» »

Fantastični klic na kanalu A

Fantastični klic na kanalu A

1 2 3
4
5

Constantine ::

Najbolj zanimivo je, kako vsi gledate...čeprav je retardirano :))

Največji krivec je televizijska hiša ki spušča to v eter..hvala bogu za internet in free choice:))

marnit ::

Jez ponavadi med preklaplanjem najdem ta shit :D Vedno pol pogledam kero babo majo, pa če je kej huda, pa če so se spomnili kako novo foro :D

Vidim, da vse po starem, torej :D

techfreak :) ::

Constantine je izjavil:

Najbolj zanimivo je, kako vsi gledate...čeprav je retardirano :))

Ko sem bral to temo sem preklopil na Kanal A ...

T-h-o-r ::

jao, seštej vsa števila

ne samo tista, ki so na najbolj očitnem vidnem območju :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

šernk ::

T-h-o-r je izjavil:

jao, seštej vsa števila

ne samo tista, ki so na najbolj očitnem vidnem območju :D


torej šteje tudi številka ki jo kaže tvoja ura zraven TVja? :P
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Hardstyle ::

Guess who's back =)

MTm2H37rqt7B ::

 Lol

Lol



Kateri prometni znaki so pravilni? Njihov odgovor 4,5 in 12.

12? omg

Zgodovina sprememb…

XsenO ::

Maybe it was OPPOSITE day!!!!!!
1 + 1 = 1

Bor H ::

12 je prov če zarotiraš, modri so pa obvestila in ne predpisi, recimo

PaX_MaN ::

A 3,7 in 10 pa ne "urejajo prometa"?

BlueRunner ::

Ne, ne, ne... čisto ste pomešali.

1. je bil star znak, ki je označeval brezplačno parkirno mesto. Danes vsi vemo, da takšnih več ni, tako da je to sedaj samo še reklama kam gremo lahko parking plačati. Reklama pa seveda ne more biti prometni znak.

2. je bil ukinjen, ker opozarja na pijance v prometu. Glede na to da je vožnja pod vplivom alkohola postala nacionalni šport, je to ta znak seveda naredilo za brezpredmeten.

3. ni služil ničemer, saj je vsem jasno, da se na cesti ne sme ustavljati. Ker je pri mladih in starih voznikih povzorčal samo težave, se ga je ravnotako ukinilo kot veljaven prometni znak.

6. je zanimiv, saj daje vtis, da so kolesarji omembe vredni udeleženci v prometu. Glede na to, da tako ali tako brezglavo vozijo po površinah, ki jim niso namenjene (pločniki, prehodi za pešce, ...) je ta "znak" samo dobra potegavščina, saj bi kdo utegnil misliti, da dejansko obstajajo površine namenjene tem kamikazam.

7. je potegavščina. Vsi vemo, da znajo urejevalci cestnih površin zavajati z znaki, ki prepovedujejo zavijanje levo (menda je to nevarno), pa vsak voznik dobro ve, da pri zavijanju v desno ne ogroža nikogar. Torej ta znak resnično ne more obstajati.

8. ja seveda. Pa kaj še. kaj naj bi pa ta znak pomenil? Brezizhodno vrtenje v krogu? Avtorjem kviza je pač zmanjkalo idej kako narediti slike podobne resničnim znakom in to je rezultat. Je pa res, da slišim, da se je povečalo število nesreč, odkar se delajo neka čudna "pretočna" križišča, namesto pravih semaforiziranih.

9. Ta je zanimiv, vendar pa je narobe zasukan. Vsi namreč vemo, da nas znaki opozarjajo na stvari pred nami, tukaj pa je očitno, da je "ovira" na levi. Ker to ni pred nami, pa to seveda ni ovira. Če ni ovira, pa ne potrebujemo znaka. Če ne potrebujemo znaka, pa ga seveda ni. Vendar pozor! Stvari se čisto spremenijo, če se slika zasuka četrt kroga v smeri urinih kazalcev.

10. Tega je včasih opaziti kje na začetku kakšne ulice, vendar pa nihče ne ve kaj točno pomeni. Glede na to, da so te ulice tipično zaparkirane, po njih očitno poteka promet. Morda je ta znak zamenjal tistega pod 1. To bodo morda vedeli povedati tisti, ki so izpit opravili šele pred kratkim.

