» »

Nokia N97

Nokia N97

ivanuscha ::

Pravi naslednik N95 8GB bo tu drugo leto! Zgleda super! 8-)

Ciklamen ::

Me ne mika, ker ima QWERTY Tipkovnico..

Good Guy ::

neka ponesrečena kopija xperie X1
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

ivanuscha ::

Ja za hitro pisanje je qwerty kr zakon, je pa res da se tak telefon z eno roko glih ne da uporabljat. Samo bo pa zihr bomba.

Keyser Soze ::

neka ponesrečena kopija xperie X1

You're kiddin' right?

Ponesrečen je bil tale tvoj poskus... Nečesa. Če bo zadeva na Nokiinem nivoju ponudila to, kar obljublja v tekstih, je tale telefon terna.
Edino, kar je treba sprobat, je tačskren v navezavi z odzivnostjo, pa bo precej jasno kaj imamo v rokah.
OM, F, G!

PARTyZAN ::

Live: tipkovnico zlozis in ze (enorocno) veselo operiras z telefonom na touchscreenu ;).

jJack ::

Zelo zelo sexy zadevca bo tole.

domennorc ::

Ve kdo mogoče natančen release date?

ModriN96 ::

Meu u rohak že pototip in se usaka X1 pa podobni skrijejo tako funkcionalno kot po dizajnu... Aparat ma res use, brezveze sploh sprašvat pa naštevat kaj nima. Tipkovnca je pa tut lepo oblikvana in tut dobra za tipkat. Dal so dober material gor da ne drsi tolk pa tut tipke so pregledne in razločne.

Ker pri samsungu so na tipkah ful kiksnl pr serijah I, ker so mejhne in je aparat mnogim lih zarad tega neuporaben.

Tega se je Nokia zavedala in so tipke nardil kot se zagre. Sam display je tut zakon. Lepe barve, čist kontrast, ni vidno kot pri n96 unih umesnih pikslov. Zaenkrat je to res prototip in je tu pa tam še kakšna pomanklivost na odzivnosti ampak do urednega izida bo tut to odpravlen.

Tko da ne lapajte neki u tri prazne, ker pojma nimate....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ModriN96 ()

Keyser Soze ::

Meu u rohak že pototip in se usaka X1 pa podobni skrijejo tako funkcionalno kot po dizajnu...

...Tko da ne lapajte neki u tri prazne, ker pojma nimate....

Samo mi ni jasno zakaj so jo tebi dali v roke? Si jo pošlatal med čiščenjem štanta? >:D
OM, F, G!

LuGi ::

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

Raje vzamem htc touch hd kot pa tega.. ker tipkovnice ne rabim + resolucijo ima manjso...no go nokia 8-)

Ker je car jo je dobil :))

ModriN96 ::

Enim na žalost ni pomoči ja... :S:S:S

domennorc ::

Kaj pa release date??? Al pa kdaj v slo????

LuGi ::

Q2 - tam nekje aprila-maja-junija.. V prosti prodaji takrat kot vsi..v paketih pa "pitaj boga" ;)

Keyser Soze ::

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

Raje vzamem htc touch hd kot pa tega.. ker tipkovnice ne rabim + resolucijo ima manjso...no go nokia 8-)

No ja, če primerjamo ta dva med sabo, je bistvena razlika med njima prvo v barvah, ki jih podpira zaslon (oprosti, samo razlika med 64K in 16M se pa že kar opazi), drugo pa v OSu.

WMobile je IMO edina stvar ki še zadržuje razne HTCje, ipd., pred tem, da prehitijo iPhonea. Upam samo, da bo tale verzija Symbiana nekje v rangu iOSa. Še bolje, če bo boljši.

Skratka, HD ni toliko več vreden kot tale Nokia na prvi pogled. Bo pa vse jasno, ko pride na tržišče. Upam na najboljše, ker planiram menjavo telefona čez kakšnega pol leta. Ravno prav.
OM, F, G!

hcet ::

Se že ve kdaj bo telefon na policah?

blackbfm ::

Še vedno v velikosti in teži manjše opeke. Zvok med pogovorom je sigurno še na ravni prve mobi reglje. Res težki napredek. Sam važno da ma 3/4 neuporabnih funkcij:)

jJack ::

Na GSMArena piše:
Coming soon. Exp. release 2009, June

še slaba dva meseca, ampak vrjetno tujina, pri nas pa...bo,ko bo :)

Bobr123 ::

Na GSMArena piše:
Coming soon. Exp. release 2009, June

še slaba dva meseca, ampak vrjetno tujina, pri nas pa...bo,ko bo :)


Kolegica je šla na simobil, pa ji je Simobilovec povedal. Da Nokie N97 imajo že od 31.3, ampak jih nebodo dali v ponudbo dokler ne prodajo večino zalog n95 in n96 ^^

Bor H ::

lol? verjamem da so dobil kak testn primerk ampak da bi mel zalogo je pa mal fishy

Keyser Soze ::

:D
OM, F, G!

