» »

Core i7 se 'draži' in postaja redkejši

Core i7 se 'draži' in postaja redkejši

Slepa ulica za namizja?

vir: Wikipedia
bit-tech.net - Kljub prestavitvi datuma izida tudi 1. september, dan, ko izide Core i5, ni več daleč. Ker pa se bodo novi procesorji močno približali zmogljivostim trenutnih Core i7 procesorjev, Intel načrtuje premik celotnega podnožja LGA-1366 v trg delovnih postaj in večprocesorskih sistemov. Posledično bodo namizni Core i7 modeli postali še mnogo bolj butični, zaradi česar naj bi se Intel že odločil ukiniti tako model Core i7-920 kot i7-940, sledi pa mu morda še neizšel i7-950. V ponudbi bosta ostala le ekstremna modela, Core i7-965XE in prihajajoči Core i7-975XE, katerih cena presega 1000 $ na kos. Vseeno pa kupci ne bodo utrpeli pomanjkanja procesorjev, saj so z LGA-1366 podnožjem kompatibilni tudi novejši, na arhitekturi Nehalem osnovani, Xeon procesorji, ki so prvotno namenjeni prav strežnikom in delovnim postajam.

Bo torej v praksi za namizne uporabnike prevladalo le eno, LGA-1156 podnožje?

55 komentarjev

«
1
2

Steinkauz ::

No pa je le folk, ki je kupu i7 sistem, "pripravljen na nadgradnje" :))
Kva so bedni pri intelu s temi podnožji.

Valvoline ::

Heh,ni skoraj nobene konkretne pohitritve napram 775 QUADe. Se bojo mogl mal potrudit in ponudit kaj konkretnega,vredno nadgradit lga775. Zaenkrat daleč od tega.

M-XXXX ::

Heh,ni skoraj nobene konkretne pohitritve napram 775 QUADe.

50% procesor za 10-15€ dražji sistem zate ni občutna pohitritev?

Tr0n ::

Ni samo 10-15, ker moras se maticno zamenjat. :)

BoLhCa ::

Bedni s temi podnožji ? 4-5 let je bil LGA775, kok jih je AMD tacajt zamenjal ?

Ni pohitritve ? AHAHAHA :D Dej ne pokejte.

M-XXXX ::

Ni samo 10-15, ker moras se maticno zamenjat. :)

Govorimo seveda o nakupu novega CELEGA računalnika. Nadgradnje so drugo...

Ni pohitritve ? AHAHAHA :D Dej ne pokejte.

Bolhca- to lahko reče samo nekdo ki ga nima:D

__Devil__ ::

Do konca junija še mora vsaj ostati :O.. Takrat ga jaz kupim :D

Tr0n ::

Takrat bomo nove 8-jedrnike kupovali, ki bodo spet na drugem nozju. :)

Dr_M ::

Takrat bomo nove 8-jedrnike kupovali, ki bodo spet na drugem nozju. :)


Ja, sigurno za 2000-3000€ na kos. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zee ::

Najcenejsi cetverojedrni Xeon iz serije 55xx pride ~250 EUR/kos. Za nekaj vec kot 1000 EUR imas lahko celoten sistem z osmimi jedri.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Valvoline ::

Ni samo 10-15, ker moras se maticno zamenjat. :)

Govorimo seveda o nakupu novega CELEGA računalnika. Nadgradnje so drugo...

Ni pohitritve ? AHAHAHA :D Dej ne pokejte.

Bolhca- to lahko reče samo nekdo ki ga nima:D

Res nimam in sploh ne planiram imet. Raje preskočim i7. Kolk sem gledal primerjave za špile so naviti quadi na 4ghz celo hitrejši k i7 na 4ghz. Celo superpi prej skp spravijo.
i7 je samo marketinško napihjen high tech izdelek. Mogoče za res hude programerje in hudo obremenjene serverje. Za domačo uporabo nobene prednosti napram C2Q.
Na sistem v podpisu dodam enega 45nm c2q navijem na 3.5ghz+ in sem skoraj rame uz rame z ponosnih lastnikov predragih i7 konfiguracij.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Tr0n razmišlja o Nehalem EX. In anjvečja bedarija bi bla kupiti dvo oz. četverogalvo plato in notri vtakniti en proc, nato pa poganjati špile... Zgrešen point sistema, totalno.

