» »

Radeon 9700 je zunaj

Radeon 9700 je zunaj

1
2
3

||_^_|| ::

clemento: hercules

Dr_M: ne bit tolk prepričan

jRk0 ::

Dr_M;jaz ti v glavnem ne verjamem (trenutno), ce pa bos dokazal, da si ga pred 15. leti res mel pa ti bom verjel. In kako se mu sploh rece?

||_^_||:jaz tudi mam herculesa pa ni nobenih tezav, lepo je flashan pa vse pa vse mi dela tako kot bi moralo. (se mi zdi:))
You fuck up once, you loose two teeth.

Zheegec ::

Doba grafičnih pospeševalcev je od Voodoo 1 naprej :) To je 8 let?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

tha_man ::

No ja, Voodoo 1 je bil res prvi dober 3D pospeševalec za domačo uporabo (igre), obstajali so pa profesionalni pospeševalci že prej.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Dr_M ::

ja no kot se men zdi ne govorimo o profesionalnh 3d pospesevalcih...tko da ne mi buce kotalit kle.

tha_man ::

Katerega si torej imel?
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Soldier ::

nv30 ne bo nikol hitrejsi od 9700 ce pa po kasksni znoti bo, bo pa prisel ven takrat, ko bo ati taksne kartice na kile prodaju>:D >:D >:D

HardwareMaster ::

Pizda a ste eni tečni. Če se človek kdaj zareče, pa morte pol še na silo vrtat vanga pa ga zejebavat v glavo. Pač je imel 3D pospeševalnik, ko smo še v planice sral. A je to tolk pomemben, kdaj je mel prvi 3D pospeševalnik? Jst sm svojga pruga dubu 2 Leti(no bila je kartica Voodoo3 3000) nazaj če te to res tolk zanima(pa se z compi ukvarjam ze dobrih 5 in pol let)!

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

nv30 ne bo nikol hitrejsi od 9700 ce pa po kasksni znoti bo, bo pa prisel ven takrat, ko bo ati taksne kartice na kile prodaju

To tega sklepa si prišel na podlagi skrbne raziskave specifikacij, tiskovnih poročil, zgodovinske izkušnje. Sem kaj pozabil? ...
Your focus determines your reallity

Clemento ::

kuglvinkl: a mas ti kaj proti atiju? ;) po moje bo nv30 nekaj hitrejsa
od r9700 ampak nv30 ne bo se vsaj pol leta(bi rekel) tako da bo ta
cas kraljeval ati!
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

kuglvinkl ::

Ok, kakšen smisel bi to imelo za nVidio, da bi bil NV30 malce hitrejši od R300? S tem bi si podpisali smrtno obsodbo. NV30 mora biti že po markentinški logiki precej hitrejši od R300, denimo kot 4400 proti 8500. Zdej je samo vprašanje, če bo inženirejm to uspelo doseči. Po moje da. Jebe jih pa že nekaj časa porabljen čas za XBOX in pa nForce. Hehe, tu vskočijo pobje iz 3DFX. Na hitro...

Da bi pa imel kaj proti kakšni firmi...

Ne boš verjel, mojega Matorxa bo verjetno zamenjal R8500 128 Mb BBA.


Your focus determines your reallity

Clemento ::

To dobra odlocitev ceprav matrox g200 rulz ne? Med gf4 4600 in r8500
ni grozne razlike( cca 1000 points v 3dmarku) poglej moj mail!
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clemento ()

kuglvinkl ::

Ja G200 je kul, slika kot skalpel (proti GeF 256 in 2 Ti).

Samo upanje, da bom lahko v jeseni kupil R8500 je ničevo. Karta bo zginila s trga kot se je zgodilo s GeF 3 serijo. Morda bo 9500 v rangu 200$...

