» »

Menjava osnovne plošče

Menjava osnovne plošče

rhabdo ::

Rad bi kupil novo ploščo z intel 815ep chipsetom (MSI 6337). Sedaj imam ploščo z via apollo pro 133 čipovjem. A bo opazna kakšna razlika? Imam Celeron 900@1008 z novo plato bo frekvenca še večja :)) in kyro II grafično! Imam dual boot Win98 in Win XP! A lahko samo priklopim disk na novo plato pa probam zlaufat al bo potreben format vsega skupaj? Prosim pomagejte če se kaj bolj spoznate na menjavo plošč in ohranitvijo OS-a!

Paramedic ::

Win98 je možno, da bo kej z gonilniki in IRQji joku, XP bi pa moral prestat možgansko operacijo.
Če si mel res to čipovje (VAPro133) in ne ApolloPro133A, pol se ti bo kr poznalo, sicer pa ne kej preveč. Edino sodobnejša bo. O grafični pa raje še razmisli, sej Kyro je OK, ampak pri tebi bi bil bolje kak GF2MX, ko ni proc kaj preveč dober.

rhabdo ::

Mislim da je MSI plata kr dobra za overclockat tako da bo najbrz sel na 1200 (133FSB) in mislim da bo zadost za kyrota! Meni se zdi kr dobra grafična kartica! Ja mam via apollo pro 133! Nimama a na koncu in sem tok jezen k pes ker so performansi te plate zivi poden!!:)) Hvala za info!

Popcek ::

jah iz mojih izkusenj..... sicer mam win 2k gor pa linux(seveda)..... sm menu plato pa proc..... grem najprej v winse .... kurc nc se ni dal.... kr en blu screean se z bootal se niso do konca,pa kr neki no.... pol grem se v linux ---> surprise... sam mal irquje prestimas pa vse lepo dela ....spet nazaj v w2k ---> format....:D (no je pa tud res da se mi ni dal zajebavat z tistim repair pa to)..... tko da po moje v xpjih ni nc bols.....sigurn se bos mogu mal zajebavat:O

vito ::

Kup kar MSI-jevo plato so odlične in tud sam jo imam (MSI 6337 LE5 PRO i815EPT). Črka T pomeni da je podpora za tualatin jedra (Celeron). Je odlična za overclockad (FSB 166 MHz) za flashat biose, če en bios naprimer pokvariš ti ni treba menjat čipa ampak ima neko možnost da ga lahko popraviš. 512MB-rama frekvenca do 1.3GHz AGP 4X Ultra ATA 100 kontlorer 2 USB 6x PCI 1X CNR 1X AGP.

rhabdo ::

Vito hvala za informacije. Jaz tud mislim da je MSI kr v redu firma. Frend ma K7T turboo pa je tudi ful zadovoln. Intel pa mislim da ma tale 815 chipset kr dobr narjen. Disk pa najbolš da pol formateram pa še enkrat windowse gor dam? Bo še najmn težav.:))

vito ::

OK! :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VIA: nič več veznih naborov za namizne računalnike?

Oddelek: Novice / Matične plošče
374051 (2838) Pyr0Beast
»

Kateri nabor za P3/celeron socket 370

Oddelek: Strojna oprema
161387 (1214) SkIDiver
»

The weakest link za gledanje divx: ram ali graficna?

Oddelek: Strojna oprema
161289 (1045) Clemento
»

Nova plošča za celerona

Oddelek: Kaj kupiti
71240 (1096) rhabdo
»

Celeron Tualatin - a se splača?

Oddelek: Kaj kupiti
101299 (1069) sirotka

Več podobnih tem