» »

Iščem delo

Iščem delo

«
1
2

cyber_killer ::

Iščem delo med vikendi. Delal bi karkoli, pa ne preko študentske napotnice. Sem redno zaposlen, samo to plačo, ki jo dobim jo tudi kar hitro oddam.

Yohan del Sud ::

Ok en vic najprej:

Pride cigo na zaposlitveni urad NM in išče delo:
Uradnik: Aha, tu imamo nekaj za vas, odprto je mesto za sekretarja direktorja Krke, 4000 eur na mesec, lastnega volvota, mobija, doživljensko zavarovanje, brezplačen vrtec, štipendija za otroke, delat prideš, ko te kličemo..."
Cigo: "Vi mene zajebavate?"
Uradnik: "Nisem jaz začel."

Ok resno, kaj sploh znaš?
www.strancar.com

T-Majo ::

Rabi kdo oblikovalca za preko študenta?

SmeskoSnezak ::

V bistvu je najbolše vprašanje, kaj bolj specifično bi rad delal. A travnike kosil (na stari način)? :D Bi rad mel lopato v roki? Bi rad zidal? ip. :P
@ Pusti soncu v srce... @

solatko ::

Lepo je napisal karkoli, če imaš zanj delo, mu ga ponudi, drugače pa pusti temo pri miru.

Okapi ::

Lepo je napisal karkoli,

Čeprav malo dvomim, da zna delati karkoli in bi bilo vseeno koristno, če bi napisal, kaj pravzaprav zna delati. Jaz recimo rabim enega poceni vodovodarja za spucat en odtok v kopalnici, ki se mi nonstop maši, pa zamenjati ventil od kotlička v stranišču, ker ga ne morem več zapreti.

Pa enega poceni električarja, ker v eni vtičnici v dnevni sobi nimam elektrike, pa ne vem, v čem je problem.

O.

solatko ::

Okapi - kaj je to zate poceni - €10, 20. Povej koliko si pripravljen dat, pa se zmenimo.

Okapi ::

Recimo 10 € za čiščenje odtoka + menjavo ventila (+ kolikor stane ventil). Po moji oceni to ni za eno uro dela.

Za oni štrom pa recimo tudi, čeprav v resnici ne vem, kaj je sploh narobe.

Dogaja se pa v Lj. Fužine.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

solatko ::

Za tak denar, boš verjetno moral za delo poprijeti kar sam. Vodovodar in električar se za tak denar še po telefonu ne bosta pogovarjala s teboj. Za štrom mora tudi električar ugotoviti kje je prekinjena napeljava, lahko najde v petih minutah, lahko pa porabi mnogo več.
Za zamenjavo slabega vodovodnega ventila, v 30 in več let starem stanovanju, pa je riziko zelo velik, da se vse skupaj zlomi. To ti ne more narediti kar vsak šalabajzer, temveč moraš poiskati strokovnjake. V nekatrih blokih v LJ, moraš za zamenjavo ventila pri kotličku, zaprt vodo celemu bloku, ker vmes ni ventilov. Če se menjava ventila ponesreči, bo potrebno zamenjati del cevi in če tega ne obvladaš, je blok lahko nekaj dni brez vode. Verjetno imate v bloku hišnika in naj ti ti dve stvari opravi on, ne pa nekdo, ki na slo-tehu išče priložnostno zaposlitev. Ko je meni menjal ventil v kuhinji, je vodovodar zaračunal cca 30€, pa je bil tiste pol ure ves moker, ker ni vedel ali mu bo uspelo ali bo poplava.
Električna napeljava pa je v blokih po navadi narejena tako, da če prekineš stik v eni dozi, se zna zgodit, da je pol stanovanja brez elektrike. Če imaš srečo je napeljava še tista pra stara v papir in smolo zavita aluminjasta žica, ki se ti ob rahlem premiku olujšči in ti ne preostane drugega, kot najmanj zamenjava žice od prve najbližje doze do tam, kjer se je oluščilo. Če pokličeš električarja, izpod 50€ sploh ne bo pričel delati.

cyber_killer ::

Imam 2 leti izkušenj kot sistemski inženir, po izobrazbi sem ing. informatike. Kaj bi rad delal? Ne bojim se prijeti nobenega dela. Delal sem pa tudi že povsod-od skladišč, do mešanja betona in malte na gradbišču. Pač to so bile neke bi jaz rekel življenjske izkušnje in ne karierne :) ampak vseeno, dobil sem denar.

