» »

Za vse brihtne glave na Slo-techu!!

Za vse brihtne glave na Slo-techu!!

«
1
2

Volta ::

Na kanalu A v oddaji srečna linija, se je pojavila slednja zanimiva naloga, katere enostavno ne znam rešiti, tako da bi vse, ki imate žilico za takšne naloge prosil, da mi pomagate :D

Naloga je sledeča:

Navodilo: seštej vsa števila na sliki. Slike sicer nimam, imam pa napisano vse točno tako kot na sliki:

2 + 26 + 6 + 25 -
1 - 81 + 5 + 9 x 3 -
9 + ( 3 + 1 - 31 ) + 2 -
4 + 61 - 9 x 2 - 11 - 17

To je to. Tisti znaki na koncu prvih treh vrstic so minusi. Naloga naj bi bila osnovnošolska, rešitev pa 266.
Me zanima če bo kateri izmed vas uspel rešiti nalogo. Če jo reši, ga prosim, da postopek deli z nami vsemi ;)

MeGreat ::

;-) ::

ja -14 je pravilno. Nevem od kod dobijo take rezultate lahko bi vsaj razložili na koncu, sicer pa ne gledam tega kr živce zgubim.

Dejancek ::

In kateri rezultat je sedaj pravi ? :D

dzinks63 ::

Za tole rabiš popolno sliko, ker tukaj nekaj mučkajo tudi z rimskimi številkami.

Volta ::

No, tukaj ni bilo nobenih rimskih številk. Pravilen rezultat sem pa napisal že v svojem uvodnem postu, torej 266. Jaz sem se precej namučil z računanjem le tega in najbližje število, ki sem ga po neki logiki dobil, je bilo 268. Damn, je moglo biti 2 preveč ;)

Dejancek ::

Potem -14 ni pravilen odgovor ali kaj ?

Kje je tukaj hec ?

tommy boy ::

Verjetno je hec v tem, da te prisilijo, da zamenjaš kanal :)

dzinks63 ::

Če je vse kristalno jasno, potem je pravi rezultat samo eden in najbližje število ne obstaja, ker ni možnosti za več pravilnih rešitev. Ziher si nekaj spregledal na ekranu.

stalker ::

-14 je pravilno. Ne moreš si matematičnih pravil po svoje zastavljat, zato mi tudi ni jasno od kje rezultat 266 8-O Razen če si narobe prepisal številke in znake...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stalker ()

Volta ::

Ne, -14 ni pravilna rešitev. Hec je v tem, da lahko to navodilo razumeš na več možnih načinov. Lahko sešteješ vsa števila, ki so na sliki in jih vzameš za pozitivna, lahko tiste minuse na koncu vrstic upoštevaš tako, kot da je za njimi oklepaj, ipd. Ogromno različnih možnosti je. Zato pa pravim, da probajte tisti, ki se radi igračkate s temi nalogami po neki logiki dobiti ven 266 :D Upam da vam rata, ker potem to pomeni, da smo uspeli razumeti način razmišljanja pri teh nalogah, in lahko naslednjič celo kaj zaslužimo, če pridemo v eter >:D

Dejancek ::

Dej se drugič potrudi še poslikat kako to zgleda na sliki, ker nekje more bit neka fora.

Ni zanemarljiva razlika 280 številk....

Še kar ni jasno :\

;-) ::

Volta zakaj pa nas v osnovni šoli niso učili da naj upoštevamo neke navidezne oklepaje ki jih ni.

stalker ::

ČE bi bila vsaka vrstica v oklepaju (ampak niso!), potem bi bil rezultat 104. Ampak ker ni... -14

Volta ::

Hehe, ljudje :) Saj se vsi strinjamo, da tukaj ne gre za pravila iz OŠ. Saj jih pa vsi poznamo in če bi bilo tako preprosto, potem bi lahko praktično vsak zadel tisti denar. Tukaj moraš uporabit domišljijo in drugačne vrste logik, da prideš do tega rezultata. Zato ravno tako malo ljudi reši take naloge 8-)

Bom drugič poslikal, če vidim kaj podobnega. Ampak ne gledam te oddaje ponavadi, ker mi gre voditeljica pošteno na jetra, to sem bol tako videl, ker se je moj oče navdušil nad tem , ker je pač to prvič videl ( jah, naivni starčki ;) ).

