» »

Družinski paket Windows 7 Home Premium

Družinski paket Windows 7 Home Premium

K6 Plus - Kristan Kenney je na svojem blogu povedal, da je med brskanjem po nedavni različici domačega Windows 7 Home Premium, ki je Microsoftu nehote ušla iz rok, našel zanimivo klavzulo v licenčnih pogojih. Klavzula se nahaja v drugem sestavku, ki govori o pogojih za inštalacijo. Poleg običajnih, da se lahko eno kopijo namesti na le en računalnik z do dvema procesorjema in da lahko programsko opremo uporablja le ena oseba naenkrat, govori še, da je v primeri t.i. Family Packa mogoče operacijski sistem naložiti na tri računalnike v istem stanovanju hkrati.

Ko je pogoje primerjal s tistimi v Professional in Ultimate različicah, te klavzule ni bilo, torej bo takšen paket na voljo le pri Home Premium različici. Vseeno je to za družine dobra izbira, saj bo takšen paket verjetno cenejši kot 3 ločene licence.

69 komentarjev

«
1
2

billgates ::

M$ bo že popravu to v svojo korist preden bo na volja za javnost...

kulSMS ::

verjetno je za Microsoft je boljše 1/3 cene kot piratska verzija.

mtosev ::

eh Home Premium. pod Pro me sploh ne zanima.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

In kaj od stvari, ki jih HP nima glede na Pro, resnično potrebuješ?

http://windows.microsoft.com/en-US/wind...

Pesimist ::

ti si tak pirat number uno na tem forumu. Tak da se ne cudim. :|

Zheegec ::

pro ima v imenu oznako "pro", torej je bistveno boljši.
Nekako tako, kot je Apple preimenoval Macbook13 v macbook pro13...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mtosev ::

In kaj od stvari, ki jih HP nima glede na Pro, resnično potrebuješ?

http://windows.microsoft.com/en-US/wind...

Windows 7 editions @ Wikipedia

tu je natancno. Virtual disk booting pa XP mode. XP mode pa bolj iz firberca.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Spc ::

Poleg običajnih, da se lahko eno kopijo namesti na le en računalnik z do dvema procesorjema in da lahko programsko opremo uporablja le ena oseba naenkrat

Kaki pogoji.
Torej če igrata dva prijatelja mortal kombat 3 (en na levi strani tipkovnice, drugi na desni strani tipkovnice) sta pirata in kršita msjev zakon.
 

skika ::

Komplicirajo brezveze z temi 200 varjantami enega sistema.

Fail.

bluefish ::

200?
Tri pa res.

war-dog ::

Confirmed: Windows 7 set to RTM on July 13th
Object reference not set to an instance of an object.

bluefish ::

Jap, na TechNet, MSDN,...

mtosev ::

Confirmed: Windows 7 set to RTM on July 13th

a zeeeeeee? zakaj potem cakajo na OK 22?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

Don't confuse RTM and GA (General Availability), as these are two totally different phases. RTM in a nutshell is typically the final build that we will see when Windows 7 hits GA later this year (Unless, of course, there's a show-stopper bug found), but is released to manufacturers so they can work out any bugs the software may encounter with hardware devices. General availability is scheduled to launch on October 22, which will give the tech savvy world time to save up money.

PaX_MaN ::

but is released to manufacturers so they can work out any bugs the software may encounter with hardware devices.

LOL.

techfreak :) ::

Confirmed: Windows 7 set to RTM on July 13th

To je petek? Ker bi bilo res zanimivo.

bluefish ::

Ponedeljek.

ozbolt ::

http://www.winsupersite.com/win7/win7_s...

Za tiste ki jih zanima v detajle razlike med verzijami.

alexa-lol ::

sej useen itak bom pirata ultimate edition

frudi ::

Hm, Home Premium omejena na 16GB rama? To bo čez kaka 3 leta lahko že resna omejitev.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

PrimozR ::

In kaj od stvari, ki jih HP nima glede na Pro, resnično potrebuješ?

http://windows.microsoft.com/en-US/wind...

Windows 7 editions @ Wikipedia

tu je natancno. Virtual disk booting pa XP mode. XP mode pa bolj iz firberca.

