» »

Google predstavil sodelujoče pri Chrome OS, ušle prve slike bete

jype ::

nekikr> Aaaaampak....kakšen delež uporabnikov je nabral v 15 letih obstoja? 1%? 2%?

Čisto vsak, ki uporablja Google (al pa Wikipedijo, al pa LG LCD televizijo, al pa kakšnega od linux based routerjev...), uporablja Linux - pa se mnogi tega sploh ne zavedajo.

mtosev ::

uuu ruter pa TV so masine ane? zaradi mene je lahko gor DOS ver 1.0 ce bo delalo. in tudi ostale zanima da dela ne kaj je gor. ponavljam lahko dajo DOS gor ce dela. i dont care. samo da dela.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Testman42 ::

Jp, in to brez kakaršnekoli pomoči in forsiranja s strani proizvajalcev.

roba87 ::

Se pravi, da so k temu pripomogle inovacije in dobra podpora (igre, pisarniški paketi, brskalnik in še mnogo)... za moje pojme. Ker druga si ne znam predstavljat. Zakaj bi nekdo dal 100€+ za win, če pa ima linux zastonj in je boljsi od windows? ni logike?

jype ::

mtosev> uuu ruter pa TV so masine ane?

Ja, so.

mtosev> zaradi mene je lahko gor DOS ver 1.0 ce bo delalo.

Ja, saj zato je pa Linux, da dela.

mtosev> in tudi ostale zanima da dela ne kaj je gor.

Zato je pa smešno, da si lih na PC dajo pa Windows :)

sixkiller> Zakaj bi nekdo dal 100€+ za win, če pa ima linux zastonj in je boljsi od windows? ni logike?

Ni logike, ja. Sej mnogi ne dajo 100€+ za win, eni pa pač nimajo pojma, pol jih pa nategnejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

darkolord ::

Čisto vsak, ki kadarkoli pomisli na Microsoft, uporablja Windows - pa se tega mnogi sploh ne zavedajo.
Zato ker lahko izberejo in v veliki večini primerov izberejo tisto, kar dela (Windows).

mtosev ::

mah vidim da ni smisla. eni pac ne razumejo. tak pac je. drugace Windows bo se vedno na pcjih katere kupis v trgovini, ker so prilagojeni masam ljudjem in ne samo eni ELITNI skupini ljudi. kateri pac imajo cas se ukvarjat s tem. simple as that.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Testman42 ::

mah vidim da ni smisla. eni pac ne razumejo. tak pac je. drugace Windows bo se vedno na pcjih katere kupis v trgovini, ker so prilagojeni masam ljudjem in ne samo eni ELITNI skupini ljudi. kateri pac imajo cas se ukvarjat s tem. simple as that.


Bolj verjetno so mase ljudi prilagojene Windowsom.
to kar so Janezka v šoli naučili, to Janez zna.

roba87 ::

Predvsem pa manjka kaksno taksno orodje kot je Visual Studio 2008 za linux... Ali pač?

Bor H ::

Ponavad se probam izogibat takim debatam sam vseen. Tist k je reku da so winsi petnajst let za linuxom: a to pomen, da je že ko so win95 izšli bil linux na nivoju recimo win7? Sej vem da gre v drugo smer rahlo sam vseen, če so bli že takrat eno leto v prednosti kako, da jim ni ratal v vseh teh letih mal povečat deleža?

Jaka83 ::

No, jaz se nikakor ne morem odlepit od LightRoom-a za urejanje fotografij. RawTherapee in podobne stvari mi enostavno ne potegnejo. In še to je problem, da zaenkrat še nisem zasledil, kako v Linuxu določim barvni profil za vsak monitor posebej (kalibracija monitorja) - xcalib zna samo za vse monitorje uporabit isti profil -> ni opcija.
Pa da ne omenjam ostalih orodij, ki jih potrebujem ... ala AutoCAD, MegaCAD, MegaTischler, CorelDraw. JA, obstajajo neki nadomestki za te slednje, ampak ko pride do prenosljivosti med platformami enostavno pokleknejo.

