» »

Ali je že koga stresla elektrika?

Ali je že koga stresla elektrika?

1
2
3

cukl ::

uff, streslo me je že par 10x. tako 240v kot 400v. nazadnje tako, da sem z eno roko bil naslonjen na nulo, z drugo pa se faze prijel. ni blo fajn. tudi opekline sem fasal.

matichy ::

No predvsem me zanima če je kdo kdaj kake resne zadeve imel in kako se tega spominja. Mislim da je večino električarjev je že kdaj streslo 230V.
Za sebe vem da je bilo najhuje ko sem z enim prstom se dotakne faze z drugim prstom pa nulo. Enkrat pa sem uriniral po el. pastirju :D
Zadeva je bila grozno neprijetna.


Tole z uriniranjem ni čisto res! V urinu so še mehurčki zraka, se pravi da curek ni popoln. Kot vemo zrak ne prevaja električni tok, zato te ni moglo prav veliko stresti oz te sploh ni.

T0RN4D0 ::

Mehurčki zraka v tekočini še ne pomenio, da tekočina ne prevaja, genij. :\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

krokar10 ::

Ne bi ravno razlagal ampak nekako sem ze znašel na električni žici (tiste, ki so 3 skupaj), ne vem točno koliko V je to. Mal me je zmanjkal pa fino sem si nogo skuru!

matichy ::

Mehurčki zraka v tekočini še ne pomenio, da tekočina ne prevaja, genij. :\

Mogoče bi mogu kdaj discovery channel gledat! Tam so delali poizkus in sicer če te strese elektrika ko se urinjaš na žico. Odgovor mita je bil "BUSTED", kar pomeni da je zavržen in te elektrika ne strese.

bluefish ::

Mehurčki zraka v tekočini še ne pomenio, da tekočina ne prevaja, genij. :\

Mogoče bi mogu kdaj discovery channel gledat! Tam so delali poizkus in sicer če te strese elektrika ko se urinjaš na žico. Odgovor mita je bil "BUSTED", kar pomeni da je zavržen in te elektrika ne strese.
Je bilo že velikokrat povedano na tem forumu, da je mnoge izsledke potrebno jemati z rezervo. Njuna "mašina" za uriniranje itak ni posnemala pravega curka.

T0RN4D0 ::

Mogoče bi mogu ti malo manj gledat discovery channel. Ampak ker sem tist del lih slučajno pogledal, ti napišem zakaj govoriš neumnosti.

-busterja nista testirala uriniranja po pastirju, ampak po tretji tračnici
-ker najbrž ne veš kaj to pomeni- pastirji imajo (nekaj) desetkrat višjo napetost kot električne tračnice
-tračnice so na tleh, medtem ko so električni pastirji običajno na več nivojih, pogosto bi se lahko na žico priklopil tud brez curka >:D (no, da boš razumel, urin se do tal običajno sicer razdrobi v kapljice in ne prevaja več (ne pa da vsebuje mehurčke), medtem ko na krajših razdaljah tega problema ni.
-busterja sta se spraševala če te zadeva lahko UBIJE ne pa strese. Električnega pastirja lahko z zobmi držiš pa te ne sme ubit, strese te pa že če ga samo s svežo travo pobožaš na par centimetrov.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

podbevna ::

Eni vlaki imajo žico tudi zgoraj...

En nasty posnetek elektrifikacije Indijca na vlaku.

bosmla ::

Jaz sem pred leti nekaj popravljal pa mi en bedak da varovalko nazaj (z listkom ne priklapljaj) - tok (220V) je tekel kaksno minuto skozi desno roko in nogo v tla - potem pa sem padel nazaj. Rezultat je bil malce opeceni prsti in skoraj stopljen podplat in seveda kaksne stiri dni roka neuporabna (prvi dan je sploh nisem cutil)...
Je pa bolj zanimivo, ko sem bil prica ko je tip prijel za 20kV vodnik (na eni HE) v trenutku je pomodrel jezik pa mu je potegnilo dobesedno nazaj v grlo. Ko smo cakali na resilca smo mu seveda pomagali in uspeli spravit jezik nazaj v usta in takoj zaceli z ozivljanjem (seveda ni dihal in srce je stalo). Resilec je potreboval cca 15 - 20 min v tem casu pa je bil tip ze pri zavesti in za spoznanje manj moder; cez kaksena dva tedna je bil ze cist ok le govoril je se tezko...

