» »

Japonski študenti dobili brezplačen iPhone

Japonski študenti dobili brezplačen iPhone

engadget - Približno 500 študentov in uslužbencev na japonski univerzi Aoyama Gakuin bo prejelo brezplačen iPhone. Pogoj za to ugodnost je obiskovanje novega programa, ki poučuje o mobilnih in mrežnih skupnosti. Univerza ima zanimiv načrt, kjer upa, da bodo s pomočjo v iPhone vgrajene podpore za GPS lahko sledili študentom in tako vedeli, če so bili prisotni na predavanjih ali ne. Načrtujejo še, da bi z uporabo mobilnikov študenti opravljali domače naloge oz. kratke teste (morda s posebej za to namenjeno aplikacijo?).

Naprave in vse z njimi povezane storitve bo brezplačno posredoval mobilni operater Softbank Mobile. Program bo sprva le testen, začne pa se letošnjo jesen.

Na predavanju pa en študent s prisotnostjo tridesetih.

83 komentarjev

«
1
2

opeter ::

Aha, torej da jih kontrolirajo...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

techfreak :) ::

Ja in? Američani jih tudi kontrolirajo, samo da njim tega ne povejo.

In vsekakor me to kontroliranje ne bi motilo v zameno za takšen telefon.

bluefish ::

Če je sistem tak kot pri nas glede beleženja prisotnosti, potem je itak vseeno.

jype ::

DejanL15> In vsekakor me to kontroliranje ne bi motilo v zameno za takšen telefon.

Še dobro, da niso vsi taka teleta.

war-dog ::

ta iPhone je OVERRATED!
Object reference not set to an instance of an object.

c00L3r ::

Ja in? Američani jih tudi kontrolirajo, samo da njim tega ne povejo.

In vsekakor me to kontroliranje ne bi motilo v zameno za takšen telefon.

Da me lahko nehče neprestano nadzoruje, kje sem, kaj počnem, ipd... za 600€? Ne havala, imam raje osebno svobodo.

M-XXXX ::

Da me lahko nehče neprestano nadzoruje, kje sem, kaj počnem, ipd... za 600€? Ne havala, imam raje osebno svobodo.

Kaj komplicirate, dobiš telefon, zamenjaš programsko opremo in imaš čisto "obično" različico za 0€. Če ti kdo kaj teži pa odgovoriš da se ti telefon crachal in si ga nanovo nasnel.

Lahko pa telefon enostavno prodaš>:D>:D

Gavran ::

... in potem bo en študent šel na predavanje s polno torbo ifonov...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

ZuPk0 ::

Gavran (ni slaba ideja) hahaha

cybersystem ::

... in potem bo en študent šel na predavanje s polno torbo ifonov...

to je to

Utk ::

... in potem bo en študent šel na predavanje s polno torbo ifonov...

To bi se zgodilo na Balkanu, Japonci pa dvomim, da so tako pametni.

smash ::

jest jim takoj povem kje sm (lahko me pokličejo), samo če mi dajo kak telefon zastonj

karagoth ::

Hehehe, stare pastirske finte, ponudiš mal zelja pa ovčke pridno sledijo :))

techfreak :) ::

DejanL15> In vsekakor me to kontroliranje ne bi motilo v zameno za takšen telefon.

Še dobro, da niso vsi taka teleta.

Saj če imaš telefon vklopljen ti lahko ponudnik storitev sledi. Kaj te moti če ti še nekdo drug?

Vsekakor me bi motilo, ampak dobiš vsaj telefon. Pri Googlu dobiš samo iskalnik pa email predal ter si shranjujejo kaj delaš, kje delaš, kje si na dopustu, kdaj si na malici ...

black ice ::


Kaj te moti če ti še nekdo drug?


Ja itak. Te moti če sosed opazuje dogajanje v tvoji kopalnici/spalnici/whatever?

mtosev ::

big deal. zarad mene lahko vedo ko grem na WC saj me ne vidijo samo vedo da sem na WCju. bi mel takoj :))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

black ice ::

big deal. zarad mene lahko vedo ko grem na WC saj me ne vidijo samo vedo da sem na WCju. bi mel takoj :))

Zaradi takih bomo navadni ljudje enkrat krepko plačali. Nihče nima pravice vedeti kje se nahajam ob poljubnem času. To je popolnoma moja stvar in se ne tiče nikogar drugega. Preverjanje prisotnosti je pa samo ena velika nap*z******a.
Le kaj manjka navadnemu seznamu?

Pyr0Beast ::

No, vsaj odkrito povedo če ne drugega.

Kje se nahajaš in kaj počneš pa je popolnoma tvoja stvar.

// Aha, marko gre pa danes malce redkeje na stranišče kot ponavadi. Ali mu kar pošljemo nov katalog laksativov ?
Sigurno bo vesel, ko tako skrbimo zanjga.

