» »

Sprememba jezika v windows 7

Sprememba jezika v windows 7

trademark ::

Prijatelj je kupil prenosnik z windows 7 home premium. Pri instalaciji je imel na izbiro slovenski, hrvaški in angleški jezik, žal je napačno izbral hrvaškega.
Kako bi lahko jezik spremenil na slovenskega. Malo sem že brskal in našel odgovor, da se to lahko popravi z recovery paketom.
Prosim za pomoč, ker ne bi rad še poslabšal zadeve, posebej ker prenosnik ni moj.

Ericssony ::

Uporabi Vistalizator

Bahti ::

slo jezik je na voljo v posodobitvah

trademark ::

Mislim, da je slovenski jezik že na disku, ker so v nastavitvah pod odstrani jezik vsi trije angleški, hrvaški in slovenski.
Morda kdo ve, v kateri mapi na disku so naloženi ti jeziki?

amigo_no1 ::

googlaj: change language win7

Some version of Windows 7, such as Windows 7 Ultimate and Windows 7 Enterprise, allows users to change the support language to display text in wizards, menus, help and supports and dialog boxes. Here is the manual procedure to change language in Windows 7.

1. Click the Start button.
2. Click Control Panel.
3. Under the Category view, click the Clock, Language, and Region link and right after that click Change Display Language link located under the "Region and Language" section.
4. Under Icon view, click Region and Language icon, and click the Keyboards and Languages tab.
5. Under the "Display Language" section, choose and change language from the drop-down menu.
6. Click Apply.
7. Restart your computer for the change to take effect.

If you want to change the language of the welcome screen, network services, local system. If you also wish to change the language of new user accounts, follow this other procedure:

1. Click the Administrative tab in the "Region and Language" window.
2. Under the "Welcome screen and new user accounts" section, click the Copy settings button.
3. Now, in the "Welcome screen and new user accounts" dialog box, tick the Welcome screen and system accounts and New user accounts checkbox.

Lonsarg ::

trademark, če so vsi trije jeziki tm za odstranit, pomeni da so vsi že naloženi nobenega henakja ne rabiš, da naložiš.

Samo pejdi v nastavitve pa zamenjaj jezik, simpl kot pasulj:)

c00L3r ::

slo jezik je na voljo v posodobitvah

Samo pri Ultimate.

urosp ::

Kaj pa pri windows 7 Home Premium? Ob nakupu prenosnika so bili windowsi že naloženi, ampak v angleškem jeziku. Se da tukaj spremeniti jezik na slo?

Lonsarg ::

Ja odgovorjeno 5 postov višje, rabiš Vistalizator, da naložiš dodatni jezik, druga opcija pa je, dana novo inštaliraš windows tokrat slovenski, serijsko se isto uporabi, niso ločene po jezikih.

urosp ::

Hvala Azgrad. Vistalizatorja ne bi rad uporabil. Torej so Slo Win 7 že izdani? Res se še nisem kaj dosti pobrigal na tem področju, zdaj pa sem nepričakovano dobil prenosnika, ki ga moram za teenager-ko spraviti v red in morajo biti gor slo win 7 :) Licenco imam za win 7 home premium. Kje pa bi lahko dobil home premium v slo jeziku? Na p-a-r-t-i-s-u jih ne najdem, kje drugje pa ne vem iskati.

opeter ::

Slovensko verzijo kupiš v trgovini. Če nočeš uporabiti Vistalizator, potem tebi ni pomoči.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

urosp ::

Če je vistalizator popolnoma kompatibilen, potem ne razumem, zakaj MS sam ni ponudil takšnega načina preklopa jezika? Če bi se šlo zame, bi uporabil Vistalizator, tako pa ne bi rad, da bi se kasneje pojavili kakšni problemi zaradi tega. Recimo kakšne težave pri update-ih, ali kakšne druge neskladnosti.

Lp.

Ericssony ::

Vistalizator se uporablja že od Viste naprej in, če program ne bi bil "kompatibilen" z OS potem bi to že zdavno odkrili. Program ti pač omogoča funkcionalnost, ki je v različicah drugačnih od Ultimate onemogočena in, če je onemogočena to ne pomeni, da je ni možno ponovno omogočiti.
Strah pred težavami in neskladnosti je popolnoma odveč in kot ti je že pred mano nekdo povedal - druge možnosti kot, da ponovno kupiš OS v slovenski različici nimaš...

opeter ::

Ni težav pri posodobtivah, edino po MS-ovi EULI sodeč ni ravno legalno spreminjat jezika.

MS ima tako politiko, da lahko v dotični državi, kjer si ravno lociran, kupiš lokalno prevedeno različico Windows sistema.

Edini OS, ki ima jezikovne pakete so Ultimate verzije.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

urosp ::

No prav, bom pa uporabil Vistalizator. EULA me ne skrbi, najbolj me je skrbelo, da določene posodobitve ne bi delovale zaradi "ročne" spremembe jezika. Ampak če pravite da je tudi s posodobitvami vse vredu, potem je skrb pred uporabo Vistalizator-ja res odveč.

Hvala.

ZGI ::

Če imaš jezikovni paket( .cab zadeva) potem lahko slediš tem napotkom.
On admin privilages type in command (CMD) console
DISM /Online /Add-Package /PackagePath:(here type a patch to Language pack)
next type:
bcdedit /set {current} locale pl-PL << or another locale
then:
bcdboot %WinDir% /l pl-PL << in pl-PL type your locale
Next in regisrty editor: (regedit in run windows)
HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlMUIUILanguages
delete the "en-US"
Then restart your system, and you will see your selected language. 
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZGI ()

urosp ::

ZGI Hvala, vendar sem zadevo rešil s ponovno namestitvijo. Ob nakupu prenosnika so Win 7 že bili nameščeni, vendar v angleškem jeziku, čeprav setup omogoča izbiro jezika tudi v Slovenščino. Skratka po namestitvi Vistalizatorja je sicer jezik bil slovenski, vendar pa so windowsi začeli zmrzovati. Natančneje, vsakič prvič po novem zagonu, ko sem vklopil control panel, je ta zmrznila. In potem, če sem jo preko task manager-ja zaprl in ponovno odprl je delala normalno. Enako se je dogajalo vsakič, ko sem po zagonu računalnika PRVIČ vstavil CD ali DVD v tray, je explorer zmrznil. Ne vem, če je kriv ravno vistalizator, vsekakor pa so se te težave začele neposredno po namestitvi vistalizatorja.
Vseeno vsem hvala za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win7, kako namestim Language pack ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5328150 (17393) GTX970
»

windows 7 - slo dodatek

Oddelek: Pomoč in nasveti
1019983 (4794) TitanX
»

Kupovanje Windowsov v tujini

Oddelek: Operacijski sistemi
153152 (2708) first_line
»

Windows 7 Home Premium SLO iso?

Oddelek: Pomoč in nasveti
2618294 (16591) Rok22
»

Pomoč: Toshiba L550-117

Oddelek: Kaj kupiti
447007 (6281) toshibaL550

Več podobnih tem