» »

Nesposobna pošta

Nesposobna pošta

_Mortal_ ::

Stvar je taka. Jz sm prejšni teden v ponedeljek poslal po pošti grafično. Plačal sem poštnino 943sit. Čez en teden pokličem tipa če jo je že dobu, on prav da še ni in da je mislu da sm se jz premislu. Grem jz v četrtek na pošto in oni pokličejo na tisto pošto in pravijo da pošiljka čaka na pošti. V petek zjutraj(danes) poštar prinese kartico nazaj in gor piše da je ni prišel dvignit. In še zato sem plaču 1.5k;( . Tok sm se razpizdio na tipa in ga potem pokličem. On prav da sploh ni dobu nobenega obvestila in da je še starcem dau keš da plačajo če pride. Pol sm šou na pošto morit da mi dajo dokaz da je dobu potrdilo da ga čaka na pošti. Seveda mi niso nč dal.

Pa še neki. Moj fotrov frend stanuje par blokov od nas, že 13 let. In enkrat sploh ni dobu po povzetju ker je poštar napisu da se je preselu.

Jaz več nikol nič ne bom pošilju po pošti. K bi jih tm vse štihnu.;( ;((

Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

PaJo ::

A se nisi tega ugotovil:(
Namrec raje posiljaj preko dostavnih servisov, kateri so bolj zanesljivi, lepse deljo z robo in se cenejsi so, pa seveda dostavijo direktno na naslov. V glavnem raje studiraj drugic v tej smeri, namrec za ta paket ki si ga ti dal posti, si placal 900SIt, pri dostavnih servisish bi placal manj in zagotovo bi roba prisal na zaljeni naslov.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Brane2 ::

To ni se nc.
S tipom sem se zmenu, da mi pošlje grafično, plačam ob prevzemu.

DObim paket, plačam. ODprem paket, v nejm je namesto GF2GTS nek 4Mb PCI crap.

Pokličem tipa, ki se opravičuje, češ da je pošta naredila napako. Poslal je dva paketa na dva naslova, pošta ju je zamešala (Yeah, right).

It gets better.

Tip me čez čas kliče, češ da nisem plačal paketa in bi seveda rad 15 ksit za GF2 (ki ga nisem dobil). Glih prebolel sem nateg in bil pripravljen pozabi na vse skupaj (praviloma ne delam preko pošte ampak videmo-kupljeno/prodano).Po tem sem študiral, če bi ga šel iskat v okolico Stične, ne zarad denarja ampak zaradi občutka.

Izkaže se, da debil ni pravilno vpisal povratnega naslova (kamor naj bi prišel denar). Pošta ne bi smela sprejeti takega paketa, a ga je.

U glavnem, trešču sem slušalko dol, ponucal kartico za nekaj drugega in pustil da se tip in pošta kot dve intelektualni velesili zmenita med seboj. Pošta mu ne bi smela plačati (ker naslov prejemnika ni konkretna oseba).
Kaj se dogaja s tem denarjem ne vem, verjetno povzroča holesterol v krvotoku PTTja- me niti ne zanima.

Zdaj vem zaka so vojne na svetu. Ko naraste koncentracija debilov, jo jetreba nekako spustit na normalne nivoje...


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

MadMax ::

Včasih je pošta znala presenečat:
nekaj naročiš, tip po telefonu ne razume tvojga naslova (ex-YU), ampak poštar ti ga pravilno prinese, čeprav mu še sam rečeš, da nisi pravi naslovnik.

Danes je pa drugače:
ko sem bil še v bloku, je bil še en stanovalec z istim priimkom. Na kaslcu so seveda bila imena vseh družinskih članov obeh družin - S-T server ne bi spodnesel vseh pripetljajev, ki so se dogajali.
Ko sem se odselil, je blo treba na pošti plačat preusmeritev pošte. Stran vržen denar, ti povem...

In sedaj se zgodi, da dobim pošto od soseda (priporočeno!!), ki stanuje v drugi ulici, se drugače piše, le ime imava enako. Je imel pa srečo, da ga poznam, saj je bila pošiljka kar delikatna (bi bilo lahko zelo zanimivo, ce mu je ne bi dal...).

