» »

Nokia N97 ali 5800 xpressmusic?

Nokia N97 ali 5800 xpressmusic?

Cebelcka ::

Kateri omenjeni telefon bolj priporočate? Kakšne imate izkušnje z njima? Hvala :)

ModriN96 ::

brezveze sploh primerjat...97ka all the way....

rzidar1 ::

to je isto, kot bi primerjal recimo peugeot-a z mercedes-om.
jao.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

jnce ::

Ampak kljub vsemu pravijo da N97 ne bo tak BUM!, ker ima baje "zastarelo"(gledano napravm omnii HD) tehnologijo

krucymucy ::

Boljša bo pa že od 5800 XM

Kauko ::

Ja, cenovno bo pa kolko dražja? 2x? 3x?

White&Nerdy ::

iPhone?

Vid_w ::

^Don't even think of it, if you want to actually do something with it, excapt bragging.

Predlagam omnio HD ali sony ericsson Idou

Ciklamen ::

IDOU bo katastrofa razen svojega fotoaparata.

Omnia HD je nekje v rangu N97, ampak bi si upal trditi, da je morda N97 malce v ospredju, ne nazadnje ima pa N97 QWERTY tipkovnico, ko je Omnia HD nima.
- End of the Post ->

bluefish ::

IDOU bo katastrofa razen svojega fotoaparata.
Zakaj?

Ciklamen ::

Nevem, tak... Prvo kot prvo firma, potem OS (vem da je Symbian, ampak vseeno), dizajn, ... lahko bi našteval v nedogled.

Pač, to je moje osebno mnenje, pač kakor komu..
- End of the Post ->

MadMicka ::

Brez skrbi, da N 97 ne bo tak bum. Koliko ljudi točno pa poznaš, ki bo dalo 600+ EUR za gsm? Še zlasti, če imaš v prodaji že kar nekaj dobro opremljenih, z zaslonom na dotik in predvsem cenejših gsm aparatov. Ampak, če rabiš zdaj nov gsm, potem itak N97 ne moreš kupiti. Nekaj sanjajo pri Simobilu in Mobitelu, da bo zadeva k nam prišla šele septembra letos.

Ciklamen ::

MadMicka, čakaj malo, ti zdaj trdiš da telefon stane 600+€ in to je to? A ti telefoni so pa tak hudo poceni (ostali TouchScreenarji) v prosti prodaji, aneda?

Seveda je drag, saj so vsi novejši mobiteli dragi, ampak naročniška razmerja bodo naredila svoje.
- End of the Post ->

B_Weeed ::

no si bom kr sposodo temo, pa bi vprašal keri mobitel s touchom bi mi priporocali v tem trenutku? sam sem razmišljal o kakem iphonu ali omnii. povejte vi katerega bi se splačalo kupti od ted dveh oz. kakšnega drugega.

Ciklamen ::

Jaz ti mojo Omnio prodam za 200€, ima dosti dodatne opreme, je malo že "znucana", zraven priložim vse kaj je ob nakupu, stara pol leta..Črne barve :)
- End of the Post ->

IceIceBaby ::

Boljša bo pa že od 5800 XM


Boljša že, ampak meni se zdi, da je razlika v ceni prevelika, glede na to kaj ponuja.

5800 se dobi za malo denarja, ima pa praktično vse. Edino QWERTY manjka, ampak, če rabiš telefon s tipkovnico IMHO tudi N97 ni najboljša izbira.

erzy ::

Mene zanima kdaj približno pride N97 v slovenijo ? Če pogledaš redno prodajo v ameriki kjer stane N97 700$ oz. 500€ kaj naredi telefon v evropi dražji? (sam se ne spoznam na te marktinške finte al kakorkoli, zato tudi uprašam).
Upajmo pa da naročnine naredijo N97 usaj pod 350€. (Si.mobil 3 zame)
Intel Core2Duo E8500 3,17GHz, ASUS P5Q Pro,

__Devil__ ::

Jaz ti priporočam 5800xm ker veliko manj stane, seveda, če pa denar ni ovira potem pa kar N97. Drugače pa se že kaj veliko stvari dobi za 600EUR namesto telefona =). Kak račučunalnik recimo =).

