» »

Japonski študenti dobili brezplačen iPhone

1
2
»

Ciklamen ::

kršitev pogodbe => Sodišče, na sodišču bi pušnil, in po vrh tega še samo za en bedn telefon.

Bi se splačalo? Po moje definitivno ne..
- End of the Post ->

zee ::

No, ja. Pusitmo ob strani dejstvo, da je nadzor na prihajanjem studentov na predavanja neumen in nepotreben sam po sebi.

tezava iPhona na Japonskem je, da je tenholosko gledano povsem podpovprecen za japonske razmere, kar se kaze v zelo slabi prodaji, posledicno je tale akcija bolj ko ne PR stunt, s katerim Apple upa, da bo pospesil prodajo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Utk ::

No vidite, bolje je, da nekdo uporablja tvojo stvar, tudi če mu je daš zastonj, kot da uporablja nekaj drugega. Pri hw-ju ni piratstva, tako da morajo sami take stvari delat.

nekikr ::

"V dobro nadzorovani angliji se reši le 4% vseh posnetih zločinov za nadzor pa so zagonili milijarde državnega denarja."

Me zanima, kako visok znesek bi se ti to zdel v primeru, da bi spadal v 4% rešenih primerov, kjer bi policija ujela pedofila ki ti je zlorabil otroka...

Nekako se mi vsa ta stvar zdi kot ti pretepi pred nočnimi lokali. Iz izkušenj vem, da jih ne dobiš po p****, če jih ne iščeš. Pri tem nadzoru je pa ista stvar. Ali res mislite, da bodo vsakega od vas nadzirali 24 ur na dan in pisali znanstvene elaborate o tem kje ste bili, kdaj in kaj ste počeli. Res mislite, da ima nekdo čas da spremlja ravno vas ves ta ljubi čas? Če da, potem ima že razlog za to...

Pyr0Beast ::

Me zanima, kako visok znesek bi se ti to zdel v primeru, da bi spadal v 4% rešenih primerov, kjer bi policija ujela pedofila ki ti je zlorabil otroka...
Bemtiš no pa ti pedofili in teroristi. Kdaj si nazadnje kakega videl ?

Res mislite, da ima nekdo čas da spremlja ravno vas ves ta ljubi čas? Če da, potem ima že razlog za to...
Seveda. In ta razlog se lahko raztegne od kriminalnega dejanja do kakršnegakoli političnega udejstvovanja, na hitro rečeno bo tak folk zlahka padel pod represijo vlade.
To razmišljanje je tako kot da bi serijskemu morilcu v roke porinil nož in rekel, da če nima nič proti drugim jih ne bo napadel.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Afo ::

Bravo Pyr0Beast.
Sicer pa imajo američani že dolgo časa tak sistem "če nič ne skrivaš, ti bo vseeno če te snemamo" in mislim da vsi vemo kakšna "demokracija" je tam.
Sodeč po postih nekaterih "osebkov" ki kljub pametnim argumentom še vedno tupijo svoje (samo zaradi tega da ne priznajo da kvasijo neumnosti) lahko preprosto rečem da "takim ni potrbno krasti svobode, so dovolj neumni da jo dajo sami od sebe".
edit: seveda se vplivni posamezniki nikoli ne poslužujejo umazanih metod da te potem izsiljujejo z tvojimi "javnimi skrivnostmi"-> verjamem da tisti ki ste za prosto prodajo svobode VEDNO POČNETE VSE KAR HOČETE IN HKRATI ŽELITE DA TO VSI VEDO- tudi pišete neumnosti po forumih da jih bomo lahko brali še leta in leta
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Afo ()

Pyr0Beast ::

Hehehe. Da, v ameriki nimajo več demokracije ampak delno če ne celotno Mediokracijo.

Ljudje preprosto izčvekavajo kar jim mediji narekujejo, eden za drugim, brez kakršnegakoli pomisleka, kaj šele razmišljanja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

34054 ::

They who can give up essential liberty to obtain a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety.
-- Benjamin Franklin
:)

opeter ::

Me zanima, kako visok znesek bi se ti to zdel v primeru, da bi spadal v 4% rešenih primerov, kjer bi policija ujela pedofila ki ti je zlorabil otroka...


In to mi bo vrnilo otroka, oz. vrnilo nedolžnost mojemu otroku?