Seveda, bi najraje delal na področju računalništva, vendar nevem koliko je takega honorarnega dela. Na www.salomon.si so pa sama akviziterska dela, ki ti ne prinesejo nič, ok mogoče še izgubo.

Pakc ::

Ok, kaj se dogaja, da ing. informatike danes želi mešati beton...?

Valvoline ::

Recimo 10 € za čiščenje odtoka + menjavo ventila (+ kolikor stane ventil). Po moji oceni to ni za eno uro dela.

Za oni štrom pa recimo tudi, čeprav v resnici ne vem, kaj je sploh narobe.

Dogaja se pa v Lj. Fužine.

O.

Very,very funny :)

Okapi ::

Very,very funny

Solatko je vprašal, kaj se mi zdi poceni, pa sem mu povedal. Za 20 € na uro dobil zaresnega vodovodarja, ne enega fušarja, ki bi rad malo za zraven zaslužil.

O.

energetik ::

No, ko je glih taka tema: rabil bi enega dobrega vodoinštalaterja iz LJ ali okolice, ki bi mi zamenjal 2 ventila na toplovodni napeljavi, in to pod pritiskom. Baje boljši majstri zamrznejo cev pred ventilom in ga potem zamenjajo. (verjetno s suhim ledom/tekočim dušikom..)
Pozna kdo kakšnega takega? Tudi če je malo dražji, samo da je stručko?

cyber_killer ::

Ok, kaj se dogaja, da ing. informatike danes želi mešati beton...?


Ti kar takoj povem. Plača ni 4mestna.

Pakc ::

kje pa delaš če ni skrivnost? in zakaj kot diplomiran ing. info delaš za tak denar?

opeter ::

kje pa delaš če ni skrivnost? in zakaj kot diplomiran ing. info delaš za tak denar?


Ker verjetno druge službe ne dobi? Ni preveč konkurenčen? Morda je preveč konkurence na omenjenem področju? Ima premalo znanja? Ni jype? Morda ima bolane starše in mora zanje skrbeti in zaradi tega se ne more kar nekam drugam odseliti, četudi bi dobil boljšo plačo?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

pablic ::

energetik ->
MPGE D.O.O.MONTAŽNO PODJETJE GROSUPLJE Taborska cesta 13, 1290 Grosuplje
t:01 786 67 30
m:041 646 973
f:01 786 67 40
e:mpge@mpge.si

Zamrznejo pa z "zamrzovalnikom", ki objame cev, -30 °C je dovolj da voda zmrzne.

jype ::

cyber_killer> Imam 2 leti izkušenj kot sistemski inženir, po izobrazbi sem ing. informatike.

S kakšnimi sistemi si pa delal?

NorK ::

Tudi jaz iščem delo.

Sicer veliko delam (zadnje dni po cele dneve, projekt pač), ampak še vedno ugotavljam, da imam "preveč" prostega časa, ki bi ga bilo dobro bolj koristno uporabiti.

Spletne strani sem začel delati pred ~10 leti, v zadnjem času se ukvarjam z zasnovo bolj ali manj naprednih spletnih aplikacij, uporabniškimi vmesniki, grafičnim oblikovanjem (nekaj za spletne strani, vizitke in druge tiskovine). Poznam XHTML, CSS, vem kaj omogočajo sodobne tehnologije. Uporabljam Photoshop, CorelDRAW, dve leti sem bil skrbnik informacijskega manjšega sistema (70 računalnikov, 4 serverji, 70+ uporabnikov :)). Sem na tekočem s trendi v svetu "web 2.0" in razgledan tudi na drugih področjih. Nekaj malega imam izkušenj tudi z marketingom s pomočjo spletnih social networking zadev. Pa še kaj bi se našlo. Imam veliko idej,...
Drugače pa ustanavljam društvo. Dela bo nekaj, ampak, ko bo zadeva stekla, ga bo manj, oziroma bo treba skrbeti, da bo vse delovalo tako kot je treba. Ampak s tem ne bo nekih večjih težav.