Tako da za moje delo Linux pač še ni primeren. Si pa vsake tolko naložim in pogledam kaj je kaj novega in kakšen je napredek ... iz verzije v verzijo je vse skupaj boljše ... ni pa še čisto tam (za moje potrebe, da ne bo pomote).

jype ::

Jaka83> Tako da za moje delo Linux pač še ni primeren.

Vsekakor. Linux ni za vse. Tudi moja deklica z Linuxom ne more shajati, ker zanj ni na voljo orodij, ki jih potrebuje.

Jaka83> ni pa še čisto tam (za moje potrebe, da ne bo pomote).

In verjetno še dolgo časa ne bo, zaradi pojava, ki se imenuje vendor lock-in.

jype ::

Jaka83> No, jaz se nikakor ne morem odlepit od LightRoom-a za urejanje fotografij.

http://bibblelabs.com/

PrimozR ::

mah vidim da ni smisla. eni pac ne razumejo. tak pac je. drugace Windows bo se vedno na pcjih katere kupis v trgovini, ker so prilagojeni masam ljudjem in ne samo eni ELITNI skupini ljudi. kateri pac imajo cas se ukvarjat s tem. simple as that.

Dej mi prosim povej EN dober razlog, zakaj bi MORAL bit Windows na kompu za mase folka. Prosim. Za takšne mase, ki brskajo po internetu in špilajo pasjanso. Kot moj fotr recimo. Al pa sestra. je res, da je v obeh primerih v uporabi Windows, v prvem primeru zaradi glupe Banke Koper, v drugem primeru pa zaradi strahu (ampak bom začel napeljevati na Linux).

techfreak :) ::

PIPI: MSN Messenger? Ni tako dobre alternative kot je WLM od MSja.

Mavrik ::

Tudi v takih temah se zahteva minimalni nivo komunikacije. Bili ste opozorjeni.
The truth is rarely pure and never simple.

mtosev ::

mah vidim da ni smisla. eni pac ne razumejo. tak pac je. drugace Windows bo se vedno na pcjih katere kupis v trgovini, ker so prilagojeni masam ljudjem in ne samo eni ELITNI skupini ljudi. kateri pac imajo cas se ukvarjat s tem. simple as that.

Dej mi prosim povej EN dober razlog, zakaj bi MORAL bit Windows na kompu za mase folka. Prosim. Za takšne mase, ki brskajo po internetu in špilajo pasjanso. Kot moj fotr recimo. Al pa sestra. je res, da je v obeh primerih v uporabi Windows, v prvem primeru zaradi glupe Banke Koper, v drugem primeru pa zaradi strahu (ampak bom začel napeljevati na Linux).

ne morejo uprabljat standardne programe. ze pri Officeu se zatakne. in ne zdaj da je alternativa. je ja ampak ljudje v sluzbi kot moj foter uporabljajo MS Office in jih OpenOffice ne zanima, ker na njem ne dela. razumes? uganes kateri Os uporabljajo na Posti Slovenije? Hint: odg je preprost.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

PrimozR ::

To je zate dober razlog za uporabo Windowsa? Sicer pa, koliko ljudi, ki kupi PC v trgovini, uporablja Messenger? Mulci ja, starejši pa ne. V obeh mojih primerih je tako.
ne morejo uprabljat standardne programe. ze pri Officeu se zatakne. in ne zdaj da je alternativa. je ja ampak ljudi v sluzbi kot moj foter uporabljajo MS Office in jih OpenOffice ne zanima, ker ne dela na njem. razumes? uganes kateri Os uporabljajo na Posti Slovenije? Hint: odg je preprost.

mtosev o tvojih standardih res ne bi spet ker si dokazal, da se tudi za NAJMANJŠO pikico NE sanja, kaj standard sploh je. Sicer pa kakor je meni znano OpenOffice prav lepo sodeluje z običnim Officom. Preizkusil res še nisem, ampak tak problem pa tudi ne more biti. itak se pa danes uporabljajo PDFji. Kdo sploh še uporablja .doc? Kaj uporabljajo na pošti me pa ne zanima. A veš ker OS uporablja MS na svojih serverjih? Ful relevantno ane. Tukaj se pogovarjamo o običajnih uporabnikih, ki imajo lastno izbiro, kaj bodo uporabljali. ne o neki državnih firmah, ki svojim uporabnikom vsiljuje nek OS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PaX_MaN ::

MSN Messenger? Ni tako dobre alternative kot je WLM od MSja.