11. Pešec na cesti. Kakšna šala! Kakor, da bi voznika namenoma vabili k pospeševanju. Zato marsikje tega znaka ni, saj je potrebno pešče, ki poskušajo prečkati kakšno bolj prometno cesto, čim bolj zavarovati. To pa je možno samo tako, da se voznikov ne opozarja kje so tipično tovrstna sprehajališča.

Da ne pozabim >:D

MTm2H37rqt7B ::

Kaj je pa potem 12. ?

2. je pa prezrcaljen "spolzko vozisce"... joy

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

@ Pusti soncu v srce... @

Zheegec ::

Ne, 12 ni znak, ker je narobe orientiran... Ali pa tudi ne, kakor se spomnijo :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MTm2H37rqt7B ::

Ja, ostali oznaki ki so drugace orientirani niso pravilni, ta - 12. ki je napacno orientiran - je pa kar pravilen.

ccc

demon#666 ::

BlueRunner je izjavil:


8. ja seveda. Pa kaj še. kaj naj bi pa ta znak pomenil? Brezizhodno vrtenje v krogu? Avtorjem kviza je pač zmanjkalo idej kako narediti slike podobne resničnim znakom in to je rezultat. Je pa res, da slišim, da se je povečalo število nesreč, odkar se delajo neka čudna "pretočna" križišča, namesto pravih semaforiziranih.


Ma sem se nasmejal :))
Zgleda da nisi biu v Kopru :P (pa brez zamere seveda ;))

LP
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

XsenO ::

Nobene zamere. Semaforji so ogrožena vrsta na obali, predvsem v Kopru :))
1 + 1 = 1

BlueRunner ::

Sem bil v Kopru, sem. Ampak malo sem si pa moral dati duška... pač glede na splošno upoštevanje nekaterih znakov.

Nima pa to kaj veliko zveze s temo. Upam pa, da se je še kdo dobro nasmejal, ker je to bil moj edini namen.

BlackHole ::

Kaj pa je recimo narobe z znakom pod 3 in 10 recimo? Ta dva mi najbolj izstopata, so še pa ostali seveda.
LP Marko

boogie_xlr ::

men se zdi da premal belga roba

BigWhale ::

Take igre so traparija in bi jih bilo treba ukiniti. Vsi tisti znaki tam so pravilni razen za prepovedano parkiranje in ustavljanje, ki je narobe obrnjen.

Ce gre za kaksno tako zakonsko doloceno banalnost kot je sirina belega roba okrog znaka potem to ne more biti predmet nagradne igre, teh stvari nihce natancno ne ve niti jih ni potrebno vedeti za opravljanje vozniskega izpita.

Znak za prepovedano parkiranje in ustavljanje pa JE napacen, tako ni nikjer postavljen, poleg tega ima pa tudi bel rob, tako kot znak st. 10. Ce je slednji napacen potem je tudi tisti prvi.

Nikjer objavljenih splosnih pogojev in pravil sodelovanja v nagradni igri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

bluefish ::

Poleg tega ni nikjer objavljenih splosnih pogojev in pravil sodelovanja v nagradni igri.
In že zaradi tega bi bilo fino dati eno prijavo. Tržni inšpektorat?

fosil ::

Mislim da je trik v obrobah.
Če mal poguglaš vidiš da znaki nimajo bele obrobe, tako kot te na sliki.
Tako je!

bluefish ::

Lahko, samo vprašanje je, kateri so pravilni. 12 nikakor ni v tej rotaciji.

Arto ::

Pa eni so prezrcaljeni.

Okapi ::

Vsi tisti znaki tam so pravilni razen za prepovedano parkiranje in ustavljanje, ki je narobe obrnjen.
No ja. Ena puščica pri krožnem prometu je narobe obrnjena, prezrcaljeni pa so še 2, 6 in 9. S tem, da ne vem, a je v resnici predpisano, v katero smer je recimo narisan avto, ki ga zanaša.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Double_J ::

Takoj prijavite... pomojem kar lastnika A kanala... ki je dovolil že prepovedano stvar zgolj pod drugim imenom.

