» »

Zavrtite uganite - TV3 scam

Zavrtite uganite - TV3 scam

1
2
»

Glugy ::

Men se še zmer zdi nizkotno in neprimerno izkoriščanje naivnosti. Konec koncev na višjih ravneh so tudi pametni lahko naivni, ker jih sicer na višjih ravneh izkoriščajo . Recimo pri mobilnih operaterjih marsikdo dejansko ne ve kater operater in paket se jim najbl splača...al pa pr raznih trgovinskih karticah. Tud ljudje k so še tko sposobni pa umsko zreli se znajo zmott. Če je prov da so za to kaznovani z tem da se izkorišča z njimi ..jz bi rekel da ne. Mislm da mormo tud za take se zavzet na nižji ravni te izkoriščenosti in jih vsaj v osnovnih zadevah kot je ta zaščitt. Konec koncev si oderuhi denarja ne zaslužjo pa čeprav na naivnih. ne zaslužjo in pika.

qaqo ::

Kako pa to deluje? : Chumpatron.

DarwiN ::

Pravkar poteka nov scam na TV3, tokrat povsem novih razsežnosti..

Gre za ti sliki, na katerih pa je samo ena razlika:


Samo ena očitna razlika obstaja, a vendar so v eter spustili ene 50 ljudi in so vsi našli povsem neočitne razlike, ki ne obstajajo.. Klobuk od snežaka, višina smreke, nos od snežaka, okno hiše, skratka nihče ne vidi ene očitne razlike, medtem pa cela Slovenija vidi nekaj, kar ne obstaja... Kakšna je to možnost?

Dejansko je ni.. Tukaj enostavno morajo spuščat v eter ljudi iz lastnega studia ali kakorkoli..

In potem te na ta način zvabijo na led, ko tako gledaš, kako nihče razen tebe ne najde razlike.. Dobiš občutek kot da si edini v Sloveniji, ki vidi razliko... Dejansko jo pa vidi vsak, ki si vzame 5 minut časa..

Tole je next level scam.

Za vse štiri dimnike so že klicali, češ da se med seboj nekoliko razlikujejo.. Really? I mean, really?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

konspirator ::

Ataštrumf ima liziko v obliki črke J iz koša drugače obrnjeno.
--

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Ta je preprosta. Smrketa ima na eni sliki smrkelj. :)

DarwiN ::

Jap, 90 minut so tako nategovali, potem pa zadnjo minuto spustijo v eter enega "resničnega" gledalca, ki pobere 500EUR... Točno tak razplet kot smo vsi pričakovali in sem ga tudi napovedal..

Torej, ali so sami klicali v oddajo, ali pa so predhodno screenali klicatelje.. Pokličeš in moraš povedat odgovor, preden te spustijo v eter.. Če je odgovor pravilen (v večini primerov) ti rečejo "počakajte trenutek" in te skenslajo; če pa je odgovor napačen, te pa spustijo v eter. :)

Skratka, nekaj v tem smislu.. Enostavno ni druge možnosti.

Tole mi res požene kri.. Kot da ni že dovolj nategovanja na tem svetu.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

konspirator ::

Za Silvestrovo so imeli nagrado 1500 eur (gold tv).

DarwiN
Torej, ali so sami klicali v oddajo, ali pa so predhodno screenali klicatelje.. Pokličeš in moraš povedat odgovor, preden te spustijo v eter.. Če je odgovor pravilen (v večini primerov) ti rečejo "počakajte trenutek" in te skenslajo; če pa je odgovor napačen, te pa spustijo v eter. :)

In če v oddaji v eter rečeš drugo kot prej na čekiranju ?
--

111111111111 ::

Je kdo to že poklical?

PaX_MaN ::

DarwiN je izjavil:

Skratka, nekaj v tem smislu.. Enostavno ni druge možnosti.

Seveda je. 90 minut ne spustijo noter nobenega, ampak so vsi na "čakanju", pri čemer je zveza seveda vzpostavljena in evri tečejo, tisti spuščeni so pa "efekti", to je, predpripravljeni "igralci".
Tudi, 3.19EUR/min
:not bad:
Še fukfehtarji manj plačajo :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

mihec87 ::

111111111111 je izjavil:

Je kdo to že poklical?


