» »

Izšel VirtualBox 3.0

Izšel VirtualBox 3.0

VirtualBox 3.0

Slo-Tech - Včeraj je izšel virtualizacijski program VirtualBox 3.0, ki omogoča poganjanje virtualnih strojev znotraj operacijskih sistemov Linux, Windows, OS X, Solaris in OpenSolaris. VirtualBox teče na 32 in 64-bitnih sistemih, omogoča pa celo poganjanje 64-bitnih virtualnih operacijskih sistemov na 32-bitnih gostiteljskih operacijskih sistemih.

Različica 3 prinaša številne novosti, med drugim predvsem SMP (symmetrical multi-processing) podporo v virtualnem okolju. Virtualni stroji imajo od sedaj lahko do 32 virtualnih procesorjev (število virtualnih procesorjev je neodvisno od števila dejanskih procesorjev v gostiteljskem sistemu), virtualni Windows stroji lahko uporabljajo Direct3D 8 in 9 (uporabno za igranje iger), virtualni stroji Windows, Linux in Solaris pa podpirajo OpenGL 2.0.

Izboljšali so tudi USB podporo in podporo za Open Virtualization Format, kar omogoča učinkovitejše poganjanje virtualnih strojev v namiznem okolju. Izboljšano pa je tudi upravljanje virtualnih strojev v podatkovnih centrih, saj so razvili API vmesnike za oddaljen dostop do virtualnih strojev, kar omogoča tudi upravljanje virtualnih strojev preko spleta.



VirtualBox je sicer za osebno uporabo brezplačen, na voljo pa je v dveh različicah - zaprtokodni in odprtokodni. Slednja ima nekaj omejitev (nima USB, SATA in RDP podpore), obe pa sta na voljo za brezplačen prenos iz njihove spletne strani.

89 komentarjev

«
1
2

BaToCarx ::

..mogoča pa celo poganjanje 64-bitnih virtualnih operacijskih sistemov na 32-bitnih gostiteljskih operacijskih sistemih. AWESOME :O

poweroff ::

V bistvu ja, čeprav odprtokodni QEMU to zna že nekaj časa. Celo ARM aplikacije na Intel platformi zna poganjat. :)
sudo poweroff

Mavrik ::

Edina malenkost zraven je to:

Pri poganjanju katerega koli 64-bitnega OSa znotraj VMa na (trenutno) katerikoli virtualizacijski platformi, mora procesor podpirati VTx ali AMD-V.
The truth is rarely pure and never simple.

BaToCarx ::

V bistvu ja, čeprav odprtokodni QEMU to zna že nekaj časa. Celo ARM aplikacije na Intel platformi zna poganjat. :)


Jah jaz nisem vedel tega.. sm se igral samo z Vmware.

techfreak :) ::

Jaz ostajam pri uporabi 64bitnega OS X in 32bitne virtualnega stroja. Tako lahko naenkrat delam z dvema OSema.

Če pa namestim 64bitni OS v VB, mi pa OS X deluje zeeeelo počasiiii. V bistvu niti Safarija ne morem odpreti ...

bluefish ::

Fino. Sem pred kratkim preizkušal Beta verzijo in me je program definitivno prepričal v nadaljno uporabo.

axee ::

Fantje, že s prejšno verzijo sem imel probleme, ker nism mogu inštalerat (nek problem z windows installer servisom). Poskusil vse, regstriral installer (kar naj bi bila rešitev, vsaj na MS strani piše tako). Poskušal sem že ogromno stvari. Kakšna je rešitev? Reinstall Windowsov me ne zanima.

Prilagam slikco:
Slikca

techfreak :) ::

Fantje, že s prejšno verzijo sem imel probleme, ker nism mogu inštalerat (nek problem z windows installer servisom). Poskusil vse, regstriral installer (kar naj bi bila rešitev, vsaj na MS strani piše tako). Poskušal sem že ogromno stvari. Kakšna je rešitev? Reinstall Windowsov me ne zanima.

