» »

Microsoft Evropejcem Windows brez IE

1 2
3
»

c00L3r ::

To je največji bullshit, kar si ga je EU izmislila. Samo otežilo bo delo pri nameščanju OS. Do zdaj sem lahko odprl IE in prenesel Chrome (včasih sem prenašal firefox). Zdaj pa bom moral preko Update ali kako pač najprej namestit IE, da bom prišel do drugega brskalnika?


OMFG
100x smo napisal. 100x!!!

To, da ne bo IE, si NI izmislila EU, ampak MICROSOFT!
EU hoče, da je v Win7 več različnih browserjev!!! Tudi v drugi novici jasno piše, da se EU z to "rešitvijo" NE STRINJA!


Potem pa upam, da to ni zadnja beseda EU. Zaradi mene, lahko pride IE 4 zraven Windows 7. Pomembno je to, da bo vključen privzeti brskalnik v OS. Saj ja nismo leta 95. Mislim na popolnoma novem OS-u ne bom mogel odpret html datoteke?

Če se EU gre neke protimonopolne finte, pa naj točno pove kaj želi. Primer: Ob prvi prijavi v Windows 7 se uporabnika vpraša kateri brskalnik želi IE, Chrome, Firefox, Safari, Opero... Ampak, tukaj je spet problem, a ne? Uporabniku je pomembno, da lahko brska po spletu, ne pa da se ukvarja z dodatnimi nastavitvenimi postopki. Teh brskalnikom se bo čez čas nabralo še več in nakoncu bo to seznam z 30 vnosi. Kako naj uporabnik ve katerega izbrat.

Kakršnakoli rešitev ne bo zadovoljila EU. In ja! Je to največji bullshit kar si ga je EU izmislila. Rada bi pomagala proizvajalcem brskalnikom, ne vidi pa pametne rešitve za ta problem. Kakršna koli rešitev je dodatno (morda celo tehnično zahtevno) delo za uporabnika.

Nekateri boste rekli, da je to problem sestavljalcev PC-ev in ne uporabnikov. Sestavljavci so lahko že zdaj dali gor drugi brskalnik, če se jim je to zdelo primerno. Tudi tukaj nima ta EU finta nobene prednosti.

darkolord ::

OMFG
100x smo napisal. 100x!!!

To, da ne bo IE, si NI izmislila EU, ampak MICROSOFT!
EU hoče, da je v Win7 več različnih browserjev!!! Tudi v drugi novici jasno piše, da se EU z to "rešitvijo" NE STRINJA!
Ja, se NE STRINJA, ampak so se začel ne-strinjat šele potem. Kaj pa prej? Prej pa so mau "razmišljali", kaj bi blo boljš...

ahac ::

Primer: Ob prvi prijavi v Windows 7 se uporabnika vpraša kateri brskalnik želi IE, Chrome, Firefox, Safari, Opero... Ampak, tukaj je spet problem, a ne

Točno to je EU tudi želela. MS pa ne. Zato je pa MS vrgu IE ven in z tem kao nehal izbrabljat monopol.

Ja, se NE STRINJA, ampak so se začel ne-strinjat šele potem. Kaj pa prej? Prej pa so mau "razmišljali", kaj bi blo boljš...

Seveda. Take stvari se premisli preden se kaj naredi. Jasno, da so raziskoval različne rešitve.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Poldi112 ::

>Ob prvi prijavi v Windows 7 se uporabnika vpraša kateri brskalnik želi IE, Chrome, Firefox, Safari, Opero... Ampak, tukaj je spet problem, a ne? Uporabniku je pomembno, da lahko brska po spletu, ne pa da se ukvarja z dodatnimi nastavitvenimi postopki.

Če ti je en dodatni parameter pri instalaciji tak hud problem, potem si falil že v osnovi pri izbiri OS-a.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

noraguta ::

jaz bi hotel imet dilo-ta na winsih! naj že prisilijo MS-da bo vključeval kar rabim.
http://www.dillo.org/
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

noraguta ::

To je največji bullshit, kar si ga je EU izmislila. Samo otežilo bo delo pri nameščanju OS. Do zdaj sem lahko odprl IE in prenesel Chrome (včasih sem prenašal firefox). Zdaj pa bom moral preko Update ali kako pač najprej namestit IE, da bom prišel do drugega brskalnika?


