» »

Novice o Windows 7 in XP

Novice o Windows 7 in XP

bit-tech.net - Datum izida Windows 7 naj bi bil znan, saj ga je kar dvakrat razkril Acer. Sprva je Bobby Watkins, direktor Acer UK, v intervjuju dejal, da bo nov operacijski sistem na voljo 23. oktobra (in ne januarja prihodnje leto, kakor še vedno vztraja Microsoft), Massimo D'Angelo, podpredsednik evropskega dela Acerja pa je povedal še, da računalnikov z Windows 7 ne bodo prodajali niti dan pred 23. oktobrom. Watkins je v svojem intervjuju povedal tudi, da bo obstajala 30-dnevna doba, v kateri bo zamenjava Viste na novem računalniku za Windows 7 brezplačna.

Vseeno pa vam 23. oktobra še ne bo treba v trgovine, saj bo brezplačna verzija Windows 7 RC delovala še do 1. junija 2010. Če si Windows 7 RC namestite zdaj, bo le-ta nemoteno deloval kar 13 mesecev, kar je zelo zanimiva poteza. RC različica Viste je nemoteno delovala 9 mesecev od izida, po koncu zastonjkarskega obdobja pa se je ponovno zagnala vsaki dve uri, kar naj bi uporabnike prisililo v nakup uradne različice.

Stari dobri XP pa kar ne more umreti. Čeprav naj bi Windows 7 prišel tudi v obliki, prijazni netbookom, pa je Microsoft za še eno leto podaljšal prodajo licenc Windows XP proizvajalcem računalnikov. Odštevanje dvanajstih mesecev se bo začelo ob izidu Windows 7 (torej 23. oktobra :), po oktobru 2010 (ali morda januarju 2011) pa bodo proizvajalci primorani uporabljati Windows 7.

A tudi to ni zadnji krik XP, saj je ameriško vojno letalstvo z Micosoftom podpisalo dogovor o dobavljanju posebne verzije Windows XP. Prednastvaljen sistem z mnogo blokiranimi opcijami ima kar 85 % varnostnih lukenj zablokiranih, v primeru nove luknje pa naj bi se popravki naredili in namestili v ne več kot 72 urah (le-to znaša v povprečju 57 dni za običajnega uporabnika).

54 komentarjev

«
1
2

techfreak :) ::

>> Watkins je v svojem intervjuju povedal še, da bo obstajala 30 dnevna doba, v kateri bo zamenjava Viste na novem računalniku za Windows 7 brezplačna.
A ni iz Win XP na Win 7 bila celo 90 dnevna doba? Drugače pa, jaz bi naj imel zastonj zamenjavo XP na Visto, vendar bi me poštnina iz UK prišla 100$. Torej ni brezplačno.:))

Apple ::

Torej naj bi dobil "zastonj" nadgradnjo oz. celo verzijo, če imam licenco za Visto?
LP, Apple

Mavrik ::

Ne.
The truth is rarely pure and never simple.

Tr0n ::

Okoli bozica za navadne uporabnike bi rekel.

techfreak :) ::

Ne.

Da.

To se je že večkrat zgodilo ... pač hočejo privabiti kupce.

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

Ne.

Da.

To se je že večkrat zgodilo ... pač hočejo privabiti kupce.


NE.
https://dolhar.si/

Ziga Dolhar ::

Watkins je v svojem intervjuju povedal še, da bo obstajala 30 dnevna doba, v kateri bo zamenjava Viste na novem računalniku za Windows 7 brezplačna.


vs.

Torej naj bi dobil "zastonj" nadgradnjo oz. celo verzijo, če imam licenco za Visto?
https://dolhar.si/

Apple ::

Hmm, ok, zdej naj proba kdo odgovorit, pa da bo točno :)
LP, Apple

techfreak :) ::

Če kupi Acer računalnik v 1 mesecu pred izdajo Windows 7 in zraven računalnika dobi licenco za Visto (OEM), potem je upravičen do zastonj nadgradnje.

Gandalfar ::

Ja, sam ti pogoji so znani _pred_ nakupom. V nekem treutku bo MS rekel, "nm se zdi da bo 10. decembra Win 7 ven prisel, ampak ker nocemo da nihce ne kupuje cel november racunalnikov, bomo tudi tem userjem senkali Win 7, ko bo ven prisel".

Vsekakor pa ne vsem Vista userjem.