Prilagam slikco:
Slikca

Rešitev

Drugače pa preizkusi VirtualPC.

bluefish ::

Fantje, že s prejšno verzijo sem imel probleme, ker nism mogu inštalerat (nek problem z windows installer servisom). Poskusil vse, regstriral installer (kar naj bi bila rešitev, vsaj na MS strani piše tako). Poskušal sem že ogromno stvari. Kakšna je rešitev? Reinstall Windowsov me ne zanima.

Prilagam slikco:
Slikca
Pa če namestiš zadnji Windows Installer?
Imaš v services.msc Windows Installer nastavljen na Automatic ali Manual?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

axee ::

Poskusil z manual in z automatic. Povsod isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Shkorc ::

Kaj novega na temo podpore Mac OS kot guesta?

ender ::

Kaj novega na temo podpore Mac OS kot guesta?
Uradno se to ne bo zgodilo nikoli, ker Apple ne pusti.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

bluefish ::

Pa neuradno?

Shkorc ::

Hackintoshi verjetno tudi niso pogodi Applu, pa je zadeva imho precej razširjena.

VMWare+nek star MacOS image celo delata, zato sem vprašal, če bi se dalo podobno narediti (neuradno) z Virtualboxom.

Jeronimo ::

Idealno bi bilo, da bi lahko OS katerega preizkusiš na virtual prenesel na real direktno ... to bi bila za mene najboljša uporabna vrednost. Inštaliram sistem in programe ... vidim da deluje ... ter ga prenesem ven iz navideznega namizja.

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Jux ::

Sem navdušen uporabnik Virtual boxa (poganjam Win7 (windows programs), WinXP (razno sranje) in Ubuntu (ločene dev. mašine) pod ubuntu hostom) in me skrajno veseli da so dodali podporo za SMP ter izboljšali že prej dober 3D gfx support. Danes zvečer / jutri zjutraj migriram na 3.0 in sporočim a se kaj pozna na Win7 guestu.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

borchi ::

> Uradno se to ne bo zgodilo nikoli, ker Apple ne pusti.

kako pa je potem mogoče, da vmware in parallels lahko poganjata osx server virtualne stroje?! URADNO, seveda.
l'jga

filip007 ::

Bi se da dalo recimo naložiti W7 na Ubuntu preko Virtual Box in uporabljati 3D.???

Ali Linux zna porabiti 4GB ram na 32bit...?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

ender ::

kako pa je potem mogoče, da vmware in parallels lahko poganjata osx server virtualne stroje?! URADNO, seveda.
Ker imata posebno pogodbo z Applom, ki jima to dovoljuje, če seveda tečeta na Applovi strojni opremi. Kar poizkusi namestiti OSX v VMWare Workstation ali pa Parallels Desktop.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

borchi ::

> Ker imata posebno pogodbo z Applom, ki jima to dovoljuje, če seveda tečeta na Applovi strojni opremi.

potem praviš, da tista spremenjena EULA ni bila dovolj? da rabiš ŠE posebno pogodbo z apple-om? verjetno še z vatikanom...

> Kar poizkusi namestiti OSX v VMWare Workstation ali pa Parallels Desktop.

v vmware fusion in parallels desktop lahko namestiš osx server (z minimalno telovadbe pa tudi clienta). na mac-u seveda, ker samo to dovoljuje EULA.

long story short, NOBENE (razen v samem virtualboxu) ovire ni, da se v virtualbox na macu ne bi moglo namestiti osx server.
l'jga

jlpktnst ::

Nikjer ni omenjen support za več zaslonov :S Škoda. Je pa lepo, da je podpora več procesorjem končno.

Bo treba počasi vrečt gor 64 bitni OS :D (host)

pecorin ::

Ali Linux zna porabiti 4GB ram na 32bit...?


seveda zna.
saj ni dos ali nekaj... :)

WamPIRe- ::

Bi se da dalo recimo naložiti W7 na Ubuntu preko Virtual Box in uporabljati 3D.???

Ali Linux zna porabiti 4GB ram na 32bit...?


Tole tudi mene zanima kako je s 3D potem v Win7 ali XP...

