» »

Izšel VirtualBox 3.0

1
2
»

ender ::

Pa zna v virtualnem delu s kqemu modulom laufati 64-bitni host na 32-bitnem domačinu ?
Kolikor vem, KQemu tega ne zmore, KVM pa se mi zdi, da je omejen na 64-bitne gostitelje.

Mimogrede, za določene stvari VirtualBox uporablja kodo iz QEmu-ja.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

5er--> ::

Meni se od nadgradnje Ubuntu 9.04 obesi pri sudo apt-get upgrade oz. namestitvi različnih paketov.
Ne deluje niti Ctrl+Alt+F1...F6.

Ker sem mislil, da je to mogoče zaradi "starega" image-a, sem prejle namestil novo virtualno mašino... spet isto.

Pravkar brišem in grem nazaj na NavideznoŠkatlo 2.

bluefish ::

Hm, čudno. Sem ravno danes delal to v Mintu, pa ni bilo težav.

simnov ::

Grem stavit , da Leopard ne bi delal.

Tilen ::



Je komu uspelo naložit ali pa nadgradit na Windows 7 32bit ?

edit : Na virtualnih XP je namestitev potekala normalno. Še vedno pa ne morem namestit na Windows 7 32bit. (7100)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

vorantz ::

meni na 64bit 7100 inštalira in laufa brez problema
če na 64 nrdi bi moglo tudi na 32...

Tilen ::

meni na 64bit 7100 inštalira in laufa brez problema
če na 64 nrdi bi moglo tudi na 32...


Si že imel prej nameščen 2.2.4?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

poweroff ::

sudo apt-get install virtualbox-3.0 je treba reči.

Dela pa brez težav na Ubuntu Jaunty.
sudo poweroff

Mavrik ::


Si že imel prej nameščen 2.2.4?


Upgrade z 2.2.4 na 3.0 dela pri meni brez težav na Win7 x64. To maš nekaj ti polomljeno, poglej log inštalacije.
The truth is rarely pure and never simple.

Jeronimo ::

Malo offtopic
Če na mašini obstaja keylloger, ki beleži vse...pol pa zaženeš virtualno mašino...bo "snemal" od tam tudi ali ne?


Če je na hostu keylooger seveda beleži vse. Če je na virtualni mašini pa sam virtualno mašino!!

Jaz uporabljam virtalne mašina predvsem za to da testiram sumljive programe! Če se pa že zgodi, da dobim kako svinjarijo pa nazaj na stari snapshoot in je problem rešen!


Meni se zdi za testiranje programov bistveno bolj pregleden program sandboxie. Natančno vidiš kaj in kje se kaj inštalira. Kateri dll-i in kje se kaj zapiše. Pravzaprav lahko kreiraš več predalov in nekatere programe poganjaš izključno od tam ven.

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

vorantz ::

meni na 64bit 7100 inštalira in laufa brez problema
če na 64 nrdi bi moglo tudi na 32...


Si že imel prej nameščen 2.2.4?


prvič nameščena zadeva

Volk| ::

Prvic sem si to namestil...mam sistem nameščen, moti me le da je slika na sredini...če dam full screen pa tudi samo na sredini kvadrat kje lahko delam, okoli vse črno...lahko kako naredim da mi res po celem ekranu kaže sliko drugega sistema?
Sem že prebrskal vse settings pa nisem našel. Očitno sem slep.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

l0g1t3ch ::

Nastavi resolucijo v tem drugem sistemu pa bo ane ;) Prej pa kolkr vem rabiš poinštalirat še neke dodatke, da sploh lohka nastaviš tako resolucijo.

Volk| ::

Ni problem v resoluciji tega virtualnega sistema ampak v virtual boxu ker mi samo na sredini da okno.
No, kaj pa vem, mogoce pa je res sistem kriv, kar pa skoraj dvomim.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Volk| ::

No, tukaj je problem in rešitev problema. Bom se jutri poigral s tem pa naredo

edit:
Mogoče še boljše: KLIK
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volk| ()

l0g1t3ch ::

Točno to sem ti jaz rekel ;)

bosmla ::

Da izkoristim: Kateri virtualizacijski program bi bilo najbolje uporabit za virtualni OS X na win XP sistemu (i7 920, 3gb ram)? Poganjal bi se vglamnem PS, in ce bi slo 3Dmax.

borchi ::

> Kateri virtualizacijski program bi bilo najbolje uporabit za virtualni OS X na win XP sistemu

vmware. ampak, če moraš to spraševat, pol rajš odnehaj že zdaj... :D

btw, kaj je narobe s PS v win? a 3D Max za osx sploh obstaja?
l'jga

bosmla ::

Ni za mene - en tezi, da bi rad imel... pa se obratno je XP na OS X (intel) mora uporabljat orig. PS in 3Dmax pa ga ima za WIN

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

tmz ::

Meni se od nadgradnje Ubuntu 9.04 obesi pri sudo apt-get upgrade oz. namestitvi različnih paketov.
Ne deluje niti Ctrl+Alt+F1...F6.