PacificBlue ::

Eh igra besed..:D

SEŠTEJTE vsa števila..pazite na oklepaje..kar je za množit je za množit..je prav 266:))

;-) ::

Pol pa ma kalkulator bug =)

Steinkauz ::

Vsaka brihtna glava bo preklopla kanal, ker ta oddaja je tak nateg da konc.

Brane2 ::

echo $(( 2 + 26 + 6 + 25 - 1 - 81 + 5 + 9 * 3 - 9 + 3 + 1 - 31 + 2 - 4 + 61 - 9 * 2 - 11 - 17 ))
On the journey of life, I chose the psycho path.

r0b3rt ::

svašta...tut kalkulator ni več to kar je bil

PacificBlue ::

Popravek:
(2 + 26 + 6 + 25 + 1 + 81 + 5 + 9 * 3 + 9 + 3 + 1 + 31 + 2 + 4 + 61 + 9 * 2) -11 -17 = 266:)

PaX_MaN ::

Um, ne, je 274.

dzinks63 ::

Za pravilni rezultat bo treba kar tisto pametno leseno mizo vprašat, tole se računa v neki drugi dimenziji, kjer naša zemljska pravila ne veljajo.

sword ::

Hehe, ljudje :) Saj se vsi strinjamo, da tukaj ne gre za pravila iz OŠ. Saj jih pa vsi poznamo in če bi bilo tako preprosto, potem bi lahko praktično vsak zadel tisti denar. Tukaj moraš uporabit domišljijo in drugačne vrste logik, da prideš do tega rezultata. Zato ravno tako malo ljudi reši take naloge 8-)


Takšne vrste logik, kokr njim paše verjetno? Praktično bi si lahko izmislili kakršenkoli "pravi" rezultat, konec koncev gre samo za to, da nabijajo klice kolikor dolgo se da ... zakaj pa mislš, da tista spaka od voditeljce jambra, da pa kliči, pa da bo oddaje vsak čas konec, pa to prav že zadnje pol ure? Ko je treba igro pač zaključt, lahko sprejmejo kakšrenkoli rezultat in podelijo tistih nekaj evrov, ki so zanemarljivi z vsoto, ki so jo pridobil z nabijanjem in prigovarjanjem neizobraženenim ljudem, da naj le pokličejo, ker je rešitev res preprosta!

Igra je popolni nateg, v nasprotju z logiko, s katero si ne moreš pomagati nič. Pravzaprav edinole z naslovom oddaje ne nategujejo - če ne gre za srečo, ne gre za nič drugega.

Osebno se mi obrne želodec vsakič, ko vidim oddajo na programu.

/rant off

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sword ()

PacificBlue ::

ah ja

(2 + 26 + 6 + 25 +1 + 81 + 5 + 27 + 9 +27 +2 +4 +61 +18)-11 -17= 266

eales ::

Haha, tudi jaz sem včeraj čisto po naklučju dal na A-kanal in tale igra me je tako znervirala, da sem slikal TV in si rekel, da bom to objavil na SloTechu in podobnih forumih. Vidim da me je nekdo prehitel. V glavnem, jaz dobim -14, pa če se postavm na glavo ni šans da bi dobil deugačen rezultat. Je pa res, da je umes ena sumljiva enka, ki ima drugačno obliko kot ostale. V glavnem po mojem mnenju je to natgovanje, ker je veliko ljudi poklicalo in reklo -14, pa je zemraj tale blonda vzdihovala, da to ni pravilen rezultat. Ne upoštevajo osnovnih matematičnih pravil o prednosti in tako lahko krojijo rezultat čisto po svojih željah.

evo še slikca:
 null

null

m_a_t ::

Caki malo. Pa saj tudi ce stevila sestevas moras ohraniti negativno vrednost, ker pac sestevas negativna stevila. Al ne?
Kjri lopovi

PaX_MaN ::

"(2 + 26 + 6 + 25 +1 + 81 + 5 + 27 + 9 +27 +2 +4 +61 +18)-11 -17= 266"
Odebeljeno ni seštevanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

