» »

Dodaten zasluzek

Dodaten zasluzek

cyber_killer ::

Mogoce ne spada pod pravilno rubliko ampak denimo da skoraj.

Stvar je sledeca. Kako naj clovek v tej Sloveniji sploh zasluzi se kaj dodatnih € poleg redne sluzbe. Web sajte danes izdeluje ze froc u 5. razredu osnovne sole. Delam kot SysAdmin, pa bi poleg se kaj zasluzil, ampak kaj naj se delam? Vsaj se 300€ na mesec bi prislo prav, ko gledam oglase jih skoraj ni, da bi lahko delo opravljal na domu ali kako drugace, kaksen honorar, avtorska pogodba inp.

Vas nasvet?

Fizikalko ::

Za programirat je dela kar hočeš...

cyber_killer ::

Vem.Zanima me delo od doma.Se pravi vse kar je po 17:00 zvecer, ker med rednim delovnim casom nimam casa.

Karaya 52 ::

Zaslužiš kamot, vprašanje je kaj si pripravljen delati oz. kako visok ego imaš. Znotraj stroke?

Tody ::

jah a moreš it domov ob 17:00? Pač se zapelješ do druge firme in tam klofaš še 3-4 ure :)

cyber_killer ::

Ubistvu karkoli bi delu.Nikoli nisem bil tak, da bi izbiral delo.Sej to pravim, ni problem men delat se 3-4h ampak kje dobit tako firmo, ki bo vzela se kaksnega da dela tak cas.

jype ::

Nauči se dobro in samostojno programirat, pa se boš otepal dobro plačanega dela.

Resno govorim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

IceIceBaby ::

Evo, nekaj idej.

1. Poiščeš službo z višjo plačo. www.mojedelo.com in www.zaposlitev.net

2. popoldanski s.p. oz na črno kakšno delo iz tvojega področja. Torej, kakšne stvari sysadmin zadeve honorarno za kakšno firmo. Vem za par ljudi, ki so specializirani za IP telefonijo ali recimo postavitve linux serverjev in jih potem firme projektno pošiljajo do strank.

3. Ali pa recimo servisiranje računalnikov po firmah ali domovih (tega se kar dosti da nardit, od nalaganja OS do čiščenja virusov). To se da delati zvečer ali doma. Stranka ti prinese računalnik in naslednji dan pride po njega. Ali pa celo ti prideš iskat in dostaviš nazaj :)

4. Na webdizajn področju je res veliko konkurence, ampak za dobre se vseeno najde delo. Če te stvari obvladaš se probaj pozanimat pri znancih, če ma kdo kakšen site za nardit. Od začetka lahko računaš vsaj 300€ za enostavne strani za kakšne znance, ki imajo s.p. ali majhno firmo itd. Naredit eno tako stran na mesec tudi ni pretirano, sploh, ko imaš že nekaj referenc za pokazat.

5. Spletna trgovina. Lahko začneš prodajat stvari po spletu pri nas ali v EU preko eBaya recimo. Lahko gre tudi za "information products", torej e-knjige, DVDje, video howtoje... Če znaš sam postaviti spletno trgovino in si pripravljen prebrati par knjig o marketingu se da dobro zaslužiti s skoraj nič dela.

jype ::

kst> 4. Na webdizajn področju je res veliko konkurence, ampak za dobre se vseeno najde delo.

Predvsem je blazno težko najt znalce. Kvaliteten design se pozna (z moje perspektive, seveda je vmes tudi druga plat, torej usability, appeal, accessibilty in take reči) predvsem po tem, da je potem tudi nam, programerjem, bistveno lažje delat z zadevo.

Take tudi plačaš potem v suhem zlatu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

cyber_killer ::

Primer, kaj se mi je zgodilo. Pred kratkim sem iskal en del za avto. Iscem,iscem in naletim na eno internetno stran, da pac najdem kontakno stevilko in da vprasam ce ima ta del.

Dobim idejo, da mu posodobim oz. naredim na novo internetno stran, ker je zivi obup. Zmenimo se za 300€. Naredim in potem pravi da zdaj nima kesa. Kako naj potem jaz delam ljudem, ce niso pripravljeni placat.