Torej razen firbca ni pointa v nakupu PRO verzije? Virtual disk booting podpirata samo Ultimate in enterprise, pro pa ne.

Ziga Dolhar ::

Hja. Zame v Home proti Pro manjka tole:

Remote Desktop Host
Offline files
Domain join (Windows Server)

Trije fićri, brez vsakega posamičnega je zame Windows useless.
https://dolhar.si/

Zheegec ::

Ja saj domeno advanced userji seveda potrebujejo. Neki domači uporabnik kot je na primer mtosev razlike ne opazi, sploh ker je jedro enako.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AntiFriz ::

Ma majo cajta komplicirat s temi kljukcami... Ponudijo naj isti softver z istimi funkcijami vsem. Tolko dela v 7 spet niso vložili, da bi ga prodajali po podobni ceni kot visto.
Lahko bi imel samo Single, family pa enterprise verzijo pa je svar resena in so vsi srecni.

edit: vsi razen linuxasev, ki imajo vedno tezave z drugimi OSji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AntiFriz ()

buneech ::

In kaj od stvari, ki jih HP nima glede na Pro, resnično potrebuješ?

http://windows.microsoft.com/en-US/wind...

Windows 7 editions @ Wikipedia

tu je natancno. Virtual disk booting pa XP mode. XP mode pa bolj iz firberca.

Torej razen firbca ni pointa v nakupu PRO verzije? Virtual disk booting podpirata samo Ultimate in enterprise, pro pa ne.

Mtosev, a zdaj že kaj sploh delaš z virtualnimi diski al je to pač funkcija katero bi rad imel, da bi se lahko pobahal, češ, moj PC pa zna bootat virtualke?

techfreak :) ::

Tudi sam bom kupil Pro, če ne celo Ultimate.

Zakaj bi imel nek polizdelek? Sem že imel Windows XP MCE in vem kakšni problemi so lahko pri takšnih izdelkih. Polna verzija je večinoma najboljša. Recimo pri Windows Visti sem imel izbiro ali se odpovem multimediji ali IISju in podobnimi featurjem (HP ali Business). Izbral sem Business, vendar če bi še enkrat kupoval bi sigurno izbral Ultimate.

PrimozR ::

Čak, primerjaš MCE verzijo z običnimi WIndowsi? _Media Center Edition_?? Dude, WTF?

Ziga Offline files?

PNG ::

Hm, Home Premium omejena na 16GB rama? To bo čez kaka 3 leta lahko že resna omejitev.


Isto sem jaz pomislil. Razmišljam o nakupu ultimate, kljub legalni dosegljivosti MSDNAA verzije. Dejansko je W7 vredna svojega denarja (že vista je bila, a W7 prinaša tisti icing on the cake).

Sploh emuliranje virtualne mašine je nepopisljivo praktično (imamo določen hardware, za katerega je včasih potrebno imeti x86 sistem).

mtosev ::

In kaj od stvari, ki jih HP nima glede na Pro, resnično potrebuješ?

http://windows.microsoft.com/en-US/wind...

Windows 7 editions @ Wikipedia

tu je natancno. Virtual disk booting pa XP mode. XP mode pa bolj iz firberca.

Torej razen firbca ni pointa v nakupu PRO verzije? Virtual disk booting podpirata samo Ultimate in enterprise, pro pa ne.

jaz bom dobil Ultimate za ceno Proja. amazon.co.uk pa se ENG so, ker mi SLO winsi gredo na jetra. pa omejitev 16gb mi ni vsec posebej ce bo 7-ka zdrzala 4 leta.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

frudi ::

Če kdo razmišlja o nakupu Win7 - od 15. julija do 14. avgusta se bo dalo dobiti retail upgrade HP in Pro verzijo za 60 oz. 120€. Sicer mislim da samo v UK, Nemčiji in Franciji, ampak to ni nek problem.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

marjans ::

Hm, Home Premium omejena na 16GB rama? To bo čez kaka 3 leta lahko že resna omejitev.