Emesene?

mtosev ::

mislis da bodo uporabljali OpenOffice ceprav vsi vedo uporabljat MS Office in njihovi partnerji uporabljajo MS Office?

mislis da bodo zdaj namestili OpenOffice in riskirali da stranki file narejen v OpenOfficeu ne bo delal in ji rekli namestite si OpenOffice pa bo delalo? a?

se eno da ne pozabim file shranjeni z openoffice se ne odprejo pravilno v MS Officu. tabele so napacne in podobno.

PDF na posti ne uporabljajo. samo za info.
Zdaj pa se enkrat dobro razmisli.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

techfreak :) ::

MSN Messenger? Ni tako dobre alternative kot je WLM od MSja.

Emesene?

Ja, slabih alternativ je dovolj. Iščem nekaj takšnega, ki ima vse možnosti ali pa vsaj približno vse. Emesene me pa mine že pri screenshotih.

Že pri najbolj preprostem programu se zatakne. Kaj pa recimo Skype? Tudi preprost program za komunikacijo. Še uradni Mac/Linux različici nista niti približno podobni Windows Skype-u.

Outlook? Tudi za tega še nisem našel podobnega programa za Mac. Še VLC ne občasno zašteka in to samo na Macu in na Linuxu. Na Windows deluje brez problema.

PrimozR ::

misli da bodo uporabljali OpenOffice ceprav si vedo uporabljat MS Office in njihovii partnerji uporabljajo MS Office?

mislis da bodo zdaj namestili OpenOffice in riskirali da stranki file narejen v OpenOfficeu ne bo delal in ji rekli nemestite si OpenOffice pa bo delalo? a?

se eno da ne pozabim file shranjeni z openoffice se ne odprejo pravilno v MS Officu. je tebela napacna in podobno.

PDF na posti ne uporabljajo. samo za info.

mtosev smo na SLO-techu. A lahko prosim slovensko?

PrimozR ::

MSN Messenger? Ni tako dobre alternative kot je WLM od MSja.

Emesene?

Ja, slabih alternativ je dovolj. Iščem nekaj takšnega, ki ima vse možnosti ali pa vsaj približno vse. Emesene me pa mine že pri screenshotih.

Že pri najbolj preprostem programu se zatakne. Kaj pa recimo Skype? Tudi preprost program za komunikacijo. Še uradni Mac/Linux različici nista niti približno podobni Windows Skype-u.

Outlook? Tudi za tega še nisem našel podobnega programa za Mac. Še VLC ne občasno zašteka in to samo na Macu in na Linuxu. Na Windows deluje brez problema.

Zakaj bi hotel Outlook ali karkoli Outlooku podobnega? Sej maš GMail :>

jype ::

mtosev> PDF na posti ne uporabljajo. samo za info.

What's their problem? A na Windowsih ne dela?

mtosev ::

mtosev> PDF na posti ne uporabljajo. samo za info.

What's their problem? A na Windowsih ne dela?

ne. DOC se uporablja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

arjan_t ::


Ja, slabih alternativ je dovolj. Iščem nekaj takšnega, ki ima vse možnosti ali pa vsaj približno vse. Emesene me pa mine že pri screenshotih.


in katere "napredne" možnosti pogrešaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arjan_t ()

PaX_MaN ::

Ja, slabih alternativ je dovolj. Iščem nekaj takšnega, ki ima vse možnosti ali pa vsaj približno vse. Emesene me pa mine že pri screenshotih.

Kaj mu pa manjka?

Jaka83 ::

@jype
Ja, tudi bibble sem že probal, pa to ni to. Očitno ne delaš dovolj s fotkami in ne razumeš stvari.

jype ::

Jaka83> Očitno ne delaš dovolj s fotkami in ne razumeš stvari.

Očitno, ja. Glede na to da sprocesiram več kot 500 gigabajtov fotk na leto in da se bibble od vseh workflow orodij daleč najbolje obnese bi rekel, da ga zgolj nisi dovolj podrobno preučil.