OMFG
100x smo napisal. 100x!!!

To, da ne bo IE, si NI izmislila EU, ampak MICROSOFT!
EU hoče, da je v Win7 več različnih browserjev!!! Tudi v drugi novici jasno piše, da se EU z to "rešitvijo" NE STRINJA!


vi duhu preprečevanja monopolov , pa naj ms vlkjuči v svoj os samo najbolj obskurne browzerje , saj vemo da raznolikost bogati trg!
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

amigo_no1 ::

Če že iščeš redek browser, zakaj potem ne Amaya ali Sleipnir :)) ?

noraguta ::

Če že iščeš redek browser, zakaj potem ne Amaya ali Sleipnir :)) ?

obvezno v vindovse , fajerfoks se že sam zase znajde. treba je ohraniti redke vrste!
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

c00L3r ::

>Ob prvi prijavi v Windows 7 se uporabnika vpraša kateri brskalnik želi IE, Chrome, Firefox, Safari, Opero... Ampak, tukaj je spet problem, a ne? Uporabniku je pomembno, da lahko brska po spletu, ne pa da se ukvarja z dodatnimi nastavitvenimi postopki.

Če ti je en dodatni parameter pri instalaciji tak hud problem, potem si falil že v osnovi pri izbiri OS-a.

Ni dodatni parameter problem. Večina stvari gre v avtomatizacijo in manjšanje korakov potrebnih za dokončanje procesa. Ne pa v večanje število korakov. Prav tako je totalno idiotsko dat OS brez brskalnika. Ampak, kot sem že povedal, nobena rešitev ne bo všeč EU.

Druga stvar, ki pa se pojavi pa je seveda vprašanje: "Katere brskalnike bo moral MS pod prisilo ponuditi v svojem OS-u". Če jaz napišem nov brskalnik, komu moram zatežit, da bo zraven v naslednji distribuciji windowsev?

Aja, ugotovil sem še, da ima Safari monopol med brskalniki na Mac platformi. Tam bi tudi rad videl moj brskalnik.

antonija ::

OS brez brskalnika je ravno toliko idiotsko kot OS brez office paketa, OS brez vsaj kaksnega FPSja, OS brez Photoshopa, OS brez ....

In glej ga zlomka edino browser in media player sta full-featured kosa SWja ki prideta zdraven. Edino ce kdo pise diplomo v notepadu in se gre matematiko v calcu...

EDIT:
Aja, ugotovil sem še, da ima Safari monopol med brskalniki na Mac platformi. Tam bi tudi rad videl moj brskalnik.

Vlozi pritozbo, dokazi da imas prav, zahtevaj sankcije. Alternativa je pa STFU.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

CoolBits ::

Aja, ugotovil sem še, da ima Safari monopol med brskalniki na Mac platformi. Tam bi tudi rad videl moj brskalnik.

Kaj ima to veze, če pa OSX nima monopola na operacijskih sistemih, kot windows? Tukaj se ne gre zaradi monopola brskalnika ampak monopola operacijskega sistema (windows)! Dejte kej brat no.

Poldi112 ::

>Ampak, kot sem že povedal, nobena rešitev ne bo všeč EU.

EU je povedala, kaj hoče. MS tega ni hotel, tako da...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

noraguta ::

>Ampak, kot sem že povedal, nobena rešitev ne bo všeč EU.