Apple ::

beda :)

Hvala za info.
LP, Apple

Mavrik ::

Saj enako so storili pri Visti. Tisti ko so (se mi zdi) 3 mesece pred izidom kupili računalnik so zraven dobili kupone s katerimi so potem lahko upgrade zahtevali.
The truth is rarely pure and never simple.

modicr ::

http://www.techarp.com/showarticle.aspx...

Program Eligibility Period = June 26, 2009 through January 31, 2010
- Windows Vista PCs preinstalled with qualifying software must be purchased by end users between these dates.
- OEMs may choose to offer a shorter program period within the allowed date range.
(c) nisem patentiran

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modicr ()

Spc ::

Pri tem so tudi že znane končne strojne zahteve:


1 GHz 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor
1 GB of system memory
40 GB hard drive with at least 15 GB of available space
Support for DirectX 9 graphics with:
*
WDDM Driver
128 MB of graphics memory (minimum)
Pixel Shader 2.0 in hardware
32 bits per pixel


Nevem zakaj zasedejo Win7 55GB 8-O
Še malo pa bomo rabli 100GB diska samo za windows-e
 

bluefish ::

saj ne zasedejo 55GB. V realnosti je cifra okoli 6GB.

Spc ::

Zakaj pa potem piše, da rabiš vsaj 40GB z 15GB prostora na disku ??
Ne vidim logike zakaj bi to ms napisal na uradno stran Win7 ..
Če Win7 zasede "samo" 6GB zakaj potem niso napisali, da rabiš 10GB + 5GB placa ?
:\
 

bluefish ::

jah, kdo bi jih razumel. Po namestitvi skratka zasede le nekaj malega + kakšen popravek, vsekakor pa ne 40GB.

Spc ::

Je kdo že probal inštalirat zadevo na 15GB disk ?
Mogoče že pri setup-u napiše, da rabiš večji disk ?
 

dejanslo ::

Piše, da rabiš 40GB drive, na katerem mora biti vsaj 15GB prostega prostora?

edit: b->B
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

Spc ::

Torej če imaš 20GB disk in 18GB placa .. ne moreš inštalirat.
 

AmokRun ::

Lahko. Jaz sem dal na 5 GB disk.

dejanslo ::

Mislim, da bi to bil nonsense. Iz prve roke ti ne morem povedati, ker sem za win7 ustvaril ravno 40GB veliko particijo, mislim pa, da je tako napisano zaradi neukih uporabnikov, ki bi bili razočarani, če bi namestili zadevo npr na kakšen netbook z malo prostora in nato ugotovili, da ne morejo naložiti ničesar drugega.
There`s More Than One Way To Do It

Spc ::

Zanimivo.
Nevem zakaj potem pišejo takšne bedarije če gre inštalirat na majnše diske z majn prostega.
Ali pa bo mogoče final verzija kaj drugačna ?? .. no bomo vidli.
 

bluefish ::

RTM ne bo dosti različna, saj je RC takorekoč že finalen produkt. Do zadnje faze bodo le speglali nekatere napake, morda še kaj uredili v jedru, potem pa se konča. Vsekakor pa se ne bo kar čez noč zahteva povečala za nekaj 10GB.

peachkovit ::

Ne vem od kje folk dobiva tok majhne številke za instalacijo....

Uporabljam RC build (7100), pa mi C:\Windows direktorij zasede slabih 14GB.

Fresh install, na prazno C: particijo. Particija je velika 40GB, prostega je sedaj še 16GB. Windowsi + ostali programi + pagefile (ki ga imam še namen prestaviti na drug fizičen disk) + my documents pa to mapa.

Ne vem, a delam jaz kaj narobe, al pa drugi ne gledajo prave mape al kako? Kakšne so kaj vaše številke?

Spc ... kako lahko razumeš "40 GB hard drive with at least 15 GB of available space" kot da bo instalacija zasedla 55GB? Jaz si to razlagam da rabiš vsaj 40 gigabajtn disk, na katerem mora biti prostih vsaj 15GB.

Edit: sam tko pravim ... osebno me čisto nič ne moti taka velikost, danes so diski đabe, je pa res mogoče malo nepraktično za kakšne netbooke itd.

Drugače pa delajo super, že Beta verzija je bla dost huda.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

meni skupaj z že nameščenimi programi, ki smetijo tudi po Windows mapi le ta zasede nekaj manj kot 10GB.

techfreak :) ::

Saj enako so storili pri Visti. Tisti ko so (se mi zdi) 3 mesece pred izidom kupili računalnik so zraven dobili kupone s katerimi so potem lahko upgrade zahtevali.