+ da se ATi za vedno znebi bednih LE variant. Tako rekoč maček v žaklju. Noh ja, to je bilo že predebatirano.
Your focus determines your reallity

Clemento ::

Saj se ti ne gre za igre? Pa tudi r8500 bo se doom3 prezivel :P !
LE in retail vezije built by ati so tako kot gf4 ti4200 in ti4600 se
pravi da se locijo samo po hitrosati cora in rama drugih razlik pa ni
( razen pri levih firmah kot je hercules ali pa saphirra ki karto se
dodatno oskubijo za ramdac;(( ! Aja razlike v 3dmarku med gf4 in
r8500 je borih 1000markov!!! Cene za r8500 so pa ze tako ugodne da
se ti splaca nabavit! Pa tud vsa sranja z drajverji ki sem ti jih omenjal so se nekako uredila z tanovimi catalysti tko da ni panike! Drugace pa moj score govori svoje;) Kasnega govora o r9500 nisem slisal tako kot tudi ne o gf4 ti4800!!! Saj cene bodo itak padle v dveh mesecih od izdaje tko da ni
panke!
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clemento ()

kuglvinkl ::

Carmack je nedavno dejal, da je NV30 generacija kart, na katero se je osredotočil. Verjemi, scori, ki se jih danes doseže na Q3, bodo možni šele v naslednji generaciji, R400, NV35, 40.

Močno dvomim, da bo R8500 prenesel D3. Samo poglej kako se obnese na UT2003, s tem, da je engine veliko manj zahteven kot pri D3.

Sicer si pa ne belim glave. D3 bom špilal na Hammerju in na NV35. hehe, maja 2003.
Your focus determines your reallity

Clemento ::

Ja tiste bete ut2003 z r8500 res niso impresivne toda z novimi builti gre na bolje! Glej www.rage3d.com forum pa mal pobrskaj kok fsp dobivajo tipi(tud nad 100fsp)! Carmac je tud reku da je r8500 boljsi za doom3 kot gf4:\
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Senitel ::

Carmac je tud reku da je r8500 boljsi za doom3 kot gf4

Reku je samo, da BI MORAL biti boljši pa NI...
Med gf4 4600 in r8500 ni grozne razlike( cca 1000 points v 3dmarku)

Ja in kolk je mašina z r8500 navita? >:D

Hitrost v Doom 3 na high detajlih bo pa nekaj ala tole (high detail) * 0.6.

Kar se pa NV30 tiče... >:D

Clemento ::

Sej ti pravim da je ta ut2003 alfa verzija in se dalec od koncne!
Z novejsimi verzijami folk dosga veliko bolj zgledene rezultate!
Sam drugace gradika v ut2003 sux! Doom3 to bo rpava grafika(ce bo)!

Za primerjavo sem ti dal sistem z 1.8gb mal gor pa dol med vsemi temi sistemi in vsemi kartami- se pravi da so tu tudi vsi naspiceni gf4 ti4600
potem pristanem jaz na cetrtem mestu in mi do prvega manjka le 1000tock!
Do gf4200 pa 400!!!
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Senitel ::

Sej ti pravim da je ta ut2003 alfa verzija in se dalec od koncne!
Z novejsimi verzijami folk dosga veliko bolj zgledene rezultate!

Anand ima najnovejšo verzijo in edini ekskluzivno...

Za primerjavo sem ti dal sistem z 1.8gb mal gor pa dol med vsemi temi sistemi in vsemi kartami- se pravi da so tu tudi vsi naspiceni gf4 ti4600
potem pristanem jaz na cetrtem mestu in mi do prvega manjka le 1000tock!
Do gf4200 pa 400!!!

Cool... Ti primerjaš svojo navito mašino z povprečjem rezultatov VSEH GeForce 4 Ti 4600...:\


m.i.h.a. ::

Poglejte to stran in videli boste razliko med novim Radeonom 9000Pro in ostalimi karticami. Gf4 Ti 4200 dotično kartico poseka na vseh testih.>:D

tha_man ::

R9000 sploh ni mišljen kot konkurenca Ti4200 ampak seriji GF4 MX, katerim bo konkuriral tudi po ceni (močno upam da tudi v Sloveniji :\ )
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

zile ::

Mr.B ::

