» »

Izid Windows 7 potrjen za sredino jeseni

Izid Windows 7 potrjen za sredino jeseni

engadget - Govorili smo že, da so pri Acerju po nesreči napovedali oktobrski izid Windows 7, zdaj pa je to tudi uradno. Microsoft je namreč potrdil, da bo nova verzija operacijskega sistema naprodaj pred nakupovalnim obdobjem za ameriški Thanksgiving day (praznujejo na četrti četrtek novembra). Obenem bo naprodaj tudi končna verzija Windows Server 2008 R2, ki je prav danes dosegla status kandidata za izid (RC).

79 komentarjev

«
1
2

gruntfürmich ::

jp. so prav eni napovedali, da je vista samo prehod in da se za njo kmalu obeta nekaj 'boljšega'.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Bellzmet ::

Ja v bistvu bo W7 nekašna nuja. XP bodo počasi ukinili, Visto verjetno še prej, potem pa itak ne bo drugega kot W7. Upam, da bo v redu, ker druge novejše variante zame ne bo.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

blackbfm ::

Včeraj sem ga sprobal win7, ker ga vsi tok hvalijo. Totalni krš, UI je čiz podebiljen, se pa nisem spuščal v sam sistem. Mislim kar se vmesnika tiče bi se lahko kaj naučili od Appla, ker tole je kriza. Upam da se hecajo s tem ko piše da je ta verzija zdaj "release candidate"..ker če bo to to, potem sigurno ostanem na Visti.

Mavrik ::

Kako točno pa je vmesnik različen od Vistinega po tvoje?
The truth is rarely pure and never simple.

Bor H ::

Start meni je sam še tabrihtn (ne predstavljam si iskat po ogromnem start meniju programa katerega ime sm pozabu)
Taskbar preferira ikonice
Če hočeš met v quicklunchu my computer se morš kr fajn potrudt (preferira libraries)
Naj omenim da ima gumb za show desktop na drugi strani kot si vajen iz prejšnjih verzij?

Tolk o "produktivnih" zadevah, pol maš pa še druge stvari kot so wlan controler, ki je boljši, action center rahlo olepša zadeve, pametnejši bluetooth, na desnem kliku maš resolucijo recimo, itd.

Sprememb je ogromno, vprašanje sam kolk so velke, uporabljam RC in me določene stvari živcirajo določene so mi pa zlo všeč.

PS: je kdo ugotovu kako pomanjšat Live Messenger da se mi ne bo usajal med odprtimi programi?

zee ::

Ne uporabljam nobene verzije Windows 7, ker zato nisem placan. Ce hoce Microsoft, da testiram njegov softver, naj me zato ustrezno placa.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

___ ::

saj so te plačali


dal so ti 150 €, da lahko uporabljaš legalno windows 7 kajne??? ti si dal za windowse 150 € ki so ti jih potem oni lepo vrnili:) preprosta matematika kajne??



sicer pa glede tistega butastega komentarja o videzu..SKIN SE DA ZAMENJAT VEŠ??:) to ni kvantna fizika ali neka čudna astronomska znanost..pač zamenjaš skin in mir.če si tako zabit da niti tega ne znaš pa prodej računalnik in uporabljaj teletext!

r0ker ::

Včeraj sem ga sprobal win7, ker ga vsi tok hvalijo. Totalni krš, UI je čiz podebiljen, se pa nisem spuščal v sam sistem. Mislim kar se vmesnika tiče bi se lahko kaj naučili od Appla, ker tole je kriza. Upam da se hecajo s tem ko piše da je ta verzija zdaj "release candidate"..ker če bo to to, potem sigurno ostanem na Visti.