Arto ::

No pastir ni neki blazno hudo. Sm kot mulc lahko držal z prstoma brez problema :P


Jaz se tudi spominm, ko sem bil majhe in smo lezli pod pastirjem, sem se ga ponesreči dotaknil z roko pa me je kar ornk ruknilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arto ()

techfreak :) ::

-busterja nista testirala uriniranja po pastirju, ampak po tretji tračnici


SPINOFF: Urinating on an electric fence can cause electrocution. (From Episode 3)
CONFIRMED
Upon retesting the myth on an electric fence it was found to be confirmed, but the rail was still Busted. Distance was the factor, as the urine stream breaks up less at the close range needed for urinating on the fence than urinating on the third rail, thus ensuring a direct line of current between ones body and the electrical source.

White&Nerdy ::

Mene je tudi precvikan kabel spekel.:D
Hotel sem nekaj hitro posušit, pa me je kabl od fena za lase stepu..;((

Razy ::

Eni vlaki imajo žico tudi zgoraj...

En nasty posnetek elektrifikacije Indijca na vlaku.

:O To pa prvič vidim v resnici, da nekoga tako strese...Žalostno za videt:(

T0RN4D0 ::

Večina vlakov ma to zgoraj. V sloveniji vsi, oziroma povsod kjer je elektrika napeljana.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Brane2 ::

Eni vlaki imajo žico tudi zgoraj...

En nasty posnetek elektrifikacije Indijca na vlaku.



Hecno je to, da tipa prebije dvakrat v razmaku pol sekunde. Zanima me, zakaj to. Verjetno gre za neke zakasnitve omrežja ali mogoče reakcijo omrežja na preobremenitev.

Mogoče za avtomatske odklopnike. Ko je tip prijel za žico in ga je prebilo, je odklopilo avtomatske odklopnike v postaji, ki so trenutek zatem poskusili spet vklopili in ko jih je preobremenitev spet odklopila pač obupali.

Me zanima, zakaj je šlo. Se je tip hotel ubiti ali pa gre za genijalnega slepega potnika.
On the journey of life, I chose the psycho path.

borisk ::

tole je bilo nedolgo nazaj...
Nekje so domačini protestirali ker so jim kao ukinli železniško postajo, so blokirali progo.
Ta je pa gor splezal, pa verjetno ni vedu al pa pozabu da tok gor...

Brane2 ::

No, definitivno ne morejo reči, da so jim ukinili tudi štrom.

Je pa ironija, da praznoglavega tipa tik pred smrtjo preblisne _slaba_ ideja tako močno, da se od prebliska userje bližnja okolica. Za to je treba imeti že nevsakdanji talent.
Da stojiš bos na kovinskem vagonu, ki stoji na kovinskih tračnicah, ki se razprostirajo po tleh v neskončnost in primeš za 11kV linijo in postaneš nekaj med organsko bliskovko in fazntbriferjem, to se ne dogaja komurkoli, le "izbranim".

Pa tudi reakcija okolice spominja na hreščanje vznemirjenega tropa opic. Kot da bi hoteli z glasovanjem pokazati, kdo ima najmočnejša pljuča.

Kakšno funkcijo bi sicer lahko imelo tisto dretje ? Tip je bil v sekundi ali dveh dodobra pečen. Pravzaprav kar overdone do zoglenel. Ni bilo moč narediti ničesar, kar bi mu lahko pomagalo ali kakorkoli spremenilo karkoli. Pa se folk kar dere.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

WarpedGone ::

Men vse skup zgleda, kot da se je najprej prijel tko iz refleksa za boljše ravnotežje. Prvi sunek ga je že itak ubil in scvrl vse glavne mišice tako da je dejansko omahnil proti kablu in se ga dotaknil še z glavo, kjer pride do drugega prebliska. Dvomim da je omrežje kej odklapljalo med tem. Konec koncev je to napeljava za vlak, kjer so tisoči voltov in amperov modus operandi.