Trenutno stanje:www.avtoservis-prpic.com
Skoraj izdelana stran: http://prpic.agilityhoster.com

Ce sem prevec racunal mi povejte, da zmanjsam na 100€. Kmalu se bojo internetne strani zacele prodajat za eno kepico sladoleda.

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

Saj o tem govorim. Veliko (večina?) je takih, ki na spletno stran gledajo kot na produkt namenjen samemu sebi. V resnici je spletna stran orodje, ki naročniku pomaga do ciljev.

Že to spoznanje je dovolj, da se razlikuješ od konkurence in si zagotoviš nekaj posla.

Aja...pa pozabil sem še eno kul možnost.

elance.com ali podobne strani imajo objavljenih ogromno takih del.

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

Primer, kaj se mi je zgodilo. Pred kratkim sem iskal en del za avto. Iscem,iscem in naletim na eno internetno stran, da pac najdem kontakno stevilko in da vprasam ce ima ta del.

Dobim idejo, da mu posodobim oz. naredim na novo internetno stran, ker je zivi obup. Zmenimo se za 300€. Naredim in potem pravi da zdaj nima kesa. Kako naj potem jaz delam ljudem, ce niso pripravljeni placat.


Obstaja določen % nepoštenih ljudi, ki te hočejo nategnit. S tem se je najboljše sprijazniti :) Ampak ne moreš obupat zaradi enega primera.

Naslednjič se zmeni za 50% predplačila.

kmetek ::

kaj nimaš dost visoke plače kot sysadmin? ene 1500€ več moraš vlečt pa ti ni dovolj?

bozjak ::

kmetek: Kakšno plačo ima sedaj pa res ni pomembno ... Če ima človek znanje in voljo, da bi služil dodatno, pa naj! Dejstvo je, da nikoli ni dovolj, če je kaj je pozitivno, da bi človek rad dodatno delal in dodatno služil.

Kar se tiče pa tiste strani, pa te zagotovo hočejo nategnit, sam niti slučajno nebi verjel, da "nimajo denarja"... Probaj biti malo bolj vsiljiv in zahtevaj plačo za svoje delo. Ko pa boš nabral nekaj uporabnik referenc, pa lahko zahtevaš tudi predplačilo, zaenkrat pa boš pač mogel drugače poskrbeti, da ti folk plača. Dejstvo je, da ti predplačila nihče ne bo kar dal, brez da boš imel kaj za pokazati.

Lp
http://upor.blogec.si
http://bozjak.deviantart.com

cyber_killer ::

@kmetek

Nimam place 1500€, pa tudi ce bi jo imel, bi sigurno se kaj delal. Bolje delati kot krasti vsaj jaz imam tako misljenje.

@bozjak

Ja glih point je bil v tem, da mu pridem z necim. In sem se lotil dela ubistvu stran je skoraj narejena mogoce kaksen popravek. Stran mu je bila vsec, vendar zdaj nima denarja :O Bom res probal cim vec podobnega narest pa za manj denarja, ce ne gre drugace.

Pyr0Beast ::

Če nima gnarja, ma kakšen avto sigurno [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Vikking ::

Če nima gnarja, ma kakšen avto sigurno :D



Verjetno sta se zmenila za plačilo na roko (beri: črno).

In to je točno to. Tako dolgo ti ne bodo plačevali, dokler se boš šel sam tako igro. Preko avtorske pogodbe, ali s.p., ali mogoče preko kašnega znanca ki ima podjetje. Naj se izstavi faktura, kjer so zakonsko določene zamudne obresti. Ob neplačilu, pa boš lahko tudi imel možnost sodne izterjave.

IceIceBaby ::

IMHO bo najboljše, da enostavno pozabiš na ta dogodek in greš naprej. Tip pač ne bo imel spletne strani, ti si delal nekaj dni brez veze. Nisi ne prvi ne zadnji.

Ampak jaz se držim načela, da je večina ljudi poštenih in zaenkrat se mi je še vedno izšlo. Če te že kdo nategne se probaš z njim čim manj ukvarjat in se čim prej spet posvetit drugim.

MihaFirst ::

Sploh lahko pa to spletno stran vsaj uporabiš kot referenco za naprej :)

cyber_killer ::

Mah, ko vidim, da eni delajo strani za 100€ me kar vse skupaj mine. Rad bi se vkljucil v kaksen projekt. Imel sem razmisljanje tako: Sprogramiraj to pa to tukaj imas denar in adijo. A gre to tako? A pozna kdo koga, ki bi rabil pomoc pri programiranju (C++,C, JAVA) drugo bi se ze naucil po potrebi.