ROFL
apple sheep

Ne uporabljam nobene verzije Windows 7, ker zato nisem placan. Ce hoce Microsoft, da testiram njegov softver, naj me zato ustrezno placa.

prosim reči da se hecaš, da si nalašč izpadel kot čudak :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0ker ()

Volk| ::

Hehe, in spet se je začelo...
start meni ni lepi, problem je pomanjšat msn,...
p****, očitno je res ta W7 slab. le zakaj bi mel, če pa so grde ikone.

isto kot en kolega na enem drugem forumu ko je izjavil da je Vista luknjasta kot švicarski sir, ko pa ga vprašam zakaj pol uporablja, če je tako slaba, pa je bil tiho.

Včasih ne morem verjet kake komentarje tu berem.:|
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

opeter ::

Ali je izid za to jesen siguren? Ker Marko Tosevskijev link pravi drugače...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

Ne uporabljam nobene verzije Windows 7, ker zato nisem placan. Ce hoce Microsoft, da testiram njegov softver, naj me zato ustrezno placa.

ja kvazi beta testerje bojo placali ane? dobra ja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

@nny ::

Bi kdo napisal realno kritiko, da vidim, če se splača potegnit z neta?

Wox ::

Mah... Kljukci, pejte raje mamicam pod kiklo jokcat.
Včasih si imel tukaj kaj konstruktivnega za prebrat, zdaj pa cela zadeva spominja na blog kakšnega vrtca al pa mnenjalnika.
Kaj češ... Nostalgija ali pa morda napoved nove republike. Le kdo bi vedel.
Commodore 64

morbo ::

In hudourniki sline neumorno derejo naprej do jesenskega prevrata Vistinega režima strahovlade...

Down with Vista, long live Win 7 8-)

Tr0n ::

Meni je ze bla Vista cisto cool, tako da bo prehod na W7 painless. :)

morbo ::

Ali je izid za to jesen siguren? Ker Marko Tosevskijev link pravi drugače...

Mislim da bodo še malo počakali, ker po komentarjih sodeč še vedno obstaja folk, ki kljubuje 'napredku' z vztrajanjem na 'zastareli' XP platformi.

Najprej pojest fižolčka, potem sladico. 8-)

bluefish ::

Start meni je sam še tabrihtn (ne predstavljam si iskat po ogromnem start meniju programa katerega ime sm pozabu)
Taskbar preferira ikonice
Če hočeš met v quicklunchu my computer se morš kr fajn potrudt (preferira libraries)
Naj omenim da ima gumb za show desktop na drugi strani kot si vajen iz prejšnjih verzij?

Tolk o "produktivnih" zadevah, pol maš pa še druge stvari kot so wlan controler, ki je boljši, action center rahlo olepša zadeve, pametnejši bluetooth, na desnem kliku maš resolucijo recimo, itd.

Sprememb je ogromno, vprašanje sam kolk so velke, uporabljam RC in me določene stvari živcirajo določene so mi pa zlo všeč.

PS: je kdo ugotovu kako pomanjšat Live Messenger da se mi ne bo usajal med odprtimi programi?
Včasih je potrebno odpreti kako nastavitev in morda malo pogledati naokoli. Potem stvari postanejo precej bolj prijetne.

Za MSN pa že dolgo obstaja rešitev, da je potrebno program zagnati v Compatibility Mode z Visto.

blackbfm ::


ROFL
apple sheep


Jebe se meni za Apple:D Ampak čez njihov UI oz. stil ga ni.

Tale win7 trentuno zgleda kot ena nakičana vista.

bluefish ::

pa preklopi nazaj na NT stil.

Poldi112 ::

>pa preklopi nazaj na NT stil.

Potem je pa vseeno če ima kar XP-je :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

borchi ::

> saj so te plačali
dal so ti 150 €, da lahko uporabljaš legalno windows 7 kajne???

pri applu moraš TI plačat, če hočeš dobit razvojne verzije. in to PRECEJ več kot 150 EUR.

(tako se dela! ne pa tile luzerji, ki ti zastonj porivajo SW, da ga sploh uporabljaš 8-))
l'jga

blackbfm ::

pa preklopi nazaj na NT stil.


