» »

Stanovanja v Sloveniji - Poraz

Stanovanja v Sloveniji - Poraz

tabla ::

Iskal sem stanovanje za nekoga in moram rečt, da sem le opazil, da živim v državi nategunov! Človek ne more verjet kaj vse bi dragi slovenci radi prodali oz. dali v najem in to po cenah, ko bi človek lahko dobil hišo kje drugje. Šel gledat nekaj stanovanj, noter pridem škurki, svinarija ocena 10, vse zjahan, voda ne dela, kopalnica, kjer lahko dobiš glivice samo da se pipe dotakneš! 32m2 cena 350EUR brez vsega, staro stanovanje, razpadajoča vrata. Druga oseba je imela čisto stanovanje 20m2, pravi da je vse obnovljeno , ampak glede na to da sem sam obnovil stanovanje v velikosti 45m2, vem kaj je obnovljeno in luksuz. Bilo je vse staro, le čisto pa je bilo. Cena 350 EUR za 20m2. Potem sem klical na napremičninsko agencijo in so mi sporočili garsonjere v Ljubljani so nekje okoli 100.000 EUR in naprej. Pa kaj so vsi znorel al smo res slovenci največji oderuhi v Sloveniji?
In potem naši politiki pravjo kako bodo cene stanovanj padale, in kako bo OGROMNO novih stanovanj... jaz nism opazil tega.

mtosev ::

bilo je na TV da so nepremicnine V LJ drazje kot v Washingtonu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Adrijan0 ::

Tudi jaz sem iskal stanovanje v LJ, cene so res nabite, vendar se da dobiti tudi vredu ponudbe. Eni pa res pretiravajo glede cene, povrh usega je pa kot si že povedal oprema katastrofalna.

Icematxyz ::

Pa so res ali je bilo samo po TV nakladanje? Sam nisem se nikoli obremenjeval preveč s tujino pa me sedaj, ker se je tema odprla to zanima.

Se pravi te cene kot navajaš če prav razumem veljajo za našo glavno mesto po tem ko si sam šel na teren in si navedel sedaj kakšno je realno stanje glede na tvojo izkušnjo.

A kdo ve za glavna mesta ostalih EU držav lahko tudi ZDA koliko je najemnina in kakšen je "luksuz" stanovanja podobne kvadrature in cene na mesec in pa cena primerljivega stanovanja ki v lj stane 100.000 evrov. Če se ga po takšnih cenah glede na kvadraturo in opremo da kupiti v drugih prestolnicah.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Prosti trg deluje!

mtosev ::

Prosti trg deluje!

se strinjam. posebej za tiste kateri so kupili stanovanje po Jazbinskovem zakonu in je zdaj vredno 6-7x vec.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

imagodei ::

jype,

ah, tukaj pa ne vem... Preveč praznih stanovanj po Slo. Pa revni bogataši, ki so za 5.000 mark dobili stanovanja, danes sedijo na 100.000 EUR vrednih nepremičninah, ob enem pa nimajo denarja za malo boljši avto.

Trg stanovanj v Slo je Epic fail.
- Hoc est qui sumus -

jype ::

Ja jebiga, zdaj je trg prost. Nič ne kaže, da bi bil kdo pripravljen postaviti konkurenčno ceno, ker mu pač ni treba prodat. Če bi ga opalili z davki na neizkoriščeno nepremičnino bi to bila "nepoštena regulacija"!

Zdaj je pa vse v najlepšem redu, tako kot je vedno, ko je trg prost!

paljer ::

V zadnjih letih se je ogromno gradilo in tisti, ki so začeli zadnji z gradnjo imajo sedaj ogromno neprodanih stanovanj, za katere ne želijo ustrezno znižati cene. Vendar tudi njim bodo v kratkem potekli krediti, ki jih bo potrebno odplčati. In potem bo tako kot v ZDA, kjer so banke glavni ponudnik nepremičnin.