No moj naslednji telefon bo IDOU ja, zaenkrat še. Drugače pa Googlov HTC G1 =).

Nevem pa zakaj bi bil IDOU slab.

lp

djordjevic ::

Samo res, folk. V čem je keč, da daš 500€ za mobitel? Jaz sem dal nazadnje toliko za prenosnik. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

__Devil__ ::

Rajši si kupim tisti mini prenosnik za 1EUR ko majo akcijo pri simobilu in lahko prek tistega malega prenosnika pošiljaš sms-e pa to.. pa še kako preprosto igrco odigraš pa msn maš, net vse skoraj =). Sicer si bom pa sam kupil nekaj takega :P

XsenO ::

1 € + 720 € ....
1 + 1 = 1

Keyser Soze ::

Em, 5800 je preizkušen model za nizko ceno, N97 je nepreizkušena zadeva za visoko ceno.

Zaenkrat bi še počakal, kakšen mesec, dva, da se N97 temeljito stestira, saj glede na HW podhranjenost malce dvomim, da bo v celoti sposoben slediti konkurenci.

Se pa za konec tega, in začetek naslednjega leta že govori o kar nekaj novih modelih, tako s strani Nokie, kot tudi drugih proizvajalcev.

Morda pa Nokia le uspe sproducirat "touch naslednika" N95.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Jin ::

Največji minus, ki ga jaz vidim na N97tki je to da ima rezistiven touchscreen. Ne razumem najbolje zakaj telefon nima capacitivnega zaslona??? Pri aparatih z windows mobile je to jasno, saj ne podpirajo te tehnologije, ampak flagship od nokie (ki nima WM)...bi se pa lahko ponašal z boljšim zaslonom.

Prosim no, dajte nam N97tko z capacitivnim zaslonom!!! Vsaj za evropski trg...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jin ()

Macketina ::

N97 je ze v sloveniji, cene so znane in odvisne od paketa.

Kako se pa obnese bomo pa videli, najverjetneje jo dobim kmalu na test.

erzy ::

Dobil 5800ko... Use dela dokaj solidno za tako ceno, me pa grozno moti menjava ekrana iz ležeče pozicije v stoječo oz. obratno. Problem je da počasi preklopi položaj in tudi pri preklapljanju je dokaj "neumen" saj kdaj sploh ne razume kako je postavljen...

@Macketina daj če dobiš v test N97 objavi par podatkov tudi v tem postu. Me prav zanima kako se bo telefon obnesel.
Intel Core2Duo E8500 3,17GHz, ASUS P5Q Pro,

amacar ::

erzy preklaplanje pr men traja sekundo, kar me preveč ne moti. Za obračanje pa je tako: telefon moreš obrnit navpično ( tako
)in ti bo takoj obrnilo v stoječo pozicijo. Če pa ga obrneš tako:
pa ti bo takoj obrnilo v ležeče.

Če pa te tako moti pa lahko to funkcijo tudi izklopiš

erzy ::

vem vem :D. Jah na preklaplanje se bo treba še malo bolj navadit... ga mam komaj 1 teden tak da je zaenkrat komaj igračka :D
Intel Core2Duo E8500 3,17GHz, ASUS P5Q Pro,

Domina ::

Evo tuki si lahko pogledate še slovensko verzijo predstavitve mobitela. Mene je dokonca navdušil, sam mal drag je.

Macketina ::

erzy, imam jo dva dni sedaj na testu.

Prvi vtisi so izredno pozitivni, ceprav nikoli nisem maral touch-screenov. Ampak za osnovno uporabo je vec kot dovolj, ko pa rabis kaj vec (sms/mms/meil/browsanje) ga pa itak obrnes okoli in raztegnes.

