» »

UNION PIVO

UNION PIVO

«
1
2

Tio2 ::

Zpostujem kogar pije lasko, vendar bi rad znal zakaj ni okus piva union vec isti.

H.L.

Bethrezen ::

Laško in union je skor isti shit zdej :|
www.urbanterror.net

Tio2 ::

kot ce bi med notr dajal, nekje sladi

mchaber ::

V pločevinki al flaški ?
.

Zimavc ::

Kar sem ga jaz popil iz pločevinke ima sedaj drugačen okus.

Tio2 ::

plocevinka.flasa isto, le embalaza daje drugacen okus

strictom ::

Če bi ti iz pločevinke in flaše nalil v kozarec in dal pit ne da bi vedel iz kot je kaj, nebi opazil razlike.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

djordjevic ::

Nekaj bo na tem. Meni se zdita in navadno laško in club drugačna, so pa zagotovo spreminjali tudi unionove formule. Foter je dvakrat popil novega unija in fasal obakrat tako alergijo, da je moral na urgenco. Prvič mu še ni bilo jasno, kaj bi to lahko bilo, drugič pa se mu je posvetilo. Obakrat uni v novi embalaži.

šernk ::

jih poznam več ko so iz uniona preklopli na laško sedaj ko so zamenjal embalažo. pravijo da enostavno ni več kar je bilo.

ps: tud laško ni več kar je bilo se tudi meni zdi, čeprav za primerjavo bi moral nekje dobiti staro in novo in ga probati istočasno
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

dzinks63 ::

Letošnje leto je zelo gnilo, kar se kvalitete vode tiče. Enostavno je preveč dežja. Voda je najboljša kadar so suše in zadnja leta so bile in tako smo se tudi navadili na dobro kvaliteto piva.

Drugače so pa mogoče zaradi ogromnega povpraševanja kaj spreminjali odležalni rok piva. Ali pa zaradi racionalizacije in pehanja za večjim profitom spreminjali celo same recepture in proizvodni proces. Vzroki so lahko tudi drugi dobavitelji in njihove dobre ali slabe letine. Kvalitetno dobro pivo mora tudi določen čas odležati in če gre prehitro v polnilnico spet ni to kar bi moralo biti.

V glavnem zadeva je zelo kompleksna in delati ustaljeno dobro in enako pivo je zelo težko in prava umetnost. Biti bi moralo vse idealno, da bi se vedno izšlo.

Da bi kake ogromne malo zafurane sarže piva stran zlivali, pa tudi ne verjamem, vse se porabi in pomeša med sabo in potem imamo to kar pač je.

Pivo ni izdelava jekla, katerega popravljaš tako dolgo, da doseže normativ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

;-) ::

djordjevic tvoj foter je doživel zastrupitev z alkoholom no mogoč vi temu govorite alergija na alkohol traja pa do iztreznitve =)

damn' povej mu da to ni zdravo in naj naredi nekaj zase.

subby ::

ne da bi se zdaj norčeval iz laškega, ampak ugotovil sem, da ima pokvarjen union v steklenici isti okus kot laško ter da ima točeno laško isti okus kot union iz flaše

Invictus ::

Da zaključimo debata:

natakar v Ortu je nalašč ljudem, ki so naročali Laško, točil Union. In obratno.

I glej hudiča, nobeden ni pogruntal. Tako da ne bi otem.

Je pa res, da sta oba zanič. Pa niti poceni več. raje kupujem tuje pire.

LP I.

OmegaM ::

Union je meni boljse, pa se stajerc sem :D

In da, cutim razliko :)
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OmegaM ()

Utk ::

Invictus, jaz sem tudi že naročil laško, pa dobil rdečo flaško, pa nisem zato nič rekel, tako da si je tudi natakar lahko mislil, da niti barv ne ločim, kaj šele piva.
Sicer pa v ortu baru bi lahko natočil tudi čokoladno mleko namesto piva pa ne bi nihče opazil.

djordjevic ::

Uni ima 12% alkohola, ne, ;)?

krucymucy ::

Malce se je spremenil okus uniona. Zakaj ne vem, ampak ponavadi itak pijem lasko. Boljsi kot lasko mi je bil samo se nek ceski pir, ampak se ne spomnim imena.

djordjevic ::

Staropramen?

Dr_M ::

Lasko se je res rahlo poslabsa, odkar imajo nove flasel, ampak union je pa se vedno zanic. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

black block ::

Invictus bravo, tako je oba sta zanič in zelo draga, kupujte tuja piva (Češka, Poljska) vsa so precej boljša in bolj poceni.