KandazaR ::

V zadnjih letih se je ogromno gradilo in tisti, ki so začeli zadnji z gradnjo imajo sedaj ogromno neprodanih stanovanj, za katere ne želijo ustrezno znižati cene. Vendar tudi njim bodo v kratkem potekli krediti, ki jih bo potrebno odplčati. In potem bo tako kot v ZDA, kjer so banke glavni ponudnik nepremičnin.


Večji problem kot nova stanovanja so predraga stara stanovanja, ki se prodajajo skoraj po enaki ceni kot nova.

paljer ::

To že. Vendar bo pameten kupec preferiral novo stanovanje, še posebej, če bo po boljši ceni. Kaj potem pomaga lastnikom starih "graščin", če bodo prodajali stvar, za katero ne obstaja trg. Posledično bo tudi cena starim stanovanjem padla na ustrezen nivo.

Ziga Dolhar ::

Pa kaj silite v Ljubljano?

Tržič - dvajset minut vožnje do Ljubljane. Kvadratni meter od polovice do cetrtine (3PGF) cene kot v Lj.

(No, je pa res tudi, da je Trzic verjetno med najcenejsimi kraji v Sloveniji.)
https://dolhar.si/

Sims ::

paljer,

to je res. Vendar vsi si ne morejo privoščiti cene novega, in bi bili zadovoljni s starejšim po seveda nižji ceni. Nižje cene pa ni ...

Sims

kmetek ::

Tržič 20 minut ob teh AC? Najmanj 30+ minut.

noraguta ::

Pa kaj silite v Ljubljano?

Tržič - dvajset minut vožnje do Ljubljane. Kvadratni meter od polovice do cetrtine (3PGF) cene kot v Lj.

(No, je pa res tudi, da je Trzic verjetno med najcenejsimi kraji v Sloveniji.)

pa še mačka se naizi znebiš.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Icematxyz ::

No da se ne bo kar popreko spet nekaj govorilo kot se vedno v takšnih temah govori. In se raje kot da bi se uporabilo za 5 minut google govori kaj je nekoč novinar rekel v nekem prispevku (in vrjetno namerno zavajal)...

Podatki so v večini stari okrog leta dni:

Slovenija:

...



Naše sosede:

Avstrija:

...



Madžarska:

...



Italija:

...



Hrvaška:

...



Naša "soimenjakinja" Slovaška:

...



Še nekatere druge:

Nemčija:

...



Anglija:

...



Francija:

...



Finska:

...



Češka:

...




Vir: http://www.globalpropertyguide.com/

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Zeberdee ::

Iz centra Kranja (AP) je preko Kranj Zahod do Bežigrada (skozi tunel) 25 minut več kot preveč. Iz Rudnika je do Bežigrada potrebno vsaj 30 minut.

Ice-Heki ::

Ziga Dolhar enkrat bi se rad peljal s tabo iz Ljubljane do Tržiča. In gledal na uro.
Me zanima, kje si ti našel teh tvojih 20 minut.

Žiiga ::

Tržič-Lj je 45km, zdej pa računej.

kmetek ::

Nima veze km, stanje na AC in gužve ter nonstop obnavljanje itd....Še iz Kranja rabim 20km do Tržiča, kamor grem na zdr.preglede glede kolena.

Že samo iz Planine do AC imam skoraj 10minut, Kranj je postalo selo, avto pri avtu.

kmetek ::

Realno ti povem, ne vozimo 200km/h.

Super Sonic ::

"Me zanima, kje si ti našel teh tvojih 20 minut."

Ima pa čisto prav. Je res, da je ob konicah mal gužve, tako da to naraste na 30, ampak ko je mir, imaš do Lj. 20 minut. Tržič je ok, edino vseeno se naštepa veliko km (čeprav je potovalna hitrost zakon), tako da rabiš konkreten avto. Pa še nekaj ostalih malenkosti je, ki motijo. V soboto smo imeli poroko v tem kraju in smo se mal vozil čez tiste rovte gor pa dol in si folk res postavlja nenormalno lepe hiške - vse na račun cenejše zemlje.Vse ma svoj plus in minus, tudi Ljubljana ima veliko prednosti.