Lightroom mi sicer tudi deluje na Linuxu, a ga zaradi njegove počasnosti (tudi na Windows) ne uporabljam.

Jaka83 ::

Potem najbrž nimaš dovolj zmogljive mašine, meni Lightroom odlično deluje. V Bibble predvsem pogrešam čopič in Graduated filter. Bi pa našel še marsikaj.

Sploh pa se že pri kalibraciji monitorja zatakne, kjer Linux pač zaenkrat še ne zmore uporabljat več različnih color profilov za več monitorjev hkrati.

Ne me narobe razumet ... če bi lahko, bi danes vse skupaj prešaltal na Linux, ampak pač ne gre zaradi zgoraj omenjenih omejitev. Zaenkrat mi Windows okolje nudi to kar potrebujem, Linuxu pa še malo manjka.

PS: Če skušam LightRoom poganjat preko Wine na Linuxu dela tako obupno, da se ne more primerjat z nativnim delovanjem na Win ... da virtual machine ne omenjam. Ko bojo to pošlihtal, bom pa tudi sam prešaltal.

BigWhale ::

PIPI: MSN Messenger? Ni tako dobre alternative kot je WLM od MSja.


Kako se pa z Windows Live Messengerjem povezem na Googlov talk? Pa na sluzbeni jabber, pa na AIM? Aja ne morem se.

Bom ostal zaenkrat na Pidginu. Vse to podpira in deluje odlicno, tudi z MSNjem. :)

Jaka83 ::

Pidgin je kul, najbrž pa Windows uporabniki pogrešajo podporo za Audio in Video konference. Meni Pidgin čisto zadošča in ga včasih uporabljam tudi na Win. Sploh mi je kul, ker ni tako bloated kot WLM.

Aljaz1980 ::

Ja, slabih alternativ je dovolj. Iščem nekaj takšnega, ki ima vse možnosti ali pa vsaj približno vse. Emesene me pa mine že pri screenshotih.

aMSN
če ti pa ta ne paše nas pa razsvetli kaj so to te kvazi možnosti, ki mu jih primankuje?

Že pri najbolj preprostem programu se zatakne. Kaj pa recimo Skype? Tudi preprost program za komunikacijo. Še uradni Mac/Linux različici nista niti približno podobni Windows Skype-u.

to je kriv linux al skype razvijalci, ker so leni?
drugace pa mas se TS za lin

Outlook? Tudi za tega še nisem našel podobnega programa za Mac. Še VLC ne občasno zašteka in to samo na Macu in na Linuxu. Na Windows deluje brez problema.
Evolution mail, Thunderbird?
men VLC tudi na win zašteka, poleg tega da je za lin in win toliko bolših predvajalnikov

techfreak :) ::


Ja, slabih alternativ je dovolj. Iščem nekaj takšnega, ki ima vse možnosti ali pa vsaj približno vse. Emesene me pa mine že pri screenshotih.


in katere "napredne" možnosti pogrešaš?

Želel bi vse kar je v WLMju. Če pa to ne morejo narediti potem pa nič.

jype ::

DejanL15> Želel bi vse kar je v WLMju. Če pa to ne morejo narediti potem pa nič.

Sam si nared, lenoba!

Jaka83> Potem najbrž nimaš dovolj zmogljive mašine, meni Lightroom odlično deluje.

Verjetno sem in tja poflikaš kakšno fotko, ne pa 100+ vsak dan, pa te potem zadovolji tudi počasnejši program z bolj nerodnim vmesnikom.

techfreak :) ::

PIPI: MSN Messenger? Ni tako dobre alternative kot je WLM od MSja.


Kako se pa z Windows Live Messengerjem povezem na Googlov talk? Pa na sluzbeni jabber, pa na AIM? Aja ne morem se.

Bom ostal zaenkrat na Pidginu. Vse to podpira in deluje odlicno, tudi z MSNjem. :)

Za MSN uporabljam MSN Messenger for Mac, za ostalo pa iChat.
Ampak zaenkrat nobeden MSN client ne podpira vseh funkcij, ki jih WLM.