Ni fora v "skinu". Primerjaj control panel v win7 z mac os. Mene pri win7 kar mine vse..sami linki so povsod wtf:P

Tr0n ::

Se da vse skostumizirat tak da je coolio. :)

BluPhenix ::

Včeraj sem ga sprobal win7, ker ga vsi tok hvalijo. Totalni krš, UI je čiz podebiljen, se pa nisem spuščal v sam sistem. Mislim kar se vmesnika tiče bi se lahko kaj naučili od Appla, ker tole je kriza.


Meni je pa všeč, kar sem sprobal je bilo za moje potrebe čisto funkcionalno.

Ni kaj, jesen 2009 pride nova kišta z W7. Do takrat bomo pa še počakali.

Jebe se meni za Apple:D Ampak čez njihov UI oz. stil ga ni.

Tale win7 trentuno zgleda kot ena nakičana vista.


Vidiš meni pa apple UI niti ni tako všečen, pa še sam ne vem zakaj. Um, W7 -> Vista 1.5, nisi še nikoli slišal?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Prospekt ::

> saj so te plačali
dal so ti 150 €, da lahko uporabljaš legalno windows 7 kajne???
pri applu moraš TI plačat, če hočeš dobit razvojne verzije. in to PRECEJ več kot 150 EUR.
(tako se dela! ne pa tile luzerji, ki ti zastonj porivajo SW, da ga sploh uporabljaš 8-))

Ampak apple ima točno določen hardware, winsi pa nekaj tisoč različnih komponent v še več kombinacijah, ki morajo delovati če ne se razpase da je OS v kurcu in se zgodi vista efekt.

c00L3r ::

Bi kdo napisal realno kritiko, da vidim, če se splača potegnit z neta?

Če ti Vista ni všeč, ti tudi Win7 ne bo. Zagonski čas je kar fajn hitrejši. Med samim delovanjem, pa ne opazim neke bistvene razlike v hitrosti v primerjavi z Visto. Opravilna vrstica potrebuje malo navajanja, ampak meni je všeč. Na namiznem računalniku, kjer imam XP-e imam vedno polno opravilno vrstico. Tukaj pa se preprosto ne napolni, saj so "programi" bolj kvadrati kot pravokotniki. No, to je pač stvar privajanja.

Win7 RC je dosti bolj stabilen kot Beta. Pri Beti sem imel predvsem težave z hibernate. Tukaj je to odpravljeno in dela kot mora. Beto pa sem bil primoran opustit po par dneh uporabe. Prav tako se mi Beta včasih ni hotela izklopit, ali pa so bila vsa okna bela (brez vsebine).

Tako se vsaj meni zdi, pa sem zdaj več kot 1 leto poganjal Visto na prenosniku. 7-ka je pač to, kar bi Vista morala biti že na začetku.

Nekaterim ni všeč, samo mislim, da bomo žel leto dni praktični vsi poganjali 7-ko

djordjevic ::

še vedno obstaja folk, ki kljubuje 'napredku' z vztrajanjem na 'zastareli' XP platformi.

Nekateri bi rade volje menjali, pa nas nekompatibilen softver sili, da ostajamo na njih.
No grave is deep enough to keep us in chains.

c00L3r ::

še vedno obstaja folk, ki kljubuje 'napredku' z vztrajanjem na 'zastareli' XP platformi.

Nekateri bi rade volje menjali, pa nas nekompatibilen softver sili, da ostajamo na njih.

Kontakiraj tistega, ki ti prodaja nekompatibilen software, zakaj še niso migrirali na Windows Vista/7 platformo.