Kar se pa tiče najemnin - verjamem, da je tako, pri prodaji je pa stvar zelo drugačna. Agente kar stiska tako, da po zadnjih informacijah se da dobit -30% popusta na neko objavljeno ceno. Odvisno od prodajalca, objekta. Seveda se o tem ne govori, da držijo splošen vtis, ki je zelo pomemben.

Glede na to, da je pol LJubljane prazne, bi težko rekel, da prosti trg deluje. Poleg tega je ta segment zelo nevaren za finančno stabilnost, ker se ne bo začel podirat ampak se bo samo podrl - domino efekt. Potem pa spet država pomagaj...

Trend, ki je in me veseli da je, je pa, da smo končno začeli zidati manjše hiške (ne 3 nadstropne kevdre za 1 osebo). Sicer pa jebiga - vsak narod si določi prioritete, pri nas je to hiša/stanovanje. Kolega v Avstraliji si za 500$ na mesec privošči 4 sobno stanovanje s pogledom na morje (17 štuk) - s stroški vred...
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Žiiga ::

Med Tržičem in Ljubljano ni nobenega "obnavljanja" in če bi hotel cesta dopušča 200km/h +.
Koliko časa ti vzame 45km in povprečno hitrostjo 130km/h pa sam izračunaj.

noraguta ::

ja bistrco so odprl sam ne za dolgo itak bodo gradil priključek
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Binji ::

Če bi ga opalili z davki na neizkoriščeno nepremičnino bi to bila "nepoštena regulacija"!

Jaz sem že za davek na neizkoriščeno nepremičnino. Ampak se bojim, da bi država to vzela kot "davek, s katerim lahko opalimo vse državljane s kakršnokoli nepremičnino za kar največ denarja, kar lahko in imamo zanj še dober izgovor".
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Žiiga ::

ja bistrco so odprl sam ne za dolgo itak bodo gradil priključek


Kater pa? Bled - Tržič al izvoz za Duplje?

kitewing ::

Med Tržičem in Ljubljano ni nobenega "obnavljanja" in če bi hotel cesta dopušča 200km/h +.
Koliko časa ti vzame 45km in povprečno hitrostjo 130km/h pa sam izračunaj.


1. si malo manjkal pri matematiki
2. 130km/h je največja dovoljena hitrost in ne povprečna

dronyx ::

Problem je že v tem, ker bi večina živela rada v Ljubljani, po možnosti lučaj stran od Tromostovja, ostalo pa jih ne zanima. Tako da če gledaš malo širše, se da priti tudi do dobrega stanovanja za razumno ceno (sploh sedaj, ko so kupci bolj redki).

Če bi pa nabili res davek na nepremičnine, bi bil pa po moje dober biznis to, da odkupuješ starejše, trinadstropne hiše, ki so skoraj prazne, ker so jih včasih gradili za pet rodov vnukov in babic, iz tega pa lepo narediš tri dvosobna stanovanja in na dvorišču še bonus nadstrešek za avte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Žiiga ::

E vidiš Kita, tukaj čas izgubljaš.
130 povprečno kdaj poizkusi pa bo šlo v skoraj 20 minutah, če ga pa celo do 135 prisneš bo pa točno dvajset.

Okapi ::

ker se ne bo začel podirat ampak se bo samo podrl - domino efekt. Potem pa spet država pomagaj...

Trg nepremičnin se pri nas ne bo začel podirati, ker je večina stanovanj lastniških, lastniki pa jih v veliki večini niso kupovali kot naložbo, pa tudi hipotekarnih kreditov, ki jih ljudje ne bi bili več možni odplačevati je malo, ker so banke stanovanjske kredite delile previdno in po kapljicah (v povprečju manj kot 50% vrednosti stanovanja).

Ljudje torej v večini primerov niso primorani prodati stanovanja, ampak se pač še nekaj časa ne bodo preselili v večjega, oziroma ga bodo oddajali in hranili za otroke.

