» »

[Vse o DSLR]

[Vse o DSLR]

Temo vidijo: vsi
««
86 / 92
»»

dj cotto ::

Za začetek zaradi enostavnosti uporabe Lightroom ali Luminar.

fujtajksel ::

Če imaš rad odprto kodo poglej Darktable

nejcek74 ::

kako je s servisom za popravilo Olympus?
Oče ima Olympus OM-D EM10, seveda je ze izven garancije. Cim je na fotoaparatu objektiv, ta ne dela vec, objektiv se ne premakne, fotoaparat ne skljocne. Poskusila sva z novim objektivom in je isto. Brez objektiva fotoaparat skljocne.
Na slovenskem servisu (očeta sem pozabil vprašat katerem) so mu povedali da fotoaparat pošljejo na Češko, samo pošiljanje stane 130€ (doh). Ali ima kdo kakšne izkušnje kje bi se lahko opravilo diagnostiko?

Okapi ::

Servis za Olympus je 3A.
https://www.3a-servis.si/

Ampak sami ne delajo nič, vse pošljejo na Češko, tudi za najbolj banalne zadeve, recimo zaradi napake pri posodobitvi firmwara (ko je treba samo na novo naložiti firmware).

Če je fotoaparat mark I, se ga verjetno v nobenem primeru ne splača pošiljati v popravilo. Če je mark II, je pa za razmisliti, ampak rabljene dobiš že za 300 evrov.

Lahko greš v servisni meni in pogledaš, kakšne kode za napako sporoča. Potem lahko poskusiš na osnovi teh kod na servisu izvedeti kaj več.

https://petapixel.com/2015/08/20/use-th...

Lahko tudi poskusi fotoaparat nadgraditi na nov firmware. Napaka je očitno pri povezavi objektiva s fotoaparatom - mogoče je banalna in bi pomagalo čiščenje kontaktov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

dj cotto ::

1. Preveri kontakte na aparatu. Probaj jih spihati s pumpico, ne z usti ali s stisnjenim zrakom (sprej, kompresor)! Pihaj od znotraj navzven, stran od senzorja, stekla leče.
2. Za nekaj minut vzemi baterijo iz aparata
3. Vstavi drugo spominsko kartico ali pa spominsko kartico vzemi iz aparata in jo preveri na računalniku, tablici ali telefonu. Če so na njej važni podatki, jih prenesi in formatiraj kartico , ter jo ponovno vstavi.

Okapi ::

Kontaktov ne čistiš s pihanjem.:))
Je treba konkretno podrgnit, kontakte na objektivu in na fotoaparatu. Včasih se je to počelo kar z radirko, ampak tistih na aparatu ne čistit tako, ker bo šla svinjarija na tipalo.

Napako diagnosticiraš (in zasilno odpraviš) tudi tako, da prelepiš kontakte na objektivu in objektiv natakneš na aparat. Fotoaparat se potem obnaša, kot da je na njem star ročni-mehanski objektiv brez kontaktov.

nejcek74 ::

hvala
fotoaparat je mark I, nekaj samo-diagnostike je bilo ze opravljene, hvala za info. Ocitno bo aparat za odmet.

dottor ::

Kdo pri nas menjuje gumice za focus in zoom za Sigmo? Imam 18-35 1.8 ART.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

nejcek74 je izjavil:

hvala
fotoaparat je mark I, nekaj samo-diagnostike je bilo ze opravljene, hvala za info. Ocitno bo aparat za odmet.

Če ga boš vrgel v smeti, povej kje, da ga vzamem iz kante;) Za kakšen projekt se ga bo že dalo uporabit.

nejcek74 ::

Fotr ga bo, če bom slučajno blizu, sporočim.

a_borlak ::

dottor je izjavil:

Kdo pri nas menjuje gumice za focus in zoom za Sigmo? Imam 18-35 1.8 ART.


Povprašaj na Foto Jama.

dottor ::

a_borlak je izjavil:

dottor je izjavil:

Kdo pri nas menjuje gumice za focus in zoom za Sigmo? Imam 18-35 1.8 ART.


Povprašaj na Foto Jama.

Hvala, si že dal kej delat pri njih?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

a_borlak ::

Tip sedi nasproti uvoznika Sigme, če se ne bosta dogovorila ... :). Drugače pa nisem, ne uporabljam Sigminih objektivov.

Pro_moted ::

polozweii je izjavil:

Kateri program/programe priporočate za učenje predelave produktov DSLR aparata? Photoshop in Lightroom?



ACDSee . Za svoj denar dovolj kvalitetna zadeva.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Okapi ::

Odvisno od zahtevnosti uporabnika. Recimo za manj zahtevne je tudi kakšen Faststone lahko čisto dovolj. Jaz drugače uporabljam Dx0 PhotoLab.

nejcek74 ::

btw, 375 evrov za nov Olympus OM-D E-M10 III Kit je potemtakem dobra cena?

Okapi ::

Po mojem dobra, 100 evrov je že samo objektiv vreden (če ga rabiš). Čeprav, če kje dobiš II še dosti ceneje, je mogoče še bolje, III ni prinesel kakšnih posebnih izboljšav, razen 4k video.

polozweii ::

Iščem nekoga, ki bi mi pokazal kako se v Lightroomu upravlja z RAW fotkami.
Mislim da se za te namene za učenje na daljavo uporablja TeamViewer, Skype.

kuglvinkl ::

Kaj je pa s tisoč milijard posnetku na youtubu narobe?
Your focus determines your reallity

polozweii ::

v angleščini je

kuglvinkl ::

In ti bi rad, da ti to nekdo razloži v slovenščini?
Your focus determines your reallity

polozweii ::

Osnove ja. V času virusovanja je časa na pretek.