Za koliko denarja? Odvisno od dela. Točne cifre pa ne morem reči kar na slepo, ker pač rad delam zanimive stvari.

energetik ::

Pablic, hvala. Imaš kakšne dobre izkušnje z njimi? Očitno so kar ornk firma.

cyber_killer ::

kje pa delaš če ni skrivnost? in zakaj kot diplomiran ing. info delaš za tak denar?


Ker verjetno druge službe ne dobi? Ni preveč konkurenčen? Morda je preveč konkurence na omenjenem področju? Ima premalo znanja? Ni jype? Morda ima bolane starše in mora zanje skrbeti in zaradi tega se ne more kar nekam drugam odseliti, četudi bi dobil boljšo plačo?


Lahko dobim drugo službo,vendar spet plača ne bo 4mestna oz. bo z dodatki.

Pomoje sem konkurenčen, ker imam poleg kariernih še druge lastnosti, katere lahko potrdijo moje stranke.

Konkurence na tem področju je kar veliko, vendar ne kvalitetne in to je velika ovira, saj podjetja vidijo samo številke.

Znanja imam pomoje veliko.

Nimam bolanih staršev.

@jype

Delam predvsem na windows področju (imam okoli 5 MS certifikatov).

opeter ::

cyber_killer, se opravičujem, to se napisal zgolj kot reakcijo na Pakcev post.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

cyber_killer> Delam predvsem na windows področju (imam okoli 5 MS certifikatov).

Ah, škoda... Če bi poznal unixe bi ti lahko zrihtal 1300+dodatki za začetek... No, zdaj sem že našel enega kolega ki je iskal službo bližje domu, če bo pa kdo iskal Windows sistemca ti pa sporočim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

cyber_killer ::

@jype

Ja se mi je zdelo, da je na MS preveč ljudi (ampak seveda ne mislim tiste next next finish)- take strokovnjake sovražim. Mislim, da bom do konca tega leta, dosegel tudi znanje na področju UNIX sistemov, saj že počasi začenjam tudi s tem delati.

Katero podjetje pa, če ni skrivnost?

No še kaj odgovorov?

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Mogoče boš imel več sreče tukaj http://www.geeko.si/ salamonc ni lih neka dobra rešitev ;)

jype ::

cyber_killer> Katero podjetje pa, če ni skrivnost?

Ena marketing firma s par spletnimi strežniki na različnih sistemih plus eno precej veliko Windows domeno (PDC je samba, so pa tudi Windows strežniki not). Več ne morem povedat, dokler jih ne vprašam :)

Valvoline ::

cyber_killer> Katero podjetje pa, če ni skrivnost?

Ena marketing firma s par spletnimi strežniki na različnih sistemih plus eno precej veliko Windows domeno (PDC je samba, so pa tudi Windows strežniki not). Več ne morem povedat, dokler jih ne vprašam :)

Jype itak samo naklada. 1000e je nekje povprečno za pričakovat. Za kaj več morš imet kar nekaj let izkušenj,al pa dobrih vez in poznanstev da se zaposliš kot računalničar pr kšni banki zavarovalnici ali kje v javni upravi.

cyber_killer ::

A ma kdo kdo kakšno delo med vikendi? Grem tud malto mešat, ker tale drobiž kar dobim je nič.

Icematxyz ::

No pa idi malto mešat en vikend na črno da nebo nihče nikakršnega prispevka za tebe plačal in boš vse kaj si zaslužil pobasal v žep k enemu povprečnemu privatniku.

Potem pa pridi nazaj pa povej če imajo delavci v gradbeništvu tako visoke plače kot se tukaj gor vedno govori.

Če pa čez vikende hočeš v resnici delati v gradbeništvu pa se poveži s kakšnim privatnikom in boš delal. Samo nevem če bi ti mešanje malte na mešalec ravno priporočal. Malo bolj ambiciozn pa si vseeno lahko.