EU je povedala, kaj hoče. MS tega ni hotel, tako da...

nč ni povedala , razen enega idijotskega predloga naj prilaga nekatere browserje. serjejo pa tud to ne zanjo do konca . naj rečejo opero v winse, pa konc. al pa dajo seznam browserjew. ne pa da cincajo kot Bartleby . na koncu izpadejo kot pezdeti.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Poldi112 ::

>nč ni povedala , razen enega idijotskega predloga

In koliko predlogov bi morala dati, da bi bilo to zate več kot nič?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Mavrik ::

Ne bi smela dajati nobenega. Niso oni poklicani, da bi določali kako naj Microsoft spreminja svoje produkte. Povedati jim, da kršijo zakone, problem pa rešijo naj po svoje. To, da MS neha kršit zakon, EU pa reče "err, ne to pa nam ni všeč" preprosto ni praksa, ki bi pritikala civilizirani vladi.
The truth is rarely pure and never simple.

antonija ::

Sej _ce_ bi MS nehal krsit zakone bi verjetno EU bila kar lepo tiho...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

noraguta ::

>nč ni povedala , razen enega idijotskega predloga

In koliko predlogov bi morala dati, da bi bilo to zate več kot nič?


če že kakšnega , definitivno ne najbolj idijotskega kot si ga lahko človek zamisli.

Naložiti nekemu proizvajalcu distribucijo programske opreme katero sploh ne izdeluje , niti ne vzdržuje je pač groteskno(ob enem pa niti ne zine po kakšnih kriterijih naj bi izbirali ).
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

techfreak :) ::

In glej ga zlomka edino browser in media player sta full-featured kosa SWja ki prideta zdraven. Edino ce kdo pise diplomo v notepadu in se gre matematiko v calcu...


Seveda, MS pač hoče za visoko ceno prodati čim manj stvari.

Zraven večine Linux distribucij dobiš zelo veliko programske opreme.
In zaradi tega pri Windowsu potrebuješ brskalnik, da lahko preneseš te programe, ki jih MS noče priložiti OSu (npr. OpenOffice).

Še Apple priloži več stvari zraven.

antonija ::

In kja je razlika med MS, linux in Apple?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

thramos ::

OS brez brskalnika je ravno toliko idiotsko kot OS brez office paketa, OS brez vsaj kaksnega FPSja, OS brez Photoshopa, OS brez ....


Ne. FPS zraven OSa rabi par procentov, prav tako Photoshop. Office že več, ampak še vedno premalo, da bi se ga splačalo vključevat. Medtem ko, v letu 2009, brskalnik potrebuje 99% uporabnikov računalnika.

bluefish ::

Ampak, tukaj je spet problem, a ne? Uporabniku je pomembno, da lahko brska po spletu, ne pa da se ukvarja z dodatnimi nastavitvenimi postopki. Teh brskalnikom se bo čez čas nabralo še več in nakoncu bo to seznam z 30 vnosi. Kako naj uporabnik ve katerega izbrat.
Narediš tako, kot je sedaj za iskalni pogon. Lahko vprašanje ignoriraš in nadaljuješ z delom ali pa si vzameš tiste 2 minuti za klikanje na Next.

Poldi112 ::

Takole, zelo na pamet, Office uporablja vsaj 50% uporabnikov. Pa sem zelo konservativen - povej mi, koliko ljudi poznaš, ki ga nima?

Glavna razlika med Office in IE je v tem, da MS s prodajo Office-a dobro služi na neposreden način (prodaja licenc), browserji so pa zastonj. Seveda še vedno prinašajo profit, ampak neke neposredne, smiselne primerjave tu ni.

Btw, kaj je to FPS?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

techfreak :) ::

Poldi112: First-person shooter

Veliko ljudi uporablja tudi kaj drugega kot MS Office.

Poldi112 ::

>Veliko ljudi uporablja tudi kaj drugega kot MS Office.

Veliko ravno ne, ampak tudi če bi, tudi veliko ljudi uporablja kaj drugega kot IE, pa je IE vseeno zraven, Office pa ne.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Windows 8 za EU izbira brskalnika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
10330874 (28564) Icematxyz
»

Windows 7 E evtanaziran

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
426279 (3344) techfreak :)
»

Evropska komisija hoče več brskalnikov v Windows (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
16315549 (11621) BigWhale
»

Evropska komisija želi Windows brez IE (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15613600 (10459) ender

Več podobnih tem