Dretje množice je pa čisto normalen izraz šoka in črednega nagona.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Video je že odstranjen...

Steinkauz ::

Blinder ::

Zakaj je vrglo velik plamen vsakic, ko se je dotaknil kabla? Zakaj pade tako počasi ta tip? Tisti ogenj je prišel ven iz njegovega oblačila al ..?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

A. Smith ::

"Plamen", ki ga je vrglo, je električni oblok. Preskok se je zgodil, še preden se je možakar dotaknil kabla (napetost je pač tako visoka, da prebije manjše razdalje po zraku). Za primerjavo: 20kV nadzemni vodi, ki so večinoma na tistih lesenih stebrih, te ob sončnem vremenu "pošlatajo", če se jim primerno ozemljen približaš na 12cm.

Ogenj prihaja kakor je meni razvidno, iz njegove glave. Spontani samovžig je posledica visoke temperature zaradi tokovnega udara.

Zakaj je počasi padel? Morda smrt ni bila trenutna, morda so mišice z živčevjem vred še delno funkcionirale, težko reči.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

T0RN4D0 ::

Hm, to pa ne vem če bi verjel da te po suhem vremenu na 12cm doseže 20kV.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

jest10 ::

Odvisno kakšne oblike je predmet, s katerim bezaš v bljižini žice. Če je koničast bi znalo biti 20kV dovolj za prebiti 12cm.

A. Smith ::

Hm, to pa ne vem če bi verjel da te po suhem vremenu na 12cm doseže 20kV.


Tako, kot je jest10 povedal. Odvisno od oblike. Klasična prebojnost zraka je definirana pri homogenem električnem polju med dvema kovinskima kroglama ustreznega premera. El. polje med kovinsko žico ter človeško roko pa ni homogeno.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

energetik ::

No, tudi med dvema kroglama ni homogeno, je pa med dvema ploščama (pa še to ne pri robovih). Je pa res da se prebojna trdnost zraka preizkuša med kroglami (ne vem točno s kakšnim polmerom).

A. Smith ::

No, tudi med dvema kroglama ni homogeno, je pa med dvema ploščama (pa še to ne pri robovih). Je pa res da se prebojna trdnost zraka preizkuša med kroglami (ne vem točno s kakšnim polmerom).


V praksi je ravno obratno. Ne znamo izdelati dovolj ravnih plošč, da bi bilo polje popolnoma homogeno. Zato se uporabljajo krogelna iskrišča, med katerimi je el. polje homogeno v omejenem področju (vendar pa to območje sovpada z mestom preboja) med najbližjimi točami dveh krogel. Velikost krogel za določene napetosti je standardizirana.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

korenje_ver2 ::

Na spoju sem prijel žico za žarnico z dlanjo.

Brane2 ::

"Plamen", ki ga je vrglo, je električni oblok. Preskok se je zgodil, še preden se je možakar dotaknil kabla (napetost je pač tako visoka, da prebije manjše razdalje po zraku). Za primerjavo: 20kV nadzemni vodi, ki so večinoma na tistih lesenih stebrih, te ob sončnem vremenu "pošlatajo", če se jim primerno ozemljen približaš na 12cm.


Ne bi rekel. Oblok ima visoko temperaturo in temu primerno barvo- zelo svetlo belo-modrikasto.
Tu pa gre za oranžno-rumen plamen. Verjetno gre po inicialnem preboju za uplinjene dele kože, las, obleke, ki so zagoreli.
On the journey of life, I chose the psycho path.

A. Smith ::

Ni vsak oblok svetlo modro - bel.



Vendar imaš prav; tisti "ogenj" se pokaže po celem telesu osebka, tako da ne more biti oblok. Verjetno gre, kot si rekel, res za izparine in njih gorenje.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Azrael ::

Ob tem filmčku ko je tipa (dobesedno) bliskovito spražilo, dokaj zanimovo, da so za električni stol uporabljali precej nižjo napetost (~2kV) in je po raznih podatkih na netu in knjigah trajalo tudi nekaj minut, preden je tisti na stolu vzel slovo od tega sveta.