Službeno se sicer veliko poslužujemo pošte-večinoma paketi pridejo b.p., če je not neobčutljiva roba.
Disk n.pr., bi moral zaviti v spužvo in vse skupaj vsaj v škatlo od čevljev, sicer ga lahko samo vržeš v smeti.
Parkrat smo dobili po pošti nov TV: seveda nalepke "Pazi-steklo-LOMLJIVO" in podobno: počen ekran:'( ...
.
.
.
.
Skratka: bežite od pošte čimdlje!!!
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

para-site ::

jst nardim tko, če kej prodajam.
ko se zmenim za ceno grem na general parcel
stvar pošljem in ni blo še primera, da bi kaj zamočli. Vse je prišlo delujoče, celo, predvsem pa v doglednem času, sicer potem čakaš 4 dni od prevzema, da lahko dvigneš keš, ki ti pripada. In še face so pa še s parkirnim ni problema.
Je pa res, da jaz folka ne nafukam, tko ku v primeru braneta...good guy:D
Zato težav ni, sicer pa bi se strinjal, da bi pred prejemnikom paket odprli in bi se tip takrat odloču al je to to kar sva se zmenla.

||_^_|| ::

Kako bi torej najbolj kazalo poslati grafično kartico komu?

Brane2 ::

Kot sem zasledil nekaj o performansah Parhelie, Lahko po Fed-Exu pošlješ eno GF4-4600ko na Matrox, da bojo mel vsaj eno ki suva >:D >:D

OldSkul ::

Brane tale tvoj debil živi bliz mene.Povej mi priimek?!>:D Drgač pa jih kar nekaj poznam ki ljudi nategujejo.En prodaja crap robo za nekajkrat višjo ceno.Drugi mu pa nasedejo! Prav jim je!>:D

Brane2 ::

Zorc

zippo ::

Za pošiljanje je najbolljš uporabit kurirske službe ala GeneralParcel (kot je omenil že para-site), Door to door...

Ej Brane2, da ni bil slučajno Klemen Zor(e)c?8-O
krneki

Brane2 ::

Ne, ni Zorec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Dirkac ::

Da ne bom načenjal nove teme nadaljujem kar tukaj.

Konec maja sem se naročil na eno od nemških revij (preko interneta). Če se prav spomim je bilo to 30 maja. Kot način plačila sem izbral položnico, ki naj bi mi jo poslali v 3-4 dneh. Ker je od takrat minilo že kar precej časa sem mislil, da naročanje preko interneta ni uspelo in da pošte pač ne bom dobil.

Danes pa sem presenečen v nabiralniku zagledal pismo s položnico za revijo. Zakaj to pišem?

Na dopisu, ki so mi ga poslali zraven položnice je datum 30. maj, kar pomeni, da so pošto poslali še isti dan, kot sem se naročil. Zato je na položnici rok plačila 8.6.03. Kot kažejo 'štemplji' na kuverti je pismo potovalo z letalsko pošto preko Bruslja. Kako je torej mogoče, da sem pismo dobil šele 19. junija????? Kuverta je torej iz Nemčije potovala kar 19 dni. WTF??

Glede na to, da je rok plačila, ki je na dopisu, zamujen, naj plačam položnico, ali ne?

Ziga Dolhar ::

Dirkac: glede na to, da si zamudil rok plačila, ti revije verjetno niso poslali ;). Pošiljat ti bojo načeloma začel takrat, ko bodo dobili potrdilo o prejemu monet.

Po plačilu jim pa še na email pošlji potrdilo, da ne bodo pozabil nate ;).
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije ( izkoriščevalci ) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23554675 (5057) starfotr
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647118473 (36500) destroyer2k
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10623439 (13875) kixs
»

Prodaja po pošti in ne-prevzem

Oddelek: Loža
4312303 (8569) GTX970
»

Mimovrste in Pošta Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6017357 (9306) opeter

Več podobnih tem