Ker sem mislil, da je to mogoče zaradi "starega" image-a, sem prejle namestil novo virtualno mašino... spet isto.

Pravkar brišem in grem nazaj na NavideznoŠkatlo 2.


Tudi meni se isto zgodi. Res da je host win7 32bit, pa vseeno. Prej je ok delal. Tudi če v ubuntu hočem kaj na novo inštalirat, se sesuje oz. se ne odziva več. Sem hotel putty inštalirat, pa je odplaval.

Prej sem imel 2.2.4 verzijo. Sem dal tam check for update, pa je rekel, da ni nič novega. Tako da sem na roke potegnil dol inštalacijo in čez inštaliral. Mogoče bi moral prej odinštalirat prejšnjo?

tmz

poweroff ::

Meni je paket 3-0 odinštaliral prejšnjo. Kaj pa če daš reinstall?
sudo poweroff

Tilen ::

Tudi meni še vedno deluje samo 2.2.4 na Windows 7 32bit. Ob koncu inštalacije 3.0 se naredi rollback v vsakem primeru (reinstall, repair, new install).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

tmz ::

Meni je paket 3-0 odinštaliral prejšnjo. Kaj pa če daš reinstall?


A to misliš reinstall VirtualBox al Ubuntu?

V add/remove programs imam tudi jaz samo 3.0.0. verzijo. Tako da očitno je povozil prejšnjo. Samo dela pa slabše kot prejšnja. Edino če je treba na novo Guest Additions inštalirat? Bom poskusil še to - ne nič ni bolje. Isto sr....

Sem odinštaliral virtualbox in ga potem ponovno inštaliral. In je v ubuntu še vedno isto. Zmrzne ko vleče posodobitve za sistem z neta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tmz ()

Pesimist ::

Mater je ta noviteta multicore porazna. Dva core dela pocasneje. 4 pa porazno kot na 486. Mogoce samo an win 7 ampak vseeno je neuporabno. Pa se frizne prepogosto in poraba je nenormalno visoka corov. Kr vsi 4 za odpretje IEja? Noja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Jst ::

Vi imate nekaj narobe nastavljeno.

Prej sem imel verzijo 2.2, dal inštalirat 3.0, sam odinštaliral dvojko in inptaliral 3.0. Vsi Guesti delajo. Hitrost enaka. Razen ko sem na novo še en Windows7 inštaliral, tam se pa pozna razlika v grafiki, katera dela dosti bolje. Že prej, v verziji 2 in sedaj v 3, je hitrost procesorja enaka kot v hostu. Preverjeno s Sandro, katera mi vrne enake rezultate za CPU tako v hostu, kot v Windows guestih.

Je pa res, da treba - če že imaš gueste - odinštalirati VBox Additions in jih na novo inštalirati. Vsaj za W7 je zelo priporočljivo...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Pesimist ::

2.2 ni imela multicore podpore tak da tesko reces kak je tam delalo. Oz tam enostavno ni delalo. Malo me cudi ker pise Virtual processors. Kaj to pomeni da vbistvu vseeno uporablja 1 core pa naredi ven vec navideznih ali ima pravo multicore podporo kot Vmware workstation kjer dela to neprimerno bolje. Za nastlavljat pa ni takaltak skoraj nic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Koncno mi je uspelo VB forum account naret tak da bom vido ce tam kaj vejo.

Tilen ::

Ugotovil v čem je bil problem. Ob nadgradnji iz 2.2.4 na 3.0 mu ni bil po godi obstoječi VirtualBox Host-Only Network. Tudi če sem naredil uninstall in namestil "na sveže" Virtualbox 3.0 je VirtualBox Host-Only Network še vedno bil notri. Rešitev torej :

1. Uninstall 2.2.4
2. Uninstall VirtualBox Host-Only Network (ročno!)
3. Install VirtualBox 3.0

Sedaj deluje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Pesimist ::

Jaz sem se odloco da bom ponovno vmware instaliral pa probal utorrent usposobit tokrat na mapped drive. Sem se malo vec trikov z VBoxom naucil ko cisto drugace networka azdeve kot virtual box. Mogoce bo tokrat slo.

Pesimist ::

Glejga zaj pa dela Vmware pa utorrent mapping. Samo na roko sem mogo mappat drive in ne pustit da jih naredi avtomatsko z ovim softwerjom. Tak da zaenrkat leti Vbox dol ker cudezno vmware dela odlicno.

