» »

Mimovrste in Pošta Slovenije

Mimovrste in Pošta Slovenije

«
1
2

fopi ::

Mislim, da bo to spadalo še najbolj v to temo.

citat z mimovrste: "Če se odločiš za gotovinsko plačilo ob prevzemu in ti dostavljalec Pošte Slovenije želi dodatno zaračunati provizijo na posebno položnico, ki je priložena pošiljki, je nisi dolžan plačati. Če dostavljalec vztraja pri proviziji, naj ponovno preveri položnico, saj je vplačnina plačana po pogodbi. Znesek za odkupnino je enak znesku za plačilo, ki smo ga posredovali mi."

http://www.mimovrste.com/info/204/dosta...

A je kdo že doživel, da mu pošta slovenije ob "plačilu po povzetju" blaga ni zaračunala dodatnih stroškov? Meni so do sedaj še vedno. A so me nategnili?
  • spremenilo: fopi ()

borutz ::

plačaš toliko kot je končni znesek nakupa pri mimovrste.
načeloma pošta zaračunava pli plačilu z položnico še svoje %.
če ima pošta z podjetjem pogodbo ne sme nič dodatno računat.
jaz sem vedno plačal kot je pisalo

lp

ali3n ::

Tudi jaz brez dodatnih stroškov.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Sc0ut ::

Jaz pa vedno še kakih 0.96 evra poleg. Samo je pa res, da že kako leto nisem nič naročeval.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

jure6j ::

Sem poštar in na posebne položnice spletne trgovine MIMOVRSTE NI POŠTNINE:D

hamurabi ::

Ravno danes sem na pošti dvignil pošiljko iz mimovrste in mi niso nič zaračunali.

Pyr0Beast ::

0
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

eales ::

Ko sem 1. dobil pošiljko sem plačal še neko dodatno poštnino, a so mi jo drug dan s pošte prinesli nazaj.
Če nekaj časa je pa poštar spet zahteval, da plačam neko dodatno poštnino, pa sem ga še vprašal zakaj moram doplačat poštnino, saj je že všteta v ceni, pa mi je zatrjeval, da je to kao neka poštnina, da lahko nazaj na mimovrste neki pošlejo. V glavnem, toliko časa je bluzil, da sem se ga naveličal in sem mu plačal en evro več, pa sem imel mir.

krho ::

Pokliči na MV (04 5811600). Ter povej, kaj se ti je zgodilo (pritoži čez pošto). Kar dobiš na položnici je končni znesek.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

luky ::

Jaz sem tudi plačal poštnino, pa sem se pritožil na Mimovrste in mi je naslednji dan poštar poštnino vrnil nazaj, z izgovorom, da ni vedel za pogodbo med firmo in pošto.
luky!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luky ()

Sc0ut ::

Super to. Vem za drugič.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

PARTyZAN ::

:O

Jaz sem vedno do zdaj se nekaj dodatno placeval. Dobro, da vem za naslednjic.

Utk ::

Ni vedel za pogodbo...kaj poštar ve za vsako pogodbo z vsemi firmami po Sloveniji? Se ne bi dalo nekega štemplja dat če je plačano ali ne? Malo morgen, dodatnega evra na uro se noben ne bi branu, po moje gre bolj za to.

t3hn0 ::

super, tnx za obvestilo..tud jst nisem vedu, se mi pa zdi da sem nekaj placeval zravn ko je prsla posiljka
^.^

Tilen ::

Jaz bi pa pohvalil Pošto Slovenije. Starši so mi poslali ene dokumente po hitri pošti na moj domač naslov. S pošte so me poklicali in vprašali kje sem ter mi papirje dostavili na firmo. Cenovno zagotovo niso ugodni, so me pa prijetno presenetili.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

whatever ::

Meni so, ko sem dobil pošiljko od Enaa, nabili zraven ene 50 centov al neki takega. Pa dobr, sej ni taka reč, se ne sekiram.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

#000000 ::

Do sedaj sem vedno plačal le toliko kot je bil izračun na mimovrste, pa sem naroču že kr neki robe pri njih.

x45 ::

Pošta Slovenije je ( žal ) hlastajoča za denarjem imajo kompliciran sistem in grabijo denar koler se da. Z uvedbo evra do sedaj so pa tudi zelo podražoli vse.

raje prek kakega TNT ja...

t3hn0 ::

no...jst sm prejsnje leto kupil mp3 player pri mimovrste, pa sem dobil na dom prazen paket...potem je bilo pa potrebno cakat se 2 tedna, da sem dobil poln paket. :|
^.^

AngelOfDeath ::

do zdaj so še mi vedno poleg zaračunavali...


