» »

DNS strežnik

DNS strežnik

Guliwer ::

Živjo!

Že dolgo časa gledam kako delujejo DNS strežniki pa še zdaj mi ni jasno. :) Če jaz doma postavim DNS strežnik in vanga vpišem domeno, ki sem jo kupil, kako potem višji strežniki vidijo da je ta domena vpisana pri meni? A to povem registrarju in on vpiše DNS strežnike v svoj strežnik ali kako?

LP Guliwer
  • spremenil: Guliwer ()

Ice-Heki ::

DA, če doma postaviš svoj DNS strežnik, potem javiš registratorju, da nastavi za tvojo domeno tvoje DNS zapise - za .si domene se stvar malce zakomplicira, ker hočejo imeti 2 različna DNS strežnika (z različnimi IP naslovi).

emek ::

za drugi DNS strežnik uporabi backup dns service (google it ;) )

mikita ::

Da nadaljujem. Tudi meni ni ta zadeva nič jasna. pri men je tako. Modem-router-NAS strežnik. Pri Si-Shell.net sem registriral domeno. Kam naj zdaj vpišem DNS v router ali NAS. Kateri so sploh DNS naslovi. Moja domena se imenuje superspace.eu . Mi lahko razložite.

necromncr ::

DNS oz NS strežnik ti pretvarja imena v IP naslove.

Za delovanje moraš imeti.
1) registrirano domeno
2) NS strežnik
3) zapise v 2)

Najprej postaviš 2) in dopolniš 3). To lahko narediš doma, kupiš storitev ali najdeš kako brezplačno rešitev (npr: zoneedit.com). Ko veš, kje se 2) nahaja, ta podatek vpišeš v zapise 1), ki si jo ti registriral na si-shell.net. Počakas nekaj časa in tvoja domena bi se morala odzivati preko ping superspace.eu.

Seveda pa potrebuješ tudi gostovanje strani, za spletno stran ( ni nujno ) ter za email-e ( tudi ni nujno ).

Pa še malo reklamice: poglej si gostovanje.tuksi.net, če te kaj zanima v tej smeri.

Lp,
Janez


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

spletno gostovanje - delovanje

Oddelek: Loža
61748 (1605) wini
»

Težave z DNS strežnikom

Oddelek: Omrežja in internet
314459 (3651) Bakunin
»

Domena kupljena, kako naprej?

Oddelek: Omrežja in internet
214943 (4043) Rokic
»

Vpis DNS strežnika v vrhnji DNS

Oddelek: Omrežja in internet
378922 (7413) kronik
»

DNS strežnik

Oddelek: Omrežja in internet
227192 (6781) jype

Več podobnih tem