» »

Zunanji trdi disk error

Zunanji trdi disk error

simcek009 ::

Imam problem, ki mi ga povzroča zunanji disk WesternDigital 500GB
tak kot na sliki, če kliknete povezavo [url="http://support.wdc.com/product/download...

Uporabljam operacijski sistem win. XP Prof. 32 bitni.
Imam ga pa na FAT-32 in ne na NTSC, ker imam 400gb stvari gor
in ga že prvič nisem formatiru na NTSC.
Ko disk priklučim z usb kablom v vtič na matični deluje nekaj časa(pol ure) nato se mi pojavi naslednji error ki je prikazan na sliki.
[img]http://www4.slikomat.com/09/1230/3ci-Un...

pojavi se mi tudi naslednja napaka če kliknem na sam disk
[img]http://www4.slikomat.com/09/1230/bex-1....

Zanimivo je, da lučka sveti kot je prej pri samem disku ko je prej,kjer je delal brez problemov(tista velika zelena), ampak negre disk ugasniti, kot le z električnega vtiča
drugače windowsi zamrznejo, če grem po pametni potezi na izklop USB-ja v samih windowsih. Disk mal potuli in moram ročno resetirat pc, kajti windowsi zamrznejo :(


Kaj so disku ugasnile življenjske svečke ? :mehkoblato:
Ali se da težavo rešiti kako drugače ?


Če sem falil okno prosim naj moderatorji tole prestavjo tja kjer sodi

cyber_killer ::

Pomoje najbolj da formatiraš na NTFS FS. Potem boš videl kaj pa kako. Res nevem zakaj FAT-32. Podatke nekam skopiraš magar na en drug zunanji disk oz. na računalnik ali pa nevem kam. Zalaufi chkdsk /F pa mau poglej, če najde kakšne napake.

simcek009 ::

Bom, sam se nebi rad teh podatkou znebil,ker
jih nimam kam toliko spravit, imam en disk ki je skoraj polen, razen če ne začnem s pekarniško peko:)
FAT-32 zato,ker že takrat nisem dal na NTFS in pol so se prenašali podatki.
Sem že pogledal pod disk in error setting in ni našlo nič napak.
Ali je možno da mi je disk crkno-oz. se mu bliža slovo ?
Ker običajno neki zatuli :(

cyber_killer ::

Poglej v event log, če ti javi še kakšne druge napake.

bluefish ::

Iz FAT32 v NTFS lahko disk konvertiraš brez izgube podatkov (seveda je kljub vsemu priporočljiva varnostna kopija).
Kljub vsemu pa FAT32 ne bi smel povzročati preglavic.

Kot rečeno, poglej kaj zabeleži EventViewer.

simcek009 ::

evo sem pogledal EventViewer, izbral pod SYSTEM in izbral tisto napako pri katerem je disk zagrešil in im mi je tole napisalo.

 slika

slika




S kjerim programom probam spremeniti disk iz FAT32 v NTFS brez izgube podatkov ?(verjamem pa da ni vse 100% da kaj nebo spodletelo)
Ali je mogoče da je disk pred pokojem ? :(

videl sem da ni prav povezalo zgornji dve sliki, tako da ju tule objavljam, ki greta k prvemu postu.

 slika1

slika1



 slika2

slika2

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

start > run > cmd > convert x: /FS:NTFS (x je črka pogona) za pretvorbo. Lahko pa si najprej ogledaš pomoč h ukazu preko convert /?.

