» »

Pivo Union

Pivo Union

tabla ::

Največkrat pijem pivo union, vendar me na splošno zanima, v čem je fora, da je pivo v pločevinki ali v steklenici? Včasih sem mislim, da je boljšega okusa, če je v steklenici, , potem včasih v pločevinki. Ko pa sem ga nazadnje pil pa je bil okus resnično zanič, enako variira okus v lokalih kjer imajo točeno.

V čem je fora, da je tako velika razlika med kvaliteto piva?

THX 1138 ::

SkyEye90 ::

Kje bi lahko pri nas kupil Union Radler v 2l plastenki, podobni spodnji?
Prodajajo ga pri sosedih, na plastenki piše Export only..mogoče se ga vseeno da dobit kje pri nas?

The Player ::

SkyEye90 je izjavil:

Kje bi lahko pri nas kupil Union Radler v 2l plastenki, podobni spodnji?
Prodajajo ga pri sosedih, na plastenki piše Export only..mogoče se ga vseeno da dobit kje pri nas?



sicer v njihovi uradni trgovini nimajo na prodaj, lahko pa poskusiš vzpostaviti kontakt.

http://www.pivo-union.si/si/ponudba/dis...

SkyEye90 ::

Imeli naj bi ka ponekod v Lidlu ali Hofru, če ga je že kdo videl pri nas naj pove kje :) sicer pa bom naslednji teden malo povprašal okoli.

Andreas0 ::

Če pivo prodajajo v plastenki, ti to vse pove o kakovosti piva. In okusu pivca, ki nanj prisega

SkyEye90 ::

Rad bi ga dobil za neko priložnost, sprašujem KJE bi ga dobil, ne pa o okusu pivca ;)

The Player ::

mene malo skrbi oznaka "export only", mogoče je le neka posebna serija za tujino (v slo piva ne prodajajo v plastenkah, medtem ko na Hrvaškem prodajajo Laško v plastenkah)

najlažje bo, če kontaktiraš pivovarno Union

Pithlit ::

Andreas0 je izjavil:

Če pivo prodajajo v plastenki, ti to vse pove o kakovosti piva. In okusu pivca, ki nanj prisega

Kaj pa ima radler z okusom piva oz. pivca? *hint* radler ni pivo.
Life is as complicated as we make it...

RejZoR ::

Me prav zanima koliko folka bi dejansko in zares opazilo razliko če bi jim natočili več piv, ene iz pločevinke, ene iz steklenice in ene iz plastenke. Tle bojo itaq vsi pisal da je bogokletno pit pivo iz plastenke (lets face it, iz 1,5L/2L plastenke ga nihče ne pije, ga vedno natočiš v steklen kozarec), ampak grem stavit, da ko bi enkrat pivo natočil iz vseh 3 embalaž v kozarec, da ne vem če je sploh kakšna razlika oz če je je praktično nihče ne bi opazil razen mogoče najbolj zagrizeni pivožerci.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Malajlo ::

Jaz vode ne morem pit iz šalce, moram zamižat. Pir iz plastike je pa tko - ta prvi s težavo pa cel kup pritoževanja, pol sem pa z vsakim nasledjim bolj sprijaznjen. 8-)

MIHAc27 ::

Rejzor čist prav imaš. Da povem eno anekdoto:

Moj oče je vedno pravil da je laško zakon, union pa zanič. No enkrat se je pojavila priložnost da sproba 7 različnih piv. Testiranja se je lotil resno, in celo spral usta, probal samo požirek,...
V testu so bili union, dva različna laška , bud, haineken,... No od 7 piv ni zadel NITI enega. In kar je najhuje Union in Laško je ZAMENJAL!

Tko da ja.. verjetno na zorenje in sam okus embalaža že malo vpliva ampak pretirano pa spet ne.

Matek ::

Ko smo že pri kvaliteti piva, lahko pustim en tragičen link - če se vam ne da poslušati - menda se v Laškem pivu pojavlja koruza, kar so potrdili tudi uradni predstavniki.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

RejZoR ::

Sej ko bi vedel kje vse je še koruza ne bi bili tolk presenečeni. Škrob in glukozni sirup pridobljen iz koruze je ena najbolj razširjenih sestavin, ki jih tlačijo v praktično vse, od pijač, prigrizkov, sladkarij, you name it. Skor ni stvari, ki ne bi imela vsaj ene od teh dveh sestavin zamešanih nekje vmes.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

The Player ::

kaj pa je narobe s koruzo? Naj mi nekdo razloži, ki je večji strokovnjak.

razen, tega, da pivo ne bi smel biti iz koruze in da je koruza popularna za gensko spremenjeno hrano, za ostalo pa ne vidim problema.

Matek ::

Ja, to, da pivo ne sme biti iz koruze, sem imel v mislih. Tudi v vino bi se dalo kako cenejše sladko sadje sprešati poleg grozdja.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

RejZoR ::

Sej hmelja, ki je kao glavni sestavni del je v vseh pivih bolj kot ne za vzorec.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

brodul ::

Naceloma pakiranje naj nebi vplivalo na kvaliteto piva, to seveda velja za radlerje.
Samo se v praksi kar pozna. Naprimer flase so iz stekla, ki je keramika, Zgoraj so kronski zamaski. Ce je na mokram zna zamasek "rjavet" in da slab ukus pivu.
Piksne so iz aluminija (ne vem ce je se kaksen ovoj cez), ki je katalizator. Pivo ima pa dosti organskih stvari not, kar seveda ob stiku z aluminijem zna vplivat.

Bom kupil dva Laska pa primerjal.

Update:
Pardon Union :D;
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: brodul ()

boogie_xlr ::

Torej pivo je najboljše, ko je sveže. Enkrat sem dobil uniona v steklenici brez reklamne nalepke in je bil scalnica. Najbrž je bil še iz stare zaloge.

[D]emon ::

brodul je izjavil:

Naceloma pakiranje naj nebi vplivalo na kvaliteto piva, to seveda velja za radlerje.
Samo se v praksi kar pozna. Naprimer flase so iz stekla, ki je keramika, Zgoraj so kronski zamaski. Ce je na mokram zna zamasek "rjavet" in da slab ukus pivu.
Piksne so iz aluminija (ne vem ce je se kaksen ovoj cez), ki je katalizator. Pivo ima pa dosti organskih stvari not, kar seveda ob stiku z aluminijem zna vplivat.

Bom kupil dva Laska pa primerjal.

Update:
Pardon Union :D;



Plocevinke so znotraj prevlecene s tzv. "food-grade" prozornim lakom, torej vsebina (razen v primeru poskodovanih plocevink) ni v neposrednem stiku z aluminijem.



LP
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cene piva skočile v nebo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23149886 (31890) SonoR
»

Zakaj ima slatina iz steklenice drugačen okus

Oddelek: Loža
134933 (3912) [D]emon
»

Laško ima novo podobo. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9715073 (8288) mihec87
»

UNION PIVO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7710365 (8024) Thomas

Več podobnih tem