Tr0n ::

Ja no. Ce bodo cenovno ugodni, potem nimas ravno razloga, da gres "nazaj" na 2 ali 4 jedra, cetudi jih ne bos izkoristil.

M-XXXX ::

Res nimam in sploh ne planiram imet. Raje preskočim i7. Kolk sem gledal primerjave za špile so naviti quadi na 4ghz celo hitrejši k i7 na 4ghz. Celo superpi prej skp spravijo.
i7 je samo marketinško napihjen high tech izdelek. Mogoče za res hude programerje in hudo obremenjene serverje. Za domačo uporabo nobene prednosti napram C2Q.
Na sistem v podpisu dodam enega 45nm c2q navijem na 3.5ghz+ in sem skoraj rame uz rame z ponosnih lastnikov predragih i7 konfiguracij.

i7 je clock vs clock skoraj povsod hitrejši (če ne povsod pa v 90-95%), ravno tako pri SuperPI-ju. C2 serija ima izkoristek okoli 45-46k, I7 pa okoli 40k.

Glede ramov- če 90€ za 6GB rama ki gre okoli 1800mhz zate ni dost potem pa ne vem kaj:D

ender ::

Kako je pri Xeonih s hitrostjo QPI in pomnilniškega krmilnika? Na vseh i7 sta namreč odklenjeni, čeprav se je najprej govorilo, da bosta odklenjeni le na Extreme seriji. Glede na to, da so pa Xeoni namenjeni strežnikom, pa nekoliko dvomim, da so jih tam pustili odklenjene.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Dr_M ::

Ce bo intel res ukinil cenejse modele, bo LGA1366 najbolj neuporabno podnozje ever.
Kar se tice zmogljivosti i7, nimam kej rect, soliden izdelek, tudi navijanje z D0 je spodobno.
i5 ne obljublja obcutno nizjih cen, ima pa pdobne zmogljivosti kot i7.
Najvecjo tezavo vidim pri ramu. 3x2GB stane skoraj enako kot 2x2GB pri podobnih karakteristikah. Sicer en dodaten kanal ne prinasa nekega velikega pospeska, ampak gre se za kolicino rama. Pri 64bitnih sistemih dodatna 2GB sigurno ne skodujeta.
Ja, lahko zapolnis po 2 rezi na kanal in imas vec rama, samo to definitivno ne pride v postev pri navijalcih, ker se take konfiguracije ne obnesejo najbolje pri procesorjih z vgrajenim pomnilniskim kontrolerjem (velja za Intel in AMD).
4GB moduli so pa dragi kot sam satan.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Steinkauz ::

No sam folk je dal 200eur+ za i7 plate, da bo pripravljen na nadgradnje. Zdej so pa na istem k 775 :))

mtosev ::

http://trend4pc.de/product_info.php/pro...

6gb triple channel ram ni drag.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

M-XXXX ::

Najvecjo tezavo vidim pri ramu. 3x2GB stane skoraj enako kot 2x2GB pri podobnih karakteristikah. Sicer en dodaten kanal ne prinasa nekega velikega pospeska, ampak gre se za kolicino rama. Pri 64bitnih sistemih dodatna 2GB sigurno ne skodujeta.

Ss se tukaj zatipkal? Ker iz tega razberem: 6GB (3x2) stane skoraj enako kot 4GB (2x2). In ti se glede tega pritožuješ?:D

Kot sem rekel: 6GB rama za 90€ je več kot dovolj ugodno.

Dr_M ::

Kdo pa pravi da se pritozujem??

