» »

Občasne težave z Buffalo routerjem

Občasne težave z Buffalo routerjem

nosk8fx ::

Živjo,

pred nekaj tedni smo v stanovanju kupili wirelles router Buffalo WHR-HP-G54. Nanj so priklopljeni 3. računalniki in občasno še 1-2 laptopa, velikost stanovanja je cca. 80 kvadratov, tako da to za ta router ne bi smelo biti težav, povezava je 8/1 MBitov.
Originalni firmware sem zamenjal s Tomato Victek modom in večino nastavitev pustil na default, le imena, MAC, IP-ji, gesla in take osnovne stvari sem nastavil.

Povezava načeloma deluje, vendar se mi zdi, da je nekam šibka. Na vseh računalnikih je tista "moč sprejemanja" (ki jo vidiš tam pod Device List) nekje 25-40, kar bi menda lahko bilo več.

Pa še ena stvar je, včasih kar zmanjkuje povezave. Pač, enostavno za kratek čas neha delati in potem se ponovno vzpostavi. Oz. moraš router resetirati in potem dela, ampak ravno za to smo kupili Buffala, da se to z resetiranjem ne bi dogajalo.

Ima kdo mogoče kakšen predlog zakaj prihaja do tega? Ali bi moral spremeniti kakšne nastavitve?
Računalniki se večinoma uporabljajo za brskanje po internetu in download preko torrentov. A obstajajo mogoče kakšne optimalne nastavitve za Tomato za brskanje in torrentanje (ker namreč za večino nastavitev nimam pojma kaj so)?

Za vse odgovore in predloge že v naprej hvala.

Lep pozdrav,
Sašo
  • spremenil: nosk8fx ()

jan01 ::

1. imaš res najnovejšo verzijo toamto moda(starejše imele en bug... Priporočam, da flashaš na Tomato RAF 1.23.8515.5 ND
2. a si po uspešnem flashanju sploh naredil hard restet? Začni tiščati reset(init tipko) in jo tišči 30s, izklopni za 30s elektriko(a še vedno neprestano tišči!). Po 30s nazaj priklopni(še vedno tiščiš) in zdaj šele 30s po vklopu prenehaj tiščat

nosk8fx ::

ja, verzija je zadnja in tudi hard reset sem naredil ...

saj vem, moralo bi delovati brez problemov, samo kaj, ko problemi so :S ...

še kakšen predlog?

trnvpeti ::

ND verzija za G54 ali navadna verzija?

MTB ::

Torrenti! Poglej malo število povezav in limit ul/dl. Drugače pa je meni osebno boljši ddwrt firmware. Signal 25-40% je čisto spodoben, tako da tu ni problem.

nosk8fx ::

glede povezav - na koliko pa naj omejim? a to na routerju ali na vsakem pcju posebej?

MTB ::

Ne vem kako je pri tomatu, pri ddwrt lahko. Drugače pa na torrent clientu. Nekater firmwerji omogočajo celo limitiranje prenosa po uporabniku.
Drugače pa preveri, če se problem pojavi samo na eni mašini, oz. na vseh ki so v omrežju, ker ti lahko probleme dela tudi omejitev TCP/IP povezav, išči po googlu event ID 4226, za kar je rešitev EventID 4226 Patcher Version 2.23d.

nosk8fx ::

lahko tudi pri tomato omejim, omejeno je na 8192. in če na vseh 3 PCjih vklopim uTorrente in dam nekaj pobirat ter sejat, število povezav ni preseglo 1000 (tomato jih lahko prešteje sproti).
saj 1000 menda ni prevelika številka, ali?

event ID 4226 še nisem pogledal ...

glede verzija tomata (victek), a moram uporabiti navadno ali ND verzijo (sedaj je navadna, ker sem bral da kao ND na tem G54 naj nebi delala, da je za novejše routerje)?

Pyr0Beast ::

1000 aktivnih ter še nekajkrat toliko neaktivnih dela težave :D

Moč si daj na 18, 21 ali 23 mW, ter izberi ustrezen kanal. Poglej naokoli z network stumblerjem, na katerih kanalih se nahajajo sorodni routerji.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

nosk8fx ::

in na koliko povezav na omejim (skupno na routerju)?

te moči (18, 21, 23) - zakaj pa ne višje oz. nižje?

kaj pa tisti prenos (v nastavitvah malo pod temi močmi) pustim na auto ali dam na max (54)?

za kanale mi je jasno, da se mora čim manj prekrivati s sosedi, to imam poštimano.

sem pa včeraj pogledal tudi za event event ID 4226 in je na vseh PCjih bilo nastavljeno na 10, tako da sem s patcherjem nastavil vse na 100 (več kao tudi patcher ne priporoča).

Pyr0Beast ::

Te moči se pri buffalotu najbolje obnesejo. Lahko daš tudi manj, 13, 14, brez problema, več pa ni priporočljivo, ker mora tako ali drugače mrežna kartica na drugi strani imeti vsaj enako močan oddajnik za kvalitetno povezavo v obe smeri. Sicer je izhod tako ali drugače ojačan.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dd-wrt firmware (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18720878 (4571) mtosev
»

Izredno počasen brskalnik ?!

Oddelek: Omrežja in internet
171908 (1281) clemense
»

linksys wrt54gl ali ?

Oddelek: Kaj kupiti
232185 (1614) gregor
»

Windows XP, brskalnik in uTorrent skupaj gredo ne?

Oddelek: Pomoč in nasveti
193133 (3133) bluefish
»

Zelo počasi odpira strani, ko imam prizgan p2p (čeprav vlece p2p samo 20kB/s)

Oddelek: Omrežja in internet
172236 (1943) M-XXXX

Več podobnih tem