Stanovanja morajo prodajati le investitorji, ki gradijo nova stanovanja, teh pa je razmeroma malo.

Pri nas so visoke cene stanovanj med drugim posledica ravno tega, da je večina stanovanj lastniških in je večini Slovencev (ki so pač lastniki stanovanj ali hiš) v interesu, da je njihova nepremičnina čim dražja. In pa seveda tega, da je stanovanj premalo. Zaradi krize se jih bo manj gradilo, tako da bo povpraševanje še vedno večje od ponudbe. In ker večini kupcev ni potrebno takoj prodati, tudi cen ne spuščajo in krog je zaprt.

O.

msjr ::

Via Michelin pravi:

Time 00h45 which 00h22 on motorways
Distance 49 km which 36 km on motorways

Pri povprečjih večinoma ljudje ne upoštevajo:

- čas od doma do glavne ceste
- čas od glavne do ac
- čas od izhoda iz ac do dejanskega cilja
- morebitnih zastojev (beri: razmer na vpadnicah zjutraj - katerakoli smer)

Npr. jest rabim z motorjem iz Dravelj do Bežigrada 6 minut pa grem velikokrat mimo kolone na Vodnikvi ipd., tako da govorit o 20 minutah je.... nerealno.

Žiiga ::

Madona no, od table do table je pač 20 minut.

imagodei ::

Kaj ima divjanje po cestah zveze s ceno stanovanj?
- Hoc est qui sumus -

Okapi ::

Madona no, od table do table je pač 20 minut.
Kar ti pa čisto nič ne pomaga, če moraš priti še v Center, ali recimo nekam v Moste. Poleg tega moraš vedno iti s svojim avtom, kar je lahko pozimi, ko sneg preseneti zimsko službo, zelo tečno, ali pa če hočeš iti na dva-tri pire in si potem obsojen na vaško oštarijo.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

ABX ::

Kaj ima divjanje po cestah zveze s ceno stanovanj?


Veliko, v koliko bi lahko prišel v službo hitreje bi si kupil stanovanje dlje od centra. Sicer ne zagovarjam divjanja, ampak sem takoj za hitrejši prevoz.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Okapi ::

Če bi na relaciji Ljubljana-Celje-Maribor vozil hitri vlak z 250 km/h, bi se cene nepremičnin v Sloveniji verjetno precej spremenile.

O.

ABX ::

Hey, obstaja tudi obala! :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Okapi ::

Ja, samo tam bi se s hitrim vlakom nepremičnine še bolj podražile;((

O.

ABX ::

To je tudi možno :(
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

root987 ::

Kar ti pa čisto nič ne pomaga, če moraš priti še v Center, ali recimo nekam v Moste.

Dejansko je gledanje od table to tabl najbolj fer, saj je v mestu, kot je Ljubljana, lahko čas za prepotovanje samega centra večji kot čas, ki ga porabiš, da prideš do Ljubljane. Posebej ob prometnih konicah.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Ziga Dolhar ::

kmetek:

Tržič 20 minut ob teh AC? Najmanj 30+ minut.


Od Tržiča do Ljubljane je 45km oz. 42km od Bistrice pri Tržiču, kje verjetno prebiva še več ljudi kot v celem Tržiču. Ajde, pristanem tudi na 22 minut, kolikor jih naračuna ViaMichelin, pa magari rečem lahko tudi 25 - doesn't make much difference.

Jaz sicer pridem v 20 minutah od table-do-table, in to s Cliom 1.2. Potovalna hitrost 130 (po števcu), po potrebi pospešim do max 150, vendar zgolj v RES izjemnih primerih. Pri 130 kmh je avto že glasen, pri 150 pa preglasen. 130 je tako meja za še dokaj udobno vožnjo, upoštevajoč zunanji hrup, tresenje avta in trdoto volana, ki pri 150-160 rata že tečno čigumijasta.

noraguta:

pa še mačka se naizi znebiš.


