» »

Nokia N97Mini ali HTC HD2 ali Blackberry 9700?

Nokia N97Mini ali HTC HD2 ali Blackberry 9700?

Tomson ::

Zanima me vaše mnenje glede izbire med naštetimi telefoni, se pravi splošni vtisi, kakšne prednosti, slabosti, itd. In za katerega med naštetimi bi se odločili in zakaj ...


Nokia N97 Mini



BlackBerry 9700



HTC HD2

Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor
  • spremenilo: Tomson ()

JayKay ::

kupuješ lanski sneg. sploh glede na cene.

Tomson ::

Cene me pridejo takšne:

370EUR - HTC HD2
280EUR - BLACKBERRY 9700
220EUR - NOKIA N97 MINI


In glede na cene se res nagibam k Nokiji ali Blackberriju ...


Kaj pa bi bil letošnji sneg s sprejemljivimi cenami?

POGOJ: rSAP
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

JayKay ::

govorimo o odklenjenih, sim free?

Uros!no ::

Sicer ne vem kaj je tu za izbirat. HD2 allover.

JayKay ::

Za okrog 400 bi vzel HTC Legend.

Bor H ::

se strinjam, sploh je pa nokia že praktično predlansko jesensko listje, čeprav je mini verjetno najboljši predstavnik svoje generacije

Tomson ::

Pri Simobilu (kjer kupujem telefon) HTC Legend nimajo, tako da odpade ... Sicer pa kot sem napisal, raje 200-300EUR kot 400EUR! :-)

Se pravi če se bolj osredotočimo na Nokia N97Mini in Blackberry 9700, je Blackberry bolšja izbira?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

blackwing ::

nokia n97 mini je bolša izbira ;)

Lonsarg ::

Kako se lahko odločaš med dvema tako različnima mobiteloma. najprej se odloči, a hočeš mini zaslon pa tipkovnico v stilu blackberija, mega grdo zgleda kar se mene tiče, ali pa če hočeš all-screen ekran.

pravilno boš kupil, če se boš najprej odločil, kako približno naj mobitel zgleda, in šele potem se odločal med modeli, ki so podobni.

Za razliko od PC-ja kjer je nekaj bolše, nekaj slabše, je pa pri mobitelih itak 90% mobitela subjektivnega in res ne moreš drugega vprašat, kar ti je všeč.

Tomson ::

Trenutno imam Blackberry 8310. Dejstvo je da ne potrebujem poslovnega telefona kot je Blackberry, a mi je kljub temu veliko stvari na njem všeč, ki jih drugi telefoni nimajo. Bold 9700 naj bi bil najboljši Blackberry do sedaj, zato me mika. Pomembna mi je tudi multimedija, ki pa je razen manjšega ekrana na Blackberriju čisto ok, je pa verjetno na Nokiji bistveno bolj dodelana. Nisem velik ljubitelj touch-screen telefonov, a ker ima Nokia tudi fizično tipkovnico je verjetno ok. Kot berem je Blackberryev OS veliko bolj stabilen kot od Nokije, ampak kakšen crash tu in tam lahko preživim, tudi 8310 ima svoje trenutke. Pomembno je tudi da ima telefon dobro navigacijo (softwer za SLovenijo), tukaj je verjetno Nokija v prednosti, ker Blackberry ima uporabno samo SiNavigator, ki ni poceni.

Se pravi, sam izgled mi ni pomemben, važno da je telefon zanesljiv, praktičen, multimedijsko uporaben.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Lonsarg ::

A multimedijsko misliš filmi samo? Al tako splošno browsanje, muska, itd. Za ogladat kakšno stran brez večjih težav še kako pride prav velik zaslon. Sam velik zaslon avtomatsko pomeni touchscreen. Ultimativni Blackberry zdaj je pa itak Storm:)

Če dejansko gledaš divx filme na mobitelu Android odpade(zaenkrat), drugače pa si oglej, majo pri Simobilu ugodno Android telefona Samsung i7500, ali pa HTC Magic.

Če pa že gledaš tudi nokije, N97 je dokej debela, pač to ceno se ponavadi plača pri velik zaslon+polno qwerty hkrati. Kaj pa kake Nokia X6, če ne rabiš fizične tipkovnice? Cenejša od N97 pa še tanša veliko, to je zelo pomembno, v kolikor nosiš v žepu zadevo.