Za začetek : serija 9700 še ni in je še nebo na trgu še kar nekaj časa. Če se naslanjate na rezultate kao končnih verzij kartic , vam svaka čast. V tem trenutki je še ni na trgu , in je nebo toliko časa , dokler nebo prišel ven DirectX 9. Tega se zavedajo tako pri ATI-ju , kot tudi pri Nividi , kot tudi gospodje ki bodo izdali ven Doom-a. Vse skupaj gre bolj za marketing , in trganje deleža NIvidi. Kar pa je zanimivo , je to , zakaj pa Ati ni izdal te kartice , razen da dreza uporabnika : Ker ne moreš reči , evo vam Direct X 9 KOMPATIBILNO grafično kartico. Pač direct X9 še ne obstaja razen po raznih developer variantah , tako da je izjaviti DirectX 9 grafičnakartica zavajanje uporabnikov , in temu bodo sledile tožbe....
Drugo pa so ti tako imenovani testi ! Če bi bila kartica res tako hitra kot kažejo testi , bi ji lahko dali ceno na nivoju GeForce 4600 , kar bi pomenilo , da bi naredili šah mat nividi , in bi lahko razglasila bankrot , svojega oddelka grafičnih kartic. Še sploh če bi izdala še kakšno 9700LE LLE , alo 9700PRo , kar nebi bil noben problem.Kašno cenovno politiko pa bi potem izbrala Nivida , pa bi videli pozneje.

Kar se pa tiče Radeona 9000 oz 9000Pro pa je ATI končno odpravil vse probleme , ki jih je imel z 8500 , in sedaj dela tako kot mora. Kaj pa kažejo testi ? Nič GeForce 4200 je v osnovi hitrejša od njih pa še cenejša.In edini razlog , da bi kupil radeona build by ATI je zaradi kvalitete berljivosti teksta v primerjavi z nivido. Nevem kakšna je kvaliteta Xabra in podobnih kartic , tako da ne morem kaj reči o ceni le teh.

Za zaključek je razplavljanje ali je NV30 , ki je uradno še ni niti v beta obliki zunaj , ali kot 9700 , ki obstaja v final beta varijanti je čist brez veze.Jaz pričakujem kartice tega profila šele ob izidu dooma3 oz takoj ko pride ven DirectX9 , kar pa je spet v zraku.Do takrat pa bo NV30 že vzunaj , itd..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tha_man ::

Mr.B, cena R9700 tudi bo enaka GF4600, pa tud kartica pride ven še ta mesec. nVidia pa ne bo nič bankrotirala tud če bi bil R300 dvakrat cenejši. Še vedno bo obstajal folk ki bo hotel nVidio zaradi dobrih driverjev ali česarkoli že ali pa bo preprosto čakal da vidi kaj bo pokazal NV30. Poglej si situacijo AMD-Intel - po tvoji logiki bi moral Intel že lep čas biti pod rušo, pa mu vseeno še vedno prav lepo laufajo posli 8-)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Zheegec ::

R9000Pro je kar veliko boljši od GF4 MX, ceno bo imel pa podobno (5K višja od MX460), to je 149$, kar pride 35K v Sloveniji. Pa to je šele release cena, se bo verjetno še kmalu znižala.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

[t502] ::

Malo off-topic: Intela so med zivimi ohranjali cpu-ji za serverje ko je amd dominiral na domacih pc-jih. Amd je malo zaspal, komaj zdaj zgleda, da se nekaj premika na FSB-ju in CPU-jih pri Amd-ju.

Glede ATi-jevega paradnega konja pa sem zelo presenecen. Z Ti4600 pomete z lahkoto (yay!) in te nove tehnologije kot so 128bit precision color, programabilni GPU ipd..so super. Mislim da bo to kr moja naslednja kartica :D

Mr.B ::

Malo si poglejte cene GeForce 4 4200 proti ATI radeon 8500
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Switch ::

Tako dolga debata, pa nobeden ni pomislil, da Radeon 9700 zaenkrat pri ATIju obstaja le zato, da NVdii odžira delež. Vsi namreč čakajo na Radeona 9700 in zato nočejo dajati svojih cekinčkov za recimo GeForce 4 Ti 4600.
Kaj nis(m)o čakali že Matroxove Parhelie s tem namenom? Najprej s(m)o vsi zbirali denar za novo grafično kartico, na koncu pa je Parhelia lahko navdušila igračarje samo z Surround Gamingom. Pri Matroxu so preveč obljubljali. Upam, da se zgodba ne bo ponovila pri ATIju;((
Prepričan sem, da bo ATI Radeon 9700 odlična kartica (saj je Matrox Parhelia gledano z drugačne plati tudi:P ), ampak razpravljanje o tem, da bo pokosila NVdio na polni črti se mi (zaenkrat) zdi brez osnove.

zile ::

Switch ::