Moram protestirat. Prav noben izmed onih treh pogumnih kitekatofilov ni bil Tržičan, ampak iz okoliških krajev. Približno tako, kot če bi Ambrušane označil za Ljubljančane ;).

IceHeki:

Ziga Dolhar enkrat bi se rad peljal s tabo iz Ljubljane do Tržiča. In gledal na uro.
Me zanima, kje si ti našel teh tvojih 20 minut.


Z veseljem. A ne me pol grdo gledat, če se boš dolgočasil :-).

Sicer pa na gorenjski AC ni kakih "gradbišč". Tudi ko je bil viadukt delno zaprt, je treba upoštevat, da izvoz iz Tržiča pripelje tik pred zožanje viadukta, tako da pač nismo trpeli celotne kolone, ki se je vila še kilometre proti Radovljici. V bistvu se je nam potovanje podaljšalo za par minut, minimalno v primerjavi z nesrečniki iz oddaljenejših krajev.

kmetek:

Nima veze km, stanje na AC in gužve ter nonstop obnavljanje itd....Še iz Kranja rabim 20km do Tržiča, kamor grem na zdr.preglede glede kolena.


Glej zgoraj ;). Sicer pa - 20 km do Tržiča - ja, 20 km. Ne pa 20 minut. No, morda 20 minut, če upoštevaš še 10 minut, ki jih potrebuješ za prečenje Kranja.

Že samo iz Planine do AC imam skoraj 10minut, Kranj je postalo selo, avto pri avtu.


Iz planine? Čaki, a ni planina tm pr šoping centru? Ne bi smel porabit več kot par minut. (Sam sem imel plesne tečaje na OŠ na planini ter v GD Primskovo, ni bilo težav.

Poleg tega je Tržič precej majhno mesto. Iz najbolj zakotnega konca do hitre ceste porabiš max 10 minut. Hitra cesta je "dobra" in prebavlja omejitev 100 kmh brez težav.

msjr:

Npr. jest rabim z motorjem iz Dravelj do Bežigrada 6 minut pa grem velikokrat mimo kolone na Vodnikvi ipd., tako da govorit o 20 minutah je.... nerealno.


Jaz rabim 20 minut za Tr-Kr. In nadaljnih 20 minut da se preko Lj prebijem do centra. No, 20+20 minut potrebuje tudi kdo, ki potuje z enega konca Lj na drugega :).

Če bo sreča, dobim službo na Bežigradu. Ker je sedaj odprt šentviški tunel in povezan s severno obvoznico, potrebujem od vstopa v galerijo do tam, kjer celovška preči severno obvoznico, 2,5 do 3 minute. Kar pomeni, da sem v 25-30 minutah na Bežigradu. (Je pa res, da ne poznam jutranjih razmer na severni obvoznici in dunajski v smeri proti centru. No, razen kolikor sem se prvo leto študija z busom vozil 40 minut od Črnuč do Bavarca :))

Glede večjih stroškov komutiranja - drži. Ampak se strošek leta, dveh komutiranja lahko pokrije z razliko v kvadratnem metru stanovanja :).

Sicer pa, še ena rahlo neprimerna izjava. Če bi v tej deželi govorili nemško, bi to znalo imeti lušten vpliv na cene nepremičnin :-). Razkorak med že tako poceni Tržičem in 40 minut oddaljenim Celovcem je obupen.
https://dolhar.si/

PacificBlue ::

Potovalna hitrost 130 (po števcu), po potrebi pospešim do max 150, vendar zgolj v RES izjemnih primerih. Pri 130 kmh je avto že glasen, pri 150 pa preglasen.