Ja za navigacijo in tudi vse ostale "pametne" dejavnosti pa Nokia ter Android telefoni pojejo Blacberry.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Tomson ::

Sama velikost telefona me seploh ne moti. Pod multimedijo mislim od filmov, glasbe, fotoaparata, browsanje, skratka vsega po malem. Pa važno da je telefon praktičen in hiter za uporabo.

Blackberry Storm trenutno ni v Simobil prodaji ...

Android telefoni nasplošno kot vem ne podpirajo rSAP. Torej odpadejo.

Nokia X6 mi pa žal ni všeč ...


Razlogi zakaj ne vzamem Bolda 9700 in sploh razmišljam o Nokiji N97 so naslednji:

- slab fotoaparat na Blackberryu in odličen na Nokiji
- bistveno večji zaslon na Nokiji
- bolj pregledno, hitro in praktično browsanje na Nokiji
- program za navigacijo

Po drugi strani pa prednosti blackberrya:

- divx predvajanje na Blackberryju
- bolj preprost in hitrejši vmesnik na Blackberryju
- super tipkovnica na blackberryju


Skratka nič ne bistveno prevladuje in vsak ima nekaj dobrih in slabih lastnosti ki za mojo uporabno ne prevladajo, bi pa zame bil super telefon ki bi združeval oba! :-)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Lonsarg ::

Pa Nokia X6 je pa meni skoraj edini Nokia telefon, k je res lep, kako tebi lahko ni:) Sam izgled ti zgleda vseeno je pomemben:)

No potem ti res N97 in 9700 ostaneta, pomoje N97 bolš, pač Symbian ma dost raznoraznih programov, zastonj navigacija tudi pa take zadeve.

Če ti je že Blackberry 9700 lepša obliko maš pa itak Nokia E72, ki je skoraj klon po obliki. Jaz bi raje med E72, ter N97 Nokijama izbiral.

Ted ::

Zakaj android odpade? Na Spici laufajo divx-i super. Poleg tega je na marketu ogromno video predvajalnikov, ki podpirajo x264 codec.
Mah...

kmetek ::

Spico vzemi, ali počakaj maj na kake novosti, morda dobijo še celo DESIRE.

Tomson ::

Android telefoni ne podpirajo rSAP.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

JOKER ::

Tema je že stara, ampak bom vseeno dodal svoje mnenje.
Najprej me zanima, če si kupil in kaj si kupil?

Nokia je itak pojem kvalitete med telefoni, čeprav je HTC že zdavnaj prehitel Nokija telefone. To pišem iz izkušenj, saj sem HTCja uporabljal že pred več kot dvema letoma, ko še jih pri nas ni bilo - kupil sem si ga v Londonu. Atrakcija je bil ta telefon, saj je imel qwerty tipkovnico, ki se je ven potegnila.
Bil pa je oznaka HTC S710.

Pred tem sem bil pristaš Nokia, ampak se mi je vseskupaj "zasralo" z zadnjo 5800 Expres Music. Potem sem imel spet HTCja S740 Rose, potem HTC Diamonda.

Hotel sem pred kratkim kupit N E72 ampak sem o njej prebral vse najslabše. Baje da je stara E71 100x boljša.
Potem sem se pa odločil za BlackBerrya in moram reči, da je bil to res pameten nakup. Hiter, praktičen, simpatičen, trendovsko poslovni telefon z vsem kar potrebuješ isto kot HTC razen, da "laufa" na drugi platformi.
________________________________________________________
Ka te češ ....

djordjevic ::

Simobil je dobil v ponudbo Legenda, če še nisi kupil.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Bor H ::

Joker: pa lih 5800 je svetla zvezda v s60v5 naboru, poceni in ima cel kup funkcij za cca 300EUR, sorry ampak tega ne dobiš pri konkurenci, se pa strinjam da če greš višje od nje je nokia zgubljena.

Tomson ::

Nisem še nič kupil, ker sem šele začel prodajat starega BB 8310. Ker v Androidu še vsaj pol leta ne kaže da bo podprt rSAP, sem skoraj 99% odločen za BB 9700. O Nokiji sem prebral preveč slabih stvari, pa itak mi nikoli ni bil všeč vmesnik, tako da odpade.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri telefon imate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19232695 (22368) LuGi

Iščem telefon, nujno

Oddelek: Mobilne tehnologije
413745 (2641) koro13
»

Nokia N900, HTC HD2 ali kaj drugega

Oddelek: Mobilne tehnologije
253651 (3220) primson
»

Nakup mobitela

Oddelek: Mobilne tehnologije
275089 (4022) Lonsarg
»

Kateri telefon nabavit (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
929394 (5995) globoko grlo

Več podobnih tem