Jst ::

Tudi verija 2 je podpirala virtualizacijo CPUja, le da se v guest OS ni videl več jeder, ampak samo enega. AMpak hitrost je bila pa enaka tako v host OS.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Pesimist ::

nemogoce. Ce so v forumu developeri rekli da je to novo v 3.0. Pa kaka virtualizacija CPUja? O cem ti sploh govoris. Jaz on multicore supportu ki ga definitivno ni bilo v pred 3.0 verziji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Jst ::

Mislil sem VT-x, vendar je v dvojki v guest OSu prikazal samo en procesor/jedro, čeprav je lahko zapolnil vas štiri jedra 100%, [edit] če si preveril v host OSu. [/edit]
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

tmz ::

Ugotovil v čem je bil problem. Ob nadgradnji iz 2.2.4 na 3.0 mu ni bil po godi obstoječi VirtualBox Host-Only Network. Tudi če sem naredil uninstall in namestil "na sveže" Virtualbox 3.0 je VirtualBox Host-Only Network še vedno bil notri. Rešitev torej :

1. Uninstall 2.2.4
2. Uninstall VirtualBox Host-Only Network (ročno!)
3. Install VirtualBox 3.0

Sedaj deluje.


Hm. Jaz ko odinštaliram dvojko, VirtualBox Host-Only Network nimam več. Sem sedaj odinštaliral trojko in inštaliral nazaj dvojko in mi ubuntu guest dela posodabljanje - ne zmrzne. Sem malo gledal po netu in vidim, da s tem zmrzavanjem guestov na trojki nisem sam.

Vi imate nekaj narobe nastavljeno.


Drugače pa imam host zelo na novo naloženo win7 32 bit, tako da ni popackana. Ne vem kaj bi lahko imel narobe nastavljeno. Edino napako, ki sem jo mogoče naredil je ta, da najprej nisem odinštaliral 2.2.4. Ampak sem kar čez inštaliral 3.0.

Po moje bom sedaj nekaj časa ostal na 2.2.4. in čez čas ponovno poskusil.

Pesimist ::

Ne to ni to. Se 10 let stara igra ti graficno v taskmanegerju prikaze uporabo vse jeder oz enakomerno razporedi. To se ne pomeni da jih izkorisca. Ta Vbox je zbugan to je fact anyway zaj mam Vmware ki dela cudovito sicer le dual core ampak vseeno sej Vboxa tudi nisem mislo met na vec kot dual nastavleno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pancho ::

Sam sem prvič preizkusil VirtualBox, ko je izšla verzija 2. VMware Workstation sem uporabljal pred tem, vendar sem imel stalno težave z networkom na hostu (WinXP) - povzročal jih je VMnet adapter, ki sem ga moral onemogočit.

V VirtualBoxu sem skreiral nekaj mašin in po dvodnevnem zabavanju s tem odinštaliral VMware Workstation - in se nikoli ozrl nazaj :)

Sicer pa sem kot certificiran VCP (vmware certified professional) prejel brezplačno licenco za Workstation; če koga zanima, jo šenkam...

LP, Pancho
I haven't failed, I just found 1000 ways that don't work...

Pesimist ::

Sej ne recem da bom mogoce spet menjal nazaj na Vbox ko bodo multicore popravli. Ma nekaj cool funkcij kot simple resize window in avtomaticno prilagajanje. Je pa fact da dosti slabse utilizira CPU kot Vmware. Zdaj gledam cpu pa skoci samo takrat gor v Host computeru ko tudi v guest computeru. Vmware pa je guest OS kazal prakticno niclo porabo cpuja, medtem ko je host OS vseeno kazal kot da bi nekaj mlel ceprav ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

5er--> ::

Namestil Virtualbox 3 na drugo mašino, ki še ni imela VB2 in Ubuntu ne dela več težav (tudi isti image). Zgleda da so težave le, če namestiš VB3 preko dvojke, brez prejšnjega uninstalla (kot ste že ugotovili).

tmz ::

Namestil Virtualbox 3 na drugo mašino, ki še ni imela VB2 in Ubuntu ne dela več težav (tudi isti image). Zgleda da so težave le, če namestiš VB3 preko dvojke, brez prejšnjega uninstalla (kot ste že ugotovili).


Torej ostane samo še vprašanje kako pravilno odinštalirat dvojko. Sicer sem sedaj že imel parkrat dvojko in nato trojko in nato spet dvojko gor - razen prvič, vsakič odinštaliral zadevo - vendar trojka še vedno ne dela.

Jst ::

>Je pa fact da dosti slabse utilizira CPU kot Vmware.

To enostavno *ni* res. RAZEN če virtualiziraš serverje, na posebej za to namenjeni mašini - serverju, - potem bi pa to znalo biti res. (Ampak VBox ni namenjen temu...)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel je Oraclov VirtualBox 6.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5717551 (3764) MrStein
»

Virtual Machine?

Oddelek: Pomoč in nasveti
222948 (2434) sas084
»

VMWare in podobni?

Oddelek: Programska oprema
193915 (2976) slitkx
»

Izšel VirtualBox 4.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5010968 (7775) Buggy
»

Izšel VirtualBox 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
8911754 (8157) Jst

Več podobnih tem