Ubistvu se, nad visoko ceno 2x2GB napram 3x2GB.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dukedl ::

joj kera štala... :)

kupil sem sistem z i7 procesorjem in ga bom mel za kr nekaj časa. a mislte da se bom sekiral k bojo zdej dal ven novo arhitekturo pa podnožje itd itd? a-a

ne navijam, ne igram igric, prejšnji sistem je bil p4...računalnik je hiter in to mi je pomembno.

če se gre pa vam, da mate skoz najnovejše zadeve v mlinčku, pol pa kr veselo šparite in kupujte najnovejše. vsakemu svoje.
lp dukedl

DJ MartiNi ::

Jaz vem da ostajam na trenutno zelo dobri izbiri za svoj denar: AM2+/AM3 sistem. Intel = predrago (zame osebno).
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

filip007 ::

To je zato ker ne morejo trgu prodajajti samo Core i7 ni pa pošteno da bodo vzeli ceneješe Core i7 stran in začeli prodajati Core i5, ki bo pa bo skoraj ista cena kot cenejši Core i7 mislim halo.

"Imate lahko mini-kekec pašteto s kislo smetano in veliko brez staneta pa obe skoraj enako"
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

BoLhCa ::

ahahha :) That's funny :P

Lej i7 sistema ne bo noben menjal v letu dni in vi se pizdite zarad socketov ? Če bom čez dve leti zamenjal CPU, bo presenečenje oz. bo moralo res neki v uber pridt vn.

Steinkauz ::

Lej 775 je bil par let. Folk je mel lahko plato dlje cajta. Zdej je določen folk dal 200eur+ za plato z i7 sistemom, da bo ja mel mir z plato za neki cajta.

TOP ::

Čist enostavno povedano je,da če maš mašino 2 leti in če hočeš kej menjat moreš plato in proc,eventuelno tud rame.In ni važen ali mate Intel ali AMD je isti K....Ker če tudi plata podpira naslednji proc ne dela kot more,ker plata sigurno kej jebe potle.Tako da ne se preveč razburjat,ker vas bo glava bolela.

mtosev ::

upam da i7 920 ne zmanjka preden ga jaz kupim:)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

da če maš mašino 2 leti in če hočeš kej menjat moreš plato in proc,eventuelno tud rame
Kao. Sem brez problema prešel iz enega jedra na dve, dodal RAM, verjetno bom mejal še grafično,... Vse to po okoli 3eh letih.

huelz ::

No, ne glede na vse je res vprasljivo, kako bo s podporo za naprej za 1366. Ampak 920/940 ne bo discontinued z danes na jutri, sele okol novega leta, ce sploh. i5 se tud obira in cakajo na september.
Ce pogledam za nazaj, sem imel malodane vse sockete/plate in proce od 286 naprej, z izjemo P4 npr. In ocitno bo i7 spet ena taka izjema, ker ni racunice (upgrejd ni mogoc brez menjave plate, ki pa kot kaze ni in ne bo smiseln nakup za naprej). Mogoce si ga omislim cez 5 let, ko se ga bo dalo dobit za drobiz, tako kot P4 kistico, ki jo imam z rambus rami :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huelz ()

ABX ::

Intel ko je v preveliki prednosti bluzi. Po potrebno počakat da AMD ga prehiti, potem bo kaj naredil.

Konkurenca, ko je ni kupci trpimo.


Še dobro da EU pazi na zadevo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Dr_M ::

Kok ste eni smesni.
Tudi 65nm Core2 procesorjev ni nihce menjal z 45nm, ane??

Verjetno nihce nebi zamenju 45nm z 32nm i7??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Stra ::

Core i7 se draži? Ni problema, prihaja Core i5 Lynnfield, ki dela štalo:
www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.a...

:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stra ()

Dr_M ::

The 16 PCIe 2.0 lanes can be configured as one x16 or two x8, allowing you enough bandwidth and very low latency to do things like CrossFire or SLI.


Oh cut the crap Anand... Celih 16 pcie linij bo. Pol nej prodajajo te procesorje po 50-100€.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

filip007 ::

Dober link Stra

Core i5 ima isto površino kot 775 igleda pa kot bi ga naredili vesoljci verjetno paše 775 hladilnik gor in leti kot Core i7 v enih igrah samo je treba HT izklopit v WinRar počasnejši za 10s kar veliko.

