» »

FFDShow zatrokira pri startu/odpiranju videa

FFDShow zatrokira pri startu/odpiranju videa

bleh ::

Hočem si pogledati HD vsebine zakodirane v x.264 in mi jih VLC noče odpret, BS player pa zelena slika. Si naložim FFDShow, slika je odlična, itd. Problem pa je ker se ob prvem zagonu BS player obesi za cca 5-10 sekund potem pa začne predvajati. Če potem hočem pogledati neko drugo vsebino mi jo takoj odpre če naredim drag and drop na oknce od BS playera. Če pa odprem v mapi z dvoklikom se pa ponovno obesi za tistih pet sekund. Je zelo moteče če gledaš karkoli po vrsti ker moraš čakati tistih pet,deset sekund da se FFDshow zbudi.
Mam pa:

q6600
hd4870
XP64

Sem pa probal več različic FFDshowa in v vsaki je isto. Sem tudi poskusil z drugimi gonilniki za grafično in isto. Je pa definitivno FFDShow kriv, ker brez njega se vse odpira v momentu.

Ma kdo kako idejo?
  • spremenil: bleh ()

KoMar- ::

Pri meni se tudi BS Player in ffdshow ne marata - ko po ogledu filma BS Player poizkušam zapreti, se mi praktično vedno obesi. Pač bo treba najti alternativo za enega od teh programov :(

Valvoline ::

zbiši ffdshow. Posebej si potegni HD x264 codec filter in aac audio filter pa sprobaj.
Evo ti. Core avc.
http://www.videohelp.com/tools/CoreAVC

bleh ::

Hmm, sm neki gledal coreavc samo sprobal ga nisem, sem upal da bo šlo še z FFDshow. No z CoreAVC dela pa vse super. Hvala!

bluefish ::

na tem sistemu je CoreAVC odveč.
Raje zamenjaj predvajalnik, ker BSPlayer že dolgo ne slovi po svojih zmožnostih.

bleh ::

NEEEVVVVVVEEEEEERRRRRRRRRRRRRR.

Mah, bo treba prešaltat na neko drugo zadevo zgleda.

jan01 ::

Rabišš le media player classsic home cinema
+haali media splitter, če ga še nimaš

boogie_xlr ::

A je že kdo slišal za Divx7?! Baje podpira HD vsebine (vključno z H.264).

KoMar- ::

Pa? Kaj ima to veze s to temo in kaj ti pomaga Divx 7, če ni vsebin v takem formatu...?

boogie_xlr ::

Meni delajo v MPCju vsi HD filmi(H.264) in to brez štekanja, pa imam samo DivX7 in AC3Filter. Sem šel na njihovo stran in napisan je, da dekodira H.264/AAC.

BTW x264 je program, s katerim so filmi zakodirani v H.264.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD na PC-ju, minimalne zahteve?

Oddelek: Zvok in slika
456034 (3207) zavajon
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11117005 (9890) GrimReaper
»

Koliko Ghz CPU za .mkv ?

Oddelek: Programska oprema
403103 (3103) jan01
»

HD predvajanje filma- zaostajanje zvoka!

Oddelek: Zvok in slika
293279 (2871) Golden eye
»

HD filmi - kako gledati "najceneje"?

Oddelek: Zvok in slika
152688 (2065) BlackAdder

Več podobnih tem