Tody ::

Jah polhn oglasov imaš v oddelku Programiranje, pomoje ta podjetja skos iščejo kader ne samo en dan ali dva...

Kontaktiraj katerokoli od tistih podjetji in se zmeni kako in kaj.

roli ::

Samo ena ideja - če imaš denar za Maca se lahko lotiš programiranja za iPhone. Kolikšen je zaslužek je seveda odvisno od aplikacije ampak trenutno je iTunes App store precej popularen.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

Good Guy ::

največ keša boš dobu če pustiš svoj šiht pa greš za malarja al pa cimprmana.. ura pride kr dost več kot pa 1 ura programiranja
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

blackbfm ::

Primer, kaj se mi je zgodilo. Pred kratkim sem iskal en del za avto. Iscem,iscem in naletim na eno internetno stran, da pac najdem kontakno stevilko in da vprasam ce ima ta del.

Dobim idejo, da mu posodobim oz. naredim na novo internetno stran, ker je zivi obup. Zmenimo se za 300€. Naredim in potem pravi da zdaj nima kesa. Kako naj potem jaz delam ljudem, ce niso pripravljeni placat.

Trenutno stanje:www.avtoservis-prpic.com
Skoraj izdelana stran: http://prpic.agilityhoster.com

Ce sem prevec racunal mi povejte, da zmanjsam na 100€. Kmalu se bojo internetne strani zacele prodajat za eno kepico sladoleda.


Meni je všeč dizajn. Drugače pa najdi kakšno drugo podjetje pa zamenjaj slike in text pa je :D

cyber_killer ::

največ keša boš dobu če pustiš svoj šiht pa greš za malarja al pa cimprmana.. ura pride kr dost več kot pa 1 ura programiranja



Tok slabo mi pa spet ni :) sam se pa strinjam s tem, da vec zasluzijo, sam kaj pa ces pri 40 letih pa ljudje mislijo da imas 60.

#000000 ::

največ keša boš dobu če pustiš svoj šiht pa greš za malarja al pa cimprmana.. ura pride kr dost več kot pa 1 ura programiranja



Tok slabo mi pa spet ni :) sam se pa strinjam s tem, da vec zasluzijo, sam kaj pa ces pri 40 letih pa ljudje mislijo da imas 60.


Če ne drugače se boš teh besed spomnil ko boš prvič poklical vodovodarja-malarja ipd. mojstre, to niso več fizikalci kokr so-smo jih včasih zaničljivo imenovali, zdej imajo vsi večje cene kot biloker zlatar in brez njih se pri bajti ne zgodi ničesar več, vsi dedki in strici ki so znali pri bajti kaj narest so že zdavnaj v penziji ali pod rušo. Zdej so na sceni razni uvoženi-lokalni S.P.-ji ki te ošošajo kot ovco :)

Mislm da bodo na netu hmal tutoriali na temo zidarstva in ostalih hišnih opravil :)

Tody ::

cyber_killer ::

največ keša boš dobu če pustiš svoj šiht pa greš za malarja al pa cimprmana.. ura pride kr dost več kot pa 1 ura programiranja



Tok slabo mi pa spet ni :) sam se pa strinjam s tem, da vec zasluzijo, sam kaj pa ces pri 40 letih pa ljudje mislijo da imas 60.


Če ne drugače se boš teh besed spomnil ko boš prvič poklical vodovodarja-malarja ipd. mojstre, to niso več fizikalci kokr so-smo jih včasih zaničljivo imenovali, zdej imajo vsi večje cene kot biloker zlatar in brez njih se pri bajti ne zgodi ničesar več, vsi dedki in strici ki so znali pri bajti kaj narest so že zdavnaj v penziji ali pod rušo. Zdej so na sceni razni uvoženi-lokalni S.P.-ji ki te ošošajo kot ovco :)

Mislm da bodo na netu hmal tutoriali na temo zidarstva in ostalih hišnih opravil :)


Kam to vodi? Pred parimi leti so vsi govorili v informatiki je uspeh in denar samo vseeno vsi ti "fizikalci" zasluzijo 2x vec. Ok, res da je to tesko delo samo jaz sem pripravljen delat karkoli za boljse placilo,ker stanje kakrsno imamo v Sloveniji nam ne obeta lepe prihodnosti, vsaj zase govorim,kateri nimam ne svojega stanovanja ne hise.

