» »

Zunanji disk - problem

Zunanji disk - problem

mp5 ::

Lep pozdrav!

Danes sem kupil svoj prvi zunanji disk in sicer znamke Verbatim 750gb. Začnem veselo kopirati zadeve na disk, ko mi napiše, da je le-ta poln. To mi je javilo pri skopiranih 17 gb. Kot sem že povedal, je to moj prvi zunanji disk in ne vem kaj je problem. A ga je treba formatirati? V navodilih piše, da je "pre-formatted in FAT32 format".

Za vse nasvete se vam vnaprej zahvaljujem.

Opkow ::

Za datoteke vecje od 4 GB rabis NTFS datotecni sistem.
Uporabi ukaz convert.

333333 ::

Al pa ga na novo sformatiras v NTFS.
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

mp5 ::

A mi lahko prosim poveš bolj detajlno kaj moram narediti oz. mi opišeš postopek? Hvala

P.S. Ali lahko naredim oz. imam recimo 250 gb v FAT32 načinu ostalo pa v NTSF in če je možno kako?

333333 ::

control panel - administrative tools - computer managment
Pod storage imas disk managment, tam se urejajo particije velikosti itd.
Pa zakaj bi sploh imel fat32 oz za kaj ga rabis?
Spiritual

mp5 ::

Kolega, ki mi je sestavljal računalnik, mi je s programom Ghost naredil "image" oz. "sliko" Xp-jev. Pri tem mi je omenil, da se lahko to shrani samo na particiji s sistemom FAT32. Sam pa se dejansko ne spoznam na te reči.

333333 ::

Vsi moji gost in acronis img so shranjeni na zunanjem disku z NTFS. Pa moram povdarit da je to pametno od kolega da ti ne naredil img... verjetno se mu ne da vsakič nameščat sistema ko se bo ta sesul :)
Mislim da bi bila tukaj najboljša rešitev da ti kolega nardi na zunanjem disku particijo fat32 (v velikosti IMG) gor skopira img in jo skrije. Ostalemu prostoru pa dodeli NTFS. Če boš delal sam lahko kaj preveć zbrišeš.
Spiritual


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD Passport

Oddelek: Strojna oprema
475445 (3021) Bevcan
»

koliko particij

Oddelek: Pomoč in nasveti
294477 (3982) inbox
»

Zunanji trdi disk error

Oddelek: Pomoč in nasveti
202640 (2382) Pentium
»

Priklop zunanjega diska

Oddelek: Strojna oprema
493734 (2987) Stoyc
»

Napaka pri kopiranju -> ni dovolj prostora ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
222112 (1710) LuGi

Več podobnih tem