Zile, tale tvoja osnova se mi zdi malo čudna. Saj še slike od kartice nisem zasledil na testu, grafe v Excelu pa znam narediti tudi sam. Članek je zelo subjektiven (v stilu NVdia goodbye).
Mogoče me nisi razumel. Lahko razpravljamo o tehnologijah, ki jih bo prinesel Radeon 9700 (Senitelov članek), lahko tudi rečemo, da bo ATI imel zelo močen GPU. Ne moremo pa trditi, da je zaradi prihoda Radeona 9700 NVdia postala slabša na področju grafičnih kartic. Radeon 9700 bomo videli šele jeseni, pa še takrat bo stvar draga. Zato so z reklamno kampanijo začeli že toliko prej. Namreč kdor da <400$ za kartico želi dobiti od nje najnovejše. In DirectX 9 NVdia Geforce 4 zaenkrat še ne podpira. Vsak bo dal tistih 100 tisočakov raje še za nekaj časa v prašička, kot pa da bo imel čudo tehnike, ki bo ostalo čudo le do prihoda 9700. Kdor prej pride, prej melje. Voda zaradi zgodnje predstavitve novih Radeonov teče na ATIjev mlin.

jureus ::

V trgovin atacom.com ze prodajajo radeona 9700, ce pogledas pod yahoo shopping, ali pa je to samo marketinška varka.

tha_man ::

Switch, Ati je nekaj časa nazaj izjavil da odslej ne preteklo več kot en mesec od predstavitve do prodaje katekoli njihove grafične. Zato pričakuj R9700 še ta mesec (sicer ne pri nas, v ZDA pa).

(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Zheegec ::

Še prej pa na Japonskem :) Jaz pa lahko rečem, de sem že videl slike od R9700, malo bolj je treba surfat, pa vse najdeš :) In jih mam pod my documents polno. Pa tudi demo posnetkov. Začetna cena kartice naj bi bila pa 349$ v USA. Toda to je začetno. GF4Ti4600 je bil na začetku 400$
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

eland ::

Čist en kratek komentar:

Za kaj bi nucal tako karto? Ker špil, prosim vas. Pa ne omenjite Doom3, k ga jajcajo že 100 let in ga bojo še nadaljnih 100 let, špili so bli pa na koncu čist drugačni kokr predhodne slikce. Ta pravih špilov za zdejšneje karte sploh ni, kaj šele za te monstrume. Edin game, k me vizualno zadovolji je RTCW, SOF2 k so tok obljubljal, pa se loh sam skrije od grdote(enako MOHAA).

Sam nategujejo vas, da dajete tok denarja, za nekaj kar v resnici ne rabite. Temu se reče POTROŠNIŠTVO in vidim, da nekateri to požirate z velikim veseljem.

lp

_Mortal_ ::

eland: ampak zato ta karta omogoča 4xFSAA IN 16xanitstopic F z visokimi frejmi
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

eland ::

Sej vem Mortal, sam vpraši se kolikokrat to opaziš pri nabijanju špila. In za kere špile se to sploh splača? Da bom loh gledu RTCW v lepši sliki kot jo imam že zdele z 8500 LE se mi zdi to res drago.
Brez dobrih špilov se mi zdi, da je potrata denarja dat za tako karto - se ne strinjaš? To je tko kot če bi delal Ferrarije, mel bi pa samo makedamske ceste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: eland ()

_Mortal_ ::

eland: To je res samo eni še vedno to delajo
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Zheegec ::

To lahko reče, kdor ima dober PC (jaz mam C 366), jaz pa pač mislim kupit LE verzijo od LE verzije R9700, da bom imel podporo Dx 9, ki skoraj omogoča filmsko sliko v igrah. Potem bom mel pa 3 leta mir (upam).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Overlord ::

Je že kdo preizkusil nove driverje?
Jaz sem dobil za prb. 500 pik manjši score pri 3dmarku.

Kako se kaj pri igrah obnesejo?

Pa control panel je spet stara verzija ;((

kuglvinkl ::

Overlord: zgrešil si temo.

Alien: AGP 3.0 ni združljiv z 1.0. Sicer boš pa kozla ustrelil, če boš kupil tako karto, imenovano 9500 za tako kišto. Zagotovo je boljša izbira 9000 in menjava CPU + MB + RAM.

