» »

Nastavitev VNC oziroma remote desktop

Nastavitev VNC oziroma remote desktop

domennorc ::

Seos,

mam naslednji problem. Nikakor ne morem usposobit RealVNC aplikacije. V ruterju mam forwardirane
vse porte, ki so nastavljeni tudi v VNC. Firewall ima te programe označene kot izjemo. Ne vem kaj
naj še naredim. Enostavno se ne poveže. Niti v moji domači lokalni mreži niti preko neta na IP.

Druga stvar, ki me zanima pa je, če bi mogoče kdo poznal kak VNC mobile, ki bi deloval na HTC
TouchPro telefonu. Sicer sem sprobal kar nekaj teh programov pa mi noben ne deluje. Možno tudi,
da zaradi zgoraj navedenih težav.

Hvala!!!!

masterpsi ::

Za VNC moraš "vklopit" oz. forwardirat samo port 5900. Probej za začetek izklopit firewall na Windowsih, da vidiš če je tu mogoče problem. Predvidevam, da mreža dela? (ping do tega računalnika). Sicer pa jaz dodal samo port v firewall od windowsov, ne aplikacije. Aja pa geslo mislim da mora biti nastavljeno - brez gesla mislim da ne dela (pod authentication zavihek imaš VNC Password authentication)

LP

domennorc ::

Vse to že probu. Geslo je nastavljeno, ko dam test pravi da je vse ok, le da javi, da je 192.168.1.x računalnik skrit za mojim IP naslovom.
Vse izgleda kot da deluje, le povezat se ne morem.
Sicer pa sem v nastavitvah sam določu porte, ki jih hočem uporabit in jih seveda primerno odprem v TCP načinu.

Hvala za trud ampak rabm kej bolj "revolucionarnega"

LP Domen

misek ::

Na računalniku namesti Wireshark snifer, da vidiš, ali ti sploh pride kaj do njega. Pa v Windws firewallu preveri, kako imaš nastavljeno izjemo - za katere IP naslove.

domennorc ::

V bistvu mi niti v lokalni mreži ne deluje. Še kak predlog mogoče?

LP

gokky ::

Kateri antivirusni program imaš nameščen?

domennorc ::

Nod32

misek ::

Si namestil Wireshark in pogledal, kaj se sploh dogaja na mreži ko se poskušaš povezati? Kateri NOD imaš? Verjetno navadnega brez firewala.
Lahko je 1000 in ena stvar narobe. Lahko pa samo malenkost.

domennorc ::

Wireshark sem namestil v službi sam mi še ni čist jasn kaj naj pogledam, še ni blo časa. Ko pridem domov
se mal bolj posvetim. Sam mam povsod kjer vem odprte porte ki jih uporabljam.

Verjetn sem pač smotan pa mi je kej "ušlo". Čudi me edin da mi ne dela niti v domači mreži, lokalni na ip, ki
ti ga dodeli ruter.

misek ::

Zato pa na računalniku, kjer imaš VNC server, namesti wireshark in poglej, ali sploh pridejo do njega kakšni IP paketi na ta port, kjer teče server. Najboljše, da začasno onemogočiš firewall, če si doma za routerjem. Bo ena možnost manj, da te zafrkava.

jan01 ::

Raje uporabi odličen teamviewer!

domennorc ::

Sem rešu pol včer. Jebeni windows firewall. Mel sem sicer označene izjeme ampak zadeva deluje šele ko ga popolnoma izklopiš, ali pač? Ve kdo?

misek ::

domennorc, natančno poglej to izjemo za VNC. Mora biti pravi port, TCP in pravi IP naslovi (Scope), s katerih lahko dostopaš. Ali pa izbereš vse. Primer

domennorc ::

Hvala misek za trud sam prisežem, da sem to že naredu. Sicer imam odprte druge porte ampak so pravilni in pravilno forwardirani.
Edin ime sem mogoče drug napisu ne glih VNC Server, se mi zdi da mam napisan VNCSERVER ampak kolkr vem to ne bi smel vplivat in
bi lahka tja napisal glih kar kol.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372328617 (29073) ignats
»

VNC preko ruterja

Oddelek: Omrežja in internet
162733 (2548) Karen
»

Ultra VNC

Oddelek: Pomoč in nasveti
102142 (1892) ThinMan
»

Oddaljen dostop do ADSL routerja

Oddelek: Programska oprema
101918 (1754) hawky
»

ADSL + ststičen ip + remote desktop?

Oddelek: Omrežja in internet
182055 (1779) kuntek

Več podobnih tem