» »

Kateri zrcalnorefleksni fotoaparat ?

Kateri zrcalnorefleksni fotoaparat ?

grisha ::

Kateri zrcalnorefleksni fotoaparat za okrog 500-600€ se najbolj splača kupiti?

Lp, Grisha!

bluefish ::

Odvisno od zahtev in morebitne pripadnosti.
Sam se bom verjetno odločil za Canon 450D.
Drugače pa so v igri tudi Nikon D60, Sony A350, Olympus,... Zadnja dva imata stabilizator v samem ohišju, Nikon in Canon pa v priloženem objektivu.

grisha ::

Odvisno od zahtev in morebitne pripadnosti.
Sam se bom verjetno odločil za Canon 450D.
Drugače pa so v igri tudi Nikon D60, Sony A350, Olympus,... Zadnja dva imata stabilizator v samem ohišju, Nikon in Canon pa v priloženem objektivu.


Kje pa je tega 450D možno kupit in koliko je cena ?

luksorzi ::

bluefish ::

na ceneje.si je najugodnejši 588€ s kit objektivom 18-55mm.

marko20 ::

dober nasvet

450D ;)

BuddhA ::

Kaj pa pentax K200, zraven dobiš dokaj dober objektiv (18-55mm je zelo osnoven objektiv in ti hitro rata premalo ;) imam sam ta objektiv poleg 55-200mmm.). Ali pa kupi samo body in za razliko dokupiš še objektiv (18-200mmm bi znal dobiti)
Je pa težko ker za 500-600€ imaš bolj osnove. Najboljš da še mal na foto forumih pogledaš ali pa še bolje se ustaviš v foto studiu kjet ti bodo vse pokazali ;)
Če bi trenutno sam kupoval bi se sigurno odločil za nakup samega body-ja ter objektiv posebej :). Aparat bi bil pa vrjetno isti :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BuddhA ()

bluefish ::

tudi sam razmišljam, da bi vzel le body in dokupil še en objektiv z malo širšim območjem, vendar pa je razlika v ceni le okoli 60€ + je ta objektiv dovolj majhen, da ne potrebuješ ravno neke ogromne torbe za bolj "turistično" rabo.

luksorzi ::

jest mam olympus uz 570 in nisem najbolj zadovoljen z njim

itak37 ::

Jest sem nabavu Olympus E520 double zoom kit (14-42 in 40-150, pomnoži z 2 za leica format), pa sem ful zadovljen. Aparat je dokaj lahek, ima optično stabilizacijo (dela z vsemi objektivi) in objektivi so zelo kvalitetni v primerjavi s kit objektivi drugih znamk. Prej sem imel canona z kit objektivom 18-55 (za boljši objektiv ni blo dnarja), pa sem zdaj dosti bolj zadovoljen. Ima pa Olympus malo slabšo kvaliteto tipala in slabšo sliko pri visokem ISO.

V glavnem hočem povedat, da nakup samega fotoaparata je zgolj začetek, pri DSLRjih so bolj pomembni objektivi, tako da je treba upoštevat tudi kakšne objektive si boš kasneje kupil. Dosti ljudi kupi en vstopni DSLR in uporabljajo samo kit objektiv (tako kot jest z Canon-om :=) ), na koncu pa so večinoma nezadovoljni s kakovostjo slik.

ManDriver ::

Moj glas za Nikon d60 kit.

Lp,
ManDriver

zee ::

se en glas za 450D, namesto objektiva iz kit-a sem vzel enega malenkost boljsega (EF-S 17-85mm).

Zdaj razmisljam o nabavi se kaksnega sirokokotnega objektiva.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bluefish ::

Koliko pa si dal zanj?

M-XXXX ::

se en glas za 450D, namesto objektiva iz kit-a sem vzel enega malenkost boljsega (EF-S 17-85mm).

Malenkost you say?:D

Ja nažalost te fotkanje hitro zasvoji.. Tudi pri meni se je začelo s stock objektivom ter 400D, zdaj pa je nekako 18/200, flash, dodatna baterja, grip,...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825260 (13525) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624468 (18520) schurda
»

D-SLR in objektivi

Oddelek: Kaj kupiti
222984 (2368) s1m0n
»

nikon d90 + nikkor 16-85 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7011245 (9497) zcetrt
»

Kateri DSLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6511839 (5507) JayKay

Več podobnih tem