Nekako se mi vsa ta stvar zdi kot ti pretepi pred nočnimi lokali. Iz izkušenj vem, da jih ne dobiš po p****, če jih ne iščeš. Pri tem nadzoru je pa ista stvar. Ali res mislite, da bodo vsakega od vas nadzirali 24 ur na dan in pisali znanstvene elaborate o tem kje ste bili, kdaj in kaj ste počeli. Res mislite, da ima nekdo čas da spremlja ravno vas ves ta ljubi čas? Če da, potem ima že razlog za to...


Jah, v nekaterih državah imajo za to plačane državne službe.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

nekikr ::

Opeter: torej praviš, da naj ukinemo raziskovanje umorov, posiljevanj - skoraj vseh kaznivih dejanj? Zanimiva želja...

Pyr0Beast ::

Opeter: torej praviš, da naj ukinemo raziskovanje umorov, posiljevanj - skoraj vseh kaznivih dejanj? Zanimiva želja...

Zelo nezdravo razmišljanje je tole kar ti počneš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mtosev ::

danes je preveč osebnih svoboščin..treba je malo zategnit pasove, ter tako malo bolj poskrbeti za varnost, ki je sedaj praktično ni..

tako da osebno svoboščino (svojo lokacijo) bi brez problema zamenjal za varnost, kjer bi vsakoletno polovili 10x več kriminalcev, pedofilov in podobnih težakov

mislim, da so druge svoboščine neprimerljive s to (svoboda govora, druženja,...), sploh pa ker danes ni problem dobit lokacije od vsakega posameznika, samo dovoljenje sodnika rabijo

jaz se strinjam.

ze ko uporabljas mobitel simobil, mobitel in drugi priblizno vedo kje si? to ni nadzor ne? :))

kaj pa ce kdo najame zasebnega detektiva da nekogar spremnja brez dovoljenja osebe katero nadzoruje a to ni enako oz se slabse?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

34054 ::


ze ko uporabljas mobitel simobil, mobitel in drugi priblizno vedo kje si? to ni nadzor ne? :))

kaj pa ce kdo najame zasebnega detektiva da nekogar spremnja brez dovoljenja osebe katero nadzoruje a to ni enako oz se slabse?



To je tako kot da bi rekel - če že koljete in jeste svinje in kokoši - zakaj še ne ljudi?
Dejstvo, da je zasebnost ogrožena že na veliko načinov, je vse prej kot opravičilo da se ogroža še bolj, ravno nasprotno!

dba ::

Kdo mogoče gleda Southpark?
Bila je ena epizoda, o vse pogostejših ugrabitvah otrok, in da v največ primerih otroke ugrabi kar eden izmed njihovih staršev...
Da bi zagotovili varnost svojih otrok so tako prebivalci Southparka vse otroke poslali od doma, ven iz mesta...

Seveda je to samo risanka, ampak medijski hype glede nevarnosti pred teroristi, roparji, morilci ipd. je pa je na tako visoki ravni, da so ljudje tudi v resnici pripravljeni naredit marsikatero neumnost, da bi si zagotovili varnost...

Ciklamen ::

dba, in tisti, kateri bo ugrabil koga, misliš da bo mu pustil telefon pa vse pri sebi...

Tisti kateri bo, je itak nor..
- End of the Post ->

dba ::

bistvo mojga posta je bilo kako so zaradi medijev ljudje paranoični in kaj vse so pripravljeni storiti v imenu varnosti...

BlueRunner ::

ze ko uporabljas mobitel simobil, mobitel in drugi priblizno vedo kje si? to ni nadzor ne? :))

Tega pri nas ne smejo početi, ne da bi predhodno pridobili tvoje izrecno dovoljenje. Če kdo posumi, da mu to nekdo počne, lahko dokaze za svoje sume odnese v Urad IP-RS. Enega izmed inšekcijskih organov, ki se IMHO dejansko trudi opravljati svoje delo.

kaj pa ce kdo najame zasebnega detektiva da nekogar spremnja brez dovoljenja osebe katero nadzoruje a to ni enako oz se slabse?

To, kar ljudje pozabljajo je to, da je nadzor vedno bil možen. Vendar pa je bil v pred-informacijski družbi možen samo z množičnim novačenjem ovaduhov in ročno obdelavo tako zbranih podatkov. V stilu Stasi, Udba, VOS, Gestapo, KGB, NKVD... To so imena služb, ki so se v nam še dosti bližnji zgodovini ukvarjala z množičnim zbiranjem podatkov o vseh državljanih.