Bolje da pokličeš 090 gospodične, če že moraš pokurit par eur za minuto klica...

DarwiN ::

In če v oddaji v eter rečeš drugo kot prej na čekiranju ?

Če ta teorija o screeningu drži, potem bi jih lahko na tak način sjebal ja. Ampak kdo je tako prefrigan? :D In potem bi kaj? Oddajo bi morali predčasno končati, ker nebi imeli pripravljene nove uganke, saj je vse vnaprej zrežirano..:)

Seveda je. 90 minut ne spustijo noter nobenega, ampak so vsi na "čakanju", pri čemer je zveza seveda vzpostavljena in evri tečejo, tisti spuščeni so pa "efekti", to je, predpripravljeni "igralci".

Indeed. V teh "spuščenih" klicateljih tiči zajec prevare.. Ampak dokaži ti ta scam.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

111111111111 ::

Saj zato me zanima, vsi vemo kako funkcionira, ampak ali je kdo od vas to že dejansko poklical.

DarwiN ::

Kličejo predvsem Marije in Frančeki in jih nategnejo za 10% penzije.

Samo predstavljaj si ta psihološki učinek, ko spremljaš, kako 10, 20, 50 ljudi pred tabo ne najde razlike, voditelj pa ves zafrustriran. Medtem pa ti poznaš odgovor. TI ga poznaš in si nekaj posebnega. Boljši si od vseh drugih. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mihec87 ::

111111111111 je izjavil:

Saj zato me zanima, vsi vemo kako funkcionira, ampak ali je kdo od vas to že dejansko poklical.

1x pred leti ko so začeli vrtet, sem jim podaril minuto-hitro vidiš kam pes taco moli v etru nobenga(na začetku ko so začeli se mi zdi da sploh ni bilo klicev v eter tako kot sedaj) a po telefonu reče da je treba čakat.....

Vem pa ko so ljudje meli kar konkretne položnice za telefon konec meseca...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

shadeX ::

111111111111 je izjavil:

Saj zato me zanima, vsi vemo kako funkcionira, ampak ali je kdo od vas to že dejansko poklical.


Znanka. Bla na liniji 60 minut. Vmes se je oglašala tajnica in trdila da samo še minuto in bo prišla v eter, kar se seveda ni nikoli zgodilo.

Končni razplet: 120€ računa za telefon in klic na tržni inšpektorat, na katerem so ji povedali da imajo zvezane roke - ker imajo vse zakone popolnoma naštudirane in dejansko ne delajo nič narobe. Kot nasvet TIRS-a je bilo edino to, da se takih oddaj na kilometre izogibaš.

;((

DarwiN ::

Ena stvar je, ko ljudje kličejo in se opečejo in bo marsikdo rekel, da so si sami krivi. Ok. Veš kako pravijo - there's a sucker born every minute.. Vse štima in dejansko jih nihče ni prisilil h klicu.

Ampak ko bi potem bila vsaj sama igra zastavljena na pošten način, ne pa da se takoj vidi, da gre brez vsakega dvoma za scam.. Kdo je tistih 50 klicateljev? Skozi kakšen proces so šli? In kdo je tistih dodatnih ~50 klicateljev, ki kao odložijo slušalko oziroma se izgubi zveza v trenutku, ko so spuščeni v eter (takšne hude in neodpravljive tehnične težave v letu 2017?) Kako lahko skoraj praviloma šele v zadnji minuti 90-minutne oddaje najdejo pravilen odgovor, ki ga že od prve minute oddaje pozna cela Slovenija? Itd..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

shadeX ::

Ah tle je moja tema :)

Spet nateg na TV!