Pa nalepi malo večjo sliko EventViewerja, ker se sedaj praktično ne vidi teksta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

simcek009 ::

Aha, bom pretvoru v NTFS, znašel se bom s temle vodičem, upam da ne izgubim vseh podatkov:(


Pojavi se mi še tale klukica glede diska

http://support.microsoft.com/kb/307881









zile ::

Zamenji podatkovni kabel.

simcek009 ::

kje naj ga dobim zile ?

kaj poleg tu napišem, v ukazni konzoli

bluefish ::

Če se ne motim je to ime particije (vidiš ob črki pogona v Computer.

solatko ::

Standardna napaka, zaradi slabih USB gonilnikov v Windows XP. Problemi so se začeli pojavljati z SP2. Če imaš možnost dobiti PCI USB ploščo, ima svoje gonilnike in delajo vse USB naprave b.p..
Poizkusi še tako, da bo edina zadeva v USB režah trdi disk - tudi tipkovnico in miško na PS2.

zile ::

Če se ne motim je tukaj v uporabi podatkovni mini usb kabel. Dobiš ga recimo v Techtradu. Na tvojem mestu še nebi konvertiral datotečnega sistema na disku iz FAT32 v NTFS, ker je očitno, da so pojavljajo neki problemi. Prvo preveri disk zaradi morebitnih skritih napak na disku, z WD namenskim programom Data Lifeguard Diagnostic for Windows.

simcek009 ::

Probal sem z tem covertom ampak ne gre
problem je sledec.Zadnje sem zagnal še 1x nakar se mi pri 0 pri previrjanju ustavi :(




any ideas ?

Zgodovina sprememb…

Duhec ::

Človek pa saj ti napiše, da najprej naredi chkdsk /r , da popravi napake na disku. Šele nato boš lahko naredi konvert iz fat32 na ntfs.
Restartaj komp in ob nalaganju se ti bo izvedel chkdsk, kar ti je tudi lepo napisalo !!!
In te napake niso zaradi tega, ker imaš fat32 sistem namesto ntfs ampak prej zato, ker mogoče disk odklapljaš brez varnega odstranjevanja ali pa ker nimaš SP3. Ga imaš ?

cyber_killer ::

A nisem jaz to prej povedal za chkdsk. Nevem zakaj je potrebno 50 odgovorov. Probaj tisto, kar se ti svetuje in potem greš naprej.

simcek009 ::

Sem probal z chkdsk-jem ampak negre skozi, mi napise naslednje(berite ospodaj). Kako naprej ?





še prej pa dam glede convert lost chains to falis Y/N -dal sem Y
a to kaj vpliva ?

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Sem probal z chkdsk-jem ampak negre skozi, mi napise naslednje(berite ospodaj). Kako naprej ?
To zato, ker si podal napačen parameter, ki bi moral biti chkdsk x: /f .

Duhec ::

V Command Promptu ti to takoj ne bo delovalo in se bo chkdsk /f izvršil šele ob naslednjem restartu.
Če hočeš izvest chkdsk /f ali (/r) za določeno enoto potem je najboljše to delat v Recovery konzoli.

simcek009 ::

pretvorba je uspela.Sedaj mi v uttorentu napise* "error: the request could nod be performed because of an I/O device error".
Uttorent imam verzijo 1.8.5.

Čez nekaj časa disk zabrenči in se neha z downloadi

Zgodovina sprememb…

Pentium ::

Isti problem cca mesec nazaj z istim diskom (My Book 500 GB). Na koncu sem ohišje razdrl in disk priklopil direktno na SATA vmesnik na matični plošči. Pognal WD diagnostiko, napisalo je R/W element failure. Disk je bil zanič. Bil je pa že od začetka formatiran v NTFS.
Je pa notri disk (vsaj v mojem primeru) WD5000KS (WD Caviar SE16). Sem malo gledal po forumih in se ti diski dosti kvarijo- google: WD5000KS problems.

Sicer disk na srečo ni bil moj, težavo sem rešil tako, da sem v ogišje vgradil nov Seagatov disk.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Team fortress 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
524617 (3411) PARTyZAN
»

datoteka presega dovoljeno velikost datotečnega sistema

Oddelek: Operacijski sistemi
103220 (2852) jRk0
»

pomoč pri LPT kablu za printer

Oddelek: Strojna oprema
131180 (936) jonynho
»

nepravilni prikaz resolucije (LCD)

Oddelek: Pomoč in nasveti
91234 (1082) Pyr0Beast
»

TVF gorenje 29VIP73-100

Oddelek: Zvok in slika
71238 (1148) xdejvid

Več podobnih tem