» »

V XivD

V XivD

Border ::

Lep pozdrav!

No, jaz se se kr matram iz DV AVI v XVID AVI... Ne uspe in ne uspe! Rad bi 60 minut videa spravil na en CD (XviD).

-----Ce---uporabim----------------------------
FRAME SIZE: 720x576
FRAME RATE: 23.98
PIXEL ASP. RATIO: D1/DV PAL (1.067)
COMPRESOR: XviD MPEG-4 CODEC (conf: 1pass-CBR bitrate 1200Kbps)

KAJ NAREDI: Mi je slika pri "celotnem zaslonu" lepo cista, a kaj ko se osebe premikajo jih tako zapoteguje(take crtice dela)?
----------------------------------------------

-----Ce---uporabim----------------------------
FRAME SIZE: 520x416
FRAME RATE: 23.98
PIXEL ASP. RATIO: D1/DV PAL (1.067)
COMPRESOR: XviD MPEG-4 CODEC (conf: 1pass-CBR bitrate 1200Kbps)

KAJ NAREDI: Mi je slika pri "celotnem zaslonu" bol kockasta, tukaj pa ne zapoteguje vec tako oseb, ki se premikajo?
----------------------------------------------

Kaksne naj uporabim nastavitve, da slika ne bo kockata in ne bo zapotegovalo oseb, ko se premikajo?????

lp Uros
  • premaknil: Predator ()

Narcos Satanicos ::

- 60 minut v 700MB ni problem, je pa treba zvok u mp3 al pa ogg kodirat
- če se tiste črtice še posebi kažejo ko se kamera premika levo/desno je to interlacing, divx ma sicer eno opcijo za to odpravt, za xvid pa ne vem
- CBR je bolj ali manj sranje, uporab 2pass VBR in stvari bodo bol zgledale

Border ::

Delam v AP65 probe podobno temule:
------------------------------------------
FRAME SIZE: 720x576
FRAME RATE: 23.98
PIXEL ASP. RATIO: D1/DV PAL (1.067)
COMPRESOR:
- XviD MPEG-4 CODEC
--- 1pass-CBR
--- bitrate 1500Kbps
--- motion searc precision 6-Ultra High
--- quantization type H.263
--- FourCC used XVID
--- Max I-frame interval 300
--- Min I-frame interval 1
--- Odklukan Enable lumi masking
--- Obklukan Enable interlacing <--JE TO VREDU
AUDIO: Microsoft ADPCM
--------------60sek zasede 12Mb------------------

Se vedno se pojavljajo tiste crtice, medtem ko mi kvaliteta slike zadostuje! Zanimivo pa je, da so crtice bol opazne, ko nimam na full screan?!?!

Mam jaz gor sploh prave nastavitve? Ko gledam kaksne holivudske filme, ki so v divx, pa je njihova kvaliteta odlicna? Ce lahko oni dosezejo to zakaj pa neb se mi?

Narcos Satanicos ::

> --- Obklukan Enable interlacing <--JE TO VREDU
tole je najbrž narobe, ker ti nočeš interlacean film, izklop in probi še enkrat

> AUDIO: Microsoft ADPCM
kukr sm zdej gledou ma tole 4:1 kompresijo, medtem ko ma mp3 na 128kbps 10:1, tko da probi uporabt mp3

za 2pass VBR pa preber tole:
http://nic.dnsalias.com/XviD/xvid-two-p...

JagPanzer ::

Kvaliteta na DV rip-a ni primerljiva s tisto iz DVDja, zaradi tega, ker je na DVDju slika dosti bolj čista (ni toliko šuma), in to pripomore, da se film dobro stisne.

Pa še filmi snemani s kamero so v razmerju 4:3, Holivudski filmi pa so povečini v widescreen formatu. Tako imaš pri resoluciji 640*480 (DV) 307.200 pixlov, pri 640*272 (DVD) pa samo 174.080 pixlov. Kar spet pomeni, da je widescreen lažje za stisnit, ker je manj pixlov.

Kaj lahko narediš, da izboljšaš kvaliteto XviDa?
- Uporabi 2-Pass način in NE CBR! Že to bi moralo izboljšat kvaliteto.
- Znižaj resolucijo. 720*576 je absolutno preveč, pa še AR pri tej resoluciji ni pravilen (ti imaš 1,25:1, mora bit pa 1,33:1), tako, da najbrž imaš črne robove na levi in desni strani ekrana. Probej jo znižat na 576*432, lahko pa tudi manj (samo ne znižat na manj kot 448*336; no lahko, ampak kakovost ne bo več v redu, če boš gledal na full screen).
- Kot je bilo že napisano, skompresiraj zvok. MP3 al pa OGG.
- Če ima slika dosti šuma, uporabi kak denoiser, kar bi tudi moralo izboljšat kakovost.

Glede črtic, pa ti XviDov "Enable interlacing" nme bo kej dosti pomagal. Namesto tega uporabi filter v VirtualDubu (Deinterlace), ki bo črtice uspešno odpravil.

p.s. OK, sem vidu, da si zmanjšal resolucijo, AR pa še zmeri ni pravilen. 8-)

Zgodovina sprememb…

PhotoBlaz ::

A lahko kdo pove kako se uporabi 2pass VBR ?
Thnx!
Model

P.S. Sam uporabljam 320x240, 1300BPS pa se mi zdi slika kar kvalitetna, ker takoalitako ce gledas na full screen si ponavadi vsaj meter in pol od monitorja(se posebej ce gleda vec ljudi skupaj) in je zadeva ze kar OK, poleg tega pa v tem nacinu spravis na CD tudi 1 uro in 30 minut.

tha_Kalis ::

najboljse bo ce iz premiera izvozis neskompresiran film v avi, potem pa ga uvozis v vdub, dodas deinterlace filter, video nastavis 2 pass, audio pa mp3 ali pa mpeg layer3(sicer je menda isto ampak vseeno) audio nastavi nekje 128kbps,44,1,16bit. ce ne znas nardit 2pass povej. bom probal razlozit. ali pa pobrskaj po forumu
ne odlasaj na jutri, kar lahko storis pojutrisnjem

gumby ::

še boljše pa bo, če v virtualdubu stisneš samo video v 2-pass divx/xvid, zvok pa stisneš z ogg vorbis in združiš z oggmux v OGM datoteko. AVI je že precej zastarel format, ima nekaj hudih pomanjkljivosti (VBR/AC3 in večkanalni zvok, naprimer)

btw: za zvok lahko uporabiš manjši bitrate... sploh, če imaš kakšen domač posnetek - tega lahko najprej pretvoriš v mono in zmanjšaš sample rate na 32k (ali celo 22k, odvisno od spektra), nato pa ga stisneš na nekje 40-50kbps

tha_Kalis ::

ja to je res ampak veliko folka nima ogg instaliranega.
ne odlasaj na jutri, kar lahko storis pojutrisnjem

gumby ::

veliko folka ne ve, kaj zamuja...:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zajem optimalne slike

Oddelek: Zvok in slika
91232 (1122) ReBi
»

Pretvorba DV v DivX

Oddelek: Zvok in slika
323245 (2148) teoo
»

Hitrost kodiranja - XviD, DivX

Oddelek: Zvok in slika
61397 (1241) podtalje
»

Najboljši kodek za dv-divx

Oddelek: Zvok in slika
61371 (1215) potepuh
»

Nastavitve za kodiranje v divX

Oddelek: Zvok in slika
91130 (1017) pivmik

Več podobnih tem