Čez tri leta najbrž ne, malo pozneje pa. Recimo, da je praksa pokazala, da se potreba po RAM-u podvoji vsaki 2 leti. Za danes bi lahko rekli, da je 2 GB normalno, 4 GB razkošno (za domačega uporabnika!) in 1 GB "resna omejitev". Na osnovi časovnega povečanja potreb RAM-a, bo Win7 Home Premium imel "resno omejitev" čez okoli 8 let, "normalna" omejitev pa čez 6 let. Kljub temu, pa sem prepričan, da bo MS čez čas (s Service Packi) to omejitev dvigoval glede na trenutno stanje. Mogoče se kateri spomnite, da je WinXP ob izidu (brez SP) podpiral particije do 128 GB. Danes bi temu rekli "izjemno resna omejitev".

Xgeneration ::



Isto sem jaz pomislil. Razmišljam o nakupu ultimate, kljub legalni dosegljivosti MSDNAA verzije. Dejansko je W7 vredna svojega denarja (že vista je bila, a W7 prinaša tisti icing on the cake).


dej raje dnar za stradajoče v Afriki... resno. Windowse boš pa kupil, ko ne boš dobil licenčnih zastonj. al pa ga vsaj na kak bolj pameten in (oprosti!) manj primitiven način porabi.
LP

frudi ::

No, jaz sem za svoj izračun uporabil druge predpostavke - trenutno je 4GB tudi za domače računalnike že standardno, do oktobra bo pa to še toliko bolj res; no, sem štejem tudi 3GB, ker se je ta kapaciteta razpasla samo zaradi vztrajnosti 32-bitnih Windowsev, sicer bi verjetno še več novih računalnikov imelo 4GB rama.
Kapaciteta pa se po mojih ocenah podvoji prej na 1.5 leta, kot na 2. To sklepam tako po zadnjih letih (2006 sem šel iz takrat standardnih 1GB na 2GB, sredi 2007 4GB in pred par meseci na 8GB), kot po dolgoročni oceni (leta 1994 je bil standard 4MB, 15 let pozneje pa 4GB, 2^10 več.
Po tej oceni se bo v 3 letih standardna količina v veliko domačih računalnikov dvignila do 16GB.

edit:
dej raje dnar za stradajoče v Afriki... resno. Windowse boš pa kupil, ko ne boš dobil licenčnih zastonj. al pa ga vsaj na kak bolj pameten in (oprosti!) manj primitiven način porabi.

Mogoče pa želi z računalnikom početi kaj takega, česar mu MSDNAA licenca ne dopušča? Ali pa mu le-ta ne bo dostopna več veliko časa. Ali pa njegov računalnik uporablja še kdo drug. Skratka, ogromno je možnih razlogov, zakaj bi želel nabaviti ne-MSDNAA licenco, tako da raje premisli, preden dejanja drugih brezveze označuješ kot primitivna.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()

techfreak :) ::

Čak, primerjaš MCE verzijo z običnimi WIndowsi? _Media Center Edition_?? Dude, WTF?

In kaj je razlike? Windows XP Pro z vgrajenim MC.

Vse je bilo v redu, razen nekaterih programov, ki so imeli težave (npr. FileZilla).

Looooooka ::

Xgeneration ce si ti fizikalec oz mas tok velik casa, da se z linuxom ukvarjas good for you.Mogoce si clo z linuxom zacel in zadnjih letih se nisi obupal nad njim...again..SUPER ZATE..AMPAK!
Mogoce on rab windowse ,ker mogoce dela na necem kar rab windows...hell si mogoce pomislu da je developer, ki programira za windows in je zato fer da placa za windows, ker si z njimi clo sluzi kruh?
mogoce se men tle zdi bl primitivno, da ne placas...ker potem je edino fer da za afriske otroke jst spiratiziram...pokradem in zlorabim tvojo in njegovo intelektualno lastnino...vse v imenu afriskih otrok?
Mogoce lahko se tvoj avto ukradem...kupit svojga bi blo primitivno...sj je tvoj cist lepo dosegljiv.