Namenoma?
Nekoč je bil Slo-tech.

WarpedGone ::

Hja, en del odgovora je verjetno tudi varnost za tiste, ki niso namenjeni, da tm ugasnejo.
Rokovanje z zadevo na 2kV je le rahlo varnejše od 10kV zadev.
Zbogom in hvala za vse ribe

Blinder ::

99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Brane2 ::

Ob tem filmčku ko je tipa (dobesedno) bliskovito spražilo, dokaj zanimovo, da so za električni stol uporabljali precej nižjo napetost (~2kV) in je po raznih podatkih na netu in knjigah trajalo tudi nekaj minut, preden je tisti na stolu vzel slovo od tega sveta.

Namenoma?



Možno.

Meni ni jasno, zakaj enostavno niso dali elektrod na prsni koš ( tako kot recimo pri CPR) in ustavili srce.
Če so že šli v to.

Meni se zdi to kompliciranje.
Če že izvajaš smrtno kazen, kaj je narobe s trdicionaalno izvedbo, ki jo človeštvo prakticira že par stoletij z navdušenjem- da tipu/tipkinji enostavno opizdiš metek ali dva?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

bluefish ::

Če že izvajaš smrtno kazen, kaj je narobe s trdicionaalno izvedbo, ki jo človeštvo prakticira že par stoletij z navdušenjem- da tipu/tipkinji enostavno opizdiš metek ali dva?
Ni humano in dostojno do publike :) .

Brane2 ::

Seveda je humano.

Če ne bi bilo, zakaj potem _tolikšna_ industrija povsem legalno proizvaja orožje in strelivo?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

bluefish ::

Do publike in še smejko.

Drugače pa recimo na Kitajskem smrtne kazni izvršujejo ravno s strelskim vodom. Pred kratkim pa so se odločili, da bodo postopoma to opustili in prešli na injekcije.
Sicer se je pojavilo jamranje, da je tak način dražji (razumljivo).

Se strinjam, električni stol v taki obliki, kot je, zna biti "neučinkovit", sploh časovno gledano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Brane2 ::

Ne zamenjuj prijaznost z humanostjo.

Ljudje uporabljamo in priznavamo uporabo streliva in orožja, torej ta že zaradi tega ne more biti nehumana sama po sebi.
In od vseh možnih aplikacij streliva na ljudeh, ki jih priznavamo, je verjetno uporaba na obsojencih na smrt najmanj problematična.

Če so ostale aplikacije humane, potem je valjda tudi ta.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Drugače pa recimo na Kitajskem smrtne kazni izvršujejo ravno s strelskim vodom. Pred kratkim pa so se odločili, da bodo postopoma to opustili in prešli na injekcije.


Eh, ko pride ena taka moderna, poštena, zahodna demokracija v vukojebino, se učinki takoj poznajo.
Ni zajebancije z zahodom.

Trg pritisne na državni aparat, ta se ukloni in da konkretne rezultate.

Z "We aim to please" so prešli na "Running through your veins" in se tako približali zahtevam strank.

Kewl. Kapitalizem na delu.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

gumby ::

Da stojiš bos na kovinskem vagonu, ki stoji na kovinskih tračnicah, ki se razprostirajo po tleh v neskončnost in primeš za 11kV linijo in postaneš nekaj med organsko bliskovko in fazntbriferjem, to se ne dogaja komurkoli, le "izbranim".


IQ < številka čevljev

jebiga
my brain hurts

energetik ::

Do publike in še smejko.

Drugače pa recimo na Kitajskem smrtne kazni izvršujejo ravno s strelskim vodom. Pred kratkim pa so se odločili, da bodo postopoma to opustili in prešli na injekcije.
Sicer se je pojavilo jamranje, da je tak način dražji (razumljivo).

Se strinjam, električni stol v taki obliki, kot je, zna biti "neučinkovit", sploh časovno gledano.