Zgodovina sprememb…

T0RN4D0 ::

Eh malo fizičnega dela čez vikend že ne škodi, 100 ali 200€ tu pa tam pa še toliko manj :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

cyber_killer ::

Ja bolše tako delat, kot pa biti en revež in si nikoli v življenju nič privoščit in imeti samo od 1 do 30 v mesecu. Ta plača je primerna za unega, ki nima nobenih ciljev in ki živi od danes do jutri.

@TORN4DO

Tole bo pa bolj teška, da bi čez vikend zaslužil 200€, 100€ ja 200€ pa definitivno ne, ker to pomeni skoraj 10€ na uro.

Icematxyz ::

Če bi 200 evrov dobil tisti za mešalcem za 2 dni dela bi to pomenilo da bi teoretično dobil 4000 evrov za 20 dni dela na mesec.

Sedaj pa kot sem rekel. Cyber_killer če ne zase idi za nas mešati malto en vikend k kašnem povprečnem privatniku pa nam postreži z informacijo koliko si za to bil plačan. Pa delaj na črno se pravi da istržiš maksimum ki ti ga je delodajalec pripravljen plačati. Samo ne se zraven poškodovati lepo prosim.

cyber_killer ::

Sem že delal pri privatniku in urna postavka je 7€. Več kot v informatiki.

Icematxyz ::

7 evrov na uro ti je plačal in si bil uradno prijavljen in zaposlen pri njemu?

Zgodovina sprememb…

cyber_killer ::

Tako. Sam to delo je blo samo izhod v sili.

Icematxyz ::

Torej delaj za tega privatnika čez vikende in zasluži okrog 140 evrov dodatnega denarja? Ker v gradbeništvu je delavnik nekje vsaj 10 ur dnevno ponavadi v sezoni. Se pravi 20 x 7 = 140 Evrov/vikend. 4 vikendi/mesec so tako dodatnih 560 evrov.

Problem rešen?

Valvoline ::

Sem že delal pri privatniku in urna postavka je 7€. Več kot v informatiki.

Svaka čast,kje si to dobu 7e na uro ? Za mešanje malte,oz navadna pomožna dela v zidarstvu ??
Tle na štajerskem je ponavad 3-4e na uro postavka za takšno delo. Šiptarjev in Bosancev na preteku ki delajo celo za manj k 3e na uro.

Valvoline ::

Drgač pa ni nič narobe v tem. Peb si zelo pametno razmišlja. Pa še fajna telovadba ni kaj. Še jaz sem pred leti delal med vikendi kot pomožni delavec pr enem privatniku. Plačal so takrat 500-600 sit na uro,na črno seveda. Se marsikaj naučiš ki ti potem prav pride naprej v življenju,dobiš kondicijo,shujšaš skoraj 100%.
Pa še brezplačni solarij 10 ur na dan :)

imagodei ::

cyber_killer,

a nisi ti delal ene višje šole za informatiko? Tko, čist brez zafrkancije me zanima... A se splača al se ne splača?
- Hoc est qui sumus -

Daedalus ::

Jype itak samo naklada. 1000e je nekje povprečno za pričakovat. Za kaj več morš imet kar nekaj let izkušenj,al pa dobrih vez in poznanstev da se zaposliš kot računalničar pr kšni banki zavarovalnici ali kje v javni upravi.


Ne naklada. Trg za linux/unix admine ni lih majhen, je prej premalo ljudi, ki znajo tam kaj pametnega narest. In temu primerne so tud plače. MS adminov maš na kile in temu primerne so tud plače.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

darkolord ::

MS adminov maš na kile...
Dobrih je seveda prav tako malo...

cyber_killer ::

Ja, če hočeš met stopnjo izobrazbe potem se splača v nasprotnem primeru ne.

@Deadalus

Se strinjam da imaš MS admine ne na kile ampak na tone, ampak kakšne. Če imaš v mislih take, ki niso slišali za start-run-cmd (pa verjemi, da sem tudi take že videl in jih tudi srečujem kar pogostokrat) potem 1000€ plača je za 2 mesca in ne na en mesec.