PacificBlue ::

Caki malo. Pa saj tudi ce stevila sestevas moras ohraniti negativno vrednost, ker pac sestevas negativna stevila. Al ne?
Kjri lopovi


Pa to je višja matematika, a ne vidiš kak smart pogled ima ta bjonda?:))

m_a_t ::

Pa a je tako nategovanje folka sploh zakonito? Kr pol a ne bi blo fajn, da bi loto igrali tako, da bi zrebali stevilke do 300. ;((

MeGreat ::

sploh nevem kako bi dobil kaj drugega kot -14 saj pri celih številih velja zakon komutativnosti

PaX_MaN ::

Na žalost, lahko:
Med vsako oddajo bo voditeljica gledalcem zastavljala različna vprašanja s področja splošne izobrazbe ali druga vprašanja, ki temeljijo na spretnosti, oziroma uganke.

@ calltv.com/kanala
Ker lahko za vsako nalogo rečejo, da je uganka; torej moraš ti uganiti rezultat prosto po njihovi interpretaciji.

EDIT: Prešeren ni vreden, da bi bil omenjen skupaj s tem sranjem. ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

m_a_t ::

"Srečna linija je interaktivna televizijska zabavna oddaja, ki temelji na znanju in spretnosti"
jako znanje pa spretnost. Pa sej loto je tudi uganka, samo tam imas izzid na koncu lepo utemeljen.

PaX_MaN ::

Jah, za znanje lahko dajo, recimo, "Povejte državo, ki se začne na A". Teh je recimo samo ene pet, sprejmejo štiri klice, na koncu dajo pa za pravilno tisto ta peto.
Fsck' em!

demon#666 ::

-14.
2+26+6+25-1-81+5+9x3-9+(3+1-31)+2-4+61-9x2-11-17=
=(2+26+6+25+5+27+2+61)-(1+81+9+27+4+18+11+17)=
=154-168= -14

LP
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

m_a_t ::

Ja, sej to ze se sprejmem. Naj dajo uganko nevem, na primer: kako ma pobrito, al pa kolko evrov ma v denarnici. Ne more pa bit uganka sestejte stevila 1+1+1+1 pa, da odgovor ni 4. Vsaj po moje.

-ninja-91- ::

take oddaje so čisti nateg. Lahko bi naprimer že pred oddajo v zapečateni ovojnici bili zapisani pravilni odgovori, ki bi ob koncu stvar pojasnili, ne pa neki imaginarni rezultati brez obrazložitve.....

hamax ::

jah tist krat je lahko tudi rimska 10, pa tist znak pod vprasajem bi bil lahko rimska 4...

PaX_MaN ::

Zakaj pa, misliš, da tisto ovojnico z "rezultatom" pokažejo šele na koncu? Le-to, položeno na mizo, tako ali tako kamere nekajkrat "izgubijo" z zaslona (zum na voditeljico). Se mi zdi. Nisem ravno preveč picajzlasto gledal, tistokrat enkrat.

bluefish ::

Je o tem že bila odprta ena tema (najbrž še kakšna več) in je problem v tem, da si oni dokaj na široko zastavijo rešitev teh "ugank". Seveda v nasprotju z vsemi logičnimi in realnimi idejami.

Volta ::

Po vsem tem, kar smo napisali, zgleda, da so si rezultat res izmislili in ga nikakor niso dobili po nobeni možni logiki. No, jaz sem se malo ustavil pri tistem oklepaju. In sem tisto število znotraj poračunal normalno, in ga obravnaval kot celotno število. Vendar tudi ta logika ni dala pravilnega rezultata. Tisto, kar je napisal PB je zanimivo, vendar tisto zadnje ni bilo seštevanje, kot ga je pravilno nekdo popravil.

