» »

Kako nadgraditi W7 HomePremium z IIS sistemom?

Kako nadgraditi W7 HomePremium z IIS sistemom?

Joze_K ::

Lp,
zanimam se za nakup prenosnika, vendar vse kar je v mojem rangu ima vgrajen W7 Home Premium,..., ker pa nekaj malega delam na WEB straneh pa rabim IIS sistem...

Torej kako dobiti ISS sistem? Pri licenci se ne da doplačati, da bi nadgradil na W7Profesional, ki ima ISS sistem vgrajen.

Ali se da dograditi samo ISS sistem?

Ali je kaka alternativa,.... (če nisi prevelik računalničar? Saj vema Apache, itd,.... vendar delam v ASPju)

pomoč prosim, hvala?

amigo_no1 ::

Joze_K ::

Hm,

ampak to je samo v Profesionalu in Ultimat verziji,..., poznam postopek kako aktivirati že vgrajeno opcijo,..., mislim pa da Home Premium nima tega ISS sistema vgrajenega, da bi ga potem samo omogočil???

Ali se motim?

Ziga Dolhar ::

ISS



Sicer pa - IIS on Home Premium
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Joze_K ::

Zdaj pa nič ne razumem (oz. razumem, da je ISS slika zgoraj :D)

a je pol tako preprosto, kot samo omogočiti IIS preko Control Panela,..., če pa pri Microsoftu vsepovsod oglašujejo, da ima IIS šele verzija W7 Professional???

Če je to sigurno, da ga lahko samo dodatno omogočim v Control panelu, potem pa sem mi odpira ves svet v ponudbi pri prenosnikih, ker večina je takih na W7HP ....

Torej, sigurno ?

Joze_K ::

Hm, našel sem še tole zbirka Microsoft Web platform instaler Free installer
ki je brezplačna in namesti celo množico uporabnih IIS dodatkov (vključno z IIS seveda)

vauu, če to laufa na W7HP, potem ne potrebujem W7Pro...

Ziga Dolhar ::

Tudi sam sem bil prepričan, da pri nižjih edicijah IIS ne pride zraven oz. ga ni moč namestit. Pol sem pa guglal "IIS on Home Premium", pa mi je vrglo oni MSjev zadetek ven ...
https://dolhar.si/

Joze_K ::

pa je že komu uspelo to v živo videti? Da se res da namestiti?
Ker ne bi rad dveh W7 licenc kupoval (ene že nameščene na prenosniku in potem še Pro verzije), bi pa blo tudi malo bedasto, da bi imel legalno verzijo pa potem zaradi tega nelegalno prek napisal...

sem pa tudi napisal na Microsoft Slovenija podporo, da mi potrdijo, da se IIS res da namestiti,..., vendar ne pričakujem pametnega odgovora,.., sem ji že spraševal okoli licenc kako je z upgradeom in koliko bi stal, pa so bili odgovori vedno obširni in nikoli zadovoljivo konkretni...

tudi tukaj je opisan postopek namestitve MICROSOFT WEB PLATFORME: instal IIS7 in je zanimivo pri pogojih napisano, katere verzije VISTE so minimalni pogoj, za W7 pa piše le W7 in ni pogoj nobena od verzij...

žarki upanja stalno bolj sijejo....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

amigo_no1 ::

ISS ==International Space Station

IIS == Internet Information Services

Joze_K ::

@ jeje997 - čemu poanta?
Smo že ugotovili,da gre za tipkarsko napako..., mogoče ti je bila slikca ISS premalo / ali rabiš še podnapise?

povej rajši nekaj o temi,..., če se tam kaj razumeš... >:D

Joze_K ::

Dobil sem odgovor od Microsoft SLO:
Spoštovani!

Zahvaljujemo se vam, da ste se ponovno obrnili na Microsoft center za uporabnike, hkrati pa se vam iskreno opravičujemo za prvotno podano nepopolno informacijo.

Kot ste že sami ugotovili, operacijski sistem Windows 7 Home Premium v osnovi podpira namestitev IIS strežnika, vendar pa v različici Home Premium velja nekaj omejitev, ki vam ne omogočajo popolnih funkcionalnosti pri uporabi IIS storitev. V pomoč vam pošiljamo spletno povezavo, kjer je navedeno, katere komponente IIS strežnika so vključene v posameznih različicah operacijskega sistema Windows 7:

Available Web Server (IIS) Role Services in IIS 7.5
http://technet.microsoft.com/en-us/libr...

Prav tako bi vas želeli obvestiti, da je število istočasnih povezav preko IIS strežnika v različici Home Premium omejeno na tri uporabnike, medtem ko vam različica Professional omogoča hkratno povezavo desetih uporabnikov.


Ko sem pregledal funkcionalnost IIS7.5 Home Premium sistema, bi mogoče rekel, da je za domačo uporabo več kot OK, posebaj če IIS rabiš le kot simulacijsko okolje za tvoje strani, edino večje kar manjka je FTP funkcionalnost, ampak za potrebe kot sem napisal, je več kot OK.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IIS server na Win7 64bit

Oddelek: Programska oprema
161281 (1052) racunalnicar
»

Windows 7 in spletna stran

Oddelek: Izdelava spletišč
5751 (617) dottor
»

Pomoč pri Microsoft SQL Server 2008

Oddelek: Izdelava spletišč
61036 (855) Cvele2011
»

Internetna stran in domač server

Oddelek: Omrežja in internet
173303 (3139) Seljak
»

IIS problemi

Oddelek: Omrežja in internet
141504 (1222) extr3m3

Več podobnih tem