Dr_M ::

Nokia kot nokia...
Nic posebnega pravzaprav. Ceprav sem bil do nedavnega pristas nokie & symbiana, mi sedaj po dobre pol leta na WinMo symbian zgleda kot draga igracka.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Kr1st ::

mislm, da preskakovanje med meniji ne bo tko hitro, kot je prikazano v videu...kot ponavadi

Tomay ::

Tole pisem na nokii 5800 xm in ce bo n97 nadgradnja te potem nimam kaj dodat. Že qwerty na ts je overkill. Ce bodo se uresnicili kinetic podobno kot ga ima iphone ... :)
Voodoo 4Ever

jnce ::

Zanima me, če bo imela ta Nokia tudi doubletouch kot 5800, ter če bo imela prednaložen urejevalnik dokumentov .doc .ppt .pdf.

Keyser Soze ::

Touchscreen interface je identičen tistemu na 5800. Ravno tako OS. Tako da... Če je mogoče na 5800 (nekakšen doubletouch hibrid verjetno), je tudi na N97.

Upam le, da folk ne bo preveč kupoval tegale cegla, ker je IMO Nokia tule ustrelila takšnega kapitalnega kozla kot že dolgo ne.
OM, F, G!

Dr_M ::

Upam le, da folk ne bo preveč kupoval tegale cegla, ker je IMO Nokia tule ustrelila takšnega kapitalnega kozla kot že dolgo ne.


O ja, je. N96 :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jnce ::

Zakaj pravite da je N97 ustreljena mimo? samo zaradi debeline?
Debelina me osebno ne moti, ker imam sedaj nokio 6233 ki je ravno tako debela kot n97. Res pa je, da je N97 težja za 40g.
Kaj mislite, da se bo bolj splačalo kupit N97 ali Omnio HD??

Keyser Soze ::

Debelina? Kakšna debelina? Form faktor je edini velik plus tega "kozla".

Vse ostalo je bolj kot ne strel mimo. Sploh pa podhranjenost cpuja, odsotnost gpuja in pa predvsem manjek rama. Čeprav se najde marsikateri "fanboy", ki vztraja na tem, da je telefon več kot predober, se na marsikaterem review videu vidi, da je precej (pre)počasen. To kar mene najbolj moti pri mobitelih.

Idealen mobitel trenutno bi bil mešanec med N97 in i8910. Omnia zapakirana v embalažo od N97, z Nokiino podporo. Sploh ne bi razmišljal o tem ali kupim ali ne.

Sedaj pa je vse kar sem naredil to, da sem preklical prednaročilo N97. In ne vem po čem naj se ozrem v bližnji prihodnosti. Lahko samo upam da Nokii "svane" ali pa pač grem k drugemu proizvajalcu.
OM, F, G!

MadMicka ::

http://nokian97fan.com/nokia-n97-review/ - tule zadeva zgleda da deluje dokaj hitro. Ko se updejta softwer se pa lahko odzivnost še izboljša. Keyser Soze, dej kake linke, da vidimo, kaj točno te moti..

Keyser Soze ::

Ah, N97 unofficial fan site. =)

Ne morem ti dat direkt linkov, ker so bili pač random linki, poklikani z forumov oz. strani kot so symbian-freak.com in dailymobile.se.

Malo se sprehodi skozi te strani in boš našel dosti čtiva na to temo.
Sori, mene zadeva ni prepričala, pa sem kar zaprisežen Nokia fan. In zato me je tudi toliko bolj razočarala.

P.S.: Kupiš 5800 za 450EUR?
OM, F, G!

ivanuscha ::

Kaj pa je narobe s Samsung Omnio HD?

Keyser Soze ::

Samsungov support in pa manjek fizične querty tipkalice.

Ostalo, če, se pa zna pokazat, ko se ga dodobra stestira.
OM, F, G!

jnce ::

Nevem zdej sem bral test od Omnie HD na mobile.si. In zgleda, da bo veliko boljša od nokie. Bomo vidli kr prideta obe na tržišče kakšen bo odziv ljudstva. Trenutno se bolj nagibam h omnii HD.

MadMicka ::

http://translate.google.com/translate?j...

Tukajle je en res dolg review z dne 15.5.2009. V bistvu po forumih nisem nič slabega zasledil, razen par pavšalnih očitkov.

MadMicka ::

Pa še en link: http://www.testfreaks.com/cellphones/no...

Po tehle testih se je izmed Sony Ericsson Xperia X1, Samsung Omnia HD in Nokia n 97, Nokia najboljša odrezala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung SGH-i900 Omina ali Nokia N85 ?

Oddelek: Kaj kupiti
292978 (1407) zigaorama
»

kateri telefon imate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19232781 (22454) LuGi
»

Nokia N97 ali 5800 xpressmusic?

Oddelek: Kaj kupiti
344281 (2265) Bor H
»

samsung omnia 2 vs omnia HD

Oddelek: Mobilne tehnologije
63125 (3040) Ciklamen
»

Nokia N97 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
546269 (4599) Atrax

Več podobnih tem