» »

VNC preko ruterja

VNC preko ruterja

Andy18 ::

Pozdravljeni

Zadeva je sledeča imam 2 računalnika povezana preko ruterja sedaj poskušam namestiti še program VNC a mi nikakor ne rata. Naredil sem tudi lastno omrežje, kjer sem dal v skupno rabo datoteke, do katerih lahko dostopam brez problema. Z VNC-jem mi pa nikakor ne uspe. Ruter je Linksys WRT54GL na katerem je firmware DD-WRT, računalnika sta na ruter priklopljena preko kabla (LAN). kje na ruterju bi moral nastavit port 5900?

Za vašo pomoč se vam že v naprej zahvaljujem.

LP
Andrej
Plata 7VT600L,Athlon 2600+,512 MB,GF 6600 128 MB,LC 550W,160 GB,LCD Samsung 913N

misek ::

Router pri taki konfiguraciji nima vpliva na tvoje nedelovanje VNCja. Morda ti kakšen firewall na računalniku z VNC serverjem blokira port 5900. Kateri operacijski sistem imaš in kateri VNC server?

NeMeBasat` ::

Porte odpreš v Applications & Gaming, kjer vpišeš port, IP tvojega računalnika 192.168.1.xxx na koncu odkljukaš Enable, pozneje še shraneš in bi moralo delati....vsaj pri meni dela.... :)
ŠŠto Bager Ne Možže, Ja Lopatom.....

Zgodovina sprememb…

Andy18 ::

Operacijski sistem je na obeh računalnikih WIN XP Professional, VNC server pa je 4.12. Sedaj imam na obeh računalnikih inštaliran VNC server in wiewer. Kateri IP moram vpisati na ruter? (od ruterja, od računalnika na katerega želim dostopati, ali od računalnika na katerem sem sedaj)
Plata 7VT600L,Athlon 2600+,512 MB,GF 6600 128 MB,LC 550W,160 GB,LCD Samsung 913N

NeMeBasat` ::

V router vpišeš IP obeh računalnikov, ko zaženeše VNC Viewer pa vpišeš IP računalnika na katerega se želiš povezati....več pomoči kako kaj nastavit na routerju imaš tukaj http://portforward.com/english/routers/... ...:)
ŠŠto Bager Ne Možže, Ja Lopatom.....

Zgodovina sprememb…

misek ::

Andy18, najprej natančno povej, kako se splo misliš povezati. Ali iz Interneta preko routerja na en ali drugi računalnik, ali lokalno iz enega računalnika na drugega? Če prvo, potem stori tako, kot je napisal NeMeBasat. Moraš pa za vsak računalnik uporabiti drug port (npr. 5900->5900 za prvi računalnik in 5901->5900 za drugi računalnik. Če pa drugo pa samov v viewer vpiši IP naslov drugega računalnika.

Andy18 ::

Pozdrav

Rad bi se povezal med dvema računalnikoma ki sta v istem omrežju med njima pa je ruter. Seveda z VNC-jem.

Tudi če odprem DNZ in vpišem IP od računalnika na katerega bi se želel povezati mi ne deluje.
Plata 7VT600L,Athlon 2600+,512 MB,GF 6600 128 MB,LC 550W,160 GB,LCD Samsung 913N

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Andy18 ()

Andy18 ::

Tudi če vključim ZN na ruterju in vpišem ip od računalnika na katerega bi se želel povezati mi ne deluje.
Plata 7VT600L,Athlon 2600+,512 MB,GF 6600 128 MB,LC 550W,160 GB,LCD Samsung 913N

misek ::

Torej med računalnikoma za routerjem. Router torej deluje samo kot switch. Poglej ip naslov na računalniku, kjer je server (cmd ukaz ipconfig). Je VNC server sploh startan? Nato na drugem računalniku startaj VNC viewer in vpiši IP naslov od drugega računalnika. Imaš na serverju kakšen firewall? Morda od Windowsov? Potem moraš tam dovoliti, da lahko VNC server sploh sprejema IP pakete.

jan01 ::

Kaj kompliciraš! Uporabiš odličen teamviewr pa je. (oz logmein, ...= Druga možnost je, da ustvariš vpn(preprosto s hamachijem)....

c00L3r ::

misek ima prav. Tvoja težava nima veze z routerjem. Nastaviti moraš požarne zidove na obeh računalnikih. Ali pa jih izklopiš začasno, da vidiš če potem deluje.

jan01 kaj bi ti rad naredil z hamachijem? PC-a sta že v istem omrežju, tako da je to popolnoma nesmiselno. Teamviewer ni slab, samo je tukaj nepotreben in brezveze bo stekel promet v internet in nazaj v isto lokalno omrežje. Prav tako teamviewer odpove, če slučajno pade povezava z internetom.

R-S-LoVe ::

Da ne postavljam novega vprašanja glede VNCja.
A se z VNC Viewerjem prenaša tudi zvok iz VNC Serverja?
Kot na primer Remote desktop.
Hvala.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

misek ::

Pri meni zvoka ni.

jan01 ::

@c00L3r Samo za info teamviewer lahko deluje tudi direktno po lanu, le v nastavitvah omogoči.

Če uporablja windows, lahko kar uporabi remote desktop

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

Karen ::

Po mojem ni forwardiral porta na pravo mašino (oz. ga sploh ni). Najbolje da tistemu računalniku ki ga želiš uporabljati oddaljeno dodeliš fiksno IP adreso, tako boš potem lahko share-al zadevo. Jaz imam vse to in del bp., imam še več: na mašini postavljen ssh server, potem pa s putty-jem na klientu vzpostavim varno ssh povezavo, od tam dalje pa vnc lokalno - tako namreč VNC ni na izvoli. Poglej npr. na: http://members.shaw.ca/nicholas.fong/vn...

misek ::

Karen, tudi jaz imam tako narejeno.
Ampak Andy18 se povezuje direkt med dvema računalnikoma...

Karen ::

Za znotraj omrežja sploh ni treba nič odpirat - tisti port forwardi so samo za navzven. Notri na oba inštaliraš VNC. Večinoma v polknih že inštalacijski program posrkbi za to, da na polknih firewall doda izjemo za port 5900. Potem pa na enemu štarta server, na drugemu klienta, pa v klienta vpiše ime računalnika (no, lahko tudi notranjo IP, ampak znotraj mreže tudi ime dela). Pa je...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ultra VNC

Oddelek: Pomoč in nasveti
102144 (1894) ThinMan
»

VNC+ varnost + dinamični IP. Kako ??

Oddelek: Omrežja in internet
354190 (3206) flisko
»

Real VNC Server

Oddelek: Omrežja in internet
102143 (1928) mat3
»

WinVNC in internet

Oddelek: Programska oprema
151296 (1217) Sims
»

Oddaljen dostop do ADSL routerja

Oddelek: Programska oprema
101924 (1760) hawky

Več podobnih tem