Bor H ::

Sam da ogdovorim tistima dvema, ki sta popadla moj komentar: uporabljal sem 2 leti visto, ne ker bi me kdo silu ampak ker mi je bla fajn, velik boljš kot XP, nism pa ljubitelj sprememb, ki ti ne dajo izbire (don't fix if it aint broken varjanta), predvsem pri Start meniju se to vid. In zakaj hudiča bi mogu MSov software laufat v compatibility modu na MSovi platformi? Pa ne mislt da ne znam googlat, sej googlam kadar je treba, ampak se mi zdijo pa nekatere stvari neumne. Sm pa tut napisal stvari, ki jih v sedmici cenim.

bluefish ::

jah, privzet način za prikaz messengerja je tak kot je. Če želiš staro funkcionalnost, potem je trenutno potrebno uporabljati Compatibility. Bo pa verjetno ob ali po izidu RTM to tudi urejeno in bo msn bodisi imel možnost vklopa starega prikaza bodisi bo ta možnost v win.

PrimozR ::

Ali je izid za to jesen siguren? Ker Marko Tosevskijev link pravi drugače...


Pravi popolnoma enako kot ta novica oz. vir te novice na engadgetu.

While Microsoft didn't provide an actual release date, the estimate might confirm a previous statement of Acer's Bobby Watkins which put Windows 7's availability for October 23rd. That's after the back to school period and a few weeks before this year's holiday shopping spree season. Mark it down and start the countdown.

gt55gre ::

Komaj čakam ,da pride windows 7 v prodajo , ga 100 % kupim. Na amd phenom in 4 gb rama dobesedno leti.

mtosev ::

Ali je izid za to jesen siguren? Ker Marko Tosevskijev link pravi drugače...


Pravi popolnoma enako kot ta novica oz. vir te novice na engadgetu.

While Microsoft didn't provide an actual release date, the estimate might confirm a previous statement of Acer's Bobby Watkins which put Windows 7's availability for October 23rd. That's after the back to school period and a few weeks before this year's holiday shopping spree season. Mark it down and start the countdown.

razen ce je za tebe jesen v decembru. iz techpowerup: Laying to rest months of speculation surrounding the launch date of Windows 7, Microsoft categorically stated that it is readying the OS to ship in time for the holiday shopping season (aka Christmas 2009 shopping season).

http://forums.techpowerup.com/showthrea...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Icematxyz ::

Torej če prav razumem.

W7 izzide jeseni. Lahko greš in ga kupiš. Lahko pa ga zastojn uporabljaš še dobrega pol leta? In to popolnoma legalno?

A to je taka politika zaradi stimuliranja prodaje na način glejte kako velik procent ljudi ga že uporablja? Dajte še ga vi?

Tema ko je nekdo omenil na to tematiko hitro postane na niskem nivoju se strinjam. Vprašanje je samo kod je za to kriv.

Tisti ki pač ne razume evforije ki se ustvarja ali tisti ki ne razume kako lahko nekdo sploh kaj reče proti W7?

PrimozR ::

Ali je izid za to jesen siguren? Ker Marko Tosevskijev link pravi drugače...


Pravi popolnoma enako kot ta novica oz. vir te novice na engadgetu.

While Microsoft didn't provide an actual release date, the estimate might confirm a previous statement of Acer's Bobby Watkins which put Windows 7's availability for October 23rd. That's after the back to school period and a few weeks before this year's holiday shopping spree season. Mark it down and start the countdown.

razen ce je za tebe jesen v decembru. iz techpowerup: Laying to rest months of speculation surrounding the launch date of Windows 7, Microsoft categorically stated that it is readying the OS to ship in time for the holiday shopping season (aka Christmas 2009 shopping season).

http://forums.techpowerup.com/showthrea...


Sezona nakupov, ki se začne že pred zahvalnim dnevom. Se začne že jeseni. Torej? 1+1=?

Mavrik ::

W7 izzide jeseni. Lahko greš in ga kupiš. Lahko pa ga zastojn uporabljaš še dobrega pol leta? In to popolnoma legalno?


Uporabljaš lahko Release Candidate, ne pa končne verzije.
The truth is rarely pure and never simple.

mtosev ::

not true. sezona nakupov bozicnih se pricne po thanks giving. Nakupi v NOV so za thanks giving in ne za Xmas.