NATEGUJEJO VAS!(pardon izrazu)

lP

OmegaM ::

No ja, pri nas ni ceskih in poljskih =D

Je pares da vecinoma konzumiramo namesto piva, vino oz. dobri stari spricar :D
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Izi ::

Pri prvi flaški se še čuti nekaj razlike med pivi, pri drugi in naprej pa vse postane isto.
Bistvo piva je voda.
Vsako pivo je samo tako dobro kakor je dobra voda, ki jo uporabljajo.
Voda se iz leto v leto slabša in tako bodo tudi vsa piva, ne glede na znamko in poreklo, vsako leto slabša.
Na splošno pa so najboljša piva iz soda, potem iz steklenice in na koncu iz pločevinke.
Pravi poznavalec piva bo vedno pil točenega. Steklenica vedno spremeni okus piva in je precej občutljiva glede shranjevanje. Enako pivo v steklenici bo imelo vedno drugačen okus glede na lokacijo in način skladiščenja. Pločevinke pa sploh ne bom omenjal, ker te pa dodajo celo nekaj svojega okusa v pivo.
Pivo je tudi hitro pokvarljiva roba. Sicer naj bi trajal eno leto ampak, po enem letu je že popolnoma drugačnega okusa.

Najbolje je počasi preiti na Cviček, ta je iz leta v leto boljše kvalitete in okusa, pa še cenejši je od piva, če se ga misliš do mrtvega naliti >:D
In vino se ne pokvari tako hitro kot pivo, še celo boljše postaja z leti, če je primerno skladiščeno.

;-) ::

Zakaj bi pravi poznavalec pil vedno točenega.

Potem pa grema zjutraj na pivo (da boš prvi dobil v gostilni pivo). Dobiš starega in "zluftanega" ker starega po večini ne spuščajo iz cevi še posebaj če so cevi dolge in je noter kar nekaj piva.

KandazaR ::

Kdor je bil kdaj zdraven ko se čistijo cevi in pa točilna pipa ne bo nikoli več naročil točenega piva. Ven teče dobesedno gnojnica (po videzu in smradu).

jrtjtejtt ::

Jst občutim razliko predvsem naslednji dan. Po Laškem boli glava ko strela, po Unionu skoraj nič. TO pravim za količino 4 ali 5 flaš. Če spijem večje količine, je učinek skoraj isti. Pa tud jst sm štajerc.

subby ::

ja to pa nisi prvi, ki je to rekel, da po laškem glava boli naslednji dan, po unionu pa ne.. sicer pa točeno pivo je itak najboljše prve tri dni, potem je že vprašanje če je še dobro
če imam na gostilni na izbiro točenega bom pil tistega, katerega točijo pa naj bo laško ali union - katerikoli točen je boljši od kateregakoli stekleničenega

Dr_M ::

Jest tocenga piva nikol ne pijem, ker imam vedno naslednji dan groznega macka, pa ni vazno s cim ga tocijo. Vedno steklenica, ce je sila plocevinka.
Glede glavobola je tko, ko sm se pil uniona (mlad in neumen) sem velikokrat mel glavobol, pa se zelodec me je matru, pri laskem se to redko zgodi. Odvisno kaj je blo se zravn :)
Pravi poznavalec piva, bo pil toceno pivo samo iz lesenega soda :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

šernk ::

tud po 7ih laških ni bolela glava, le celo noč sem bil prekleto žejen. točeno pivo je meni najslabše od vseh, če se le da ga pijem z flaške ali pločevinke to velja za laško, pri unionu mi je pa ravno obratno, drugega kot točenega sploh ne morem pit
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Invictus ::

Meni pa Union zje** prebavo, po laškem je pa v redu. zato ne pijem več Uniona, oz. samo v nujnih primerih. To se je dogodilo tudi nekaj mojim kolegom.

Preprosto sem po Unionu ves čas na sekretu. Mi zgleda res ne paše (ljubljanska voda, jaz pa gorenc navajen dobre vode ...).

LP I.

