» »

namizni računalnik in udar strele

namizni računalnik in udar strele

Nextor ::

Pozdravljeni!

Dobil sem računalnik Packard Bell IXTREME 5842 A, v katerega je včeraj posredno preko modema udarila strela. Računalnik je sicer bil izklopljen iz električnega omrežja, ampak ni pa bil modem. Modem je skurlo in na računalniku je ob zagonu tema. Računalnik sicer zalaufa, ampak ne pride niti do post screena, niti ne spusti nobenega zvoka, če zmaknem ven rame, grafo in disk, kar je po vsej verjetnosti šla plata. Trenutna plata je notri od gigabyte in to model Paros PDI (GA-85648 FXM2) Ver 1.2 µATX... zdaj pa me zanima katero plato naj nabavim, da bo šel gor Intel Pentium 4 2.8 GHz in da šla v toto malo packardbell kišto?

misek ::

Po specifikacijah je noter standardna microATX plošča (velikosti 24.4 x 24.4 cm).

Nextor ::

bo tale plata vredu, če jo dam not?

boogie_xlr ::

Da, če maš PCIe grafično kartico.

Nextor ::

aaa? Če pa doli pod spefikacijami piše...
reža za grafiko 1 x AGP 8X/4X

in
Za vgradnjo zmogljivejše grafične kartice je na voljo AGP vodilo, 3 PCI reže za ostale razširitvene kartice, 6 USB vmesnikov pa omogoča priklop zunanjih naprav.


bi lepo fehtal za malo hitrejši odgovor, ker bi moral to danes naročit.

HVALA!

subby ::

boggie_xlr je malce zamešal.. tale plata ima agp vodilo in ne pci-e.. paše v standardna atx ohišja
in po sliki tvoje sedanje plate sodeč, bi morala pasat tudi v tvoje ohišje..

Blinder ::

99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Rippy ::

Vprašanje..si imel monitor na napajanju :p ?

boogie_xlr ::

boggie_xlr je malce zamešal.. tale plata ima agp vodilo in ne pci-e.. paše v standardna atx ohišja
in po sliki tvoje sedanje plate sodeč, bi morala pasat tudi v tvoje ohišje..


ups, ja, na hitr sm pogledo pa je tak rozast in se mi je zdel da je pcie, ker klasični AGPji so bili rjavi.

d3n!5 ::

Da, če maš PCIe grafično kartico.


motiš se, plata podpira agp ki jo ima on(9200SE)

EDIT : sory lagg :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d3n!5 ()

d3n!5 ::

btw, tk oti bom reku,

rajši prodaj ta pc in si kupi naprimer kaj [url=http://www.mimovrste.com/artikel/274005...
in če boš kdaj razmišljal o nadgrajevanju tega packarda ko imaš ti odsvetujem, ker te bo prišlo več denarja, kot pa da kupiš veliko zmogljivejši računalnik.

samo moj skromen predlog

lp:)

Nextor ::

Ne. V štrom je bil priključen samo modem, ki na žalost v drugi sobi, ta pa je bil preko mrežnega kabla povezan z računalnikom. Vse komponente (ram, grama, disk, procesor, monitor) delujejo normalno, razen plata se noče odzivat. S testirano...

@Blinder: če bi šlo za mene, bi kupo....

@d3n!5: deklina, ki uporablja ta comp, ga za druga ne rabi, kot za klovnbook, msn in gmail, taki se mi zdi brezveze...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nextor ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z Atomom, ni slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
12822 (615) Macketina
»

svetlobno telo, 20-30 cm, 15 mm premera

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5994 (789) errhec
»

Še en trdi disk....

Oddelek: Pomoč in nasveti
5956 (874) asdf5678
»

Windows vista ™ Recoverd problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
112658 (2522) k4vz0024
»

nov nakup

Oddelek: Kaj kupiti
101709 (1477) AndrewSmith

Več podobnih tem