The American winter holiday season (generally the Christmas shopping season in the U.S.) traditionally begins the day after Thanksgiving, known as "Black Friday", although most stores actually start to stock for and promote the December holidays immediately after Halloween, and sometimes even before.

Have fun PIPI.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Icematxyz ::

W7 izzide jeseni. Lahko greš in ga kupiš. Lahko pa ga zastojn uporabljaš še dobrega pol leta? In to popolnoma legalno?


Uporabljaš lahko Release Candidate, ne pa končne verzije.


In v čem se bo razlikoval RC od "stable". Vrjetno ne bodo v RC popravljali bugov ki so jih v "stable" že odpravili? Ali pa bo RC na voljo ampak brez popravkov od časa ko se "stable" začne prodajati?

Logika mi govori da bosta to popolnoma identična OS z možnostjo nalaganja istih popravkov ki bodo v nekem trenutku na voljo?

Mavrik ::

Release Candidate bo zgubil vso podporo v trenutnku, ko izide ali a) nov RC ali b) končna različica.

RC je samo razvojna različica in prav nobenega zagotovila ni, da bo kakršno koli posodabljanje kasneje sploh delalo.
The truth is rarely pure and never simple.

Icematxyz ::

No to me v bistvu zanima ja. Kaj so RC v praksi vem. Ampak ne poznam dosti primerov če sploh katerrega ko je po izzidu "stable" različice RC bil še aktualen in ni odšel v tistem trenutku na police zgodovine.

Zato pa vprašam. Ker to bo zgleda neki poseben "RC". Torej ob izzidu stable boš RC še lako uporabljal dobrega pol leta ampak brez popravkov?

Bor H ::

Ja, kar je pa tut dokaj normaln režim, da ti ni treba prvi dan migrirat ampak ti dajo čas da sistem na novo postavš. Plus da se s tem zavarujejo v primeru da bi se jim kej zalomil pred izidom in majo še mal manevrskega prostora, da ne bi RC prej nehu delat kot bi izšel stable.

blackbfm ::

Nevem zakaj bi si sploh resno postavljal sistem na nekih testnih verzijah.

pecorin ::

W7 izzide jeseni. Lahko greš in ga kupiš. Lahko pa ga zastojn uporabljaš še dobrega pol leta? In to popolnoma legalno?


kot je nekdo na slashdotu komentiral: It's not "free as in beer." It's "free as in drugs" as in "the first hit is always free."

Bor H ::

Nevem zakaj bi si sploh resno postavljal sistem na nekih testnih verzijah.


zato kr lahko, a ni to nekako precej pogosto dobr izgovor za neumnosti? :)

bluefish ::

nekdo, ki s svojim delom služi in potrebuje zanesljivost delovanja, vsekakor ne bo nameščal testnega programja, kaj šele sistem. Pri povprečnem uporabniku pa je itak vseeno.

Spock83 ::

Upam, da bodo dali kakšen popust za nas, ki imamo Visto.

bluefish ::

Ja, v obliki nadgradnje. Seveda še vedno ne zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Spock83 ::

Saj ne pričakujem, da bo zastonj. Samo jao, prej naložiti Visto, da potem še čez rukneš 7-ko.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja Windows 8 slabša od Sedmice

Oddelek: Novice / Rezultati
198640 (7109) Lonsarg
»

Uradno: naslednji Windows bo 8.1, za uporabnike Osmice zastonj

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3112335 (9061) KTr1sk
»

Razvoj Windows za 64-bitni ARM v teku

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
114546 (3435) Invictus
»

CES 2012: Kaj smo izvedeli o Windows 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9730309 (24022) Bistri007
»

Prodaja Office in Windows odlično, Windows Phone niti ne

Oddelek: Novice / Ostale najave
3612496 (10653) LuGi

Več podobnih tem