Tody ::

Će si fizikalc oz znaš polagat ploščice še ne pomeni, da boš dobil ogromno denarja. Tko kot v vsakem poklicu si moreš tud tuki ustvarit ime. Če si dober maš velik dela in posledično lahko velik zaslužek.

Če pa folk programira in dela napol zastojn pa je to nekak njegov problem ane :) Samo da si vodovodar upa rečt 100 euro pa zamenjam pipo in če ti rečeš ne, boš pač bil brez zamenjane pipe... Informatiki pa bi radi za vsako ceno kej naredl :) Pa reče za 100 eur vam napišem skrpito, pa un reče preveč je... pa ti rečeš OK 50 eur...

cyber_killer ::

@Tody

Isto misljenje imam kot ti. Sej zato pa pravim, kmalu se bojo strani delale za "kepico sladoleda". Ok tisti malo vecji izdelovalci, ki imajo podjetja ze od samih zacetkov interneta ti bojo se naprej lepo poslovali.

No dejmo informatiki ustvarit sindikat informatikov :) sej ga v Sloveniji se ni.

IceIceBaby ::

cyber_killer, preveč se obremenjuješ s tem, koliko računajo drugi. Za spodobno spletno stran se da iztržiti čisto spodoben denar.

Jaz sem pred časom dosti delal te stvari in res sem občasno naletel na koga, ki mu je bilo 300€ ogromno. Takim predstaviš razloge, zakaj je tvoja stran vredna več kot tista, ki jo naredi sosedov mulc. Če kupi je OK, če ne pa pozabiš na vse skupaj in greš naprej.

Po drugi strani pa dobiš stranke, ki so pripravljene dobro plačati, pa še za vsako malenkost te pokličejo, da jim narediš update strani ali dodaš kakšno funkcionalnost, postaviš novo stran...

leinad ::

cyber_killer ako živiš v severnem predelu SLO, Avstrija ni daleč(Graz ima zelo razvito IT industrijo). Nemščina pa tudi ne težek jezik za naučit se. Plača je nekaj več kot 2x večja oz. če imaš že precej izkušenj tudi lahko 3x.

cyber_killer ::

@Carnivore

Kaj pa kaksni konkretni podatki.Jaz nemscina je pri meni nicelna na zalost. Znam to kar smo se v srednji soli ucili. Seveda obstajajo tecaji katere se bom sigurno zacel placevati in v parih letih se odseliti.

leinad ::

Kolikor imam info iz druge roke, sveže pečeni diplomanti računalništva dobijo cca. 2,2k € plače. Tule pa imaš povprečne bruto plače:
Software-Entwickler-3.156
IT-Manager-6.590

Vir

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leinad ()

cyber_killer ::

No o tem lahk samo sanjamo v Sloveniji.

mn ::

@jype >> Nauči se dobro in samostojno programirat, pa se boš otepal dobro plačanega dela.
Ampak tudi če znaš dobro in samostojno programirat. Kako stopiti v stik z morebitnimi strankami? Jaz osebno mislim, da bi znal kakšen manjši projekt samostojno speljat ampak pojma nimam komu bi to moje znanje prodal.

Matheeew ::

Poiščeš nekoga, ki ti bo tržil ideje. In ti za to pobral delež od profita.

Npr. mene

:D

Tody ::

MN, za začetek maš kako kiberpipo kjer dosti ljudi iz različnih zadev se druži in lahko dobiš tam kak kontak, udeležiš se kakih seed campov itd itd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iskanje službe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30250329 (38480) M.B.
»

Opustitev službe, samostojna zaposlitev

Oddelek: Loža
476181 (4032) lonz
»

Delovne navade v Avstriji (Nemciji, Italiji) vs. delovne navade v Sloveniji (produkti

Oddelek: Loža
386242 (5022) dukenukem

Iščem/ponujam delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10138889 (26852) Primoz
»

Je cena res previsoka?

Oddelek: Izdelava spletišč
342174 (1500) garg

Več podobnih tem