Lepo je to vedeti.
edit: Slovnica

c00L3r ::

Tudi meni vedno zaračunajo približno 1€ zraven, naj dobim paket od mimovrste, enaa, ali pa privat (nakup prek bolhe).

Ko pa bom spet kaj kupil prek mimovrste bom prevzel paket v Poslovanlici MB in bo čist brez poštnine.

kmetek ::

Zadnjič pošljem enemu paket na moje stroške preko "plačilo po povzetju" in kurbeži so mu zaračunali še dodatnih 14€....kurba za 15€ se dela skoraj cel dan :S

DonMatejo ::

zdravo!

tudi jst sem poštar in v zadnjem času ni več plačila dodatnih storitev PS (0,96eur), je pa bilo to še lansko leto v veljavi. Letos sem naročil artikel, nato pa našel še kodo ter imel zastonj še embaliranje. :D

LP

rejven ::

meni je ne tako dolgo nazaj nekdo poslal en izdelek z odkupnino 20€, poštnina na računu je bila ( nevem čisto natančnega zneska) cca. 5€, pride poštar in pravi 27.50€. Priznam nisem bil pozoren, ker se mi je mudilo in sem mu plačal. Ko pridem domov in pogledam paket je na njemu lepo pisalo, da je skupna cena odkupnine s poštnino cca25€, tistih 2.5€ je blo pa kr na roke z navadnim svinčnikom dopisanih. WTF? Ker se mi ne da pregovarjat jih nisem šel terjat, ampak od sedaj naprej bom vedno pozoren, ko bom sprejel paket, banda pokvarjena...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rejven ()

Sync ::

kmetek
Zadnjič pošljem enemu paket na moje stroške preko "plačilo po povzetju" in kurbeži so mu zaračunali še dodatnih 14€....kurba za 15€ se dela skoraj cel dan..

Poštnino si placal ti za paket do pošiljatelja. Torej dal si se storitev "placilo po povzetju" predvidevam da si uporabo rumeno poloznico "poštna nakaznica" in ti je pol osebno poštar prineso denar v nasldenjih dneh na dom.. Pri tej nakaznici pa se placa provizija, poštnina in zavarovanje denarja v vrednosti 4.6% nad znseskom 20.86 eur..

Provizija za navadne poloznice pa se placa povsod tud na bankah itd. Pri pošti je edino to, da se lahko sklenejo pogodbe da to provizijo placa pošiljatelj...

kmetek ::

sync: še vseeno predrago.

Iz Nemčije ali Austrije pošljejo LCD monitor za 30€ in je zavarovan do 1500€.

Tukaj sem poslal paket 0.5kg in vreden 280€.

x45 ::

Dejstvo je da pošta Slovenija nas žal Ropa. Dajmo jo malo bojkotirat, anj se zamislijo na sabo.

Urc ::

Končno si povedal nekaj pametnega x45. Samo kako bomo bajkotirali tako veliko državno firmo ?
Jaz sem tudi zelo razočaran nad njihovmi storitvami pri tako visokih cenah.

Še vedno mi je pa PBS boljša kot npr. TNT. Zadnjič sem nekaj naročil, me kliče tip ob 9uri da ima zame paket itd. Sem rekel, da bom verjetno moral prej na bankomat in ga pokličem nazaj čez 2 min če bom našel slučajno €€€. Kličem tipa nazaj čez 2 min, najprej se sploh ne oglasi, pokličem še enx. Se oglasi in reče da bo najprej eno območje končal, potem pride k meni (nekje od 11 do 12 ure). Čakam lepo, ob 12:30 ga kličem in se sploh ne oglasi. No toliko o TNT. S pošto sem imel tudi dosti negativnih izkušenj, sploh ne dajo listka o prispelem paketu, dodatna marža na pošiljko itd...:\

SebaR ::

Dejstvo je da pošta Slovenija nas žal Ropa. Dajmo jo malo bojkotirat, anj se zamislijo na sabo.



Prokleti razvajenc jaz ti nebi dostavil niti enega pisma več...
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SebaR ()

x45 ::

SebaR: Tebi bi blo treba pa mal podražit še dodatnih 100% pa da boš vsakič placeval za kak paketek vlke denarce potem pa boš videl, kaj je to svinjarija. Pa ne da ti mami in očka vse kupita.:P



PS: Pošta ima vasj 60% podražitev v 2 letih.

SebaR ::

SebaR: Tebi bi blo treba pa mal podražit še dodatnih 100% pa da boš vsakič placeval za kak paketek vlke denarce potem pa boš videl, kaj je to svinjarija...


Ja saj ta svinjarija že obstaja in to je TNT.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

iskra ::

Meni pa pošta seli pakete po celi Ljubljani. Stanujem v centru, pri kinu Vič, pakete pa dobivam v Murgle (nekje 3 km stran) ali pa na Tržaško blizu Venere (nekje 1,5km stran). Drugače pa imam pošto 300m stran v centru med bloki.

