» »

Kateri fotoaparat (dslr) ?

Kateri fotoaparat (dslr) ?

vaiosony ::

Odločam se za nakup prvega zrcalno-refleksnega fotoaparata (sem začetnik v dslr). Naveličal sem se kompaktnih fotoapratov..Rad bi uporabljal ročne nastavitve... Torej odločam se med 2 dslr :

Sony a200:
http://www.mimovrste.com/artikel/173024...

ali
Nikon d60:
http://www.mimovrste.com/artikel/173025...

Katerega mi bolj priporočate in zakaj ??

bluefish ::

Nikon D60 ali Canon 450D. Podrobnejše opise in teste ter primerjave lahko najdeš tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

BALAST ::

Sony ima pripravljeno že novo serijo DSLR modelov a230, a330, a380 z mnogimi izboljšavami, kot so hdmi izhod, SD in CF kartice, prenovljen kit objektiv 18-55, z večjo občutljivostjo, daljše trajanje baterije... Ceno obljubljajo ENAKO kot prehodni modeli ,se pravi 400€ bo tako komplet a200 kot a230 v Slo.

Sam sem lastnik Sony DSLR a350 in ga lahko le priporočam.
Ter kupovanje dodatnih leč ni tako drago kot pri Nikonu ali Canonu, ker ima Sony stabilizacijski mehanizem v ohišju fotoaparata in je dokazano boljši od obeh tekmecev v vstopnem rangu (ne mešat z profesionalnimi objetkivi, ker so 5-10x dražji).

vaiosony ::

Ali mogoče veš kdaj bodo prišli v slo trgovine ?

BALAST ::

V Avstriji in Nemčiji jena prodajnih policah že od 20.maja, pri nas je pa odvisno od uvoznika kdaj bo dobil prvo pošiljko.
Ponavadi je pri nas samo 2 tedna zamika pri dobavi, lahko pa se tudi razpotegne v en mesec.
Za Sony a230 je v Avstriji cena 590€, bo pa v dobrem mesecu po mojih ocenah padla na 490€

Konec poletja so lani spustili ceno za 50-100€ in ponudili povračilni kupon 20-100€.
Tako me je fotoaparat z osnovnim objektivom a350 prišel 550€ + 20€ poštnina iz Nemčije. Ter dobil sem še povrnjen kupon v vrednosti 80€.

Se pa definitivno bolje splača kupit te nove modele, ker je osnovna leča zelo izboljšana. TEST

Za vse željne vstopa v DSLR rang fotografije moram omenit, da so fotografska ohišja (body) dokaj ugodni, potem je pa glavni strošek nakup boljših leč.
In če boš imel tale nov KIT objektiv 18-55, boš prihranil vsaj 360€ (tamron 17-50, sigma 17-70), ker je tako dober.

Vendar počakaj vsaj še mesec ali dva, da se cene umirijo. V Sloveniji je pa tako ali tako nakupovanje potratno. (beri dražje)

vaiosony ::

Hvala za izčrpen odgovor, bom še počakal na a230 da pride v slo. V Avstriji pride trenutno najcenša alpha 230, 520€.

BALAST ::

Ni za kaj.

Definitivno je bolje počakat in privarčevat. Ampak predolgo pa spet ne odlašat, ker je veliko takih, ki govorijo da bodo šli na DSLR na koncu se pa odločijo raje za kompakten fotaparat ravno pred dopustom, z izgovorom da ga bo še partnerka ali cela familija uporabljala.

Naj ima vsak član svoj fotoaparat (zmerni kompakti so že pod 80€), ti pa imej DSLR, da bodo drugi črpali navdihe iz tvojih slik.

Tako deluje ta fotografski hobi. Vsak da na ogled lastne fotke in ko vsi opazijo, da tvoje izstopajo v pozitivnem smislu. Dobiš na tak način oboževalce in nove ponudbe za slikanje prireditev, časopisnih člankov itd...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825348 (13613) BigWhale
»

Kateri DSLR fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
689386 (3063) errhec
»

Kateri fotoaparat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8727166 (18774) bela120
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624509 (18561) schurda
»

Kateri zrcalnorefleksni fotoaparat ?

Oddelek: Kaj kupiti
134023 (3737) M-XXXX

Več podobnih tem