Če mi morajo OS poslati iz UK potem vsekakor ni zastonj ... razen če bo Acer zdaj ponujal Windows tudi v Sloveniji.

Tr0n ::

Frisni W7 RC1 install zasede 15 GB. Ultimate verzija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

PNG ::

Ne, ne zasede toliko. Toliko zasedejo shadow kopije, ki jih vi ne izklopite. Izklopite to, pa boste videli dejansko velikost, ki jo zasedejo W7.

Spc ::

Ne, ne zasede toliko. Toliko zasedejo shadow kopije, ki jih vi ne izklopite. Izklopite to, pa boste videli dejansko velikost, ki jo zasedejo W7.

Zasedejo toliko koliko so zasedejo po installu če so še zraven neke stvari kot shadow copije se to tudi upošteva saj uporabnik rabi tolko diska da zadevo inštalira .. tisto kar pa se potem lahko dol izklopi ali izbriše pa ne velja.
 

PrimozR ::

Pri tem so tudi že znane končne strojne zahteve:


1 GHz 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor
1 GB of system memory
40 GB hard drive with at least 15 GB of available space
Support for DirectX 9 graphics with:
*
WDDM Driver
128 MB of graphics memory (minimum)
Pixel Shader 2.0 in hardware
32 bits per pixel


Nevem zakaj zasedejo Win7 55GB 8-O
Še malo pa bomo rabli 100GB diska samo za windows-e


Torej naj bi zadoščal 25 GB disk (plus frej plac). Z le 25 giga diskom bi zadevo zagotovo jamrala.

Kenpachi ::

Jah, če bo v končni fazi OS toliko trmast, da nikakor ne bo sprejel opcije, da ga instaliraš na 32GB SSD... Ko ga jebe potem.
Zaraki Kenpachi.

Gandalfar ::

Itak so to priporocene zahteve. Ce ti rata .. tolk boljs zate, sam ne se pritozevat potem.

Tr0n ::

Ne, ne zasede toliko. Toliko zasedejo shadow kopije, ki jih vi ne izklopite. Izklopite to, pa boste videli dejansko velikost, ki jo zasedejo W7.

Shadow kopije morajo bit in so tudi del installa.

15 GB Ultimate W7 RC1.

PNG ::

Kaj pa system restore point? Mislim, da si vzame 10-30% diska...v bistvu ti zasede velikost, ki je v odvisnosti od particije, na katerem je nameščen OS.

Sicer pa - 640 gb WD disk stane cca. 65€, nov iz trgovine. Res boste jamrali zaradi 15gb? Zdaj pa že botrujete iz golega antikonformizma (pardon tistim, ki ste bili pripravljeni plačevati 250€+ za 32gb SSD disk...kar je žalostno).

PrimozR ::

Kaj so sploh shadow kopije? backupi? Lahko to daješ na drugo particijo?

Apple ::

shadow kopija je "verzioniranje" datoteke...

Npr, če vsebino ene datoteke spremeniš 5x, ti bo sistem obdržal vse verzije datotek. Če se spomniš, da si povozil neko vsebino po pomoti, se še vedno lahko vrneš nazaj na prejšnjo verzijo, itd... Koristna zadeva...
LP, Apple

Gandalfar ::

Tko kot time machine v OS X ocitno :)

A to dela tud za uporabnikove podatke?

Zgodovina sprememb…

Apple ::

Če je vklopljena shadow funckija...

V praksi mi je prav prišlo, ko je računovodkinja zaj.... in povozila vsebino nekaterih datotek...
LP, Apple

borchi ::

meni tudi. sicer sem moral počakat dobro uro, da je vista uspela vrnit 15k velik fajl na prejšnjo verzijo, ampak ok, vista pač...
l'jga

PNG ::

Še niste nikoli nič zbrisali in stisnili ctrl+z - voila, datoteka je nazaj? Spremeniš sliko v editorju, shraniš, spet odpreš in daš undo changes? Od kod mislite, da to pride?

Mislim da, ne bom pa trdil zagotovo, da je MS to prej pogruntal kot apple s svojim time machine. Edina razlika je, da MS za to ne zahteva bolane vsote denarja.

