» »

Kako usposobit hudo zagaman printer?

Kako usposobit hudo zagaman printer?

Yohan del Sud ::

Torej, omislil sem si vse v enem mašino, ki sliši na ime Canon Multipass L60 (laserc, skener, fotokopirc, fax). Zadeva je impresivna, hitra in najtišja zverina, ki sem jo imel priložnost preizkušati.

Softverska podpora (gonilniki) pa je dilentantizem brez primere. Firma kot je Canon, z 100000+ zaposlenimi si ne more privoščiti programerja za pisanje gonilnikov? Ne me jebat. Imam dva računalnika in tri OS, po dveh dnevih mučenja zadeva dela pogojno le pod W98, pa še tu javi erorr pred vsako sprintano stranjo, ostalo mi itak ne dela. Za XP in Linux pa uradni gonilnik sploh ne obstaja... Neuradni so pa za en k....

Kje so cajti, ko si zadevo uštekal in je delala... :(

roscha ::

Tkole, MP L60 se že kar lep čas ne dela več, zato tudi ni driverjev niti za W2k. Zadnje driverje za W9x, NT40 in ME imaš tukajle. Za W2k obstaja nek workouround, lahko pogledam in ti jutri napišem kako in kaj. Možno da bo delovalo tudi za XP. Aja Linux in Canon pa ne spljoh... Ja jebat ga, men to tud ni všeč...

by!


P.S: Pri Canonu je od namiznih multifunkcijskih aparatov trenuten hit Smart base. Proizvodnja ne dohaja povpraševanja..

Yohan del Sud ::

Thx. Se priporočam. Neuradni gonilniki bi celo delai, če spucam te ki ne delajo vun. Pa ne gre. Vedno najde še neki ostanek. Kaj zdaj. Naj reinstaliram xp-je na frišno?

Zadevo sem dobil s kompenzacijo, tako da ni druge, kot da ga usposobim...


Saj drugače je čisto kul, ampak softver... Jao...

roscha ::

Evo sem se potrudil in našel vse skup. Še ene par utilityev ti bom dodal, da probaš rešit zdajšnje inštalacije. Zdaj mi pa prosim daj še e-mail kam naj ti vse skupaj pošljem. 3MB placa bo čez in čez zadost :D

Šoferje za MP6000 boš našel tukaj.

by!


P.S. Če ti bo zverino uspelo nahecat do delovanja pod XPji mi pa prosim sporoči.

Yohan del Sud ::

Hvala za trud. Emal v profilu, ampak nisem ziher da dela (ta teden spreminjam dns strežnika, pa še sendmail mi kofigurirajo). Pošlji cc na knjigarna@slo.net...

Ja ta driver poznam, tudi navodila imam kako ga usposobit za moj podmodel, problem je le, da očitno dela samo clean install, svojih prejšnjih poskusov z drugimi driverji pa mi preprosto ne uspo počistiti... Vedno najde sledove prejšnje inštalacije in prekine zadevo... Bojim se da bom moral xp-je reinštačirat... Za dva dni sem dober...



roscha ::

Ockay, popoldne enkrat pošljem. Z reinštalacijo pa majčkeno počakaj, mogoče bo kater od utilitiyev znal kaj spucat...

by!

freejack ::

[ to sporočilo je izbrisal moderator zaradi neprimerne vsebine ]

Zgodovina sprememb…

Yohan del Sud ::

Evo dela. Havala rosha. Tisti filetek za brisanje registrov dela čudeže. Uporabil kar dvakrat, prvič da pobrisal stare ostanke, drugič pa iz obupa povsem na koncu, ko še vedno ni hotel delat, ker je trdil, da je na printer portu druga naprava...

Skratka, verjetno bi za šofirat konkorda prej naučil kot to zadevo usbosobil...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
375994 (5599) solatko
»

Windows Server 2003 - mnenje ? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
47028628 (12062) darkolord
»

Skener MEDION - trgovina HOFER

Oddelek: Strojna oprema
176101 (6101) opeter
»

XP in igre

Oddelek: Programska oprema
411472 (1075) andrej

Windows XP RC1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
645861 (4584) andrej

Več podobnih tem