Anyone?
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Pesimist ::

cool zadeva predvsem multicore support je ubitacen. To mi je se edino majnkalo pri prejsni verziji napram vmwaru. Sej v Virtual boxu je delovalo cisto vse dosti bolse kot vmwareu workstation. Juhuhu pa se se vcasih le zgodi da dobimo ubitacen produkt for free!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Bistri007 ::

Če windows teče neposredno na apple strojni opremi, in hočeš imeti os x znotraj vmware - kaj bi bilo tukaj nelegalnega?
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

CoolBits ::

Zakaj bi to hotel? Poženeš native in windows v virtual...

veqlargh ::

Hm, zna brat wmvare datoteke? Se mi zdi da je nek virtualizacijski paket to znal delat, pa nisem več prepričan da je to virtualbox. I guess google it some more :)

Volk| ::

Malo offtopic
Če na mašini obstaja keylloger, ki beleži vse...pol pa zaženeš virtualno mašino...bo "snemal" od tam tudi ali ne?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Bistri007 ::

Zakaj bi to hotel? Poženeš native in windows v virtual...

Imaš strojno opremo samo z gonilniki za Windows? Ali pa če ti je Windows primarna platforma, OS X programe pa potrebuješ samo občasno.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Daedalus ::

Hm, zna brat wmvare datoteke?


Zna uporabljat vmware disk image.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Pesimist ::

aja erm. cloniranje virtual mashine sevedno pogresam.

CoolBits ::

Zakaj bi to hotel? Poženeš native in windows v virtual...

Imaš strojno opremo samo z gonilniki za Windows? Ali pa če ti je Windows primarna platforma, OS X programe pa potrebuješ samo občasno.

Pol pa itak kupiš navaden PC ne :) Neboš kupoval appla da boš windows poganju no.

orbter ::

aja erm. cloniranje virtual mashine sevedno pogresam.


Tega niti ne rabiš. Jaz kar cel virtualni disk prenesem drugam, naredim novo virtualno mašino s čimbolj podobnimi parametri, izberem stari virtualni disk in zadeva dela.

Pesimist ::

Naja neki bugi so se not ker mi zaenrkat se ni uspelo uspesno isntalirat Windowsev XP. Vedno se obesijo nekje vmes in do zdaj je samo 1 od treh image startal nakoncu ko se je ponovno pobral setup po shutdownu.

Pesimist ::

Do nekih UI konfiktov prihaja ce naredim kot ti pravis. ;((
Obstaja neka komanda za cloniranja ce z cmd.exe pozenes samo v windows 7 ocitno nezna cmd command sploh uspesno pognat. Samo da ni supported napise medtem ko na XP normalno starta.

orbter ::

Konflikti lahko nastanejo, če je "nova" virtualna mašina bistveno drugačna od "stare" - predvsem glede ACPI, VT-x/AMD-V, IDE controller nastavitev.

Pesimist ::

Ne. Bilo kaj naredis, ce samo kopiras je to identicno in nedovoli mountat istocasno. Clone (UUID: 59ce4455-dd1b-417b-b880-b523df9ecbc2)
Jaz rabim istocasni zagon dveh ali vec XP guestov. Zato rabim pravilno klonanje. Ampak sem se pac sprijazno naredi 3x install prej. Zaj pa ko mi samo 1 od 4ih ratal samo predno se je vse obeslo je pa tecno. Ponavlam ze 5ti install jau!!!!

Daedalus ::

aja erm. cloniranje virtual mashine sevedno pogresam.


Lahko kloniraš disk in ga pol uporabiš pri novi virtualni mašini z istimi nastavitvami, kot pri originalni. Drugače pa lahko z VBoxManage ukazom (tole zdaj pišem za lunix, ker winsow ne uporabljam) zelo dobro poskriptaš clone disk imaga in izdelavo novega VM-ja. Malo čaranja z clonevdi in pol createvm z ustreznimi parametri. In uporabo skriptnega jezika po želji.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Pesimist ::

Bah definitivno ne dela vredu v windows 7. Ali pa mam ze tak sfukano sedmico da bo treba restorat pocasi sej mi VLC tudi locka ze cpu na 25+25+25+25% pocasi.

orbter ::

Čaki čaki, izpustil si bistveni podatek o HKRATNEM zagonu iste slike. To pa res ne bo šlo, saj je disk ID vedno enak. V tem primeru pa si res preberi o VBoxManage, pa na VirtualBox forumu imaš nekaj namigov za kloniranje.