1b0r ::

To glede tega kako pobirajo denar, kot je razloženo v prvem postu v tej temi in temi Spet nateg na TV!, sem približno že sam ugotovil.
Ampak meni ni jasno koga sprejmejo v eter, pomoje že prej zahtevajo odgovor, potem pa spuščajo naprej samo tiste z napačnimi odgovori, oz. so odgovori že taki kot bi bili vsi mentalno zaostali.
Zaradi tega potem folk še dalj časa kliče, ker si mislijo, kakšni retardi. Tud moj fotr je poklical za pol minute, čeprav sem mu razlagal zakaj naj ne kliče.

Danes ob 17:30 je bil eden od znakov na desni sliki zrcaljen. Sam sem šel takoj gledat razliko v znakih, ker so pač ti na sliki najbolj izstopali, primerjal najprej skupino levih in desnih, potem mi je pa fotr prehitro povedal odgovor, ampak bi v pol minute verjetno ugotovil tudi sam.

Alien123 ::

v eter so nastavljeni klicatelji, mogoce kar s studia kličejo

DarwiN ::

Jap, poznamo.... Oddaja traja do 18:45... Ob 18:44 bodo v eter spustili prvega pravega klicatelja in bo prejel 300EUR, kajti odgovor je namreč nemogoče zgrešiti. Just watch!
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Uporabnix ::

Kateri TV programi pa to prenašajo?

Gregor P ::

V studio bi morala vdreti policija in vse na mestu aretirati ;(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

DarwiN ::

LMAO je tudi to, da sploh ne rabijo back-up načrta, kaj storiti v primeru, ko nekdo ugane rešitev denimo pol ure pred iztekom oddaje... V tem primeru bi morala slediti nova uganka za preostalih pol ure... Ampak ker v eter tako ali tako spustijo samo enega pristnega klicatelja v zadnji minuti oddaje (pa še ta je potencialno zaposlen v studiu), dejansko ni te bojazni in sploh ne rabijo imeti pripravljene dodatne uganke na čakanju.

Spet drugo vprašanje - če uganka traja 1 uro, možnost za nagrado pa se gledalcem odpre le v zanji minut oddaje, zakaj bi ljudje sploh klicali prvih 59 minut? :D In kakšna krivica se dogaja tem ljudem, ki ne poznajo tega natega in jih pustijo čakat 15 minut na liniji? Svašta, ja.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Bud_Bundy ::

Torej sklepam, da bo cel Slo tech klical zadnji 2 minuti in tajnici povedal bebav odgovor, v eter pa pravega:)))

DarwiN ::

Ponovno lahko zaslužite. :) Oddaja traja do 15:15 in pripravljeni sta še 2 uganki. Z vsako bodo torej nategovali ~40 minut, medtem v eter spuščali "bote", in nazadnje nekomu podarili tistih 200-300EUR.



Jaz sem potreboval 1 sekundo. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

DarwiN ::

LMAO, kakšni odgovori klicateljev:

- sedežna ima več lukenj
- knjige so zamešane
- koledar je širši
- ženska ima širši ovratnik

In medtem vsak tretji klicatelj kao odloži slušalko. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

GrimReaper ::

DarwiN je izjavil:

Jaz sem potreboval 1 sekundo. :P

Jest sem tole tudi v 1 sekundi videl, na tvoji sliki, ne na TV.
Mal tud že vem kaj najprej gledat, recimo če je na sliki največ zvezd (čini Tita itd.) ali največ vaz, greš najprej pregledat razlike med temi.

Ampak včeraj je bila pa kar zanimiva, starša sta prišla do predzadnje vrste, v zadnji vrsti jima pa nič ni šlo. Sam sem rabil 2 minuti.
Škoda ker nisem slikal, ampak tukaj ste itak vsi med 20% najpametnejših, tako da ne bi bilo problema.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

meho7 ::

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spet nateg na TV! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5915821 (7720) MrStein
»

Zavajanje - "Srečna linija"

Oddelek: Loža
445832 (4362) Malcolm_Y
»

Srečni klic - nateg (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12930879 (19329) fullOFclever
»

Fantastični klic na kanalu A (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23929834 (17314) Kron
»

Novinarska svoboda kot si jo predstavlja Vajgl

Oddelek: Problemi človeštva
312361 (1269) borchi

Več podobnih tem