In druga stvar: tudi če sem bil buden od 7h naprej, nisem še dočakal, da bi poštar pozvonil in mi izročil pošiljko. *eder mi samo gladko spusti listek v nabiralnik in gre.

Poskusil sem tudi že povprašati na poštnih okencih na katero poštno številko moram poslati paket, da ga dobim na pošto pri meni, pa sem dočakal samo farbaste poglede.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Pyr0Beast ::

In druga stvar: tudi če sem bil buden od 7h naprej, nisem še dočakal, da bi poštar pozvonil in mi izročil pošiljko. *eder mi samo gladko spusti listek v nabiralnik in gre.
Jah, včasih se jim (nam) ne da trkat na vrata. [:D] Pa raznorazen folk te kr neki matra, pa bi skus neki hotu .. pa zakaj to, pa zakaj uno [;((]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

iskra ::

Ja no, se mi ne zdi ravno pravično. Plačal sem dostavo na dom, nato pa moram z biciklom/trolo čez 1/4 Ljubljane, ker se gospodu ni dalo stopiti v prvo nadstropje. Yellogistics, TNT, GLS in ostale door-to-door firme imajo za isti denar vse urejeno in dejansko dostavijo na vrata.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

_Prince_ ::

vi ki imate izkusnje z mimovrste.
samo zanima me koliko casa traja, da odposljejo blago, ki ga ze imajo na zalogi in koliko casa traja, da prite to blago do kupca?
in pa zanima me ce njihovo stran redno osvezujejo, se pravi, da ce jim pise , da je stvar na zalogi, ali to drzi ali ne?

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Prince_ ()

Pyr0Beast ::

2-3 dni ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SebaR ::

Ko ti obdelajo naročilo naslednji dan ali pa 2 dni po tem. Ti napišejo v e-mailu kdaj je predviden rok dostave. Se pravi max 2 dni.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

_Prince_ ::

hvala lepa:)

Han ::

Ob 14:15 sem naročil dve komponenti, ki sta bili na zalogi. Naslednji dan ob 10h sta bili pri meni.

Na njihovi strani sicer piše, da gre roba, ki je na zalogi in jo naročiš do 14h, na pošto še isti dan....

_Prince_ ::

v soboto tudi dostavlja posta?

lp

LuGi ::

seveda ampak samo priporocene posiljke & pakete

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

whatever ::

Sem pri Merkurju naročil paket, za katerega je bila vrednost 99,99 eur s poštnino vred. Prišel poštar in zaračunal še 5 eur, tak da sem plačal cca 105 eur. Meni nič jasno, nato pa so naslednji dan mi poslali denar - tistih 5 eur - nazaj, ker je šlo za pomoto. Tak da so mi preveč zaračunali, ampak sem dobil denar nazaj.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Realman ::

whatever: to je klasična fora vseh slovenskih poštarjev,čim gre za odkupnino,ponavadi kar zraven nabijejo kakšna 2-3 eure ali več odvisno od zneska odkupnine.Ker je narod butast,pač plača tisto in je.To je za poštarje dodatna plača sem ugotovil.Mene so velikokrat nategnili pred leti,dokler si nisem gor prišel.Sedaj,ker mene ni nikoli doma,naprej povem,če hoče poštar še kaj zraven računat,naj kar nazaj na pošto nese,pa bom sam prišel po paket.Ker potem ko prevzamem na pošti,ni nikoli tega doplačila.TAko da,v bodoče malo pazite.

DonMatejo ::

joooj kolk so ti poštarji zlobni. jst sm delal zdj že tretje leto prek študenta pa lahko povem, da vsaj pri nas (tržič) mislm da ni nobenega, k bi to delal... to, kar piše v knjigi je navadno plus 1eur poštne usluge na odkupnino (mimovrste je free po pogodbi baje), pa sm kar nekajkrat dobil kakšen evro tringlta, večkrat sem vzel denarja več, kot je bila odkupnina, pa potem naslednji dan ali po službi šel še1x nazai do stranke, da sem vrnil razliko (nism hotel dajat svojega denarja za tuje stvari), kar nekajkrat pa sem v svoji "karieri" že tudi sam doplačal kakšen evro, če ravno niso imeli dovolj. sem naslednji dan dobil kavico+piškote, pa smo bili bot.

je pa res, da smo pri nas vseeno malo bolj na "deželi", se poznamo med sabo in, če si ti dober z mano, bom jaz s teboj. :) če pa to kar govorite vi, resnično delajo... naj jih bo pa sram.

peace,matej

Sync ::

Realman: torej ti si vsakič zlorabljen na banki, pošti ali pa na netu, ko recimo plačaš položnico za mobitel, elektriko itd?

whatever: v tvojem primeru pa poštar zgleda ni vedo, da ma merkur pogodbo z pošto in da plača on to provizijo. Kar so zgleda ugotovili na obračunu in ti naslednji dan vrnili to razliko.
V tistem znesku, ki je napisan na naslovnici pošiljke pa ni nikol všteta provizija ampak zgolj tisti znesek, ki ga dobi pošiljatelj. Celoten znesek je napisan v dostavni knjižici od poštarja polek podpisa naslovnika.