Svobodni sužnji cccc ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mtosev ::

big deal. zarad mene lahko vedo ko grem na WC saj me ne vidijo samo vedo da sem na WCju. bi mel takoj :))

Zaradi takih bomo navadni ljudje enkrat krepko plačali. Nihče nima pravice vedeti kje se nahajam ob poljubnem času. To je popolnoma moja stvar in se ne tiče nikogar drugega. Preverjanje prisotnosti je pa samo ena velika nap*z******a.
Le kaj manjka navadnemu seznamu?

saj ti ne rabis met in ja za vse bo verjetno enako ali bojo vse spremljali al nobenega.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

techfreak :) ::

big deal. zarad mene lahko vedo ko grem na WC saj me ne vidijo samo vedo da sem na WCju. bi mel takoj :))

Zaradi takih bomo navadni ljudje enkrat krepko plačali. Nihče nima pravice vedeti kje se nahajam ob poljubnem času. To je popolnoma moja stvar in se ne tiče nikogar drugega. Preverjanje prisotnosti je pa samo ena velika nap*z******a.
Le kaj manjka navadnemu seznamu?

Veliko.

Potem najbolje RFID tage v ljudi in čitalce pred predavalnicam. In se prijaviš če hočeš, drugače pa pač ne.

black ice ::

Misliš da se RFID čipu ne da slediti?

Ciklamen ::

Ma ne moreš verjet, eni bi osebno svobodo raje zamenjali za mobitel, ki je po vrhu še katastrofa.

Pa dajte se ljudje malo zresnit no, zamislite se kaj ste napisali (eni), kje vam je logika, da je ta telefon za en k., po vrh tega pa še vas bi nadzirali.

Đizs kak je en folk naiven...
- End of the Post ->

Utk ::

Mislim, da lahko samo še odštevamo sekunde do "Idiocracije". DejanL in mtosev se morata samo še zmenit kdo bo predsednik in kdo podpredsednik.

black ice ::

@CrniE: Problem je, da bo takih ljudi čedalje več.

Pyr0Beast ::

Zaradi mene lahko prodajajo svojo svobodo (ali pa dušo hudiču >:D ) ampak moje pa ne bodo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

smash ::

kakšno osebno svobodo?

Ciklamen ::

osebno svobodo v smislu da nekako ne vedo kje se ti nahajaš...

To je tako kot bi mel kamero na sebi cel čas priklopljeno, mislim wtf no?
- End of the Post ->

mtosev ::

samo za info : v Savdiski arabiji imajo v registerskih tablicah sledilno napravo. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pyr0Beast ::

Pa jo zato tudi mi potrebujemo ? Sploh ne ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

black ice ::

samo za info : v Savdiski arabiji imajo v registerskih tablicah sledilno napravo. :D

Torej predlagaš da uvedemo take registrske tudi v Sloveniji?

Glej mtosev predlagam ti naslednje: enkrat se udobno namesti v naslonjač in pošteno razmisli o stališču, ki ga zagovarjaš v tej temi. Razmisli kaj bi pridobil in kaj bi izgubil, če bi se zgodilo po tvoje.
Če ne najdeš ničesar kar bi nasprotovalo osebni svobodi do katere imaš pravico in ti je ne sme nihče omejevati še enkrat POŠTENO premisli. Če si trdobučnež pa mlati z glavo v zid dokler se ti ne posveti (verjetno bo to še najhitrejša in painless rešitev).

mtosev ::

pedofilom bi rabili ze davno sledit.

ce sem jim tak zanimiv naj me spremljajo. i dont care.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Pyr0Beast ::

Uhm, in kaj bi s takim sledenjem naredil s pedofili ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dejanslo ::

mislim, da mtosev se ni dovolj dorasel, da bi razumel prednosti in slabosti osebne zvestobe. pa s tem primerom ne zelim izpostavljati mtosev-va kot entitete clanov slo-techa, ampak ga zgolj uporabljam kot primera najstnika, ki osebne svobode ni se niti dozivel.
There`s More Than One Way To Do It

techfreak :) ::

Mislim, da lahko samo še odštevamo sekunde do "Idiocracije". DejanL in mtosev se morata samo še zmenit kdo bo predsednik in kdo podpredsednik.

Glede na to, da ga restoram, bi se tudi program za sledenje izgubil. Tako, da mi potem nobeden ne bi sledil.;)Ali pa vklopiš AirPlane Mode in potem uporabljaš kot iPod Touch in ti tudi ne bodo sledili.

smash ::

danes je preveč osebnih svoboščin..treba je malo zategnit pasove, ter tako malo bolj poskrbeti za varnost, ki je sedaj praktično ni..

tako da osebno svoboščino (svojo lokacijo) bi brez problema zamenjal za varnost, kjer bi vsakoletno polovili 10x več kriminalcev, pedofilov in podobnih težakov

mislim, da so druge svoboščine neprimerljive s to (svoboda govora, druženja,...), sploh pa ker danes ni problem dobit lokacije od vsakega posameznika, samo dovoljenje sodnika rabijo

Ziga Dolhar ::

tako da osebno svoboščino (svojo lokacijo) bi brez problema zamenjal za varnost, kjer bi vsakoletno polovili 10x več kriminalcev, pedofilov in podobnih težakov