Tipkovnica je odlicna, ceprav je res majhna. Najbolj se bom moral navadit na kake posebne znake (:;!"#$%&/() in podobno), ker so kar na enih tipkah.

Morm pa obvezno dati gor najnovejsi SW, ker so baje popravili tono bugov in predvsem pohitrili.
Velik + tezak je, ampak ima 1500mAh baterijo, bomo videli kako bo zdrzalo.

erzy ::

že pradstavitev mi pove da zaradi odlične qwertz tipkovnice in "super nastavljivega" ozadja se 200€ več kot za 5800 XM nebi splačalo dati... če bi bila cena malo podrejena dosedanji bi biu telefon perfekten... morebiti ga kupim čez pol leta ko odrabim novo 5800-ko ;).
Intel Core2Duo E8500 3,17GHz, ASUS P5Q Pro,

budddha ::

5800XP ;)

roli ::

Jaz imam 5800 XM in ne morem ravno reči da je dobra. Ok ni zanič samo ni pa telefon, ki bi ga imel nevemako rad. Tako, da razmišljam da bi enkrat v kratkem nabavil kaj z Androidom. Kaki HTC G1 ali pa HTC Magic. Cena je sicer malo višja od 5800 samo precej nižja od kake N97. Sedaj sam čakam, da se pojavi kaki Magic tudi v slo (prosta prodaja) za zmerno ceno. Glede na to, da jih je po ebayu polno za okoli 360EUR (kolikor stane G1 pri nas) zveni kar dobro. Problem je, da tako drage zadeve preko ebaya ravno nebi naročal. Ker je le kar nekaj denarja. Moral bi najti kako britansko ali nemško/avstrijsko trgovino, ki bi zadevo poslala v slo.
http://www.r00li.com

erzy ::

(Y) zdej lahko že pošteno povem . Obujam temo .
Nokio 5800xm uporabljam že 5 mesecev. Kot si omenil takrat @rolihandrej , telefon je uredu vendar spet za npr mojo uporabo malo šepa . Nisem predvsem zadovoljen da takrat ko ga najbolj rabim in ga najbolj obremenim z več odprtimi aplikacijami ga zablokira. In malce premalo odziven. Zdej bo kmalu 6 mesec in bom preklopil na drugi paket pri simobilu. Za telefon se pomoje ne bom odločil še, ker ni nobene pamentne ponudbe in bom raje kupil v prosti prodaji kakšen HTC ...
Trenutno nina dobesedno denarja za nov mobi. Tako da nevem koliko časa ga bom imel bom ga pa ob prvi priliki odslovil iz mojega žepa.
Intel Core2Duo E8500 3,17GHz, ASUS P5Q Pro,

krentam ::

nikoli več nokije na dotik...recimo kar se tiče nokij ki so kvalitetne so to n95, n96, n86, ter tisti 6300 modeli ...medtem pa serija 55** in 58** so čista katastrofa..razen 5350 ki je super ker nima toucha...če hočete dober touch kupite kakega HTC-ja kjer je kakovost telefona zagotovljena...
HTC UP
NOKIA DOWN 8-)
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

Bor H ::

Zdj pa dobi ti HTC z na dotik občutljivim zaslonom za 250EUR. Ga ni ane? Je pa kvaliteta odraz cene, itak. N97 je pa res mal šlampast, prešvoh predvsem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung SGH-i900 Omina ali Nokia N85 ?

Oddelek: Kaj kupiti
292970 (1399) zigaorama
»

kateri telefon imate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19232734 (22407) LuGi
»

Nokia N97Mini ali HTC HD2 ali Blackberry 9700?

Oddelek: Mobilne tehnologije
202121 (1832) Tomson
»

Nokia N97 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
546257 (4587) Atrax
»

Nokia N97

Oddelek: Mobilne tehnologije
354494 (2567) MadMicka

Več podobnih tem