Outlook? Tudi za tega še nisem našel podobnega programa za Mac. Še VLC ne občasno zašteka in to samo na Macu in na Linuxu. Na Windows deluje brez problema.
Evolution mail, Thunderbird?
men VLC tudi na win zašteka, poleg tega da je za lin in win toliko bolših predvajalnikov

Outlook ... Macova alternativa, MS Entourage je 10x slabši. Evolution je katastrofa, Thunderbird pa nima koledarja.

techfreak :) ::

DejanL15> Želel bi vse kar je v WLMju. Če pa to ne morejo narediti potem pa nič.

Sam si nared, lenoba!

Jaz bi rad program uporabljal, ne pa svojega pisal.

jype ::

DejanL15> Jaz bi rad program uporabljal, ne pa svojega pisal.

Ves free software je nastal tako, da je nekdo želel boljši program od tistih, ki so bili na voljo.

Jaka83 ::

jype, z napačnim meriš tiče ... trenutno imam v katalogu točno 7575 fotk ... številko pomnoži z 10 in boš dobil približno število fotografij, ki jih sprocesiram na leto (kar pomeni, da jih pregledam, če so uporabne jih obdržim, če pa ne, grejo pa v večna lovišča). Tako da se ne bi spuščal v take bedne obtožbe.

Bibble enostavno ni Lightroom PIKA.

techfreak :) ::

DejanL15> Jaz bi rad program uporabljal, ne pa svojega pisal.

Ves free software je nastal tako, da je nekdo želel boljši program od tistih, ki so bili na voljo.

Super. Naj nekdo napiše še MSN client.

nekikr ::

Jype, zgoraj si napisa bistvo vsega:
"....da ga zgolj nisi dovolj podrobno preučil."

To je stavek, ki ga lahko uporabiš na skoraj vsej odprti kodi. Večina programov, praktično vse distribucije... sigurno je marsikatera stvar oz. distribucija boljša od zaprtokodnih programov/OSov. Samo povprečni uporabnik niti slučajno noče slišati "da ga zgolj nisi dovolj podrobno preučil." Uporabniki hočemo da stvar dela. Out of the box. Ne da se nam delati znanstvenega elaborata zakaj v OO Calc ne računa prav nekega prenosa med tabelami, Excel pa to naredi brez problema. Ne da se nam ukvarjati z nastavitvami za strojno opremo, ki na Win recimo deluje takoj. To ni naša služba. To naj naredijo ljudje, ki so zato usposobljeni in plačani. Majice si nikoli ne sešijem sam. Grem in jo kupim. Kaj me briga kako dela šivalni stroj in kakšno iglo in nit moram uporabiti.

techfreak :) ::

nekikr: Strinjam se s teboj. Ko kupim in priklopim, hočem da deluje. Ali kupim USB ključ, ali telefon ali pa računalnik.
Če računalnik po nakupu ob priklopu v elektriko ne deluje, potem ga nesem nazaj, ker je za mene v tistem trenutku neuporaben. Pa čeprav znam namestiti OS.

jype ::

nekikr> Ne da se nam delati znanstvenega elaborata zakaj v OO Calc ne računa prav nekega prenosa med tabelami, Excel pa to naredi brez problema.

To razumem, a ko ga svira Excel z veseljem zamižite na obe očesi.

Če bi bili tako prizanesljivi tudi do programja, pri katerem imate dejansko možnost vplivati na tisto, kar vas dejansko žuli, bi bilo prosto programje še boljše. Škoda, da ste tako kratkovidni.

techfreak :) ::

nekikr> Ne da se nam delati znanstvenega elaborata zakaj v OO Calc ne računa prav nekega prenosa med tabelami, Excel pa to naredi brez problema.

To razumem, a ko ga svira Excel z veseljem zamižite na obe očesi.

Če bi bili tako prizanesljivi tudi do programja, pri katerem imate dejansko možnost vplivati na tisto, kar vas dejansko žuli, bi bilo prosto programje še boljše. Škoda, da ste tako kratkovidni.