Dinamični HT bo verjetno prišel šele z naslednjo generacijo 6,8,12 jeder na dinamični HT gdaj pa čez 3 leta.8-)
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

black ice ::

@bismark: LGA 775 hladilnik ne paše na Core i5. Dasiravno ima luknje bolj skupaj kot Core i7, so luknje še vedno bolj narazen kot pri LGA 775.

ender ::

Moja matična plošča za i7 ima luknje tako za i7 hladilnike, kot za LGA775.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Loki ::

kaksna je razlika med i5 in i7? predvsem hardversko (cache...)?
I left my wallet in El Segundo

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tiborrr ::

Evo vam LGA1156 oz. bivši 1160
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

M-XXXX ::

Sva že z icyem debatirala zakaj rinejo na nove luknje:D Predvidevam da so € v igri, da bi se prodalo čim več novih coolerjev:D

tiborrr ::

Problem je 'clearance' okoli socketa. 1160 je fizicno precej vecji od 775, tudi socket rocka grdo strli ven, vecina LGA775 kulerjev bi imela probleme s tem.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

M-XXXX ::

Kolikor vem je 1366 fizično večji od 1160? Glede na to, da so na 1366 plato dali luknje za 775 coolerje, bi morali iti tudi na i5...

tiborrr ::

@M-XXXX: Pa ne na vse. Pa še to redki proizvajalci (ASUS na P6T) in v navodilih jasno piše, da je velika verjetnost, da LGA775 kuler ne bo pasal na teh ploščah.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

M-XXXX ::

Vidiš, tega pa nisem vedel... Vendar vseeno ostane: da se, sam v interesu ni:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

PrimozR ::

Pa zdi se mi, da je 1366 socket manj masiven v primerjavi z 1156 oz. bolj kompakten, vsaj glede na slike.

Jst ::

Hmmm, moj Q66@3.2 je že v letih, ampak za entertainment mašino bo dober še kar nekaj časa. Vsaj še leto dni, verjetno.

Kar se pa i5 tiče, je pa logični korak, ki bi ga moral Intel predstaviti že ob splavitvi i7. Čeprav jih razumem: Core 2 Duo/Quad grejo za med in še ni prostora za njihov replacement.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tr0n ::

Se moj stari c2d E6300 sluzi svojemu namenu brez vecjih tezav. Navit na 3 GHz seveda. :)

ABX ::

Če naviješ CPU za 50%, ti itak traja celo generacijo trenutnih procesorjev.

Kot pravim AMD ni konkurenčen in Intel spi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BoLhCa ::

@Tr0n tudi stari P4c lahko služi svojeme namenu brez večjih težav, tudi navije se ga lahko na 3GHz, vendar kaj ko je povpraševanje po večjih / hitrejših "namenih", kot sta jih zmožna P4c in E6300 ponudit =)
Ker navit CPU za 50% nič ne potegne za sabo in to je pač switch on/off ane. Me zanima kateri PCU drži trenutno generacijo...
Intel spi ? Ne vem če je zate spanje, da so izdali CPU kateri nima konkurence, ter da se sedaj še malo igrajo v mainstreamu razredu, ki je prav smešno btw, potem naj bo.. spi =)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel Core i7-995X oz. kako upokojiti platformo na vrhuncu

Oddelek: Novice / Procesorji
227930 (6608) Dr_M
»

Intel Core i7-930 zadnji med dostopnejšimi procesorji LGA-1366

Oddelek: Novice / Procesorji
3710024 (8626) PrimozR
»

Intel Core i7-960

Oddelek: Novice / Procesorji
173204 (2877) PrimozR
»

Core i7 navsezadnje slepa ulica, Core i5, ki to ni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
688733 (6502) Malner
»

Intel Core i7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
6611228 (6571) rgv45vg4t335

Več podobnih tem