Pesimist ::

Zadni poskus instalacije zdaj bo z 1 corom samo. Mogoce to povzroca lockupe. Zaj sem ze probal nekje 8 instalacij na 2 core pa je vedno random lockalo. 1x je prislo celo v windowse, 1x pa skoraj.
Jau....

jlpktnst ::

Kloniraš image z command line robo...

http://srackham.wordpress.com/cloning-a...

vboxmanage clonevdi ...

Pesimist ::

Erm ok multicore nedeluje ok. Zaj z en corom mi je uspelo dve zaporedni isntalaciji brez problema.

F2_Silberpfeil ::

Malo offtopic
Če na mašini obstaja keylloger, ki beleži vse...pol pa zaženeš virtualno mašino...bo "snemal" od tam tudi ali ne?


Če je na hostu keylooger seveda beleži vse. Če je na virtualni mašini pa sam virtualno mašino!!

Jaz uporabljam virtalne mašina predvsem za to da testiram sumljive programe! Če se pa že zgodi, da dobim kako svinjarijo pa nazaj na stari snapshoot in je problem rešen!

Brane2 ::

V bistvu ja, čeprav odprtokodni QEMU to zna že nekaj časa. Celo ARM aplikacije na Intel platformi zna poganjat. :)



Ja, ampak QEMU je emulator. To pomeni, da se vsak strojni ukaz emulira, ob nekaj bližnjicah, seveda.
To pa se pozna pri hitrosti izvajanja. QEMU je lahko fajn za kake stare programe na DOS mašinah ali kaj podobnega, za kaj več pa IMHO ne.
On the journey of life, I chose the psycho path.

ender ::

Ja, ampak QEMU je emulator. To pomeni, da se vsak strojni ukaz emulira, ob nekaj bližnjicah, seveda.
Ja in ne - QEMU lahko deluje kot emulator, ali pa dela virtualizacijo (v povezavi s KQemu modulom).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Tilk ::

glede spilov je neka direcx 8/9 pa OpenGL 2 podpora sam je use bol al manj eksperimentalno.
Tilk

Brane2 ::

Ja, ampak QEMU je emulator. To pomeni, da se vsak strojni ukaz emulira, ob nekaj bližnjicah, seveda.
Ja in ne - QEMU lahko deluje kot emulator, ali pa dela virtualizacijo (v povezavi s KQemu modulom).


Pa zna v virtualnem delu s kqemu modulom laufati 64-bitni host na 32-bitnem domačinu ?
Verjamem, da se to da, samo očitno ni ravno trivialno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Bistri007 ::

64-bitne OS lahko poganjaš, če ima procesor podporo za strojno virtualizacijo: Intel VTx ali AMD-V.

Hec je v tem, ker virtualizacija na 32-bitnih x86 procesorjih deluje z uporabo vseh štirih PL ravni in segmentiranja. V 64-bitnem načinu pa je podpora za segmente okrnjena. Zato so morali za implementacijo le-te dodati ukaze.

Hipervizor shranjuje celotno stanje procesorja v svoj pomnilnik - s tem tudi razširjene 64-bitne registre. Za Qemu ne vem, ampak če procesor podpira razširjene VT ukaze, potem ni tako težko implementirati podpore. Če pa ne, se pa niti ne splača delati SW emulacije, ker z njo čisto nič ne pridobiš. Še tako je vprašanje, kar pridobiš, če ženeš 64-biten OS v VM namesto 32-bitne verzije.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel je Oraclov VirtualBox 6.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5717520 (3733) MrStein
»

Virtual Machine?

Oddelek: Pomoč in nasveti
222935 (2421) sas084
»

VMWare in podobni?

Oddelek: Programska oprema
193909 (2970) slitkx
»

Izšel VirtualBox 4.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5010946 (7753) Buggy
»

Izšel VirtualBox 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
8911734 (8137) Jst

Več podobnih tem