Danes pa so nam skupaj z blagodeti informacijske družbe ti podatki na voljo z nekaj miškinimi potezami. Neskončna lahkotnost uporabe tehnologije je privedla do tega, da se o nas zbora množice podatkov, ne da bi bilo potrebno novačiti tvoje sosede in plačevati ovaduhe. Operater mobilne telefonije lahko o tebi ve kdaj si se zbudil, kdaj si šel v službo, koliko ur dnevno delaš in kolikokrat si vozil hitreje od omejitve. Tvoj operater dostopa do medmrežja lahko ugotovi kaj te zanima, na katerih straneh se največ zadržuješ in kakšne vsebine te najbolj zanimajo. Tvoj trgovec pri katerem imaš kartico zvestobe lahko ve koliko kalorij dnevno poješ, kakšne so tvoje prehranjevalne navade, kolikšna je tvoja kupna moč, na kater dan v mesecu dobiš plačo in morda tudi to kdaj varaš svojo ženo. Tvoja banka ...

Dejansko smo danes že vsi potencialno predmet nadzora in nelegalne obdelave podatkov o našem življenju in obnašanju, ki se morda dogaja tudi brez našega vedenja. Zakonito ali pa ne.

Ali to pomeni, da je bitka že izgubljena? Mislim, da ne. Vendar pa pomanjkanje zavedanja kako transparentna so naša življenja za potrebe podjetij, ki jim moramo zaupati, ne vodi nikamor. To so posegi v naša življenja in samo mi sami smo pristojni odločati kako daleč se s posameznimi posegi strinjamo. Nekateri pač svojo intimo nevede prodajo že za 15% popusta pri nakupu čajnega servisa... iPhone je v tem pogledu morda še celo pretiravanje. Marsikdo se bi zasebnosti odrekel že za mnogo manj.

ALT ::

mene pa prav nasmeje kako ljudje pametujejo proti nadzoru, pa se sploh ne zavedajo koliko so se tej svobodi ze odrekli z uporabo raznih kartic, mobitelov, interneta in ostalih stvari.. potem pa kvakajo kako tega nebi nikoli storili..

je pa ta zadeva z iphoni enaka tisti ko vzamete kartico za popust v trgovini, tako kot oni vedo kdaj so studentje na faxu, tako ve tus/merkator/kdorkoli kdaj ste vi v trgovini, ter dejansko se vec kot le to da ste tam bili..

samo nasmejem se lahko tistim, ki civkate kako grozna je ta ponudba, obenem pa mislijo da nihce ne belezi stvari o njih..

Steinkauz ::

Če pa internet ni dal ene ogromne svobode pol pa tut ne vem...

BlueRunner ::

Vsaka stvar ti da nekaj, česar prej nisi imel. Veliko ljudi se samo ne zaveda čemu s s tem odpovedo.

Predstavljaj si 1995, ko mobitelov še ni bilo. Kako si se dogovoril s kolegi za kavo?

Sedaj pa poglej 2005, ko smo imeli že praktično vsi mobitel. Kako si se odzval, da so vsi kolegi pričakovali, da boš imel ob vsaki uri in na vsakem kraju 5 minut časa, da z njimi klepetaš?

Give some, take some, lose some.

Steinkauz ::

No pri meni nobeden ne pričakuje da imam 5 minut časa, ker jih odjebem če nimam časa :)
Na internetu si pa lahko "popolnoma" anonimen, če znaš mal proxye/tor omrežje uporabljat. Internet je čisti gain :)

ALT ::

ja, ker tvoj ISP ne vidi kaj vse obiskujes, ali ker se ne da v wifi vdret pa gledat kaj vse pocnes.. sicer pa me prav zanima koliko brskas po internetu preko proxya, odstotek taksnih paranoikov je cisto minimalen..

PrimozR ::

Če je odstotek takih paranoikov minimalen še ne poemni da jih ni oz. da ni mogoče. In v wifi je lahko vdret, ja, spet pa ne tako lahko da bi se šetal mimo blokov in vedel 'ta gleda pr0n, ta shemale pr0n, aha, ta pa kiddie pr0n'. S torom pa mislim da tudi ISP ne ve kaj počneš.