2 leti staro napako kažeš? A OO pa nikoli ni imel napake? Možnost vplivanja imaš tako pri open source kot pri closed source, čeprav pri prvi malo bolj.

nekikr ::

Hja, veš kako je: v službi smo se odločili, da ne bomo podaljšali licenc za Office. Bomo prišparali in bomo namestili OO. PO dveh tednih mučenja smo z največjim veseljem kupili licence za Office. Zakaj? Ker nam je konstantno delalo zdraho z že obstoječimi office dokumenti, ker kar naenkrat nismo bili več vedno kompatibilni z vsemi partnerji in ker Calc ni delal tako kot bi moral. Preračunavanja preko večih zahikov so enostavno neuporabna. In te napake so očitno veliko večje, kot pa ta potencialna napaka ki si jo omenil, sicer ne bi z veseljem vrgli toliko denarja za obnovo licenc.

mtosev ::

zgornji post pove vse. okoli OpenOffice in MS Office. da pac podjetja in drzava se ne bo ukvarjala z necem kaj ni 100% kompatibilno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jaka83 ::

@nekikr
Takih zgodb sem pa že veliko slišal. Čeprav bi z veseljem uporabljal odprto kodo, je zaradi takih stvari včasih ne morem/smem. Saj se najbrž sliši čudno, ampak tako pač je. Sem imel tudi obdobja, ko sem na sistem namestil zgolj Linux in se za pol leta prisilil k uporabi zgolj Linuxa, pa sem bil konstantno pod stresom, ker stvari niso dovolj dobro delovale. Lahko kdo pripomni, da pač ne znam, ampak sem v tem obdobju prebral toliko walkthrough-jev, kot še nikoli prej in o Linuxu sem se tudi veliko naučil (občasno sem ga uporabljal od leta 1995 naprej ... v večjih ali manjših intervalih ... dual boot ali samo Linux). Skratka nisem ravno Linux n00b, nisem pa nek prepotenten heker ... bi se pač uvrstil med povprečne uporabnike Linuxa. Ampak ne prenesem pa, da mi nekdo vsiljuje stvar, za katero preverjeno vem, da mi ne ustreza.

techfreak :) ::

zgornji post pove vse. okoli OpenOffice in MS Office. da pac podjetja in drzava se ne bo ukvarjala z necem kaj ni 100% kompatibilno.

In MS Office je 100% kompatibilen? Še med istimi verzijami ni vedno, kaj šele med različnimi verzijami?

jype ::

DejanL15> 2 leti staro napako kažeš?

Ja, te se spomnim. Excela ne uporabljam prav pogosto, zato nobene aktualne ne morem pokazat, sorry.

nekikr> Hja, veš kako je

Ja, točno vem, kako je - priklenjeni ste na ponudnika in ne morete stran. Vsi vaši podatki so v zapisih, s katerimi si en kurec lahko pomagate, če ne kupite licenc. Tudi vsi vaši partnerji so v isti situaciji in razen če se s celim svetom dogovorite in hkrati zamenjate obstoječe rešitve za konkurenčne, vas bo prehod na kaj drugega stal kratkoročno precej več, kot da ostanete v tem sužnjelastniškem odnosu. Dolgoročno pa... Microsoft wins with your money!

Jaz pa, po drugi strani, nisem odvisen od Microsofta. Vse podatke imam v zapisu, ki ga bom lahko brez posredovanja tretjih oseb vedno prebral. Poslovanje imam popolnoma avtomatizirano s tehnologijami, ki so na voljo skupaj z izvorno kodo (seveda niso nujno vse kar brezplačne, a večina jih je) in nihče me ne more na suho nategnit, ker vedno lahko poleg svojih podatkov distribuiram tudi programje, ki zna s temi podatki delat, bodisi kak spletni vmesnik ali pa PDF reader.

Jaka83 ::

jype ... good luck, če bo kdo hotel s tabo sodelovat. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bo Windows 10 Cloud konkuriral Chrome OS?

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4815029 (12697) xmetallic
»

Neuradno: Chrome OS in Android bosta eno

Oddelek: Novice / Android
2711511 (8928) AnotherMe
»

Linux na svežem Samsung Chromebooku

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3813257 (10832) LightBit
»

Chrome OS predstavljen, prvi prenosnik

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
115530 (4867) JaVonTech
»

Google namerava izdati lasten operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9710722 (7103) poweroff

Več podobnih tem