Dobro naštelana in nabrušena giljotina je baje (ne glede na izgled) še najbolj "human" način usmrtitve. Dasiravno baje glava vidi kako pade v koš, ker kisika zmanjka v možganih šele po par sekundah. Boli pa ne in traja praktično par milisekund...

WarpedGone ::

Hmmm, če vidi bi reku da tut čuti?

Čeprav, najhujši del usmtritve je po mojem tisti čas tik pred koncem, ko veš da ti grejo zadnje sekunde. Fizična bolečina na koncu je malenkost proti temu.
Zbogom in hvala za vse ribe

energetik ::

Bi rekel, da tak človek sploh ne ve, da je obglavljen, zaradi šoka; potem pa itak kisika zmanjka v možganih..
No, kam smo prišli s to temo...

M-XXXX ::

Hmmm, če vidi bi reku da tut čuti?

Ti povem, ko se ti kašna hujša poškodba zgodi te čisto nič ne boli. Če ti bo odtrgalo roko, nogo, še čutil ne boš:)

T0RN4D0 ::

Elektirčni stoli so po mojem prov dizajnirani proti hitri smrti. Ko da bi te strelski vod v kolena cilu. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Mipe ::

In kaj ima usmrtitev s to temo?

Pyr0Beast ::

Rumeni oblok - Natrijevi ioni v zraku ?

Elektrika ni na noben način 'humana' usmrtitev, sploh izmenična ne. Enosmerna, z velikim tokom povzroči instanto nezavest, izmenična te pa samo 'praži' nekaj časa, dokler srce zaradi fibrilacije ne odpove, žile pa ti popokajo zaradi tlaka.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

srus ::

Do publike in še smejko.

Drugače pa recimo na Kitajskem smrtne kazni izvršujejo ravno s strelskim vodom. Pred kratkim pa so se odločili, da bodo postopoma to opustili in prešli na injekcije.
Sicer se je pojavilo jamranje, da je tak način dražji (razumljivo).

Se strinjam, električni stol v taki obliki, kot je, zna biti "neučinkovit", sploh časovno gledano.


So ugotovili, da morajo ob izvrševanju smrtnih kazni poskrbeti tudi za rablje, ne le za obsojenca. Lažje je pritisniti nekaj gumbov in pognati strup ali elektriko skozi telo nekoga, ki ga ne vidiš in ne slišiš. Veliko težje in stresno je ustreliti nekoga - tudi, če ima kapuco čez glavo, ali jih je več v strelskem vodu, ali je pred obsojencem zaslon. Kitajci so to počeli še bolj stresno za rablja - rabelj je moral pognati kroglo z neposredne bližine v tilnik, javno pred množico, strumno v uniformi. Verjetno je česa takega sposoben le psihopat.

Če preidem na osnovno temo - ko sem bil še predšolski sem porinil prst v okov v hladilniku (žarnica ni bila privita). Usekalo me je do komolca, hujšega pa ni bilo. Kasneje sem, pri popravljanju el. napeljave, nekajkrat povzročil kratek stik na 220 V z izvijačem. Ponavadi zaradi tega, ker se mi ni ljubilo odvijati varovalk.

LordJimy ::

Ker se ravno pogovarjate o elektricnem toku tudi mene nekaj zanima. Vceraj me je v levo roko stresel elektricni tok, ko sem pospravljal podaljsek. Zanima me, ce ste imeli kake posledice po tistem, ko vas je stresel 220 oz. 230V tok? Malo imam pomisleke glede tega dogodga zato me zanimajo vase izkisnje.

lp

Pyr0Beast ::

Srčna fibrilacija in splošno tresenje rok.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moje nerazumevanje elektrike (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
9732780 (30058) jest10
»

ko te strese elektrika

Oddelek: Loža
3316941 (15878) gruntfürmich
»

Menjava vtičnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5211051 (10175) francek1
»

Zakaj ozemljiti hišo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
289838 (9214) telexdell
»

Dvakrat preživel pod 220V (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
526909 (5505) tiborrr

Več podobnih tem