techPowerUp! - Intel se je pred prihodom procesorjev na podnožju LGA-1156 odločil poenotiti imena svojih procesorjev. Imeni Core 2 Duo in Core 2 Quad odhajata (Celeron in Pentium Dual Core očitno ostajata), stari procesorji pa bodo po novem del družine Core i3. Družbo jim bodo delali na Westmere arhitekturi zgrajeni 32 nm dvojedrniki, namenjeni prenosnikom, ki prihajajo konec letošnjega leta. Že znano linijo procesorjev Core i5 bodo sestavljali počasnejši štirijedrni Lynnfield procesorji, ki ne bodo podpirali Hyper Threadinga (in bodo tako računali z le štirimi nitmi naenkrat) in bodo izšli septembra, ter v 32 nm proizvodnem procesu izdelani dvojedrniki Clarkdale. Oboji bodo sedli v podnožje LGA-1156.
Zmogljivejši štirijedrni procesorji Lynnfield s Hyper Threading podporo se bodo po novem pomaknili v družino Core i7, kjer bodo delali družbo že obstoječim štirijedrnikom na podnožju LGA-1366, zraven pa bodo še prenosnikom namenjeni štirijedrniki Clarksfield. V začetku prihodnjega leta prihajajoči šestjedrni procesorji Gulftown bodo dobili svojo družino, jasno, Core i9, katerih izid naj bi bil približno istočasno, kot družini Core i7 namenjenih procesorjev Lynnfield. Šestjedrniki bodo poleg obeh dvojedrnikov tudi zaenkrat edini izdelani v 32 nm proizvodnem procesu.
Cilj Intelove reforme v poimenovanju je zmanjšati zmešnjavo med posameznimi modeli, saj tehnično manj podkovani kupci morda ne bi vedeli, da so procesorji iz Core i5 družine dejansko hitrejši od trenutnih Core 2 Quad oz. Core 2 Duo procesorjev. Uspeh reforme bo pokazal čas.
ne vem zakaj komplicirajo.. i2 bi lahko bil dvojedernik, i4 4, i8 8 itd. oz l2 kot lowcost 2 jedernik, h2 kot highend 2 jedernik.... tole bo spet cel kup enih stevilk in crk
Ne razumem tega (se tudi nisem dost poglablal v to). Recimo Q9550 kar dobro diha za vrat i7, i5 naj bi bili "švohnej" bratci i7, se pravi se jim Q9550 še bolj približa, če jih ne bo mogoče celo prekašal in nosi po novem oznako i3, kot da gre za kak primerek iz najnižjega cenovnega in zmoglivostnega ranga.
In pa i7 sploh ni drag. AMD 955 je borih 40EUR cenejsi od i7 920. Draga sta ram in maticna.
Popravek- Ram je poceni (ravno toliko stane kot DDR3 za Phenoma, razlika je le to da se govori o večjih količinah (3GB vs 2GB, ter 6GB vs 4GB) in zato ga naredi malo dražjega. Je pa res da so matične dražje ja, vendar se tudi ta razlika manjša!
LGA-1155 in 1156 žal nista typo. Zanalašč je Intel naredil stvari nekompatibilne, razlog naj bi bil nekaj v zvezi z napajanjem oz. verzijo VRM. Prej, preden so šli živet pod kamen, so pa znali narediti LGA-775, ki je lahko nesel vse od 90 nm Prescotta (2004) do današnjih čipov.
Temu intelu se je resno skisalo. AMD naj ga čimprej spet naseka da bodo prišli k sebi in naredili Core 2... ver. 2. Tkole kot ga serjejo sedaj je glupo. če kupiš plato za Core i5 in quada zanjo, ob prihodu dvojednrikov ne boš mogel vtakniti vanjo slednjega. Ampak v plato za Core i7 pa ja...
Pri Intelu so zviti. Vedo, da pri sedanjih osebnih računalnikih povprečni uporabnik nekaj pogreša. To pomanjkanje skušajo kompenzirati z novimi, res dejansko zmogljivejšimi procesorji. Sam še vedno vztrajam pri trditvi, da so MS-ovi operacijski sistemi na ravni P4/Athlon, specializirana nameska programska oprema zahteva dodatno moč pri caa. 10-15% uporabnikov, igre pa z muko izkoriščajo 2 jedri. Torej, povprečni uporabnik pogreša integrirani SW, ki bi zmogel kompenzirati nepoznavanje informacijske teorije in izkušenj pri delu s podatki (avtomatsko arhiviranje, kompresiranje/dekompresiranje, razpoznava govora, napredni iskalni algoritmi po slikah, besedilu, videu...2 jedri bi bili dovolj, pa še SSD in DDR3 tukaj ne bi škodila).
Podobno kot žejnemu prodajati videospot, kjer se toči in pije. :P