EDIT: Meni vista 4gb vrne v parih minutkah, tako da bi razloge za tvoj problem iskal drugje, borchi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

Tr0n ::

Restore je off.

PrimozR ::

Še niste nikoli nič zbrisali in stisnili ctrl+z - voila, datoteka je nazaj? Spremeniš sliko v editorju, shraniš, spet odpreš in daš undo changes? Od kod mislite, da to pride?

Mislim da, ne bom pa trdil zagotovo, da je MS to prej pogruntal kot apple s svojim time machine. Edina razlika je, da MS za to ne zahteva bolane vsote denarja.

EDIT: Meni vista 4gb vrne v parih minutkah, tako da bi razloge za tvoj problem iskal drugje, borchi.

Jap, Windowsi in obični PCji so zastonj ;)

EDIT: je ta Shadow vklopljen samo za sistemsko particijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PNG ::

PIPI, ti resno to misliš? Dejansko primerjaš cene PCjev z applovimi računalniki in upaš trditi, da tukaj vsi kupujejo MSov OS?

Očitno ti ni jasno, da za time machine rabiš HARDWARE, ki je precej DRAG, pri MSu pa ne.

borchi ::

> Še niste nikoli nič zbrisali in stisnili ctrl+z - voila, datoteka je nazaj? Spremeniš sliko v editorju, shraniš, spet odpreš in daš undo changes? Od kod mislite, da to pride?

od shadow copies ziher ne...

> Mislim da, ne bom pa trdil zagotovo, da je MS to prej pogruntal kot apple s svojim time machine. Edina razlika je, da MS za to ne zahteva bolane vsote denarja.

za time machine ne potrebuješ NOBENEGA dodatnega hardvera ali softvera. torej ne vem od kod ti ideja, da je treba za time machine kaj plačat, kaj šele, da moraš plačat bolane vsote denarja?!

> Meni vista 4gb vrne v parih minutkah, tako da bi razloge za tvoj problem iskal drugje, borchi.

ja, verjetno je problem v sončevih pegah... btw, če misliš, da je normalno, da windows za delta patch na enem file-u porabi nekaj MINUT (bognedaj debelo uro), je nekaj hudo narobe s tabo...
l'jga

Gandalfar ::

Očitno ti ni jasno, da za time machine rabiš HARDWARE, ki je precej DRAG, pri MSu pa ne.


Neresnic pa ni treba sirit. Za time machine rabis samo externi disk. Katerkoli.

Verjetno si pa zadevo zamesal s time capsule.

PNG ::

Gandalfar : Ja, se pardoniram. Mislim sem na time capsule.

Borchi : od kod pa pride stara verzija slike? Sicer pa mi je vista do zdaj še vedno kopirala fajle z maksimalno hitrostjo mojega diska, tako da še vedno mislim, da boš moral poiskati probleme kje drugje, kot v OSu.

Forstner ::

i100k100 stara verzija slike je verjetno v tmp fajlu od programa, ali ramu.

borchi ::

> Neresnic pa ni treba sirit. Za time machine rabis samo externi disk. Katerkoli.

ne rabiš niti tega. time machine lahko dela tudi s particijo na internem disku. tako kot v windows rezerviraš nekaj prostora za restore pointe (shadow copy), lahko za time machine narediš neko majhno particijo in nastaviš, da time machine deluje samo za tvoj user direktorij. glede na to, da je guid diske možno med resizeat on-the-fly v par sekundah, lahko imaš praktično kontrolo nad tem koliko zgodovine hraniš za tvoje dokumente...

> Sicer pa mi je vista do zdaj še vedno kopirala fajle z maksimalno hitrostjo mojega diska, tako da še vedno mislim, da boš moral poiskati probleme kje drugje, kot v OSu.

stvar je ponovljiva. če hočem dobit prejšnjo verzijo, moram it vmes na malico. je že res, da mašina ni svetovni hitrostni prvak, ampak tudi visti business x64 bi moral bit HP z c2d e8400, 4Gb ram dovolj...
l'jga
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9916351 (13745) jest10
»

Windows 7 22. oktobra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9310181 (7081) Tina_
»

Izid Windows 7 potrjen za sredino jeseni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7910373 (7111) techfreak :)
»

Microsoft je razmišljal o ukinitvi prodaje Viste (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
15313993 (10343) Ziga Dolhar
»

Novice o Windows 7 in XP (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5410796 (7965) Tr0n

Več podobnih tem