Tomay ::

Grem zadnjič v gostilno pa naročim union, pa mi natakar pravi, da ga nimajo. :( Potem pa se natakar spomni, da mi lahko natoči dva deci laškega in tri deci vode pa bo isto. :)

Zdaj pa resno. Če bi izvedli slepi test med laškim in unionom, bi še morda kdo ločil eno pivo od drugega, pri petih vrstah piva bi bilo le še ugibanje. Tako da pivo je pivo, glavno da je laško.
Voodoo 4Ever

mihajlo carr ::

piješ laško...ščiješ pa union
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

Rauby ::

No no..
Star pregovor...

piješ Union piješ Laško ščiješ pa na Hrvaško. ;)

Meizu ::

Ej ne se jebat, folk, Laško ga owna, Union ga pa gleda iz odspod, in premišlja, kako bi tudi on nekdaj poskusil priti tako visoko na stopničke :)

Edino pivo ki (meni osebno) konkurira Laškem, je le še Heineken.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Tio2 ::

DEJNO, se raje zklenim v klet s TERANOM ALI REFOSKOM,
opuscam pivo, UNION,bila je zakon!

zee ::

Teran, refosk in predelani deli prasca :D

Moja preferenca: Guinness, Kilkenny.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Meizu ::

Tio vsako tele ima svoje veselje, pravijo, sam meni Union resnično ne more konkurirat Laškem.

djordjevic ::

Moja preferenca: Guinness, Kilkenny.

Zlasti točen slednji z deteljo. :)

dukenukem ::

hm v tej vročini je najbolje iz flaše, ker je res ledeno bolj kot točeno,pa nemore se kr od enkrat vsa voda zamenat, pa pokvart okus ,pomoje nekej cimprajo ,drgač pa laško mi je boljši,če pa pijem dizle in mešance, so pa z unionam ponavadi,majo pa pri nas v eni gostilni tud laško v pixnah :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dukenukem ()

subby ::

ja Meizu, mi smo se tudi kot otroci kregali, kateri je boljši pa čeprav je tu stvar okusa in ne barve embalaže
sicer pa ima vsak svoj okus, tisti ki imajo rajši kaj grenkega, bodo pili laško, tisti ki pa bolj sladko pa union
ko pa nimaš izbire boš pa itak pil tisto, kar ti bodo dali in se ne boš pritoževal
tko da ni nobenga pointa se zdej kregat, kater je boljši, samo sramotiš se s tem

edit: sicer pa je tako, da največ takih izjav pride od otrok, ki sploh še niso poskusili enega in potem bluzijo, koliko boljši je drugi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: subby ()

Karaya 52 ::

Mater, eni "imate" očitno več stranskih posledic kot če bi bili na kemoterapiji... Placebo anyone?

Meizu ::

Subby i agree. Čeprav sam nisem otrok, in sem poskusil že vrsto piv, nekako ostajam pri Laškem in Heineken. Je pa res kar si rekel ja - ko ni drugega, vzameš pač tisto kar je in se ne pritožuješ.

Dr_M ::

Men je poleg laškega dobr edin carlsberg, budweiser (ceski), fosters in amstel. Od tujih mi je definitivno najslabsi tuborg in heineken.
Union mi pa ni usec zato, ker ima nek zelo mocan priokus, ki bi ga lahko primerjal z vonjem razpadajocega mesa.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Meizu ::

Ma meni je Heineken skor isti kot Laško. Okus je tam tam. Ja pa budweiser ni tko slab ja.

prognoob ::

v Euro Spinu majo Bergedorf, pa je ql :D

drugače pa je en natakar govoril da majo neke nove postopke zaj, kao da je možno dlje časa skladiščiti pivo, in zato drugačen okus, nevem...

PacificBlue ::

Pivo tako Union kot Laško sta se poslabšala..verjetn zaradi drugačnih postopkov, večjih količin in s tem posledično zmanjšana kakovost..Bi pa bilo fajn, da bi bila češka piva v slo bolj dostopna..so res izjemna.
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

Meizu ::

nizozemska tudi ;)

PacificBlue ::

Še nisem poskusil:)..Vrjamem pa.
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

prognoob ::

jap jap, čehi ownajo... spomnim se tudi da so meli enčas tu v enem zabačenem diskontu češki ZUBR. poceni roba pa dobro :D

edge540 ::

Patriotizem gor ali dol, meni je Gösser še vedno über Laško & Union. Kar se tiče teh dveh, pri svetlem mi je bolj všeč Union, pri temnem pa ga Laško owna.

kronik ::

Jaz sem tudi presaltal na Union, ker je laski postal ugaben. V bistvu ma Union (plocevinka) enak okus, kot pred casi Lasko. Smo pac vajeni dober pir pit ... :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laško ima novo podobo. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9715002 (8217) mihec87
»

Ali po Laškem boli glava ,po Unionu pa ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8511555 (9169) zk_eu
»

Kaj pijete Union ali ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
886345 (5090) zile
»

Pijem pivo Laško, ščijem pa v Union flaško:-) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11511733 (6930) ZanzeK_001

Več podobnih tem