Heh, a ne pravniki vsaj malo ščitijo zakone al se men samo ne zdi tako? Sicer je možno,kakor mi je kolega zadnjič rekel, da je šel po pravni nasvet, ki stane mimogrede 30 evrov in je imel samo 15 evrov v žepu, pa mu gospod odvetnik reče, saj ni problem ti bom pa napisal brez računa;)

Mislim, hotel sem povedat da kako lahko pričakujemo pravično in poceni dodeljena stanovanja, če pa še pri osnovnih zadevah pademo...beri korupcija(Se ni tudi Janšo omenjalo nekje pri nakupu teh stanovanj)?

bluefish ::

Dunajska je zjutraj obup. Enako tudi ob koncu šihta, ko se koloni premikata za nekaj metrov do naslednjega semaforja. Je pa seveda odvisno, kdaj greš.

kmetek ::

Žigec: da 20minut, ma ne res 5-10 minut se rabi do priključka AC, ker sta vmes 2-3 semaforja pa skoz gužva.....

"Sam sem imel plesne tečaje na OŠ na planini"....točno kle sem ja....

Ti si iz Tržiča? Lani sem imel opcijo kupiti 1,5 sobno stanovanje 40m2 45.000€ hehe. Pa ni bilo €.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Ziga Dolhar ::

Sem iz Tržiča. No, (neprostovoljno) migriram - 25 let [minus leto in pol na Bledu], 1 leto v Bistrici, in upam da čimprej v Zvirčah (tam imam pa 2 minuti do AC - poezija!).

bluefish: no, sreča v nesreči je, da me verjetno čaka 10-urni delavnik, kar pomeni, da zamudim popoldansko kolono :P.
https://dolhar.si/

bluefish ::

bluefish: no, sreča v nesreči je, da me verjetno čaka 10-urni delavnik, kar pomeni, da zamudim popoldansko kolono :P.
Ja, sreča v nesreči je res :) . Sicer se govori, da naj bi slej ko prej tudi Dunajski doštukali še en pas na vsaki strani - zanj je plac itak že sedaj (vsaj na eni strani), samo bo potrebno poiskati parkirplac kje drugje.
Je pa zanimivo spremljati naše vrle voznike, ki štorasto rinejo iz ali v parkirano kolono direktno ob največji gneči, ko se vse skupaj bolj težko umakne kamorkoli.

DavidJ ::

Prosti trg deluje!


Pozanimajte se, katera stranka je v večini vlad imela okoljsko in/ali kmetijsko ministrstvo. Kakšni so odnosi enega od največjih slovenskih gradbenih podjetij - tistega, ki je imelo večino pogodb za novogradnje -- s to stranko in kakšno je razmerje med obljubljenimi in realiziranimi novogradnjami v Ljubljani.

Vprašajte se še, kdo načeljuje organu, ki izda gradbeno dovoljenje ali organi, ki lahko spremeni namembnost zemljišča iz kmetijskega v zazidalno.

Tolk o tem, kolk je naš prosti trg prost :)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DavidJ ()

bluefish ::

Saj stanovanj je v LJ prostih dovolj. Samo kaj, ko so cene tudi za praktično podstandardne luknje nekje v luftu.

Ice-Heki ::

Ok, s temle si pojasnil kako se pride v 20 minutah:
Jaz sicer pridem v 20 minutah od table-do-table, in to s Cliom 1.2. Potovalna hitrost 130 (po števcu), po potrebi pospešim do max 150, vendar zgolj v RES izjemnih primerih. Pri 130 kmh je avto že glasen, pri 150 pa preglasen. 130 je tako meja za še dokaj udobno vožnjo, upoštevajoč zunanji hrup, tresenje avta in trdoto volana, ki pri 150-160 rata že tečno čigumijasta.

tako da ni potreben še test v realnem življenju. Ti verjamem.

alexa-lol ::

no je pa se tukaj unec je tudi po avtocesti cisto blizu in prides direkt na dolgem mostu ven


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vse več Američanov ima raje Uber in Lyft kot lasten avtomobil (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
35179037 (69924) Unknown_001
»

kam? Ljubljana ali Bled? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
558575 (6740) trancer01
»

EU z novo strategijo za izgon avtomobilov iz mest do leta 2050 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6313441 (11641) Pyr0Beast
»

Najceneje od Ljubljane do Kranja. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5111968 (8303) Gregc69
»

Nakup garsonjere

Oddelek: Loža
444582 (3501) KandazaR

Več podobnih tem