» »

AGP4(8)&fastwrites

AGP4(8)&fastwrites

spucek ::

Pač so počitnice in mi je bilo malce dolgčas in sem sprobal koliko agp 4x in fastwrites pohitrita grafiko. Probal sem v 3dmarku 2001 in na maximalnih nastavitvah(1280x1024x32x32;HW T&L), ker tukaj pride do izraza AGP. Testiral sem na GF2MX@200/210. Dobil sem 1800 točk, z vključenima FW in 4x AGPjem pa 1950!150 točk pridobitve se mi zdi zelo malo, glede na to kaj ti 2 nastavitvi obljubljata v teoriji. To je celih 8.3% pohitritve!!! Neverjetno....NOT!!! Kje je tukaj smisel tako opevanega in pričakovanega AGP 8x??? Po mojem bo to še parkrat večji nateg kot pa z DDR ramom-oboje v teoriji ponuja dosti višje(dvakratne) izboljšave, v praksi pa nastopi hladen tuš. S tem da DDR res ponekod pripelje celo do 30& pohitritve, kar je pa res zelo zelo redko, pa še to v aplikacijah, ki jih 99% nas še od daleč ne vidi.
Probajte še ostali koliko vpliva agp4x na hitrost v primerjavi z 2x,ali celo SDR/DDR RAM.če ima kdo priložnost.Upam, da me kaj zajebava sistem, ker tistih 8% ni nič. Na minimalnih nastavitvah pa je rezultat enak , ne glede na nastavitve-4300.
Previdnost je mati modrosti.

Senitel ::

Vaa!! Resno?? >:D
Sej če daš na Jugota (tm) od F1 gume gor tud neboš doživel več kot 8.3% pohitritve! :\
Če hočeš videt kje se AGP pozna si dob benmark ali kakšen podoben "high poly pusher"...

spucek ::

Iz tega sklepam, da se AGP v praksi sploh ne rabi:D :P
Previdnost je mati modrosti.

Mr.B ::

Hm , a si kej teorije AGP-ja preštuderal , preden si se lotil testa.
Sicer pa je 3dmark **** en k, pa če prav ga vsi tako opevate. Dekleta in fantje , koliko igric pa igrate z DirectX -om ?? Za hec , a gremo eno anketo postaviti , koliko od vas igra recimo Quake III z Direct X -om , žal jast uporabljam še vedno OpenGL. Kakšen hec je šele za hec za MS-ja in njegovim X-boxom ???
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tejo ::

Niso samo Quake, RTCW, JK2 na tem svetu... Obstaja ogromno iger, ki uporabljajo samo DirectX in so grafično boljše od raznih OpenGL streljačin...Quake je pač Quake in za nekater očitno edina igra na svetu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tejo ()

Mr.B ::

In to so :
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tejo ::

Za DirectX mam tole trenutno gor:

F12002
GP4
NFS: Porsche
STCC2
V8 Challange

pa še dost jih je, praktično skor vse igre, OpenGL so bolj kake streljačine, pa redko kej drugega.

Kar se pa teme tiče, pri meni vkloplen fastwrite v 3DMark 2000 prinese 300 točk manj, vključen AGP 4x pa prinese ene 500 točk več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tejo ()

spucek ::

NFS serija:D
Previdnost je mati modrosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična za 4x AGP

Oddelek: Kaj kupiti
351909 (1372) dejansan
»

NV35 ali GeF FX 5900 Ultra (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584828 (4118) Ahiles
»

long live Vodoo 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
604663 (3937) Senitel

Aalchemy (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
636239 (5477) Senitel
»

Abit KT7-Raid in AGP???

Oddelek: Pomoč in nasveti
91575 (1405) ijatebi

Več podobnih tem