imam glasnost malce čez polovico, na surround mixerju pa imam okoli 75%.
Tudi na večini testov omenjajo, da ima bolj šibke base.
Kako ga imaš pa pozicioniranega: na mizi ali pod mizo??

Kaj imaš pri gledanju filmov vklopljeno na PowerDVD: 6 speakers ali SPDIF??

the_unborn ::

imam ga v kotu pod mizo
za filme uporabljem windows media player in mam v surround mixerju nastiman movie mode
in ja basi se mi zdijo ful hudi (dobri), pri filmih je prav kino vzdusje

Mickey North ::

Un|verse: buće :D To mi morš dokazat :P
Undercover Lamer

l33t ::

Prav pred vceraj sem dobil tele zvocnike od Mlacoma in razlika OEM/Retail je samo ta da so Retail zvocniki spakirani v popisano skatli OEM pa so v enaki skatli le da na njej NIC ne pise. Druga zvok je prav odlicen za razliko prejsnjih dveh malih skatlic!

JanezH ::

Un|verse:
Jep jaz imam tudi pod mizo in sem si ravnokar ogledal en film na DVD-ju in enega v WinMediaPlayer (hmm za movie mode nisem vedel / bom sprobal) in je zvok res odličen in tudi basi so dovolj močni. Izgleda, da basi šepajo le pri poslušanju glasbe.


l33t:
Za koliko si jih pa kupil? Jaz sem jih danes nabavil za 25.800 sit in ja škatla je obična brez poslikave. Drugače pa sem klical v Eventus (zastopnik) in vprašal za razliko med OEM in RETAIL. RETAIL ima 1 leto več garancije in priložena navodila. A si ti morda dobil kaka navodila zraven / jaz ne.

l33t ::

PUF, navodila! Samo en tak listek ki ti pokaze kako moras povezat satelite z subwoferjem.

LunKi ::

Jst pa ne vem a bis si kupu megaworks 510d al logitech z-580, k majo thx so isto 5.1 pa dalinc pa hd dolby decoder pa še cankarja cnej naj bi bli???

Hmm zdj sm pa v dilemi, pa sej končna ocena je med w/$ razmerje. Kvaliteta je seveda prioriteta:)

Me zanima kva bojo spacal pr logitechu, pa pls naj mi kdo pove kdaj naj bi te pršli ven ker do oktobra recimo se mi ne da čakat ker take razlike ne bo, pa zanima me če kdo ve a so z-560 prklopleni na zvočno prek SPDIF al navadna bananca???

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LunKi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki 5.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
658439 (7099) Clone
»

5.1 sistem zvočnikov

Oddelek: Kaj kupiti
332703 (2013) partysound
»

5.1, nekaj je narobe. Al`pa ne znam kaj nastavit!

Oddelek: Pomoč in nasveti
241435 (1072) BlackHole
»

zvočniki

Oddelek: Kaj kupiti
361673 (1171) FANATIK
»

katere 5.1 zvocnike?

Oddelek: Zvok in slika
121394 (1054) Jebiveter

Več podobnih tem