Skratka :) Res je to izključno srečna linija, ker redkokdaj kdo ugane pravilen odgovor. Se je pa že zgodilo ( pri zelo podobni igri seštevanja evrov na sliki ), da je en možakar uspel pravilno sešteti evre na sliki. Nimam ideje, kako, ampak uspelo mu je. In številka je bila takšna, da bi jo bilo zelo težko uganiti. Zanima me, kako je to sešteval... :))

Ice-Heki ::

Mah, čudna pravila majo. Ta ženska je enkrat rekla, da so ji iz režije sporočil, da ni več rešitve za neko igro, kjer vsak gledalec pove besedo in potem se nekak ne sme več uporabljat črk, ki na določenem polju stojijo (včasih je ta igra v nedeljo po kosilu :) Skratka - vedel sem vsaj še 5 besed, ki bi jih lahko povedal in bi bile pravilne

SmeskoSnezak ::

Tej oddaji oz. kar A kanalu bi mogli poslat kako pismo o tožbi, če oddaje ne ukinejo!
@ Pusti soncu v srce... @

XsenO ::

Eh se snovnem, ko sem enkrat to govno gledal... vprašanje je bila katera žival je to? Sestaviti si moral žival iz danih črk. Po "nesreči" so izdali prvo in zadnjo in malo kasneje, da je iz afrike tako, da je vsakemu bilo takoj jasno, da gre za antilopo. Toda kaj so oni naredili? Pustili 30 min to vprašanje češ, da nobeden ne kliče in so potem v zadnji sekundi spustili en klic, ki je seveda zadel...
V glavnem nateg nategov
1 + 1 = 1

Utk ::

Naj nekdo to reši v Prologu in bomo dobili ven vse možne variante po katerih se lahko dobi "pravi" rezultat. Samo naj vpisuje v prolog samo posamezne številke, brez predznakov. Ne 12 skupaj, ampak 1 in 2 posebej itd. Če se komu da. Jaz bi, samo imam bolj pametnega dela :) Od vseh rešitev, ki jih bo dal prolog, bomo pa že sami ugotovili, katera je najbolj logična v tem primeru. Če sploh katera.

alexa-lol ::

to bi mogla pomoje kaka inšpekcija mal preučit..k ne moreš se it neke matematike z enimi levimi pravili.. + je +, - je -, množenje pa deljenje mata pa prednost pred seštevanjem in odštevanjem...to je to...ne pa da majo ena intergalaktična pravila

tlozej ::

to bi mogla pomoje kaka inšpekcija mal preučit..k ne moreš se it neke matematike z enimi levimi pravili.. + je +, - je -, množenje pa deljenje mata pa prednost pred seštevanjem in odštevanjem...to je to...ne pa da majo ena intergalaktična pravila


Ja, samo navodilo je "seštej vsa števila na sliki" in ne "izračunaj račun na sliki" Tako da ni nikjer rečeno, da moraš upoštevati matematična pravila, ki so razvidna iz slike...

Lahko pa na tisti sliki vidimo cel kup števil... Poleg arabskih številk lahko vidimo tudi rimske: simbol množenja (x) je lahko rimska 10, če pogledamo malo postrani je tudi (+) lahko rimska 10; (-) 1; znak večje ali enako rimska 4 (ali pa 5 in 1). Konec koncev, lahko 6 preberemo na dva načina - kot šest ali pa devet, če obrnemo glavo :-) Prav tako št. 9...

Možnosti je na pretek, kako pa dejansko sešteti števila, da dobiš 266... Ne vem :-)

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tlozej ()

mavec ::

A je kdo sploh pogledal Pacific Bluov prispevek, ki ga je dvakrat spisal, al nočete dojeti kako priti do rezultata 266?
Đizs. 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mavec ()

PacificBlue ::

Heh, samo problem je ker se nisem čisto striktno držal seštevanja:)

Je pa zanimivo, da pride rezultat 266.

Dejancek ::

No a je kdo že najdu rešitev pravilno, oz. nam pokaže postopek kako je prišel(glede na SLIKO), do tega rezultat ?!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Srečni klic - nateg (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12931007 (19457) fullOFclever
»

Koliko je rezultat?

Oddelek: Loža
497950 (6050) Malcolm_Y
»

Fantastični klic na kanalu A (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23929938 (17418) Kron
»

Srečna linija. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
549410 (4838) GLAVNI
»

seštevanje

Oddelek: Loža
221816 (1391) šernk

Več podobnih tem