Zgodovina sprememb…

krho ::

Če kdo razmišlja o nakupu Win7 - od 15. julija do 14. avgusta se bo dalo dobiti retail upgrade HP in Pro verzijo za 60 oz. 120€. Sicer mislim da samo v UK, Nemčiji in Franciji, ampak to ni nek problem

WTF? Kašen price za upgrade, M$ je reku, da bodo nekaj mesecev pred finalno verzijo upgradi iz Viste na W7 zastonj!
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

MacQ ::

Jaz imam še vedno 2 GB rama in ne čutim potrebe po zvišanju te številke. Celo paging file imam izklopljen. Edino za kar rabim ta ram pa so igre. Iz tega lahko sklepam, da za normalno domačo rabo 16 GB še dolgo ne bo potrebnih. Razen seveda za poganjanje OSa, za katerega bi bil ta ram po normalni logiki najmanj potreben.
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

frudi ::

krho, upgrade iz Viste na W7 bo zastonj za tiste, ki bodo Visto kupili malo pred izzidom W7. Ne vem, ali to velja že sedaj, ali pa bo začelo v kratkem, tudi ne, ali velja samo za OEM licence, ali tudi za retail.

Ta akcija, o kateri sem jaz pisal, pa velja za prednaročilo upgrade verzije W7 v tem času (15. julij do 14. avgust). S to upgrade verzijo lahko nato nadgradiš poljubno staro inštalacijo Viste ali XPjev.

MacQ, sodobne igre so še kako vesele 4GB rama, če imaš pa rad prižganih še malo več programov pa sploh. Meni na 8GB Vista + običajno zagnani servisi in programi porabijo 2-3GB, preden sploh poženem kako virtualno mašino ali igro.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

PrimozR ::

Na Xpjih prek 1 GB RAMa pridem samo z uporabo iger (ali pa tono tabov v FFju). Sicer pa večinoma ne. Stalno pa je prižgan Winamp, ki kuri 100 MB rama.

mtosev ::

Na Xpjih prek 1 GB RAMa pridem samo z uporabo iger (ali pa tono tabov v FFju). Sicer pa večinoma ne. Stalno pa je prižgan Winamp, ki kuri 100 MB rama.

ce bi mel virtual machine bi jih takoj popucal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

frudi ::

In kakšen delež ljudi doma uporablja virtualne mašine?

In, mtosev, preden odgovoriš 'jaz jih', raje premisli, kaj sprašujem...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

mtosev ::

koliko vem nismo na forumu Jokerja ampak na S-Tju. jaz se igram s tem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

Kaj točno mi bo pomagal virtualni OS?

BigWhale ::

Ja mel ga bos! :>

Lawler_ ::

Kaj točno mi bo pomagal virtualni OS?


Če imaš Visto pa da ti kakšni programi ne delajo, jih lahko uporabljaš v virtualnih xp-jih, lahko preizkušaš razne OS-e, lahko preizkušaš nove programe preden jih daš na glavni OS, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lawler_ ()

MacQ ::

Za virtualno mašino lahko določih količino rama, ki jo bo nucala.
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

MacQ ::

Za virtual disk booting imaš Sunov Virtualbox, ki je zastonj. Zakaj bi plačeval 100 EUR več za nekaj kar je zastonj?
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

mtosev ::

Za virtual disk booting imaš Sunov Virtualbox, ki je zastonj. Zakaj bi plačeval 100 EUR več za nekaj kar je zastonj?

vec ne bom placal, ker bom iz Amazon.co.uk kupil. tam je cena za Ultimate kot v SLO za Pro al celo nizja. tak da ne bo tak hudo. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

krho ::

VirtualBox je zastonj na nekomercialno rabo, za komercialno moraš kar lepo plačat! (Razen, če boš sam prevajal OSE verzijo na Polknih)
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč: Toshiba L550-117

Oddelek: Kaj kupiti
446998 (6272) toshibaL550
»

Sprememba jezika v windows 7

Oddelek: Operacijski sistemi
1618235 (17629) urosp
»

Kako nadgraditi W7 HomePremium z IIS sistemom?

Oddelek: Operacijski sistemi
101198 (1112) Joze_K
»

Windows 7 bo imel šest okusov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19016412 (11355) bluefish
»

Vista home premium SLO lang. pack?

Oddelek: Operacijski sistemi
93868 (3543) PaJo

Več podobnih tem