» »

[bash] clone ukaz

[bash] clone ukaz

Hardstyle ::

Pozdrav,

zanima me, če mi lahko kdo razloži ukaz "clone" na googlu mi vrne ven konkretno definicijo vendar je vsa v angleščini - primer. Sploh bi bil vesel, če ima kdo kakšno slovensko knjigo o linux oz. unix kjer je clone razložlen pa tudi kakšni primeri nebi škodli. Če mi lahko kdo skenira dam za pivo!

lp

Tutankhamun ::

Pač funkcija podobna fork() naredi child proces. Dvomim, da boš dobu knjigo v slovenščini. Če se boš hotu naučit boš mogu lepo naučit anglešk brat.
To kar si ti dal ni ravno bash. Je funkcija, ki jo kličeš v recimo C/C++.
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

fiction ::

Tako kot je rekel Tutankhamun. Standarden UNIX nacin za kreiranje novega procesa je fork(). V bistvu gre za sistemski klic (to je nacin za komunikacijo med uporabnisko programsko opremo z jedrom operacijskega sistema). Funckija fork() je le libc wrapper, da se ti skrije specifika sistemskih klicov in zadevo lahko klices kot navadno funkcijo iz programa v C-ju. V bashu naceloma tega ne rabis.

Za vec informacij bi prebral kaksno knjigo o konceptih operacijskih sistemov, ne ravno
take, ki govori o GNU/Linuxu, saj tisto ponavadi ne obravnava dovolj podrobno delovanja kernela.
(To ponavadi itak ni smiselno, ker so knjige namenjeno temu kako "uporabljati Linux"). Verjetno
obstaja kaksna taka literatura v slovenscini za potrebe predmeta OS na rac. fakultetah, ampak
znanje anglescine (oz. volja da bi prebral kaksno tako knjigo ne bi bila odvec). Super je recimo
A.Tannenbaum: Operating Systems: Design and Implementation.

Clone() je ena taka bolj Linux specificna razsiritev fork()-a. Fork ustvari cisto locen proces, medtem
ko pri clone() lahko uravnavas v koliksni meri bo tisti nov proces ("klon") ostal povezan s starim
procesom (torej tistim, ki je poklical clone()). To je npr. uporabno za izvedbo niti (imas vse
deljeno med oba procesa, obdrzis pa dva razlicna konteksta izvajanja). Lahko tudi delis le nek
koscek pomnilnika med obema procesoma, ki potem sluzi za (hitro) medprocesno komunikacijo. Lahko delis odprte datoteke ali pa signal handlerje, vse je odvisno od tega kaj hoces narediti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LibreSSL za zdaj še nevaren

Oddelek: Novice / Varnost
177087 (5701) AndrejO
»

[C] in delo s procesi v Linuxu

Oddelek: Programiranje
132179 (1665) OmegaM
»

Vzroki v kernelu Linuxa da na njem ne delajo Win aplikacije (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
766727 (5094) BlueRunner
»

Izšla predbeta Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12719190 (11323) Jst
»

Debian s FreeBSD jedrom

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
93706 (3473) Nerdor

Več podobnih tem