Pravih MS strokovnjakov je malo, kot tudi pravih linux-ačev.

Tear_DR0P ::

Valvolie, zato pa danes po drugih temah jamraš kako ne morš dobit službe s pošteno plačo. plača ni darilo ampak denar, ki ga je nekdo pripravljen plačat zate. manj kot je tebi enakih, višja bo plača.malto mešat se pa vsak hitro nauči.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

opeter ::

Ja, ampak dobro (kvalitetno) malto pa spet ne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

cyber_killer ::

Jah jaz bi raje svoje znanje unovčil kje drugje in ne na gradbišču, samo ko rabiš denar in če ti nič drugega ne preostane delaš pač vse. To je tudi dobra vrednota človeka, ne pa eni, ko končajo nevem kakšne faxe in potem čakajo, da delajo na tem nivoju izobrazbe.

Sploh ne vejo, da končna izobrazba pomeni, da se boš v prihodnosti lahko potegoval za določena delovna mesta. Npr. en univ.dipl.ekonomist bo rajši čakal, da pride tako delo zanj, kot da bi poprijel za delovno mesto nižje stopnje in kasneje napredoval.

T0RN4D0 ::

No ja, jst sem pred dvema tednoma recimo šov v petek popoldan (3pm), celo soboto in nedeljo (po 13ur) in je to 200 ojričev @6€/h. Nardil smo pa en strop pa eno streho. Je pa res da sm zdejle še semi-neutrjen in me je pol en tedn vse bolel, ker ko se dela se dela na polno, ne vsake pol ure ena ura pavze... =)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

T0RN4D0 ::

Drugače pa, delo na gradbišču zna bit čist kul, če med tednom nič fizično ne migaš. Nekaterim najbrž bolj paše med vikendom se mal razmigat kot pa še naprej sedet za kompom in programirat še cel vikend. Vsaj meni ni nič težko it, delamo 3je al pa 4je in se zastopmo, za vsak se naučiš kej novga, spoznaš mimogrede kakšnega zanimivega človeka, mal se razmigaš in na koncu še neki pokasiraš. Moraš pa gledat pozitivno na to, če si že zjutri tečn ker si mogu ob šestih vstat, pa pol ker morš garat, pa pol popizdiš ker si se s kladivom po prstih, potem pač nisi za takšne reči. Če pa nimaš problemov s tem pa hej, zakaj nebi dvakrat na mesec šov malo okol pomagat? Zato ker maš narjen faks? :\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Tilen ::

Tako. Sam to delo je blo samo izhod v sili.


Kako dolgo si pa delal to delo oz. je bil to polni delovnik ter je ta privatnik zate plačeval tudi ustrezne prispevke (pokojninsko zav., dohodnina) ali je bilo to le študentsko delo?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Valvoline ::

Valvolie, zato pa danes po drugih temah jamraš kako ne morš dobit službe s pošteno plačo. plača ni darilo ampak denar, ki ga je nekdo pripravljen plačat zate. manj kot je tebi enakih, višja bo plača.malto mešat se pa vsak hitro nauči.

hehe... Dobre plače itak ne videš nikjer razn v državni upravi ker se meša zrak ne pa malta :)
No,verjetn programerji so mogoče zaenkrat res mal boljši z plačami naprem nas *navadnih* smrtnikov. Sej men ne jezi da pač nekdo sposobn zasluž tut miljone,men jezi da eni služijo po tisočaka in več za celodnevno popivanje kavic.(državni paraziti) Ane ?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ponudba in povpraševanje med delavci in delodajalci in prezivetje s 650 evri na mesec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14223496 (22089) IceIceBaby
»

Internetna stran VS letna karta za fitnes. (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8013234 (10392) Jeronimo
»

kako do denarja :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10020623 (16814) dukenukem
»

Dodaten zasluzek

Oddelek: Loža
378118 (202) Tody
»

Šolanje za sistemskega administratorja

Oddelek: Šola
176257 (5680) Infinity

Več podobnih tem