Pomojem bi pa tudi moral nek zastopnik odškodovancev vložiti tožbo glede poravnave zaradi goljufije, še zaradi prejšnje oddaje.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

neki4 ::

notri dajo pogosto čisto preproste uganke, samo da ljudje še bolj množično kličejo. To je recimo dokaj vidno na golica TV, kjer gre za isto nategovanje.

gzibret ::

> S tem, da ne vem, a je v resnici predpisano, v katero smer je recimo narisan avto, ki ga zanaša.

Je predpisano.

Link: http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r07/predp...
Vse je za neki dobr!

BlueRunner ::

bluefish je izjavil:

Poleg tega ni nikjer objavljenih splosnih pogojev in pravil sodelovanja v nagradni igri.
In že zaradi tega bi bilo fino dati eno prijavo. Tržni inšpektorat?

Preberi si drobni tisk na dnu ekrana, pa boš viderl, da je stvar zakonsko skladna. Razlika glede na predhodno inkarnacijo pa je to, da so napisali, da se vsak klic plača, tudi če klicatelj ni izbran in prevezan v studio. Prej so brez tega obvestila nategovali ljudi, ki so mislili, da klic sploh ni uspel, v resnici pa so jih za vsak "kao neuspešen" klic lepo colali.

Glede na to, da je sedaj vse lepo po reglecih in napisano, kot zakoni zahtevajo, pa lahko nasedajo samo še tisti, ki itak nasedejo na vsako novo neumnost posebej. Neumnost pač ni kazniva, je pa visok račun običajno kar dobro zdravilo.

bluefish ::

Da, vendar pa je ta omemba stroškov le mali del tistega, kar bi človek pričakoval od splošnih pogojev sodelovanja.
Že če si recimo ogledaš drobni tisk pri raznih oglasih za melodije za mobilnike, je tam napisanega veliko več, zraven pa še dodaten link do pravil na netu, kjer je vse skupaj napisano še bolj na debelo.

Tody ::

Pogoji sodelovanja seveda so:
http://calltv.com/kanala/

9 . Pomo? uporabnikom

Za morebitna dodatna vprašanja v zvezi z nagradno igro, ter v zvezi z nagradami, lahko uporabniki pokli?ejo klicni center na številko 01 474 5082.

BlueRunner ::

Hvala Tody... naslov sem tudi sam opazil prikazan. Torej so stvari glede tega kosher.

Sicer mi gredo takšne stvari na jetra. Ampak dokler jih zakonodaja dopušča, je težko storiti še kaj. Razen morda iskanje načina za prilagoditev zakonodaje.

Matev ::

nepošteno bi bilo bedaku ne vzeti njegovega denarja

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Vsi tisti znaki tam so pravilni razen za prepovedano parkiranje in ustavljanje, ki je narobe obrnjen.
No ja. Ena puščica pri krožnem prometu je narobe obrnjena, prezrcaljeni pa so še 2, 6 in 9. S tem, da ne vem, a je v resnici predpisano, v katero smer je recimo narisan avto, ki ga zanaša.

O.


Imas prav ja. Slike znakov so predpisane. Sicer je 9. znak lahko tudi drugacen od predpisanega. Ce je kot pravilen upostevan 12. znak, potem bi moral biti tudi 9 oba sta namrec zarotirana. Kaj je narobe z 10. in 11. znakom tudi ne vem.
---
Pravila nagradne igre morajo biti precej jasno objavljena. Na sliki se celotnega urlja ne vidi, ce je to samo na tem screen shotu potem je stvar kar se objave pravil tice ok.

galu ::


Tidve črti sta kar precej neravni...
Tako to gre.

Double_J ::

BlueRunner to ni igra v skladu s pravili in zakoni, če je en piksel na znaku črn, kjer bi moral biti bel. Klasična goljufija.
Dve šivanki...

MTm2H37rqt7B ::

Pri 11. je baje par crnih pikslov med glavo in telesom - kot da ima vrat.

To se na CRTjih ne vidi.

BlueRunner ::

Double_J je izjavil:

BlueRunner to ni igra v skladu s pravili in zakoni, če je en piksel na znaku črn, kjer bi moral biti bel. Klasična goljufija.

Ql. Recimo, da imaš prav. Kateri zakoni so kršeni in kako?

Double_J ::

Nekaj v smislu, da mora biti igra jasna in nedvoumna.

To je tako, kot bi pri lotu rekli, da nisi zadel, ker številka 9 ni 9, ker ima en piksel druge barve.