ALT ::

nism reku da je nemogoce, je pa zelo malo ljudi ki kaj takega uporabljajo. ja no ce kdo res hoce lahko tudi cel blok pregleduje, v autu pustis laptop da pobira paketke in drug dan mas dostop do vseh wifijev.. sicer pa sj ni vazno, masa ne uporablja proxyev/tora/whatever.. tor pa se mi zdi da se tudi da z postavitvjo laznega tor serverja pregledovati ali so to popravili ze?

ampak bistvo je da imajo vsi neke kartice ugodnosti, kreditne/bancne kartice, mobitele in se kaj kar lepo belezi kje kaj pocnete, obnasajo pa se kot da oni kaj takega nebi dovolili da pocnejo njim.

Pyr0Beast ::

To ne gre kar tako preprosto.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ALT ::

in kaj ne gre tako preprosto?

Pyr0Beast ::

Da pustiš v avtu lappya naslednji dan pa imaš dostop do vseh AP-jev.

Načeloma za določene načine vdora rabiš okoli 2GB (raje več) podatkov iz enega AP-ja. Toliko pa dvomim, da boš kar tako dobil v enem dnevu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ALT ::

odvisno od nacina na katerga se lotis zadeve.. z injekciranjem ne potrebujes veliko, za wep zascito si pa itak hitro konc.. no sj nema veze, tut v tvojem primeru pustis par dni stat pa mas podatke..

Manu ::

mene pa prav nasmeje kako ljudje pametujejo proti nadzoru, pa se sploh ne zavedajo koliko so se tej svobodi ze odrekli z uporabo raznih kartic, mobitelov, interneta in ostalih stvari.. potem pa kvakajo kako tega nebi nikoli storili..

je pa ta zadeva z iphoni enaka tisti ko vzamete kartico za popust v trgovini, tako kot oni vedo kdaj so studentje na faxu, tako ve tus/merkator/kdorkoli kdaj ste vi v trgovini, ter dejansko se vec kot le to da ste tam bili..

samo nasmejem se lahko tistim, ki civkate kako grozna je ta ponudba, obenem pa mislijo da nihce ne belezi stvari o njih..


Ni problem v tehnologiji, ampak v njeni zlorabi.

Ne uporabljam mobilni telefon zato, da bi me sledili, ampak zato, ker s tem pridobim svobodo komunikacije.

Ne uporabljam bančne kartice zato, da me nadzirajo, ampak zato, da enostavneje opravim nakup in dvignem gotovino ko jo potrebujem, tudi ko so banke zaprte ...(no, sej za bančno kartico itak nisem zaprosil, ampak sem jo pri odprtju računa dobil).

Ne uporabljam interneta zato, da bi me opazovali kaj delam, ampak zato, ker si želim priti do informacij in vseh storitev, ki mi omogočajo večjo svobodo (e-mail, e-banka, komunikacija...).

Če mi tehnologija prinaša večjo svobodo se s tem strinjam in jo uporabljam, če pa mi bo svobodo odvzemala, pa se bom temu uprl.

V tem konkretnem primeru pa zavestno sprejmeš iphone s tem namenom, da te nadzirajo. Namen mobilnega telefona ni nadzor, ampak svoboda komunikacije.

V tem je razlika.

techfreak :) ::

In zaradi tega si moral pisati v nekaj mesecev staro temo?

Pyr0Beast ::

Zanimiv vidik.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

nekikr ::

Namen mobilnega telefona ni nadzor, ampak svoboda komunikacije.

To je tvoj vidik tehnologije. Ker nam mobilni telefon omogoča milijon različnih stvari imamo posledično najmanj milijon ljudi, ki imajo o primarni funkcionalnosti mobitela drugačno mnenje. Nemara se celo kdo najde, ki bi zagovarjal to, da si venomer pod nadzorom. S tabo se načeloma strinjam a vsi zaključki so samo tvoja subjektivna ocena uporabnosti tehnologije in zato ne držijo vode.

francek1 ::

Kaj ste tu sami paranoiki ali kriminalci gor? Najboljše, da si še feredže nadenete, ko greste v mesto, da vas ne bi slučajno kdo prepoznal...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Pyr0Beast ::

Ti pa hodi kar nag gor in dol po ulici če nimaš kaj za skrivati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iOS 4 je prispel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
11531503 (28483) PrimozR
»

Nokia zapira svoje fizične trgovine

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
253219 (2145) Zheegec
»

Symbian in Windows Mobile nazadujeta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
628741 (7650) damirj79
»

Japonski študenti dobili brezplačen iPhone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
837750 (5039) Pyr0Beast
»

Univerza v Missouriju 'sili' v nakup Applov

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
444256 (2405) opeter

Več podobnih tem