» »

Problem z mrežo - one way ping

Problem z mrežo - one way ping

sobrle ::

Živjo,

mam problem z računalnikom in sicer v katerokoli omrežje sem priklopljen mene vsi lahko pingajo, jest pa ne morem nobenega. Internet mi dela, prav tako dostop do serverjev in tudi programi kot so skype in podobno dela.

Do tega da mi ne dela ping sem prišel, ko smo raziskovali, zakar ne dela streamanje preko mreže. Fora je, da mi ne dela pa dostop do nekaterih streamerjev (za glasbo in video), ki so na WM na sosednjih računalnikih, prav tako ne dela dostop do streamerjev (ki jih mam tudi na WM) na mojem računalniku (VLC player pravi da je not enough bandwith). Dela pa dostop do nekaterih video vsebin na httpju.

Win FireWall sem izklopil, drugega forewalla nimam. Imam WinXP in računalnik Lenovo R61.

Ko smo probavali ping sem z Wiresharkom snemal promet nisem nikjer zasledil ping request ukaza iz sodelavčevega računalnika do mojega - kot da po mreži ni prišel do mene.

Vsaka pomogč bo dobrodošla:)

dfajt ::

Pa pingaš po ip-jih ali po imenih? Če ti ne pinga po imenih, imaš lahko narobe nastavljen DNS strežnik.

Opkow ::

Nekateri firewal programi znajo izlocat ping paketke...

masterpsi ::

kako sta priklopljena PCja? V istem networku? Samo čez switch brez kakega firewalla vmes? V tem primeru ne vem kaj bi bil vzrok - mogoče problem z mrežno kartico, ampak če ti internet dela, je zelo čudno.

ABX ::

Nekateri firewal programi znajo izlocat ping paketke...


Tako, nek firewall ti blokira ping.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

sobrle ::

Računalnik je zmeri v mreži z več računalniki, vsi pa majo avtomatsko nastavljeno da dobijo IP, DNS,... Drugi računalniki se med seboj z lahkoto pingajo

Pingam zmeri po IPjih... Glede firewalla je tko, da sem Win FW izklopil, mam pa NOD32 antivirusnga, ki bi mogoče znal kaj zezat. Je pa fora da je do tega prišlo kar naenkrat.

Še bolj čudno pa je, da mi VLC noče streamat z VM, ki je na mojem računalniku. Piše da nima dovolj pasovne širine... Čudn je tole...

dfajt ::

Čisto mogoče kak spyware ali pa rootkit. :(

sobrle ::

Format je rešil vse;-)))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Openvpn (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6513826 (5393) Blisk
»

WinXp share internet-obup

Oddelek: Omrežja in internet
351924 (1410) boštjan
»

problem mreža

Oddelek: Omrežja in internet
211769 (1620) maticm
»

Problemi v omrežju

Oddelek: Omrežja in internet
181548 (1395) marS
»

Linux na disketi kot firewall/router (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
947014 (5397) Azrael

Več podobnih tem