In kako bo podatek o tvoji lokaciji pomagal poloviti enega (kaj šele 10x več) kriminalca?
https://dolhar.si/

Ziga Dolhar ::

mislim, da so druge svoboščine neprimerljive s to (svoboda govora, druženja,...), sploh pa ker danes ni problem dobit lokacije od vsakega posameznika, samo dovoljenje sodnika rabijo


A bejž no. A pa ti sploh veš, kaj je potrebno za "samo dovoljenje sodnika"? Poleg tega, sem v dvomih, če sploh obstaja podlaga za pridobitev podatkov o "lokaciji".
https://dolhar.si/

techfreak :) ::

A pa ti sploh veš, kaj je potrebno za "samo dovoljenje sodnika"?

Nekateri ti naredijo brez dovoljenja.;)

Ponudniki mobilne telefonije ti VEDNO sledijo. Pomembno je samo to, ali to lokacijo nekdo gleda ali pa ne.

Pyr0Beast ::

Podatki o tvoji lokaciji se lahko pridobijo samo preko sodišča. Le zakaj ? A folk bi pa to zamenjal za en beden telefon ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

34054 ::

tako da osebno svoboščino (svojo lokacijo) bi brez problema zamenjal za varnost, kjer bi vsakoletno polovili 10x več kriminalcev, pedofilov in podobnih težakov


Mogoče bi bilo pametno da bi se preselil v US.
Kakorkoli že, težava je da:
1. Absolutne varnosti ni, in je (zelo verjetno) ne bo
2. -Vdori v zasebnost-, se prepogosto uporabljajo kot izgovor za zagotavljanje "varnosti";

Mislim da si vsak lahko prihrani 200eur in kupi ta -bvz- telefon.

nekikr ::

No ja, ne vem kaj se bunite...če ne počnete nič nelegalnega, nič zaradi česar vas mora biti strah, zakaj bi oporekali temu. Avtoceste so že dolgo pokrite s kamerami (in tudi uloviti so pomagale kriminalce - znan je primer ko je obtoženi rekel da ga ni bilo na primorskem in posledično ni mogel pobiti tistih treh ljudi, avtocestna kamera ga je pa imela posnetega ko se je vračal iz primorske v ljubljano) pa se še vedno vozite po njih, nihče nič ne reče... Nadzor je v redu in potreben, jebiga.

black ice ::

No ja, ne vem kaj se bunite...če ne počnete nič nelegalnega, nič zaradi česar vas mora biti strah, zakaj bi oporekali temu.

Ta stavek je začetek konca osebne svobode.
A ni tako, da kamere ne smejo snemati voznika? Ali je to samo pri radarjih?

Pyr0Beast ::

Zakaj bi oporekali temu ? Ker svoje svobode ne mislim dati kar tako, sploh pa ne prodati komurkoli.

Nadzor ni v redu in večinoma tudi ni potreben. V dobro nadzorovani angliji se reši le 4% vseh posnetih zločinov za nadzor pa so zagonili milijarde državnega denarja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

techfreak :) ::

No ja, ne vem kaj se bunite...če ne počnete nič nelegalnega, nič zaradi česar vas mora biti strah, zakaj bi oporekali temu.

Bogi smo, če bo vedno več takšnih ljudi.

Ziga Dolhar ::

Še na začetku teme si trdil ...

In vsekakor me to kontroliranje ne bi motilo v zameno za takšen telefon.
https://dolhar.si/

d0rK ::

Anede! Prasc niti telefona ne zahteva za prepustitev svojih pravic!

techfreak :) ::

Še na začetku teme si trdil ...

In vsekakor me to kontroliranje ne bi motilo v zameno za takšen telefon.

In potem pojasnil razlog za to:
Glede na to, da ga restoram, bi se tudi program za sledenje izgubil. Tako, da mi potem nobeden ne bi sledil.Ali pa vklopiš AirPlane Mode in potem uporabljaš kot iPod Touch in ti tudi ne bodo sledili.

d0rK ::

Pujs, Ziga. :p

Ziga Dolhar ::


In potem pojasnil razlog za to:
Glede na to, da ga restoram, bi se tudi program za sledenje izgubil. Tako, da mi potem nobeden ne bi sledil.Ali pa vklopiš AirPlane Mode in potem uporabljaš kot iPod Touch in ti tudi ne bodo sledili.


Težava je le, da bi takšno ravnanje lahko predstavljalo kršitev pogodbe (oni tebi telefon - ti njim nadzor).
https://dolhar.si/
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iOS 4 je prispel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
11531501 (28481) PrimozR
»

Nokia zapira svoje fizične trgovine

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
253219 (2145) Zheegec
»

Symbian in Windows Mobile nazadujeta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
628741 (7650) damirj79
»

Japonski študenti dobili brezplačen iPhone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
837749 (5038) Pyr0Beast
»

Univerza v Missouriju 'sili' v nakup Applov

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
444256 (2405) opeter

Več podobnih tem