Plus... mislim da nadzor nad pravilnimi rešitvami, bi moral imeti neodvisni organ.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

BlueRunner ::

Ja. Se strinjam, da bi bilo to dobro predpisati. Vendar pa ne vem za nikakršen trenutno veljaven zakon ali podzakonski predpis, ki bi to določal oziroma urejal.

Če ga ni, potem pa tudi kršitve ni... pa naj bo vse skupaj še tako nemoralno.

Edino kar mi pade na pamet pa je to, da se gre morda za nelegalno prirejanje igre na srečo. Glede na to, da klicatelj ni vedno po vzpostavitvi zveze prevezan v studio, lahko tukaj zagotovo govorimo o elementu sreče.

Ali pa tudi ne. Ne vem.

Tody ::

vprašanje je potem tudi ali se igra izvaja v sloveniji?

BlueRunner ::

Glede na to, da jo vidim na Kanalu A ni da so uporabljene telefonske številke v notranjem prometu, mislim, da je pogoj "izvajanja v Sloveniji" izpolnjen.

Še vedno pa nisem prepričan, da je izpolnjen pogoj, da se to početje lahko definira kot "igro na srečo". Pozna kdo kakšnega pravnika?

Tody ::

da se razumemo jest sem proti temu ampak tele odvetniki se znajo dost izmotavat

a kanal samo prenaša program, ta je lahko posnet čist drugje (čeprav vrjetno ni) klicna številka *323*1 pa pomoje se da tud zgovarjat da ni lih lokalna :) Drugih klicnih v tej reikrenaciji ni.

En dober odvetnik se bi jih moral lotit pa bi bilo :) ampak očitno so zaslužki zelo dobri da so se vrnili.

BigWhale ::

Hah, podobnem znak kot je pod stevilko devet sem danes videl na cesti, razlika je bila v tem, da je bila rdeca oznacba na desni strani.

Tody ::

jah sej ta znak se spreminja v odvisnosti križišča in slepe ulice :) Tko kot da bi reku da je znak 60 napačen ker je postavljen v mesto, kjer ubistvu nasplošno velja 50.

BlueRunner ::

Danes sem tega tudi jaz geledal.

Po razmilseku in brez kukanja v učbenik CPP bi rekel, da je težava v eni cesti preveč. Na pravem znaku je tako narisana samo slepa cesta, njej nasprotna cesta pa ni vrisana, čeprav "fizično" obstaja. Če je slepa cesta levo, potem je narisan samo odcep levo, če je desno, potem je narisan samo odcep desno. Če pa je slepa cesta naravnost, pa je znak na drugi strani križišča, na njemu pa je vrisana samo slepa cesta, brez odcepov levo ali desno.

Morda pa se motim...

lambda ::

Evo, danes sm še jst enega slikal.


Rezultat: 477, go figure ... :D
Jasno da je goljufija - ampak kdor je tolk neumen, da gre dejansko klicat, naj ga kar oberejo.

Mare3 ::

Ok a je kdo pomislu da lahko iz studija pokličejo in jih kao fuknejo v eter in valda ko zadanejo čist presrečni ugotovijo da so ubistvu zadel 10.000EUR in ne 900EUR.

Nevem jaz sem Akanal odstranil iz mojih programov tako da tega nebi gledal ter da ne govorim o filmih ki jih skrajšajo za več kot 20 minut. Film ki ga downloadam z neta traja 1h30min, film na A Kanal-u in POP TV-ju traja prav tako 1h30min s tem da so oglasi na vsakih 10 minut. Mi lahko kdo razložikako film traja enako dolgo. Res da nima to veze z to temo ampak vseeno.

Tarzan ::

Kaj še niso ukinl, prepovedal, kaznoval teh barab? Ajd, švabi majo isto, ampak tam se baba vsaj sleče. Vse te pizderije bi morali prepovedat z zakonom, ne bi smeli več dopuščati nategov z MMS/SMS klubi in podobnim sranjem.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavrtite uganite - TV3 scam (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7718322 (4925) meho7
»

Spet nateg na TV! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5916484 (8383) MrStein
»

Srečni klic - nateg (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12932054 (20504) fullOFclever
»

Srečna linija. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
549634 (5062) GLAVNI
»

Za vse brihtne glave na Slo-techu!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
809534 (5700) world

Več podobnih tem