Poleg tega so današnje igre še zelo požrešne računske moči CPUja. Kar poglej si kakšen CPU scaling na Anandtecu. Pri D3 se utegne to začeti spreminjati.
Your focus determines your reallity

Senitel ::

AGP 1.0 je kompatibilen z AGP 2.0 in AGP 2.0 je kompatibilen z AGP 3.0 => AGP 1.0 je kompatibilen z AGP 3.0...

Overlord ::

Ups, my bad.

Zheegec ::

Sicer boš pa kozla ustrelil, če boš kupil tako karto, imenovano 9500 za tako kišto. Zagotovo je boljša izbira 9000 in menjava CPU + MB + RAM.

A mislš de sem nor al kaj? Še GF2MX je predober... Sicer kupujem nov PC, samo na KT400 še počakam :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kuglvinkl ::

Ok, v kontra smer:

AGP 8x uses the same connector as AGP 4x, the only difference is that some pins have been reassigned in order to support the new signaling. As a result, you will be able to run all AGP 8x and AGP 4x graphics cards (at 0.8 V and 1.5 V) - but not AGP 2x! This means that you won't be able to use graphics adapters that were made before mid-1999. So once again, you will have to sacrifice backwards compatibility in order to get a faster platform.

THG


Your focus determines your reallity

Senitel ::

Ok :8), ampak kere grafične so sploh to? Kakšne AGP verzije Voodoo-jev pol se pa že konča...

matter ::

Eland kar se tiče doom3 ni res da ga pacajo 100 let pa
še 100 ga bojo. Očitno mešaš ti z Duketino. Če bi poznal
ID soft. bi vedu da to ni res. Sicer pa praši trona, ki verjetno
ID soft. pozna že do potankosti. Kak je naviju za takraten Q3a
ne morem verjet :) Vse mel prvi hehe
D3 bo (r)evolucija. Trrba bo met DX9 compatible card.

_Mortal_ ::

Mater:Doom3 bo DX8!
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Senitel ::

_Mortal_: Ne bo DX8, ampak OpenGL... >:D

kuglvinkl ::

Na OGL 2.0? So sploh že znane specifikacije?
Your focus determines your reallity

zdravcc ::

Jep so ze znane od 12. Junija, ko so pri 3dlabs dali ven trenutno zadnji papir za opengl shading language, vglavnem ukazi so ze povsem znani tudi javnosti. Obstaja pa tudi ze karta, ki podpira OpenGL 2.0(sicer ga nazivno testno podpira) od 3dlabsa Wildcat VP, ki je naprodaj od 24. junija, cene pa so okoli odvisno od variante od 600 EUR za najslabso pa do 1400 EUR za najboljso(ne vem tocno, odvisno od prodajalca), je pa kartica namenjena profesionalni rabi za DCC aplikacije(digital content creation: maya, 3ds max, ...) in tudi za CAD aplikacije.
Drgac pa se osrednjemu cipu vec ne rece GPU amapak VPU(visual procesing unit), tako kot se to rece tudi pri radeon 9700. Ima tako kot r300 eno posebnost, da lahko direktno naslavlja offboard memory do 16GB in pa popolnoma!!! programirljive vertex shader enote, prav tako kot r300. Pa strojno lahko pospesuje do 16 luci, medtem ko lahko vse ostale sedanje navadne kartice pospesujejo le 8, za r300 pa ne vem. Ma tud flow control za zanke za shader, kar spada pod set intrukcij za directx 9.0, sicer pa podpira directx 8.1.

Opengl2.0 je openGL1.3 z shader extenzijami, kar je dobro, saj se bodo potem ukazi za shaderje poenotili, ko bodo se ostale kartice dobile strojno podporo za opengl 2.0.

Za mene, kot programerja, je ta stvarca(opengl 2.0) super(ker me programirljiva vertex shader enota zanima samo posredno in ne za renderiranje, pa tudi malo za renderiranje), pripomogla pa bo tudi k lepsim realnocasovnim efektom v vecih aplikacijah, ena izmed prvih takih bo dooom 3.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nVidia z novima NV28 čipoma

Oddelek: Novice / Grafične kartice
192091 (2091) morphling1
»

ATi vs. nVIDIA

Oddelek: Kaj kupiti
312083 (1424) San
»

Nov kralj med grafičnimi karticami

Oddelek: Novice / Grafične kartice
211820 (1820) Ziga Dolhar
»

R300 malenkost...

Oddelek: Strojna oprema
171574 (1120) _Mortal_

Več podobnih tem