Snail ::

Za začetek


pa verjetno se še kaj najde

polozweii ::

Hvala. Sem tudi sam iskal pa je tale eden in edini v slovenščini.

DrSergioDJ ::

polozweii je izjavil:

Osnove ja. V času virusovanja je časa na pretek.


Kaj pa če bi se naučil angleško, vsaj osnove. V času virusovanja je časa na pretek.
...

mastazeko ::

Živjo, ima kdo kakšne izkušnje s predelavo fotoaparata v IR? Predvsem me zanima, če kdo to dela v Sloveniji ali EU, ker pošiljanje v USA pa uvozi/izvozi niso poceni.

Hvala vnaprej

polozweii ::

Za učenje programa so osnove angleščine premalo :)

nejcek74 ::

polozweii je izjavil:

Za učenje programa so osnove angleščine premalo :)

- nauci se anglesko, nimas kaj, realnost Slovenije je to da si brez znanja "lingua franca" polpismen idiot. Ne mislim da to si, vendar ce tega ne bos nadoknadil, je to tvoja prihodnjost
- interes za nekaj je super motivator da se naucis jezik. Jaz sem zacel uporabljati anglescino ker leta 1992 Gospodar prstanov se ni bil preveden v slovenščino. moja prva angleška knjiga, totalen speh, ampak cez njo sem zacel brati v anglescini.
- sam sem prisel v svico in začel brez znanja jezika uporabljati softwear, kjer je UI v nemscini
mogoce posici klasicne in ne video tutoriale

DamijanD ::

Če slučajno komu pride prav: canon EOS webcam
https://www.usa.canon.com/internet/port...

Preverjeno dela tudi z 70D - je pa treba EOS utility software prej ugasnit in dela samo v skype, obs, zoom - windows camera app ne zazna.

Bwaze6 ::

Jaz sem se včeraj kar precej trudil s tem, v Zoomu sem usposobil vsaj video (avdia ne), v Skypu pa še tega ne. Imam pa Canon EOS 5D Mk. III, ki načeloma sploh podprt ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

DamijanD ::

Saj pride samo video kolikor mi je znano - zvoka ni. Kolikor sem uspel ugotoviti, je bistveno, da se EOS utility ugasne.

dottor ::

Jaz sme pred časom iskal kej podobnega za GoPro pa mi ni uspelo najdet...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Bwaze6 ::

Sem potem uspel usposobiti tudi v Skypu (ponovno inštaliral desktop verzijo), igral pa sem se tudi v OBS Studio, ampak za drugega kot Zoom in Skype itak ne rabim.

Je pa seveda na Canon EOS 5D MkIII brez avtofokus trackinga, za to potrebuješ kamero z DPAF. Kar nekako napravi zelo široke zaslonke rahlo neuporabne...

DamijanD ::

@dottor lepo bi bilo, če bi gopro tudi naredil tak driver, kot ga je canon...

dottor ::

Blo bi super :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

klemenSLO ::

S tem programčkom dela video na 550D . Inštalira virtualno kamero in audio . Na skypu oboje zazna, video dela , audio ne
https://sparkosoft.com/sparkocam-downlo...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

polozweii ::

Skalibriral bi monitor zato bi moral dati nastavitve monitorja na tovarniške. Ali to velja tudi na svetilnost? Prostor je na senčni strani zato je svetilnost vedno manjša od tovarniške.

fujtajksel ::

Pred kalibracijo naj bi svetilnost nastavil na standardno 120, ki je ponavadi precej nižja od max.

polozweii ::

Da določiš svetilnost 120 bi verjetno potreboval posebno napravo ki pa je nimam.
Jaz na monitorju nastavim na vrednost 20 da svetilnost ekrana ne izstopa preveč od svetlobe v prostoru.

fujtajksel ::

Kalibrator ti izmeri svetilnost. Če si pa mislil brez kalibratorja, boš težko kaj pametnega naredil.

polozweii ::

Če lahko kalibrator izmeri tudi svetilnost ambienta potem je vredu.
Ali bodo v primeru da nastavi po mojem okusu preveliko svetilnost in jo bom zato naknadno zmanjšal, barve še prave?

polozweii ::

Ali se LUT kalibracija monitorja lahko naredi na enem disku, in se jo prepiše/skopira na drugi disk na istem računalniku?

polozweii ::

DSLR tematika ni več aktualna ali zakaj že 3 mesece vlada tišina?

BigWhale ::

Mirrorless bo vse povozil. ;>

dottor ::

Jaz zbiram €€€ za menjat D7100 z D500. Z59 mi ne pride v poštev ker Tamron G1 objektivi ne delajo na mirrorlessu kar pomeni da odpadeta 70-200 in 150-600 ki ju imam.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

S tem samo podaljšuješ agonijo, ker slej ko prej boš hotel preiti na brezzrcalca.

dottor ::

Če bi delali vsi objektivi z adapterjem bi bil Z50 vsekakor top izbira.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

a_borlak ::

Tamron ne načrtuje nadgradnje fw za ze objektive?

dottor ::

70-200 2.8 VC ne mislijo nadgradit, pri 150-600 zgubiš VC kar pa ni kritično ker tak objektiv imaš ponavadi na monopodu.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

gddr85 ::

simple, če imaš mičkene roke, potem vzameš z50, če imaš orenk roke potem d500 :P
««
86 / 92
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825152 (13417) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624400 (18452) schurda
»

Sigma je najavila (svetlobno) hiter zoom objektiv 18-35mm f/1.8

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3811852 (9304) CaqKa
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023719 (18570) schurda

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425549 (22391) bluefish

Več podobnih tem