» »

R300 malenkost...

R300 malenkost...

frudi ::

na anandtechu so nardili GPU Shootout with UT2003, če koga zanima.
ampak tista glavna stvar, ki mi je padla v oči, je bil stavek pod enim grafom:

The Radeon 8500 is a good distance away from the GeForce4s but ATI has no reason to worry, R300 will put everything on this chart to shame.

ok, vsak lahko špekulira, ampak iz preteklih člankov na anandtechu se dobro spomnim, da so pogosto znali vnaprej 'namigniti' kaj o komponenti, ki so jo že imeli v rokah, a testov niso smeli (še) objaviti. in ta stavek se mi zdi preveč 'konkreten', da bi šlo za špekulacije!
nato na koncu članka piše še:
However, we'd caution anyone looking to upgrade in the coming months; ATI's R300 is on the horizon and, from what we're hearing, will be a formidable opponent to the GeForce4 Ti 4600.

po mojem vse skup pomeni 'R300 je tik pred izzidom, mi smo ga stestirali, zadeva raztura, ampak vam ne smemo nič povedat, dokler se ATI ne zgane'.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

krucymucy ::

Sej ne da sem ljubitelj ATi-ja ... sam nekako je treba nvidio ustavt :D
btw: ko bo cena R300 (radeon 9700) padla pod 30K je moj :D

para-site ::

Če bo r300 "samo" konkurenca ti4600 potem je to slabo, prehitet ga mora vsaj za enih 30-40% pomojem. In to hmali, ne da bomo čakali na driverje do naslednjega leta. Sicer pa me zanima cena, a je že znana?
Prvo sem mel voodoo2, potem geforce 2mx, zdej 8500, upam, da me ati ne razočara. Politiko ma tapravo, tem tajvancem prodajajo čipe, ti pa potem znajo masovno proizvajat solidne kartice zelo poceni, pa še distribucija je dobra. Čakamo.

globoko grlo ::

ja cena, retail 243 USD

iz zanesljivih virov ;) (bi še enga smajla prpopov, pa mi ne delajo)

Senitel ::

Haloooo, kolk cajta že jaz pravim, da bosta R300 in NV30 bistveno naprej?? Pixel shaderji 2.0 nekak rabjo 8 pipeline-ov kar ti pri ene 250MHz znese glih 2 giga pixlov na sekundo GeForce 4 Ti 4600 jih pa zmore 1.2 giga na sekundo. >:D
Sicer je pa pomoje itak brezveze primerjat DX8 kartico (GeForce 4) z DX9 kartico (R300)... Naj rajši na NV30 počakajo >:D.

Flamer ::

Hmm, kako je Radeon8500 ful za geForceom 4? A niso niso v opisu GeF Ti4400na Slo-Techu dejali da ima 128MB različličica popolnoma enake specifikacije kot ti4400???:\

Senitel ::

Clock ja, performance ne...

Dami ::

Kaj pa pravte na tole! Res se nam obetajo vroči dnevi.:D
globoko grlo: za kiro grafo je tista cena?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Flamer ::

Hmm; ups:8), Redeonna8500 v essediju nimajo več. Bom torej vzel kar za 9 evrov dražjega XFXovega GeForce 4ti4400:D

Clemento ::

Ati r8500 in gf4 sta obe dx8.1 karte tako da gf4 ni nic naprednejsi(razen hitrejsi ram-gpu)!!
Se celo to da ima r8500 novejso verzijo pixel shaderja kot gf4!!!
Drugace pa je r8500 konkuriral gf3 in ne gf4!!! r300 aka r9700 ki ga
kanijo predstaviti 17. tega meseca ko gotovo kickal ass gf4!! nedvomno!!!
zgrajen bo na 0.15 mikronski tehnologiji!

Flamer: kasna je pol cena za gf4? povej ce bos sel nabavljat?ker jst bom tudi menu...pa sej ves..
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clemento ()

Flamer ::

XFX GeForce Ti4400
Z DDV 73.548 SIT (324EUR)
Brez DDV 88.076SIT (388EUR)
:8)

LunKi ::

Hja po r300 bo pa nvidia vrgla svoje ven, k bo pa bolši kokr r300:) U glvanm obeta se nam vojna in na koncu smo mi na najboljšem ker dobimo dobro kartico,ki je poceni ker je "kao" zastarela:D

Double_J ::

MMM na geforce 2 70slik na 1024x768 medium detail.
Sej to je tud za pričakovat.
Minimalno 5let bi morala grafična brezhibno poganjat vse špile. Ne pa tole nategovanje.

Flamer ::

Zelo me zanima tole: KDAJ:\ torej prideta R250 in R300? Pred kratkin so omenjali R250 za konec leta sedaj pa pišejo da je kartica skorj nared za prodajo! Je možno da pride pred koncem avgusta???

_Mortal_ ::

sploh nikol niso objavljal za konc leta. Takrat bo NV30 pršu. Blo bi pa dobr če bi pršu avgusta
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Senitel ::

In kdaj je NVidia rekla, da bo NV30 prišel ven konec leta?

_Mortal_ ::

Na theinqureru al kje že ne spomnim se točn. Ne bit Smartass
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

_Mortal_ ::

samo še neki. klik
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nVidia z novima NV28 čipoma

Oddelek: Novice / Grafične kartice
192096 (2096) morphling1
»

ATi vs. nVIDIA

Oddelek: Kaj kupiti
312089 (1430) San
»

Radeon 9700 je zunaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1296788 (4055) ||_^_||
»

GF 4 MX (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575757 (4712) TheJack

Več podobnih tem