Tolk za info. ;-)

Realman ::

Ne mi zamerit,ne bi šel v detajle,za katero pošto gre.Ampak to se je res dogajalo,pa mislim,da se še vedno.Samo mene več ne upajo nategovat.Pa še to da rečem,to so delali večinoma stari mački,ne mlajši kader,kar je še bolj šokantno.
Tisti evro,vem zakaj je treba plačat,ker je položnica.Oni so pa ponavadi,kar pisali na paket,2.53,3,45 in take fore.Seveda,vsak je srečen,ko mu poštar prinese domov paket,in z veseljem da,še tistih par fičnikov.
Je pa še mimovrste lep dokaz,kaj so delali poštarji,ker ti so jih malo spravili k pameti,s tem,ko ne pustijo,da bi se kaj zraven zaračunavalo.Je pa dejstvo,da gre to za individualne pogodbe,med pošto slovenijo in določenim podjetjem.Če komur ni kaj jasno,zakaj mora plačat.Naj gre na pošto in zahteva račun,da vidimo kaj to zaračunavajo zraven paketa,pri katerem je že bila plačana poštnina.

Sync ::

Ja samo poštar nemore vedet za vse pogodbe, ki jih ma pošta sklenjene z strankami, ker jih je na tisoče in zato tudi pride do tega, da ti on sprva računa ta euro drugi dan po obračunu, ko se pregleda celotno poslovanje pa dobiš ta denar nazaj. Zato pa je treba bit pozoren na tisti znesek, ki je napisan v dostavni knjigi polek tvojega podpisa, ker z tistim zneskom je on obremenjen ti pa jamčiš z svojim podpisom, da si ta znesek plačal. Če pa je razlika med tem zneskom v knjigi in pa z tistim od katerega on zahteva od tebe, pol pa je velika verjetnost da te je nategno. :-)

Te cifre, ki si jih pa zgoraj napiso je pa poštnina za paket oziroma PPN - poštnino plača naslovnik ena izmed pogodbenih storitev. V tem primeru pa pošiljatelj ne plača poštnine ampak ti kot naslovnik. Zdaj pa če vse skup sešteješ: odkupnino + provizija + PPN, pol pa pride do take velike razlike v končnem znesku. Je pa odvisno od pošiljatelja če ti obračuna poštnino že v odkupnini ali pa pol pošta terja to poštnino posebaj od tebe kot naslovnika, ker nekdo pa jo pač mora plačat a ne?!

DonMatejo ::

točno tako... plačaš toliko kot je v knjigi...

iskra ::

Če bo meni pisalo na koncu nakupa na mimovrste, da moram plačati 16,87€ (poštnina je vključena), bom imel do centa točno naštimano drugi dan. Mislim, da sem lani edinkrat doživel, da sem dobil paket na vrata in gospod je hotel 1,25€ več, kot je bilo rečeno. Dal sem mu izbiro, naj ga pošlje nazaj, ali pa naj mi ga da po ceni, ki je na print-outu naročila. Odločil se je za slednje.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

mkebe96 ::

poglejte kako je to

ko pač neki naročiš naprimer 2 artikla ti piše da sta s poštnino vred naprimer 46,34 ko pa ti pošlejo Vaše naročilo je v izvedbi pa ti piše za vsak artikl posebi če pa to sešteješ pa dobiš skor vedno en cent man. v tem primeru 46,33
tko k dobiš plačaš 1 cent več (saj mi ni za 1 cent sam če pa pomislš 1 cent ni nč sam ko pa je teh nakupov 100000 pa je že neki pa zihr nimajo sam stotisoč prodanih artiklov.)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije ( izkoriščevalci ) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23553165 (3547) starfotr
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647111906 (29933) destroyer2k
»

Kdo tuki nateguje (dogodivščine s pošto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5213969 (9022) darkolord
»

Prodaja po pošti in ne-prevzem

Oddelek: Loža
4311982 (8248) GTX970
»

Paket via Pošta slovenije - nepričakovana dodatna postavka

Oddelek: Loža
4910103 (9102) kitewing

Več podobnih tem