» »

Zamenjava firmwarea v Linksys WRT54GL

Zamenjava firmwarea v Linksys WRT54GL

Mitch ::

Ali je možno zamenjati alternativni firmware (recimo DD-WRT) z originalnim ali je zamenjava firmwarea enosmerni postopek? Razmišljam, da bi zamenjal originalni firmware v Linksysu WRT54GL z kakšnim alternativnim samo še vedno želim ohraniti možnost ponastavitve na originalni firmware...
Aja, pa kateri firmware predlagate za Linksysa?

Senitel ::

Lahko daš nazaj originalen firmware (posnameš iz Linksysove strani). Ampak zakaj bi to hotel? :)

Mitch ::

Zato ker še nisem poskusil alternativnega. :D

techfreak :) ::

Uporabljam DD-WRT na tem routerju brez problema. Ponuja več funkcij kot originalni, pa še nikoli mi ni zaštekal.

jan01 ::

tomato firmware ftw

karafeka ::

A ni na WRT54GL že v originalu gor dd-wrt ?

Probaj z openwrt. Tam si lahko nastaviš vse kar hočeš.


Če znaš... ;)

Mitch ::

karafeka -> Ne, na WRT54GL je nameščen originalni Linksysov firmware...

Ali kateri od alternativnih firmwareov omogoča, da bi "poskeniral" okolico za brezžičnimi dostopnimi točkami? Ker v prenosnik vgrajena Wi-Fi kartica ne lovi ravno najboljše...

netanyahu ::

Tomato to zagotovo omogoča, v meniju Tools, Wireless Survey. Za DD-WRT sem že pozabil, verjetno tudi omogoča, ostalih pa nisem imel.

Edit: Drugače sem z obema zelo zadovoljen. Najprej sem imel več kot eno leto DD-WRT, zdaj več kot eno leto Tomato na več routerjih. Oba firmwarea delujeta kot ura, ni bilo treba še nikoli resetirat. Se mi zdi, da je bil včasih bolj popularen DD-WRT, zdaj se pa več uporablja Tomato, ki ima res dodelan vmesnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: netanyahu ()

markk1 ::

bom uporabil kaj obstoječo temo.
imam dd-wrt in bi rad dodelil vsakemu računalniku svoj ip glede na mac address. Nikakor ne najdem te opcije, ki bi lahko to nastavil?

hvala

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dd-wrt firmware (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18721289 (4982) mtosev

wireless router predlog?

Oddelek: Pomoč in nasveti
256333 (4410) Galaxy
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418602 (11539) Hayabusa
»

Kateri router naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
879984 (6725) janezek67
»

Razlika med WRT54GL EU in med WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
403881 (3343) Primoz78

Več podobnih tem