» »

Kako do naj posnetka s TV kartice

Kako do naj posnetka s TV kartice

tonccy ::

S TV kartico bi rad čimbolje posnel neko oddajo. Imam navaden signal preko antene.
Katera možnost je najboljša, torej taka da po izrezovanju reklam in kompresiranju na ~ 700MB dobim najboljši rezultat?

- ali snemanje v MPEG2 720/576, 5000 Kbps
- ali snemanje v DVD 720/576, 800 Kbps

Za urejanje imam Pinnacle Studio 12. Katera opcija je najboljša za kodiranje s 4 GB na ~ 700MB?
MPEG2, MPEG4 (je to Xvid?) ali Divx?

LP

tempoFlow ::

DVD standard je tako ali tako MPEG2, se pravi, da vzameš pač večjo bitno hitrost. Mislim, da je zgoraj napisano narobe in je pri DVD 8000 Kbps, kar je kar malo bolje od 5000 Kbps: bolje so vidni hitri prehodi med scenami in hitre akcijske scene.
Za končno kodiranje in trajno shranjevanje vsekakor priporočam en izmed mpeg4 kodekov. Eni prisegajo na WMV (Windows media), drugi na Xvid, ki je edini odprtokoden, tretji ma Divx.
Je pa potrebno vzeti za video vsaj 5000 Kbps in audio (pri konverziji v mp3) 320 Kbps. To naredi sicer končno datoteko malo večjo (700 MB za približno 1/2 ure), a je ob današnjih spominskih kapacitetah to pravzaprav mačji kašelj.
MPEG-2 za trajno shranjevanje pa bi se izogibal, saj gre za starejši že preživet standard.

jan01 ::

@tempoFlow
DObro sem se nasmejal....

tonccy ::

@tempoFlow
DObro sem se nasmejal....

A meni :))

Ja, ja, DVD ima 8000 Kbps.

LP ali pa še kaj:|

jan01 ::

Ne, tempoFlow postu....

Valvoline ::

Ni boljšega in hitrejšega enconderja k Cinemacraft za mpeg2. Je pa štos da če hočeš direkt zajemat videa z CCE rabiš konverter in frameserver program(virtualdub). Izpad sličic-framedrop je praktično 0 slika perfektna brez zatikanja. Nastaviš Mpeg2 spremenljivo vbr 2000-8000kbps.audio 320kbps in to je to.

Zgodovina sprememb…

tempoFlow ::

jan01 - ne razumem, kaj sem tako smešnega napisal?

ZGI ::

Nism neki v riperskih vodah, nisem tudi nikol biu ampak, pardon, od kdaj se pa audio daje na 320kbps a ni tole mau overdose? A ne bi bilo vbr 128 - 192 kbps čisto dovolj?
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VirtualDub - iz .VOB v kateri RAW format?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6982 (918) SasoS
»

VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5814659 (8065) Revenant
»

ZDRad: Prehod v digitalno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
1429129 (9125) gruntfürmich
»

Zajem optimalne slike

Oddelek: Zvok in slika
91234 (1124) ReBi
»

V XivD

Oddelek: Zvok in slika
91747 (1452) gumby

Več podobnih tem